ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Skoczek1994    453

Weź to wywal i wcale się nie zastanawiaj, ja u siebie mam go odłączonego i spokój.  Raz że przestało ubywać oliwy z hydrauliki, a dwa że cały układ lepiej działa po tym zabiegu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ja wiem czy tak trudno znaleźć uszczelnienia. Przecież tam są oringi. Ale jak nie działa to uszczelnianie nie pomoże, tylko przestanie się lać olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Ja to robiłem ze 2 miesiące temu. To jest proste jak budowa cepa. Ważne tylko żeby później to na znaki złożyć. A koszt kompletu uszczelnień to 5-7 zł - rozbierz, weź do sklepu stare oringi i Ci bez problemu dobiorą bo one mają standardowe wymiary. U mnie było to na krótko spięte ale sie zawziołem i to zrobiłem jak w oryginale i jak dla mnie to sie dużo wygodniej pracuje

A najlepsze bo w środku jakiś fachowiec nad jeden zawór dał jakąś dziwną podkładke z małym otworkiem jakoś nierówno jeszcze przyszlifowaną i to wywaliłem bo mi nie pasowało do całości i działa jak złoto 🙂

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Pany nadal mam problem z chydrauliką i nie wiem jak i gdzie szukać przyczyny na jego rozwiązanie. 

Otóż założyłem nowy rozdzielacz hydrauliczny hydrosiła 80 3/1 222 wraz z nową pompą NSZ 32. W układzie jest olej silnikowy tedex 20w50.  Po uruchomieniu  silnik jak ciszej chodził, więc po chwili próba .Jeden ruch dźwignią i nie mial wyrwało cylinder, który to i tak się zgiął na samej górze zapierając się o ramię podnośnika ( Dlaczego??) I tu znowu rozczarowanie, bo ciągnik nie ma siły podnieść bala słomy, a po chwili cała pompa wraz z górną rurą cała gorąca.  Co jest przyczyną grzania i dlaczego nie ma siły podnieść? Siłownik 75x200

Dodam że na starej pompie ciśnienie ledwo dobijało do 50 bar i też nie miał siły podnosić. Teraz nie mierzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

to jest rozdzielacz do regulacji siłowej pod siedzeniem ? Na zdjęciu wszystkiego nie widać, a te z rozdzielaczem pod siedzeniem potrzebują dodatkowego przelewu, jak nie ma tego drugiego rozdzielacza, inaczej się grzeją i pompa się grzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Jest on umiejscowiony pod przednią szybą w ciągniku jumz i mam tylko jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Niby ma to być ten, a gdzie masz wpięte zasilanie ??

Przewód z pompy powinien wchodzić w miejsce, które ty masz zaślepione

rozdzielacz.JPG

 

Już chyba widzę, z boku jest też wejście, nie zamieniłeś przewodów ??

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

wpiąłem tak jak było w starym. Pod dwoma węzami z prawej strony. A one idą bezpośrednio do siłownika z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jak Ci wcisnęli rozdzielacz od mtz to bez podpiętego regulatora albo dodatkowego przelewu będzie gotował olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

A te dwie rurki co widać po lewej stronie od góry na moim zdjęciu to idą do wywrotu. 3 gałka wolna.

1617215376052191777943.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Pany zarzućcie trochę pomocy. Szukając powodu niskiego ciśnienia po rozgrzaniu ciągnika zajrzałem do michy. Odkręciłem stopy główne i korbowodowe. Nie wszystkie oczywiście, ale nie o to mi chodzi. Kiedyś w łapach miałem instrukcję z momentami dokręcania, ale taraz za żadnego wuja nie mogę jej znaleźć. W mojej napisane jedynie o korbowodach, że do kręcenie 140-160. Gdzieś w głębiach internetu wyszukałem, że stopy główne 200-220, ale nie jestem tego pewien.

Jak ktoś może niech podrzuci te dwie wartości tak dla mojej spokojności.

Jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje. Na stopach głównych dolna panewka ma zamek od rozrządu, a górna od koła zamachowego. Na korbowodach z kolei dolna ma zamek od koła zamachowego. Dobrze to jest czy ktoś coś tam przekombinował. Pytam gdyż w mojej instrukcji tego akurat brak, a jakoś moja wiedza nie sięga w tym kierunku. Swoją drogą ma ktoś może jaką fajną instrukcję napraw do tego? Ja posiadam "instrukcja napraw bieżących" i mam wrażenie, że jak ktoś to kopiował to uwalił z 1/3 materiału. Pozdrawiam.

Aaaa uprzedzam pytanie. Panewki są w takim stanie jak nasza służba zdrowia, ale chodziło tyle lat to do kapitalki zimowej dojeździ.

 

Znalazłem na 37 stronie . Główne 200-220, korby 140-160. Pozostaje kwestia zamków.

Edytowano przez Lukasz3991

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    950

Mam Pronara 82 z 2002r. i zamierzam podłączyć go pod opryskiwacz i pytanie jakim biegiem jechać i czy żółw czy zając żeby wydatek cieczy na ha wyniósł 300l i 200l? Zawsze opryski robię T-25 i mam to opanowane ale doszło mi pole z dużą górką i problem. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

NIK to Ci tu z fusów odpowiedzi nie wywróży. Co to za opryskiwacz, jakie rozpylacze, z jaką prędkością zamierzasz pryskać itp. Wystarczy wpisać w google jak ustawić opryskiwacz, i masz mnóstwo poradników opisanych krok po kroku jak to zrobić. 

 

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

jak ustawisz na niebieskich dyszach cisnienie 2 i będziesz jechał 6 biegiem, powinieneś tyle wypryskac, obroty do 1500-1600. Na obrotomierzu masz przecież prędkościomierz, są trzy składowe - prędkość , ciśnienie i wydatek dysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

szerokość opryskiwacza nie ma znaczenia, tylko wydatek/typ dysz, ciśnienie robocze i prędkość

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    950

Jeszcze jedno pytanie (może głupie ale nie wiem) po jakim czasie lub ilości wypryskanej cieczy dysze mogą się zużyć i trzeba je wymienić na nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Jeśli rozpylają jak należy to nie masz się czym przejmować, jeśli nie uszkodzisz ich mechanicznie to raczej powinny długo wytrzymać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Zależy od jakości rozpylaczy. Ja mam zwykłe, plastikowe to muszę stooniowo zmniejszać ciśnienie żeby utrzymać wydatek. Po trzech latach zszedłem o prawie bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Pytanie mam do posiadaczy oryginalnych śrub (łącznik centralny tylnego tuza) jaki ma wymiary chodzi mi o długość skręconej i rozkręconej. Mam jakąś nieorginalną a chciał bym kupią mocniejszą ale żeby nie była za krótka czy za długa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj