Skocz do zawartości

Zdjęcie

Termostat w Ursusie C360

307 odpowiedzi na ten temat

#181 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 14:14

Termostat w Ursusie C360 Witam!

Co może być przyczyną że ciągnik( c 330) się nie dogrzewa? Max żeby weszło to połowa białego pola, przed zielonym.
Czujnik sprawdzałem jest ok, a termostat jest ten mieszkowy, po wrzuceniu do wrzątku otwiera się jakieś 3-4mm, a wydaje mi się że powinien się bardziej otworzyć? Pomiędzy termostatem a jego obudową nie było tej uszczelki gumowej, może też w tym tkwić przyczyna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Termostat w Ursusie C360 Dzisiaj, 09:50
  •  

#182 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 21:54

Termostat w Ursusie C360 Przy lekkiej robocie to się tam trzydziecha nie rozgrzeje. Jak dostanie w palnik to tak a i przecholować nie trudno. Jeżeli zależy ci na utrzymywaniu silnika w odpowiedniej temp. to jedynie żaluzja może pomóc. Poza tym termostat z tym miechem nazywa się alkocholowy i jego precyzja działania daje wiele do życzenia. Poszukaj nowszego typu... woskowego.
KPK Kumurun Team

#183 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 21:24

Termostat w Ursusie C360 Witam, u mnie w c 330 albo w ogóle nie mam termostatu, lub jest popsuty i cały czas otworzony. Aby ciągnik się zagrzał to dopiero po jakimś czasie i to w orce, tak to nawet 60*c nie osiągnie, warto zakładać termostat aby się łatwo zagrzewał do temp. roboczej? :)

#184 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 21:29

Termostat w Ursusie C360 Warto. Optymalna temp. pracy silnika zaczyna się średnio od 80 stopni w górę. Żeby to osiągnąć i utrzymać możliwie najbliżej tej wartości zainstalowano w silniku termostat. Zakładaj i tyle. Nie pogorszysz a na pewno polepszysz.
KPK Kumurun Team

#185 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 17 grudzień 2012 - 21:42

Termostat w Ursusie C360 Dobre termostaty z tego co słyszałem robi Mera Białystok i dla 30-stki temp otwarcia wynosi 78*C

#186 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 08:51

Termostat w Ursusie C360 Ja nie mam ani w C-330 termostatu ani w C-360.Jak zimno to zakrywam chłodnice i jest OK.
W lecie jak jest robota w polu to wskazówka prawie zawsze jest na zielonym a niekiedy tak milimetr przed czerwonym.
U mnie ciagniki wiedzą co to robota.Zwłaszcza C-360 w agregacie i pługu 3 skibowym ( dużym)

#187 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2012 - 10:55

Termostat w Ursusie C360 W ciężkiej pracy 360- tka bez termostatu u mnie nigdy nie wskazywała zielonego pola na wskaźniku.Parę lat temu wpadłem na pomysł by przysłonić chłodnicę by wskazówka była na zielonym i rzeczywiście tak wskazywała, ale zapłaciłem za to wymianą czwartego tłoka - zatarł się.Od tej pory i ona ma termostat tak jak reszta ciągników.Jak chłodnica jest czysta,płyn w chłodnicy jest, pasek klinowy naciągnięty a termostat sprawny to nic złego stać się nie może.
Jak bez termostatu wskazówka zegara jest na zielonym to znak, że coś u ciebie jest nie tak. Chyba,że pompę podkręciłeś, to by się zgadzało.

Edytowany przez KRISTOFORn, 18 grudzień 2012 - 10:56.

#188 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 18 grudzień 2012 - 11:20

Termostat w Ursusie C360 U mnie też w normalnej pracy wskazówka wchodzi czasem na zielone bez termostatu w c330M i w Zetorze 7011. w 1224 mam termostat i temperatura cały czas jest na zielonym . A ty @ KRISTOF pewnie miałeś czujnik zepsuty albo po prostu przyszedł czas na ten cylinder :P
O jaką pompę ci chodzi?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#189 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2012 - 12:00

Termostat w Ursusie C360 O pompę wtryskową. ;) Czasem wystarczy źle kąt wtrysku ustawić i grzać się będzie.
Wskazań zegara nie porównywałem z wskazaniami innego termometru zatem niczego nie mogę potwierdzić ani wykluczyć.
Z termostatem mam na dolnej granicy zielonego, a tłok i tuleja miała wielkiego pecha.

#190 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 13:22

Termostat w Ursusie C360 W c 360 obieg cieczy bez termostatu będzie a w c 330 musisz dociąć tulejkę z puszki od piwa żeby był dobry obieg między blokiem głowicą i chłodnicą a tak woda wiruję między chłodnicą a pompą.Z resztą jest temat o termostacie i grzaniu się c 330 http://www.agrofoto....0/page__st__40. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 23 grudzień 2012 - 11:04

Termostat w Ursusie C360 Moja sześćdziesiątka bez termostatu ciągle się grzała,trzeba było robić przerwy w robocie na wychłodzenie.Po założeniu termostatu z Mery i wiatraka od zetora
żadne upały jej nie straszne.

#192 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 11:12

Termostat w Ursusie C360 Myślę że Bardziej pomógł jej ten wiatrak niż termostat

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#193 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 11:47

Termostat w Ursusie C360 @mariuszd93 do czego służy termostat. :mellow: Chyba do utrzymywania temperatury w silniku.Jak jest zimny to przytrzymuje do temperatury 80 stopni i puszcz na chłodnice co powoduję przepompowanie cieczy do chłodnicy i schładzaniu a podgrzewanie w bloku schłodzonej cieczy.Brak termostatu powoduje długie rozgrzewanie z powodowane ciągłym obiegiem i pod wpływem obciążenia i braku blokowania obiegu doprowadzi do zagotowania cieczy. :o Jak kupiłem ursusa z 10 lat temu zrobiłem silnik i nie założyłem termostatu choć leżał w domu pojechałem w prace polowe z delikatnym obciążeniem to na zegarze wchodził na czerwone. :( Zjechałem do domu i założyłem termostat i cały czas jest na początku zielonego. :D Jak nie pomaga już termostat to wiadomo że chłodnica do przepłukania lub wymiany i będzie OK. ^^

#194 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 11:53

Termostat w Ursusie C360 Balcerek czegoś nie rozumiem.
Pojechales w pole bez termostatu i się grzał do czerwonego , a zjechałeś załozyłeś termostat i się nie grzał :blink: :blink: :blink: wytłumacz mi to?
Chyba powinno być na odwrót.
Termostat dodatkowo blokuje przepływ wody co w rezultacie powoduje że woda w silniku szybciej się grzeje czyli z termostatem bardziej się powinien grzać niż bez.

#195 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 13:23

Termostat w Ursusie C360 Właśnie blokuje. Spowalnia przepływ przez chłodnicę. Woda ma więcej czasu na wychłodzenie się nie przelatuje przez nią w ekspresowym tempie. Termostat nie jest tylko po to by zamknąć mały obieg i przyśpieszyć grzanie się silnika ale i po to żeby dawkować prędkość z jaką płyn jest wymieniany między silnikiem a chłodnicą. Jedno jest pewno jest w silniku potrzebny.
KPK Kumurun Team

#196 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 13:28

Termostat w Ursusie C360 Termostat blokuje do osiągnięcia temperatury koło 80 stopni i otwiera na chłodnicę.Jak spada wartość zamyka następuję wymiana zimna ciecz w silniku gorąca w chłodnicy która jest schładzana. :)A 80 stopni to optymalna temperatura silnika.Jak wyrzucisz termostat doprowadzasz do wyrównania wartości temperatur w silniku w chłodnicy spowodowane stałym obiegiem cieczy. :(

Edytowany przez balcerek1, 23 grudzień 2012 - 13:32.

#197 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 14:12

Termostat w Ursusie C360 I co w tym złego? Dlaczego uważasz że woda w stałym obiegu nie chłodzi sie tak efektywnie jak w obiegu ograniczonym przez termostat? Zresztą w normalnej pracy to i tak bez znaczenia bo termostat i tak jest ciągle otwarty :P Rozumiem potrzebę stosowania termostatu jeśli silnik jest niedogrzany ale w drugą stronę nie kumam :unsure: .

#198 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 14:26

Termostat w Ursusie C360 Termostat otwiera się mniej lub bardziej w zależności od tego jaka jest temp. wody jaka go omywa. W ten sposób reguluje nadmierne wychłodzenie silnika jak i rozgrzanie.
Poza tym zobacz sobie jak przebiega przepływ wody gdy nie ma termostatu. Część wraca z powrotem do silnika w ogóle nie trafiając do chłodnicy. Np. w 60-ce pompa jest zaraz pod termostatem. Łatwo się domyślić którędy ma łatwiej płynąć. Reguluje temp silnika zmniejszając i zwiększając ilość wody płynącej do chłodnicy ale również kieruje gdzie ma ona płynąć. Co ma kierować przepływem jak go nie ma?
Trochę uprościłem.

Edytowany przez seweryn20, 23 grudzień 2012 - 14:32.

KPK Kumurun Team

#199 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 15:00

Termostat w Ursusie C360 Nie ma co tu tłumaczyć bo i tak każdy więcej wie od konstruktorów silników i termostat to tylko ich widzimisię. :P Jak pozacierają tuleję szczególnie na ostatnim gaże to będą zadowoleni. :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 15:03

Termostat w Ursusie C360 @mariuszd93; a zapytałes jak w drugą stronę, więc silnik spalinowy jest silnikiem cieplnym, spala paliwo które ogrzewa powietrze a powietrze wypiera tłoki poruszając korbowody i wał, gdy wyjmiesz termostat ciepło zamiast zamieniać się na prace ucieka chłodnicą czaisz?? niedogrzany silnik nie chodzi na miare swoich możliwości bo musi się dogrzewać.
Masz szczęście że pewnie masz tylko starego ramola bo w nowszych tj. samochodach jest np. automatyczne ssanie które wyłączy się dopiero po rozgrzaniu silnika, jak byś wyjął z samochodu termostat to by palił 15l.
Po za tym pisałem kiedyś o szybszym zużyciu silnika, kawitacj, koszeniu głowic itd bez termostatu, pogrzeb kilka stron wcześniej.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.