ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

Gość   
Gość
Dnia 22.12.2022 o 08:06, 4pakplus napisał:

Ten nowy MTZ Belarus powinien wystarczyć do wszystkich zadań specjalnych. Tylko trzeba mu dorobić TUR-a.

Myślę że przy balotach mógłby się złamać 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Może problemem jest osadzenie któregoś z łożysk ? niemożliwe, aby 12mm nie wystarczało do odpowiedniego zluzowania łożysk, zerknij, czy pierścień łożyska zewnętrzny wchodzi do końca a także zmierz grubość pierścienia wewnętrznego starego łożyska i porównaj z tym, co zakładasz

Obydwie bieznie na prasie wprasowalem.

Starych łożysk nie mam, były w szczątkach i poszły na złom.

Łożyska mam zgodne z katalogiem. Siwieje.

IMG_20230114_231116_compress0.jpg

IMG_20230114_231137_compress27.jpg

IMG_20230114_231146_compress43.jpg


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Kolego ja miałem podobnie z łożyskiem 30215 w bronie talerzowej. Brona zachodnia z lat 80tych, ale łożyska jeszcze  CCCP. Zamówiłem po numerach nowe. Złożyłem obudowy, ale nie dało się wałem przekręcić. Tez nie wiedziałem dlaczego. Okazało się, że te nowe łożyska są nieco szersze, niezależnie od producenta, od tych starych z lat 80tych. Nawet nowe ruskie były szersze.  Musiałem dorobić podkładki dystansowe i dopiero było ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

Witam panowie z racji tego że,  chyba muszę się przeprosić z mtz mam dwa do wyboru jeden 550 beż kwitów i tu jest ból oraz brak napedu , drugi 82 naped papieri są. Problem jest w tym że siedzi skrzynia orjentuje się ktoś jaki może być obecnie przybliżony koszt wyje podobno na 2 biegach. Naped to nawet mógł bym sprzedać bo ma być głównie pod tura jako pomocniczy 3 traktor. Różnica ceny 550 do 82 to 6tys zł no i 150 km dalej jest po 550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

Wiem o czy mówisz w turze by się przydał, ale ten naped pod tura to też tak się nadaje jak nadaje. W naszym jak nie było tura to naped był bez zarzutu. A jak doszedl tur to non stop a to tuleja a to wałki  pionowe.  Moim zdaniem, sutuacje poprawiły by albo dłuższe albo mocniejsze sprezyny ewentualnie jakiś dystans pod nimi . Niestety nie byli już możliwości sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29
19 godzin temu, Peron napisał:

Kolego ja miałem podobnie z łożyskiem 30215 w bronie talerzowej. Brona zachodnia z lat 80tych, ale łożyska jeszcze  CCCP. Zamówiłem po numerach nowe. Złożyłem obudowy, ale nie dało się wałem przekręcić. Tez nie wiedziałem dlaczego. Okazało się, że te nowe łożyska są nieco szersze, niezależnie od producenta, od tych starych z lat 80tych. Nawet nowe ruskie były szersze.  Musiałem dorobić podkładki dystansowe i dopiero było ok. 

Flaszka się należy. Faktycznie łożyska nie trzymają wymiarów. Dopiero na trzech pierścieniach, z czego trzeci toczyłem po 0,25mm chyba z 6 razy. Ostateczna grubość pierścieni 14,50mm


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie pacjent to mtz 82. Wyje i jakby trze na 2 i wstecznym. Wcześniej jadąc polną drogą coś dwa razy chrupneło. Odkręciłem okienko i znalazłem połamaną przekładkę taką kwadratową ze ściętymi rogami. Na kole od wstecznego nie wiem jakie są igiełki bo nie widać. Pytanie, ile może kosztowac postawienie całej skrzyni na nowych trybach i łożyskach i skąd brać tryb, żeby za chwile znów nie szukać. Na ten moment nie biorę pod uwagę wymiany wałków.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Do MTZa to po prostu szukaj oryginalnych części, Agronak, Agrostock, Czarna Białostocka, Verde, Agromoto Piast, Agro-Mar. Z MTZ nie ma jeszcze problemów


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
3 godziny temu, master20002 napisał:

Panowie pacjent to mtz 82. Wyje i jakby trze na 2 i wstecznym. Wcześniej jadąc polną drogą coś dwa razy chrupneło. Odkręciłem okienko i znalazłem połamaną przekładkę taką kwadratową ze ściętymi rogami. Na kole od wstecznego nie wiem jakie są igiełki bo nie widać. Pytanie, ile może kosztowac postawienie całej skrzyni na nowych trybach i łożyskach i skąd brać tryb, żeby za chwile znów nie szukać. Na ten moment nie biorę pod uwagę wymiany wałków.

Wymień tylko zużyte tryby te co są dobre to zostaw, bo może okazać się że stare dłużej pochodzą niż nowe 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ile razy trzeba go rozjeżdzać? Wystarczy odjechać skrzynią posrednia z silnikiem czy pośrednią trzeba wyciągać oddzielnie?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461
Dnia 16.01.2023 o 13:24, master20002 napisał:

Ile razy trzeba go rozjeżdzać? Wystarczy odjechać skrzynią posrednia z silnikiem czy pośrednią trzeba wyciągać oddzielnie?

