Insens88

Ciągnik sadowniczy na 2 ha.

Polecane posty

Insens88    2
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich!

Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.

Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.

Polecacie coś konkretnego?

Pozdrawiam.

 

Edytowano przez Insens88
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Jak wyżej remont tego co jest i będzie służyć jeszcze Twoim dzieciom.

Pytanie jeszcze jaki sad w jakim wieku, jakie rozstawy, czy są przejazdy dla ciągnika z kabiną.

Mam c330 z 68r i sprzedać nie zamierzam.

A jeśli koniecznie chcesz 2 ciągnik to coś pokroju landini mistral. Ale 100 za używkę trzeba dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
1 minutę temu, Agrest napisał:

to coś pokroju landini mistral. Ale 100 za używkę trzeba dać

póki co nie wiemy ile kasy jest w puli do wydania, więc nie ma co się rzucać z propozycjami

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Insens88    2

 

3 godziny temu, bratrolnika napisał:

ile masz do wydania???

Myślę, że maksymalnie 30 tys. 

C360 zostawiłbym do przyczepek, a do oprysków i koszenia wolałbym coś mniejszego, zwinniejszego z kabiną. 

 

35 minut temu, Agrest napisał:

Jak wyżej remont tego co jest i będzie służyć jeszcze Twoim dzieciom.

Pytanie jeszcze jaki sad w jakim wieku, jakie rozstawy, czy są przejazdy dla ciągnika z kabiną.

Mam c330 z 68r i sprzedać nie zamierzam.

A jeśli koniecznie chcesz 2 ciągnik to coś pokroju landini mistral. Ale 100 za używkę trzeba dać

 

Część sadu stara 20 letnia, Część nowsza. Jeśli sad zarobi na siebie, to w przyszłości zainwestuje w słupy. Ciągnik z kabiną się zmieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

W tych pieniadzach to tylko remont C 360 ci zostaje, zalozyc kabine sadownicza, wspomaganie, ewentualnie skosne zeby na mechanizmie roznicowym i robic nia wszystko na dwoch hektarach...

Za 30 tys nic sensownego nie kupisz co najwyzej c 330 ale ona wedlug mnie do sadu to tak srednio bo mocy troche malo ddo kosiarki i do opryskiwacza..

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

ewentualnie jakiś MF255, ale on też za wiele nie zmieni, moc taka sama, wygoda też, zwrotność na podobnym poziomie

również szedłbym w remont i modernizację c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Budżet wyczerpuje temat zakupu ciągnika🤷‍♂️

Tylko remont, zwłaszcza że sad jest na tyle stary że nie rokuje pieniędzy nic większych, jak jedynie na wymianę nasadzeń na nowsze w krótkiej przyszłości

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Insens88    2
Napisano (edytowany)

To mnie Panowie pocieszyli. Nie widzę sensu inwestowania więcej niż 30 tys. C330 na pewno nie obsłużyła by opryskiwacza oraz rotosanu?

Odnośnie rokowania większych pieniędzy. Pewnie w niedalekiej przyszłości, jak aktualny sad odrobinę na siebie zarobi, to będą nowe nasadzenia.

Edytowano przez Insens88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

W zależności jaki opryskiwacz i jaki rotosan, ze sleza 1000 l jakoś da radę ale jak będą już górki to będzie stękać,  a o 1500l nie ma mowy... Z rotosanem jakimś małym 1.6m da radę ale jakimś 2-2.4m juz będzie bieda... C 360 ma lepiej zestopniowane biegi według mnie do sadu No i moc wieksza. A zresztą na 2ha ile ona więcej spali od c330?? Jaki sens posiadania 2 ciągników na taki areał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Insens88    2
2 minuty temu, matisz napisał:

W zależności jaki opryskiwacz i jaki rotosan, ze sleza 1000 l jakoś da radę ale jak będą już górki to będzie stękać,  a o 1500l nie ma mowy... Z rotosanem jakimś małym 1.6m da radę ale jakimś 2-2.4m juz będzie bieda... C 360 ma lepiej zestopniowane biegi według mnie do sadu No i moc wieksza. A zresztą na 2ha ile ona więcej spali od c330?? Jaki sens posiadania 2 ciągników na taki areał??

W sezonie zrywania jeden ciągnik zostaje w sadzie z przyczepą, drugi jedzie na skup i wymieniają się, aby była ciągłość zrywu przez zbieraczy. 

Opryskiwacz mam 1000l. Teren płaski. Rotosan max. 2 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Jeśli potrzebujesz drugi ciagnik typowo pod lawety i transport to ja bym zrobił 360 do roboty w sadzie opryski koszenie, tak jak pisałem założyć kabinę sądownicza, wspomaganie i nią robić a jak koniecznie potrzebujesz drugi to kupić jakiegoś wladimirca za ok 10 tys i nim ciągać lawetki. Bo nie ma co ukrywać c330 trzymają chore ceny za jedną będziesz miał T25 i kabinę do 60 a może i na wspomaganie wystarczy...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

W swdzie pracować to i traktor bez dokumentów może jeździć a ten lepszy na skup.

Za 30 tys można coś starego kupić np ihc Deutz coś 3 cyl sprytne krótkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3614

Teraz takie czasy że dobrze wyremontować głupią 60tke kosztuje krocie. Mechanicznie doprowadzić ją do ładu, założyć wspomaganie, założyć dobrą kabine, rozbudować hydraulikę i pracować nią. Nieopodal duży sadownik (samych wiśni 4ha) ponad 20 lat robił wszystko jednym 3p. 

A jak by tak założyć maszt na przód ciągnika żeby było jak rozładować skrzyniopalety z wózków i wtedy z podwórka skup by nie zabrał od Ciebie zbioru załóżmy z paru dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 30 tysięcy to masz 3 opcje

a] kupno c330

b] remont tej 60

c]kupno jakiegoś ciągnika ale bez papierów

w takim budżecie nic innego nie podziałasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, mf362 napisał:

można coś starego kupić np ihc Deutz coś 3 cyl sprytne krótkie 

Taki ciągnik to można sobie kupić jako trzeci czy czwarty na gospodarkę, a nie jako najważniejszy 

 

9 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Nieopodal duży sadownik (samych wiśni 4ha) ponad 20 lat robił wszystko jednym 3p. 

U nas też kiedyś był tylko jeden ciągnik, i były krowy i warzywa, i potem jeszcze sad, to była głupota 

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Ciekawe czy jest jest pakować pieniądze w dzisiejszych czasach.

Może lepiej wyciąć to wszystko i sprzedać część pod działki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Insens88    2

Dzięki Panowie za wszystkie podpowiedzi! Chyba wyremontuje C360, a kupie mniejszy/tańszy do lawety.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3614

Zrób wszystko żeby tak zorganizować zbiór aby jeden ciągnik wystarczył. 

Zamiast kupować rupiecia do ciągania lawety lepiej zainwestować w nowszą Ślęze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Do wózków i lekkich lawet u nas kupują małe yanmary, kuboty takie po 20+km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

To też nie tanie rzeczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj