Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Ulman    5581
15 minut temu, Roman176 napisał:

tego samego zdania co napisałeś jest 

No i co w związku z tym?

Przed chwilą, Roman176 napisał:

Ceny-nawoz%C3%B3w-w-latach-2013-2016r-.j

Szybkie liczenie 300kg Polifoski /ha i 500kg saletry/ha 

Wtedy polifoska po 220/q teraz po 150/q czyli mamy 70 pln różnicy x 3q/ha - 210 Pln/ha wiekszy nakłąd/ha. Wtedy  saletra 150/q teraz po 100/q więc 50 pln różnicy /q x 5q/ha = 250 pln wiekszy nakłąd /ha. Razem 460 Pln/ha wieksze nakłady wobec obecnych. Wtedy pszenica po 900 wobec obecnej po 650 co przy 8 tonach x 250 pln różnicy daje 2000pln większy przychód/ha. Wydać niecałe 500 by uzyskać 2000 co oznacza o 1500 pln wyższy zysk. I to się niby nie opłacało??? Ty masz problemy nie tylko z jezykiem ojczystym ale też z matematyką i logiką.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4616
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, Ulman napisał:

No i co w związku z tym?

nic, te same poglądy ma organizacja wwf  podobnym tekstem co napisałeś napisała zażalenie na danie w sprawie budowy płotu 

4 minuty temu, Ulman napisał:

zybkie liczenie 300kg Polifoski /ha i 500kg saletry/ha 

Wtedy polifoska po 220/q teraz po 150/q czyli mamy 70 pln różnicy x 3q/ha - 210 Pln/ha wiekszy nakłąd/ha. Wtedy  saletra 150/q teraz po 100/q więc 50 pln różnicy /q x 5q/ha = 250 pln wiekszy nakłąd /ha. Razem 460 Pln/ha wieksze nakłady wobec obecnych. Wtedy pszenica po 900 wobec obecnej po 650 co przy 8 tonach x 250 pln różnicy daje 2000pln większy przychód/ha. Wydać niecałe 500 by uzyskać 2000 co oznacza o 1500 pln wyższy zysk. I to się niby nie opłacało??? Ty masz problemy nie tylko z jezykiem ojczystym ale też z matematyką i logiką.

pier**lisz farmazony co były po 2012 co większości pszenica sypała Ozima prawie 4t/ha sprzedana 950zł netto, jara 6t/ha do magazynu

80% ozimin wymarzło w Polsce 

cytaty z farmera 

 ja też mieszkam na lubelszczyźnie i w mojej okolicy większość zboża wymarzła, oże 10 % się utrzymało, więc badania nie są odzwierciedleniem rzeczywistości. w moim gospodarstwie na 20 ha zboża, ozimego pozostało 0,5 ha, reszta nadawała sie tylko do przesiania.

6 minut temu, Ulman napisał:

Ty masz problemy nie tylko z jezykiem ojczystym ale też z matematyką i logiką.

role się odwróciły 

w mazowieckim ozima max 2,5 tony/ha, jara jeszcze nie koszona

Może ja mieszkam w innym woj. lubelskim bo w mojej okolicy wymarzło od 90 do 100% pszenicy ozimej. Te 15% mniej to ziarna to minimum, nie mówiąc o 6% według GUS.

co ty na to małorolny ??

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4266
Napisano (edytowany)

Edytowano przez daron64
Wróć, źle przeczytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4616

ulman zacytował kiedy dobrze zarabiał przecież w jego rejonie 95% pszenicy wymarzło nie tylko u niego ale w Polsce 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5581
Napisano (edytowany)

Jak jesteś dziad to miałeś 4 tony. Poza tym plon to twój problem. Trzeba było przesiać jarą i poprowadzić na 7 ton to byś zarobił.

Nadal nie umiesz liczyć i myslisz jak  wioskowy filozof. Jakbyś miał te 4 tony przy kosztach 2500 /ha i cenie pszenicy 650 to miałbyś 2600 przychodu czyli 100 pln zysku. Przy 4 tonach  po 950 pln i kosztach o 500 pln wyższych masz   800 pln zysku . Nie wiem czemu nie umiesz liczyćO.o Jak byś nie liczył to nawet przy parametrach które podałeś się opłacało lepiej to co było

Chłopie ja nawet ha nie przesiewałem i normalne 7-8 ton było. Masz jakieś dane z sufitu. Lubelszczyzna generalnie była ok. Mazowsze kujawy i wielkopolska najbardziej dostała 

  

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4616
Napisano (edytowany)

jara ?? przecież zima popuściła wtedy prawie przed majem 

4x 950 = 3800 przy droższych nawozach i paliwie ponownym przesiewie i koszcie xD

8x650 =5200  przy tańszym paliwie i nawozach 

umiesz naprawdę liczyć ??