Rozbierałem MTZa na skrzynię ale już nie pamiętam jak to dokładnie było. Niech mnie ktoś poprawi jak źle powiem. Ja bym odjechał bezpośrednio skrzynią od tylnego mostu i potem wyjął skrzynię biegów.

A teraz moja sprawa:
Mam MTZ 82 i  tak trochę myślę nad zakupem prasy rolującej, zmiennokomorowej. Kumpel ma Vicona, modelu nie pamiętam, w każdym razie robi bele nawet 180cm. Mówi że do tej prasy MTZ jest za słaby. Chciałem zapytać czy jest jakaś prasa w której MTZ będzie sobie dobrze radził?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

mam nh 658 i na 3/4 zgniotu daje rade tylko trzeba trochę zwolnic ale i tak objade w kolo sipmo podobne prasy


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4pakplus    23
4 godziny temu, michal1993 napisał:



A teraz moja sprawa:
Mam MTZ 82 i  tak trochę myślę nad zakupem prasy rolującej, zmiennokomorowej. Kumpel ma Vicona, modelu nie pamiętam, w każdym razie robi bele nawet 180cm. Mówi że do tej prasy MTZ jest za słaby. Chciałem zapytać czy jest jakaś prasa w której MTZ będzie sobie dobrze radził?

Ja mam Rivierre Casalis RC 115 (pochodna Vicona\Massey Fergusona i innych) - pasowa\zmiennokomorowa.

1. Minus taki, że trzeba się nagimnastykować coby bele zaczeło kręcić - no poprostu taki model zjebany - nie ma tam dwóch walców za podbieraczem (nad podbieraczem). 

2. Minus taki przy sianokiszonce, że na wałkach od pasów czasami się okręca materiał.

3. Plus taki, że C 360 uciągnie. Poprostu lżej chodzi jak walcowe\walcowo łańcuchowe.

 

No jeszcze kwestia tego, czy z rotorem i nożami.

Edytowano przez 4pakplus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    17
Dnia 16.01.2023 o 13:24, master20002 napisał:

Ile razy trzeba go rozjeżdzać? Wystarczy odjechać skrzynią posrednia z silnikiem czy pośrednią trzeba wyciągać oddzielnie?

trzeba rozjechać na 2 razy najpierw od skrzyni pośredniej potem od tylnego mostu bo inaczej nie rozbierzesz skrzyni.

patrzcie jaka okazja https://www.olx.pl/d/oferta/belarus-mtz-2022-920-820-12220-import-orginl-tuz-i-wom-kred-zamiana-CID757-IDShAXF.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461
39 minut temu, 4pakplus napisał:

Ja mam Rivierre Casalis RC 115 (pochodna Vicona\Massey Fergusona i innych) - pasowa\zmiennokomorowa.

1. Minus taki, że trzeba się nagimnastykować coby bele zaczeło kręcić - no poprostu taki model zjebany - nie ma tam dwóch walców za podbieraczem (nad podbieraczem). 

2. Minus taki przy sianokiszonce, że na wałkach od pasów czasami się okręca materiał.

3. Plus taki, że C 360 uciągnie. Poprostu lżej chodzi jak walcowe\walcowo łańcuchowe.

 

No jeszcze kwestia tego, czy z rotorem i nożami.

Bez noży i bez rotora. Chcę coś sensownego co będzie dobrze współpracować z niezbyt udanym Womem w Mtzcie 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4pakplus    23

Tyle co ja zaproponuje:

Vicona pasową\zmiennokomorową co ma dwa walce za podbieraczem - to bym brał (no oczywiście, zależy w jakim stanie).

Prasa pasowa\zmiennokomorowa  - poprostu lżej chodzi (WOM w dupe nie dostaje).

Robiłem walcowo\łańcuchową - i tam przy "dobijaniu" beli czasami WOM stanął.

No, ale to nie temat o prasach rolujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ale o ciągniku który by miał z nią pracować już tak. Kumpel miał do MTZa metal-fach walcową i to był max wg niego na ten ciągnik a vicon pasowa ma większe zapotrzebowanie mocy jednak - z praktyki bo potem case cx80 chodził w tym metal-fachu a później wymienili ją na pasowego Vicona i mówi że w niej ciągnik bardziej dostaje.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

wiesz konkretna pasówka to i swoje waży a po polu ciągnąć prawie 3 t plus bela 12 km/h to też stawia spory opór. Ile chcesz wydać na prase?


ogólnie z prasami jest tak jd zeby wszystko szlo bez problemów to modele xx2, claas mocno skomplikiwany i ponoć ciezko idzie, vicon i nh dobre prasy mają tam jakieś swoje bolaczki.Mniej znane jakos mnie nigdy nie interesowały bo szlak mnie trafia jak trzeba czekać tygodniami na czesci


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ok 30 tys a jak mniej to też się nie pogniewam. Do zrobienia rocznie ok 100 bel 120cm sianokiszonki i ok 100  bel 150cm słomy. Super wydajności nie muszę mieć.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Czy przy okazji kapitalki jumza warto podkręcić mu trochę mocy, bez negatywnego wpływu na silnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

No to oprócz większego przepału i dymu z komina to raczej nie wiele zyskasz - zrób jak ruski inżynier zaprojektował i ciesz się dobrze chodzącym ciągnikiem 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj