Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Mercator

2613 odpowiedzi na ten temat

#1601 Share _afro

_afro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 12:44

Claas Mercator Witam, mam mercatora S i nie mogę ustawić klepiska tą wajchą po prawej stronie od siedzenia, mogę regulować tylko na 4-5 ząbkach od dołu, co to może być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Mercator Dzisiaj, 11:59
  •  

#1602 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 12:57

Claas Mercator zaprzyj sie ile tylko masz siły.
zastało sie po zimie.

#1603 Share Bogdan12

Bogdan12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 14:05

Claas Mercator Witam. Mam mercatora 75 i mam problem ze zdjęciem tylnego koła.
Wiek ktoś jak go się zdejmuje??
Dokładniej, chciałbym wiedzieć jak zdjąć ten "kapsel" :)
Z góry dzieki za pomoc

#1604 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 14:34

Claas Mercator nabity jest.
tam nie ma zadnego gwintu
też sie kiedys z nim mornowałem i musiałem nieźle poobijać młotkiem, zeby sie zruszył. Aż potem nieestetycznie wygladał.

jak ci koło nie lata na boki i nie ma wielkich luzów, to odpuść i jeździj.
tam sa 2 łozyska kulkowe i jak jest luz, to sie je wymienia. nie ma stożkowych, zeby dokręcic.

Edytowany przez nunu85, 22 lipiec 2014 - 14:35.

#1605 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 18:03

Claas Mercator Witam. Od czego jest biały zegar w claasie mercatorze 75 po lewej stronie (skala od 5 do 18) ? Nie podnosi mi się jego wskazówka. Czyżby jakiś czujnik ?
Dodatkowo przy załączeniu wszystkich napędów zapalają mi się dwie kontrolki po lewej stronie. Od czego one są ? Jaka jest przyczyna ich świecenia.
Przy siedzeniu po prawej stronie wajcha to regulacja klepiska ? Nie mogę jej ruszyć, nawet zapierając się z całej siły. Jakieś inne pomysły jak sprawić żeby zaczęła działać ?

Dla ułatwienia dodam, że tak wygląda mój panel. http://www.agrofoto....51334_thumb.jpg

#1606 Share Bogdan12

Bogdan12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 18:15

Claas Mercator nunu85 Dzięki za pomoc
Jak to mówią bez młota to nie robota :)

#1607 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 18:38

Claas Mercator

Koledzy mam pytanie ktoś pisał w tym temacie że na wale głównym z kołami pasowymi z lewej strony jest pięć punktów smarnych znalazłem cztery ktoś mi wytłumaczy gdzie są wszystkie pięć?

1. Za pierwszym kołem pasowym na łożysku, które trzyma siłowniczki od regulacji obrotów młocarni.
2. Na tulei przed drugim kołem pasowym.
3. Pomiędzy drugim, a trzecim kołem pasowym jest takie zagłębienie w kole do kalamitki.
4. W środku trzeciego koła pasowego (główne koło które załącza napęd młocarni z silnikiem, potrójny pas) Trzeba kręcić tym kołem i patrzeć w otwory po środku będzie kalamitka.
5. Na końcu przy łożysku głównym, na którym obraca się cała oś jezdna.

Nie wiem czy dojdziesz po takim opisie :P Ale zapewne nie znalazłeś tej 4 ;) U mnie są wszędzie żółte i czerwone kropki farby gdzie jest kalamitka ;)
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#1608 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 20:34

Claas Mercator

Witam. Od czego jest biały zegar w claasie mercatorze 75 po lewej stronie (skala od 5 do 18) ? Nie podnosi mi się jego wskazówka. Czyżby jakiś czujnik ?
Dodatkowo przy załączeniu wszystkich napędów zapalają mi się dwie kontrolki po lewej stronie. Od czego one są ? Jaka jest przyczyna ich świecenia.
Przy siedzeniu po prawej stronie wajcha to regulacja klepiska ? Nie mogę jej ruszyć, nawet zapierając się z całej siły. Jakieś inne pomysły jak sprawić żeby zaczęła działać ?

Dla ułatwienia dodam, że tak wygląda mój panel. http://www.agrofoto....51334_thumb.jpg

dziwny masz ten panel ja mam skromnijeszy w 75 a z którego masz roku,

a wajcha od regulacji klepiska przy włączonej młocarni sie przestawia, musisz przejrzeć całe ramię moze cos sie zapiekło,

a biały zegar po lewej stronie to obroty koła pasowego od jazdy czyli pokazjue predkosc kombajnu

#1609 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 20:45

Claas Mercator '78 rocznik.
Próbowałem przy włączonej młocarni, próbowałem młotkiem i nic to nie dało. Jutro będę dalej rozmyślać.
A ktoś jest w stanie powiedzieć od czego są dwie czerwone kontrolki po lewej stronie ?

#1610 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 21:01

Claas Mercator to sa czujniki awaryjnoci
juz 2 czy 3 strony temu objaśnialismy od czego. cofnij sie i poczytaj.

sprawdzaja predkosc podajnika kłosowego, zbozowego, wytrzasaczy a czwarty to hamulec ręczny (pisze z głowy wiec kolejnosc moze byc błedna.
od przodu tam powinny być naklejki- zobaczysz to sie domyslisz)

Na małym gazie maja prawo sie swiecić. dopiero jak dasz obroty maksymale to powinny gasnac.

a biały zegar (od predkosci jazdy) ci pewnie nie działa bo ktos linke urwał przy rozjezdzaniu kombajnu na gardzieli). Leci ona od skrzyni begów do liczników.