17 minut temu, Ulman napisał:

Chłopie ja nawet ha nie przesiewałem i normalne 7-8 ton było. Masz jakieś dane z sufitu. Lubelszczyzna generalnie była ok. Mazowsze kujawy i wielkopolska najbardziej dostała 

brawo ty ale twój region zakwalifikował się na pomoc i dopłaty 100zł ha 

jak sam zauważyłeś miedzy nami startem wegetacji wiosny jest ponad miesiąc różnicy  ja wjeżdżam z drugą dawką a ty ledwie zaczynasz 

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
8 godzin temu, marekfarmer napisał:

Poco mam odpisywać  osobie  która  wie    lepiej co ja myślę

sensu  to  żadnego  nie ma

Chyba bardzo chcesz dołączyć   do drużyny  #R  ( w której  jest  Hubertuss  i Zetorki12 dzisiaj dołączył  do niego)  ich  postów  nie widzę  i nie czytam  i nie wiem poco hubertuss  moje posty  cytuje  jak i tak na to w żadne sposób nie reaguje  i nawet tego nie widzę  

Tak najlepiej wszystkich dołącz do tej grupy i nikt nie będzie musiał się męczyć z głupotami, które tutaj wypisujesz. Tak jak w temacie o proteście rolników. Gdzie wkleiłeś tekst jaką to rolnik ma wysoką emeryturę teraz. Zapomniało ci się jedynie lub celowo przemilczałeś, że podany przez ciebie przykład dotyczył rolnika przekazującego gospodarkę w wieku 69 lat.

Bardzo dobrze, że nie czytasz moich postów. I na nie nie odpisujesz. Dyskusja z tobą to wątpliwa przyjemność bo gdy padają nie wygodne dla ciebie fakty to albo zmieniasz temat albo udajesz, że nie wiesz o co chodzi. Ja je cytuje nie dla ciebie tylko dla innych by pokazać bzdury, które wypisujesz.

7 godzin temu, jacus napisał:

kolejne dwa ogniska asf- tym razem w okolicach chelma-ostatni gasi swiatlo;)......

marek to taki rachon agrofoto-niedlugo bedzie dyskutowal tylko z tymi ktorym wiernie sluzy ewentualnie sam ze soba lub z sld:P

Sam ze sobą to może się nie dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
9 godzin temu, Ulman napisał:

A dziki to wiedzą gdzie jest granicaxD Jak postawisz płot i po obu stronach masz to samo to rzeczywiście ma głeboki sens.  

U duńczyka jest dzika zwierzyna ale nie ma asf. Powinieneś wiedzieć że łatwiej zapobiegać niż leczyć. Rosliny się nie ruszaja więc mozesz je opryskać ale jak wyleczyc dziki???

No nie  wiedzą   gdzie granica  właśnie dlatego trzeba  im  to pokazać. żeby  Ruski  czy Białoruski  Dzik  nie robił  dywersji  u nas   xDxDxD

Ale  masz rację  po cześci  budowa płotu  obecnie  nie  ma takiego uzasadnienia  jak  7 lat  temu.

Ale  poco Duńczyk  to buduje  skoro  to i tak  nic nie da  wedle  ciebie   po co???

Mnie  tam zbytnio ASF nie interesuje   w listopadzie będę  świętował  4 rok  bez  świń   :D.  Także  czy wybudują  ten płot  czy nie  to mnie to  zbytnio nie obchodzi

9 godzin temu, daron64 napisał:

No chyba zapier*** żeby szukać wszystkich pytań,  które olałes.

Po co zaprzeczac? To jak napisze,  że pewnie wolisz chłopców i w związku robisz za partnerkę,  to też nie zaprzeczysz,  bo po co? 

Takiej odpowiedzi  się  spodziewałem

xDxDxD

 

8 godzin temu, jacus napisał:

nigdy nie bylem na dzikim wschodzie polski-:P.

 

xDxDxD

6 godzin temu, Ulman napisał:

Jak jesteś dziad to miałeś 4 tony. Poza tym plon to twój problem. Trzeba było przesiać jarą i poprowadzić na 7 ton to byś zarobił.

Nadal nie umiesz liczyć i myslisz jak  wioskowy filozof. Jakbyś miał te 4 tony przy kosztach 2500 /ha i cenie pszenicy 650 to miałbyś 2600 przychodu czyli 100 pln zysku. Przy 4 tonach  po 950 pln i kosztach o 500 pln wyższych masz   800 pln zysku . Nie wiem czemu nie umiesz liczyćO.o Jak byś nie liczył to nawet przy parametrach które podałeś się opłacało lepiej to co było

Chłopie ja nawet ha nie przesiewałem i normalne 7-8 ton było. Masz jakieś dane z sufitu. Lubelszczyzna generalnie była ok. Mazowsze kujawy i wielkopolska najbardziej dostała 

  

A jak dla kogoś  1,5t/ha  jest wystarczające  to  co  jak go określisz   skoro  4 to dziad  ???

Tylko  weś  poprawkę na to  że  już od stycznia  wtedy  Cena  pszenicy spadała  i  kto nie sprzedał w Październiku  listopadzie  to w styczniu  lutym  już stracił  po ok  200zł/t  nawet  na AF  płakali  że po 5 tyś  na  samochodzie  są w plecy  a  ceny  nawozów  pozostały  wiosną  tak samo. Do tego Paliwo  po prawie 6zł

 

Ciekawa sprawa  dzisiaj w Polsat News

Pali się  sortownia śmieci  u  Hanki   i  Dym  szkodliwy  dla  ludzi nie jest  mówią   a jak ktoś w domu  butelkę spali plastikową  to  jest  szkodliwe   dobre 

W Gdańsku  Miliony litrów ścieków  do rzeki  i też     wszystko  ok

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6415

Wniosek, nie budować sortowni śmieci bo i tak przecież kiedyś się zapalą. Lepiej systematycznie spalać je w piecach. 
To że nie masz świnek nie powinno zwalniać Cię z troski o kretyńskie wydawanie pieniędzy  z budżetu na płot. Kiedyś podawałem tańszy sposób na likwidację ASF na terenie kraju a wydatek wiązał się jedynie z czasem antenowym i ogłoszeniami. No może jeszcze tylko potrzebne byłoby jedno szybkie nocne przegłosowanie uchwały że ASF od godziny 00.00 u nas nie istnieje a kto będzie rozsiewał kłąmliwe informacje podlega karze do lat 5. Po takiej uchwale faktycznie można by wrócić do stawiania płotu bo skoro ASF nie ma, to trzeba się przed nim bronić. Wszystko miałoby pokrycie w papierach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)

Twój pomysł jak kulom w płot

To by się nie udało  bo  Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein    by w Brukseli   Grzmiała   jak to u nas władza ukrywa  choroby   ustawami. I że  Polska żywność  może być zarażona ASF

I  jeszcze by  do Niemieckiej Telewizji  Poleciała   :ph34r:

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie pytaj , bo zaraz link wklei .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5581
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, Roman176 napisał:

jara ?? przecież zima popuściła wtedy prawie przed majem 

4x 950 = 3800 przy droższych nawozach i paliwie ponownym przesiewie i koszcie xD

8x650 =5200  przy tańszym paliwie i nawozach 

umiesz naprawdę liczyć ??

brawo ty ale twój region zakwalifikował się na pomoc i dopłaty 100zł ha 

jak sam zauważyłeś miedzy nami startem wegetacji wiosny jest ponad miesiąc różnicy  ja wjeżdżam z drugą dawką a ty ledwie zaczynasz 

Siałem wtedy jarą 10.04 wiec późno ale bez dramatu

Tak jak pisałem oprócz języka ojczystego imatematyki kaleczysz też logikę - To co napisałeś nie było alternatywa.

Pogoda a co za tym idzie wymarźnięcia są faktem na który nie mieliśmy i nie mamy wpływu. 

Mogłeś mieć wtedy nastepujące opcje

Nic nie wymarza niormalne plony -  8 ton x 650 przy kosztach 2500 co daje 2700 pln/ha zysku

lub 8 ton x 950 pln przy kosztach 3000 daje 7600- 3000 = 4600 zysku

wymarzło , słabe plony  4 tony  x  650  przy kosztach 2500 daje 2600 pln przychodu = 100pln zysku/ha

4 tony x 950 przy kosztach 3000 daje 3800 przychodu czyli 800 pln zysku/ha. 

Coś tam pisałeś o przesiewie i koszcie- likwidujesz plantacje i przesiewasz - koszty masz takie same. Przy scenariuszu że z przesianej masz 5 ton mamy dwie mozliwości 

2500 kosztów i 3250 przychodu czyli 750 zysku przy normalnych niskich cenach nawozów i pszenicy

lub 3000 kosztów i 4750 przychodu czyli 1750 pln zysku/ha przy skandalicznie wysokich cenach nawozów. 

W każdej opcji lepiej opłacało sie mieć drogie nawozy i pszenice po 900 niż tanie i pszenice po 650. Wiem że ciężko jest ci to przyjąć bo bezmyślnie powtarzałeś przez wiele lat jak to było źle. 

O wegetacji i tym co jest na wschodzie nie masz pojęcia tak samo jak o liczeniu. Między Wrocławiem a Suwałkami nie ma miesiąca róźnicy.. U mnie wegetacja średnio bedzie ok 7 dni późniejsza jak w twoim rejonie. To kiedy wjeżdza się z azotem nie jest uzależnione tylko od wegetacji ale od mozliwości wjazdu w pole. Kujawy w tym roku wjechały w lutym po mrozie co nie znaczy że ich wegetacja jest wcześniejsza od twoich rejonów. 

Marek - duńczycy grodzą bo chcą by asf zostało za płotem . My chcemy mieć płot pośrodku epidemii która się bedzie mnożyć i rozłąźić po obu stronach płotu. A jakby chore dziki chciały wrócić na wschód to nie będą mogły:D

 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4616

ulmanku a pamiętasz jaka cena kosztowała jara ?? kwalifikatu brakło na rynku chyba ze siejesz jare to ok ja nigdy jarych nie sieje czasami jęczmień wiosenny  

a przy tej cenie nakładu to wtedy lepiej od pszenicy płacili wiesz ??  żyto i owies 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4266
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, marekfarmer napisał:

Mnie  tam zbytnio ASF nie interesuje   w listopadzie będę  świętował  4 rok  bez  świń   :D.  

Takiej odpowiedzi  się  spodziewałem

xDxDxD

 

Ceny paliw cię też  ie interesują, bo przecież masz zapas do września.. 

 

A co do drugiej czesci- i tak się zostaje moralnym zwycięzca.. Nic mu nie odpisze,  Romek,  Bogdan czy inny Alamo da plusika i już wygrana :)

Ale ok,  skoro i tym razem nie zaprzeczyłes.. No cóż byleby dzieci były zdrowe.. A nie, wróć.. 

 

@protest

Marku,  jakiś czas temu wrzucałem już to,  tylko z komentarzem jego mamy.  Tobie jak widzę wygodniej go pominąć,  bo nie bardzo pasowałby do twojej wizji. 

A jak tam Kaczor i jego lans z obietnicami sprzed 4 lat? A jak tam "wystarczy nie krasc" ,  "o tego trzeba mieć odwage"  i inne frazesy ? Rozbily  się w zderzeniu z rzeczywistością? 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4616

jedni niestety uparcie ci wmawiają ze było lepiej 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4616
Napisano (edytowany)
6 minut temu, marekfarmer napisał:

Jeśli  piszesz  o 2012roku   to  ja  w styczniu  wtedy kupowałem  to z tego co pamiętam  poniżej 2 tyś   ale jak się  okazało ile wymarzło to  potem ok 3 chodziło jare  :(

,,To nie jest  Protest  Polityczny,,

https://www.prawdaobiektywna.pl/polska/fundacja-opublikowala-oswiadczenie-ws-jakuba-hartwicha-4806.html

 

marek a u ciebie susza panuje ?

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
2 minuty temu, daron64 napisał:

Ceny paliw cię też  ie interesują, bo przecież masz zapas do września.. 

 

A co do drugiej czesci- i tak się zostaje moralnym zwycięzca.. Nic mu nie odpisze,  Romek,  Bogdan czy inny Alamo da plusika i już wygrana :)

Ale ok,  skoro i tym razem nie zaprzeczyłes.. No cóż byleby dzieci były zdrowe.. A nie, wróć.. 

Widzę  kroczysz drogą  Zetorki12    on ma brak merytoryki  używa  epitetów   a ty   szkoda  tego  komentować.

Tylko  winny  się tłumaczy   :) 

Roman176

  Niestety   ale  tak   większa  część Kujawsko Pomorskiego   sucha jak pieprz  ostatni deszcz  2/3 maja  5l/m2 potem jeszcze 2 opady  po 1litrze  powtórka  z 2015-16roku.  Jest  sytuacja dramatyczna  Rzepaki  wypadły   teraz  jare  wysycha.  Nawet  u byłego Ministra  Rolnictwa  a ma ziemie bardzo dobre  są już  place  powypalane  w pszenicy  ozimej :( .  Wczoraj komisja była  sprawdzać czy  oziminy są przesiane  i  mówili że za miesiąc  pewnie znów  przyjadą  w sprawie suszy  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4266

Marku,  nie odpowiadasz na żadne pytanie,  na które odpowiedź mogłaby postawić w złym świetle PiS,  albo na które nie masz gotowego przekazu,  zmieniasz temat,  wrzucasz jakieś od czapy memy i zarzucasz komuś brak merytoryki? 