Edytowany przez nunu85, 22 lipiec 2014 - 21:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1611 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 22:16

Claas Mercator Mnie zawsze krew zalewa przy zakładaniu tej pokrywy z torem do drążków w ślimaku, ma ktoś jakiś patent na to?? ;) My zaginamy druty, we dwóch po dwa drążki trzymamy przy łożyskach, a trzeci zakłada pokrywę... Ale ile K..... poleci przy tym to głowa mała :P
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#1612 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 22:32

Claas Mercator heheh
pomyslunku troche
jeden włazi do hedera do środka i naciąga odpowiednio palce (2 trzeba mocno naciągnac, 1 delikatnie a 1 wcale nie ruszac, wiec zręczna osoba da rade), a drugi zakłąda pokrywe.

Znacznie wygodniejsze i mniej energochłonne i irytujące niż zabawa przez wąską szczelinke drutami

#1613 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 06:54

Claas Mercator Ja to kilka razy rozbierałem i zawsze sam - nie miałem z tym problemów aby ustawić. Tylko spokojnie.....

#1614 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 10:24

Claas Mercator A więc święcą się kontrolki od prędkości podajnika zbożowego do zbiornika oraz prędkości podajnika kłosowego na powtórny omłot na młocarnie. Przy włączeniu pełnych obrotów kontrolki nie gasną. Dodam, że wszystkie podzespoły działają. Zepsute czujniki czy może prędkości są zbyt niskie ? Jak się za to zabrać ?

#1615 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 23 lipiec 2014 - 13:30

Claas Mercator Co może być przyczyną, że podczas jazdy jakby coś hamowało co chwilę? Dodam, że hamulce są zimne i ta oś, która idzie przez kombajn do wariatora - też.

#1616 Share fstefaniak

fstefaniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (trzoda chlewna), sport, serial "Ranczo" oraz polityka

Napisany 23 lipiec 2014 - 16:07

Claas Mercator Witam. Czy wiecie może z katalogów, ile waży silnik do Claasa Mercatora S (sześciocylindrowy, Perkins). Z góry dzięki !!!
Pozdrawiam wszystkich rolników!

#1617 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 19:23

Claas Mercator Panowie dużo jest roboty z wymianą linki od prędkości motowideł? Bo nie mogę wyregulować linki żeby chodziły koła w pełnym zakresie przez co motowidła szybko się kręcą Albo może ktoś mi powie ile obrotów tą korbą może u siebie wykonać bo koła chodzą lekko

#1618 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 21:08

Claas Mercator Roboty ok 1 godz. powoli,ale skoro nie możesz wyregulować tej co masz to jak wyregulujesz nową-będzie taka sama.Trochę pomyśl a potem cierpliwie wyreguluj.

#1619 Share Bryllu1

Bryllu1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 23:50

Claas Mercator Witam!
Problem z Mercatorem 60 (bardzo złożone objawy)

1. Zboże spada do hederu, zsuwa się po podajniku i zalega z kosie
2. Zboże w dużej ilości jest wywiewane z sit.
3. Do zbiornika wpada spora ilość kłosów i słomy
4. Po pracy kombajnu wydawało by się że zapycha się ziarnem

Ustawienia:
1. sito dolne 12mm
2. sita żaluzjowe (różnie kombinowaliśmy) złożone.
3. wiatr płaski i mocny (śruba wiatru 3/4 od dołu)
4. kłosownik włączony (klapy kłosownika wyłączone)
5. obroty młocarni 1100-1200
6. Jazda 1 biegiem i 2 biegiem i jak się tylko dało )

Po zjechaniu z pola zauważyliśmy luzy na podajniku za hederem (luzy góra-dół). Naciągnęliśmy łańcuchy luzy zniknęły.
Niestety pogoda nie pozwoliła sprawdzić czy dało to jakąś zmianę.

Co sądzicie o takim problemie? Co jest przyczyną zanieczyszczonego ziarna pomimo mocnego wiatru? czemu ziarno mogło spadać do hederu ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1620 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 06:47

Claas Mercator A więc tak:

- ziarno w chederze może być poprzez zbyt mocno napiete łańcuchy w podajniku pochyłym, i nie idą blisko "podłogi". Kolejna sprawa to może motowidła chodzą za szybko i obijają zboże albo masz już dostane zboże i oblatuje. U mnie też jest trochę zboża w chederze - zależy jakie zboże.

- skoro gubi ziarno (jesteś pewien że leci z sit a nie ma nigdzie dziury po drodze) to musisz postawić górne sito żaluzjowe. Jest opcja że młocarnia jet źle ustawiona i nie wymłóca porządnie a potem leci z tyłu. (ja prędkość młocarni daje na ful i jak zboże suche to klepisko na max podciągam)

- jakie zboże kosiłeś że leciały kłosy? Jeśli pszenżyto to sito max 10mm bo leca kłoska. Ja żyto, pszenice, pszenżyto jadę nawet na sicie 6mm (jeśli chce mi się zmienić) a jak nie to 10mm ale wtedy też leci trochę dziadostwa.

- po czym stwierdzasz że zapycha się ziarnem i jakim (czystym czy śmieciami idącymi na młocarnie?) Sprawdź czy żmijki zgarniające zboże z podsiewaczy do podajników są dobre (u mnie raz zagięły sie pióra na ślimaku i nie zgarniały zboża do podajnika i wtedy mi się zapychał.