Idę własną drogą,  ale  naprawdę,  wolę już by była podobna do tej zetorki12 niż twojej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4616
2 minuty temu, daron64 napisał:

Marku,  nie odpowiadasz na żadne pytanie,  na które odpowiedź mogłaby postawić w złym świetle PiS,  albo na które nie masz gotowego przekazu,  zmieniasz temat,  wrzucasz jakieś od czapy memy i zarzucasz komuś brak merytoryki? 

zły pis jest zawsze obojętnie co by nie zrobił wielki brat z Niemiec tego pilnuje nawet 500+ to patologia ale tym bardziej jaszczom tym mają większe poparcie coraz więcej ludzi to widzi 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, daron64 napisał:

Marku,  nie odpowiadasz na żadne pytanie,  na które odpowiedź mogłaby postawić w złym świetle PiS,  albo na które nie masz gotowego przekazu,  zmieniasz temat,  wrzucasz jakieś od czapy memy i zarzucasz komuś brak merytoryki? 

Idę własną drogą,  ale  naprawdę,  wolę już by była podobna do tej zetorki12 niż twojej. 

Napisałem ci  że  masz  wypunktować   mi te pytania a   odpowiem  nie zrobiłeś tego tylko głupiej zaczepki  szukasz  personalnej  żenada

Też na wiele pytań  dla  was niewygodnych nie  uzyskałem odpowiedzi   także  wiesz

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5581
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Roman176 napisał:

ulmanku a pamiętasz jaka cena kosztowała jara ?? kwalifikatu brakło na rynku chyba ze siejesz jare to ok ja nigdy jarych nie sieje czasami jęczmień wiosenny  

a przy tej cenie nakładu to wtedy lepiej od pszenicy płacili wiesz ??  żyto i owies 

No i nadal nie umiesz liczyć. Nawet jak jara kosztowała 2500 za tonę zamiast 1500 to na ha miałeś nakład większy o 200 pln .więc przy scenariuszu przesiewania  miałeś 

2500 kosztów i 3250 przychodu czyli 750 zysku przy normalnych niskich cenach nawozów i pszenicy

lub 3000 kosztów i 4750 przychodu czyli 1750 pln zysku/ha przy skandalicznie wysokich cenach nawozów. 

Odejmij sobie te dodatkowe 200 pln czy nawet jeszcze 200 na przesianie to i tak zawsze ci wyjdzie że drogie nawozy i pszenica po 950 jest lepiej jak tanie i pszenica po 650. Jak ty tak wszystko liczysz to nie dziwne że łykasz propagandę bo nie jesteś w stanie jej samodzielnie zweryfikować.

Udowodnij mi prosze że lepiej mieć pszenice po 650 przy cenach polifoski 1500 i saletry po 1000 niż pszenice po 950 przy cenie polifoski 2200 i saletry po 1500 przy tym samym plonie. Jakbyś mógł to rozpisać i na cyfrach wykazać.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4266
7 minut temu, marekfarmer napisał:

Napisałem ci  że  masz  wypunktować   mi te pytania a   odpowiem  nie zrobiłeś tego tylko głupiej zaczepki  szukasz  personalnej  żenada

Też na wiele pytań  dla  was niewygodnych nie  uzyskałem odpowiedzi   także  wiesz

Marku,  wybacz,  ale na pewno nie będziesz mi mówić,  co mam robić.  To ja ci napisze - wypunktuj te pytania i się do nich ustosunkuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4616

polifoska 450zł na ha umnie 550zł + kwalifikat  300zł 200kg   tone w d*pie   paliwo 5,50zł   orka siew ok 20l + 14+ nie wiem ile bd z rozsiewaniem i opryskami  20x5,50=110zł =77zł=187zł   axial pak 150zł na ha grzybówka 200zł  + t2 150zł  anty wylegasz moduus wtedy 150ha nie liczę ccc  + odżywki +-150ha   kombajn paliwo ok 15/20l =110zł 

podsumowanie  

3800zł 

2707zł

cena 650 x8 

5200zł

dalej nie rozumie co piszesz za bzdury jak zysk jest większy o 1400zł  polifoska tańsza o połowę paliwo  po 4 różnicą 1,50 i saletra podobnie 

 

 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj