Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Ulman    5578
16 minut temu, Zbyszko napisał:

Widzę , że nie dużo się zmieniło tu tylko przybyły nowe twarze .

Nie mogłem się oprzeć aby skomentować ten wyrok sądu i zajrzeć na forum .

Moim zdaniem dobrze się stało , że SN go uniewinnił  .  Nareszcie wszyscy zobaczą jak działają sądy i powinna być jak najszybsza reforma .

Te sądy na dole są mało ważne . Najważniejszy jest SN bo może przekreślić wszystkie wyroki i to trzech sędziów . Czy z tego SN to jacyś bogowie ?

Lepiej by było dla tej kasty aby go poświęcili lepiej by na tym wyszli .

Ulman nadal piszesz że ludzie którzy tam siedzą są cacy tylko trzeba zmienić prawo .

To napisz mi gdzie pisze w prawie że poprzez roztargnienie można dopuszczać się takich czynów jak dopuścił się ten sędzia . 

Nie pisze,  tylko jest napisane. A napisz mi gdzie jest napisane że przez roztargnienie nie można dopuszczać się takich czynów. O ile wiem to człowiek jest niewinny dopóki nie udowodni się winy. Udowodniono że zrobił to celowo a nie przez pomyłkę?

Czy to jest gdzieś napisane ?Ano pewnie nigdzie ale zabór mienia poniżej określonej wartości nie jest określany jako kradzież. Dochodzi jeszcze zamiar bezpośredni itp. Jestem w stanie uwierzyć w pomyłkę przy kasie.  Jesteś na 100% pewien że się nie pomylił a zrobił to z premedytacją? 

Ludzie którzy tam siedzą może są a może nie są cacy (dla PISu oczywiście są be) ale prawo jest takie że mają furtki prawne i pewną przestrzeń do orzekania. Jak się tego nie zmieni to nie ma szans na zmianę. PIS to wie i dlatego zmieniac prawa nie będzie tylko proletariatowi wmówił że wszystko załatwi wymiana sedziów. Jestem przekonany że prawa wcale nie zmienią a przy pewnej dowolności orzekania będą mogli przez swoich sedziów dop....ć niewygodnym . Tak jak za komuny 

Wymiana sedziów to tak jakbyś w dużym gospodarstwie wymienił operatorów maszyn a technologie uprawy zostawił taka samą. Co by sie zmieniło?

No ale my tu gadu gadu a ważne jest co innego. Co ty byś Zbyszku zrobił na miejscu tego sądu  i dlaczego?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4616
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Nikt z nich nie spędził w areszcie ani minuty. 

Roman - Marek pisał że wsadzili do paki a tak nie było. Stanęła przed sądem ale nie została skazana. Tak samo ten sędzia - też stanął przed sadem i został skazany tyle że SN uchylił wyrok.

widziałeś jak wyglądało posiedzenie sn  ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

No jak?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4616

cwaniak siedział i bawił się kom jak by wiedział jak bd wyrok zero skruchy tylko cwany uśmiech  

2 godziny temu, Ulman napisał:

Roman - Marek pisał że wsadzili do paki a tak nie było. Stanęła przed sądem ale nie została skazana. Tak samo ten sędzia - też stanął przed sadem i został skazany tyle że SN uchylił wyrok.

ale gdyby była zdrowa uniewinnił by ją ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spokojnie dojdzie i do zmiany prawa ale do tego trzeba wyczyścić tą nadzwyczajną kastę ludzi żeby jeszcze głośniej nie krzyczeli że łamane jest prawo i konstytucja bo przecież jak się odrywa ich od koryta to co pozostaje robić. Odnośnie tego że ktoś jest winny a ktoś nie winny każdy może stwierdzić inaczej. Śmieszne jest to że na kamerze nagrane jest że gość wziął pieniądze i schował do kieszeni rozglądając się czy nikt go nie widzi a najśmieszniejsze jest to że  tłumaczy się że to z roztargnienia . hmmm ciekawe mając portfel w ręku chowa szybko pieniądze do kieszeni gdzie mógłby na legalu włożyć je do portfela gdzie przecież trzyma się pieniądze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Daj link do tego materiału to obejżę

Ja pieniądze tylko w kieszeni. W portfelu karty i dokumenty.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wwww.rmf24.pl 

Widać że wyciągnął pieniądze z portfela by zapłacić więc on trzyma w portfelu . 

Edytowano przez mk9422

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4616
4 minuty temu, Ulman napisał:

Daj link do tego materiału to obejżę

Ja pieniądze tylko w kieszeni. W portfelu karty i dokumenty.

telewizji nie oglądasz ? polsat


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Przykład z życia wzięty jak znajomość paragrafów ratuje dupsko.   W ubiegłym roku piesek z kryminalnej w pobliskiej wiosze skosił po pijaku swoim wieśwagenem slup, czym pozbawił wiochę na resztę weekendu prądu. Natychmiast po kraksie wygramolił się z wraku i biegusiem w pobliskim wieś markecie wydoił połówkę zdobytą drogą zakupu. Tym to zabiegiem, wykluczył ewentualne badanie alko, a wypicie alkoholu po wypadku wytłumaczył brakiem samokontroli w wyniku stresu i zamroczenia uderzeniem. Dostał naganę od komendanta, mandat za kolizję i dorzucił się do słupa.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6411

Zakładam że drugi raz ten numer nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
4 minuty temu, Roman176 napisał:

telewizji nie oglądasz ? polsat

Daj link bo potem napiszesz że nie to znalazłem:)


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Facet jest bardzo "lubiany" jako sąsiad. Ogólnie podobno wredny typ.(ja tam nie mieszkam)

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Mirek planuje się skok na bank . Takie zachowanie  może świadczyć o kleptomani . Ja znałem nauczycielkę syn policjant ojciec też wysoko postawiony i też kradła sam widziałem .

Ulman . Już ci napisałem . Gdybym był tą kastą to poświęciłbym go aby rządzący nie mieli paliwa do krytyki .

Kruk krukowi oka nie wydziobie . Tłumaczenia są różne . W tym przypadku było roztargnienie . Można było by wymyślić że chciał przechować babci pieniądze aby nie zgubiła tak jak się  tłumaczą złodzieje samochodów , że chciał pojeździć .

Nie wiem czy się pogubiłeś , że napisałeś że sędzia SN powinien dostać naganę tylko kto ma mu ja dać . Czyżbyś popierał izbę dyscyplinarną   którą chce wprowadzić PIS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6411

Zbyszko, jak gościu w markecie łazi z kalkulatorem i sumuje ceny,  żeby nie przekroczyć kwoty powyżej której już jest przestępstwo, to tak sobie łazi czy planuje?
A teraz muszę Cię zmartwić. Ten sędzia to nie powód do krytyki dla rządzących, to problem rządzących. Niestety przejęli resort z całym dobrodziejstwem inwentarza, także z tym sędzią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Tylko gdzie inwentarz stawia się tak mocno gospodarzowi . Ja się wcale nie martwię tylko pewnie powróciłem do nałogu wchodzenia na forum . :D :D .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Zbyszko
skasowanie kropki
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142

Sam fakt że można swobodnie sobie pisać o sędziach i kwestionować co się chce włącznie z ich genealogią BARDZO MI SIĘ PODOBA. Tylko jakieś batoniki, cukierki czy nawet pięć dych zwiniętych być może i przypadkiem bo nie przysiągł bym pewności jeśli bym musiał (mimo iż szerze bym chciał). To wszystko to detaliczne, najczęściej kontrowersyjne przypadki co do których raczej trudno  samemu mieć jednoznaczną pewność w ocenie a tym bardziej ferowanie sprawiedliwego wyroku w zgodzie z własnym sumieniem.

Profesja sedziego jest w swojej naturze elitarna a my - pospólstwo - elitaryzmu nie lubimy bo jeszcze na utrzymanie tej na zawsze "kasty" łożyć musimy aby jakaś łajza z rejonowego sądu nie była w stanie jednoznacznie zinterpretować przepisu o darowiźnie (w tym przypadku samochodu) przez ponad rok bo minął chyba w listopadzie. Doszło do tego że jedna ze stron sprawy zwyczajnie zmarła i na kolejną rozprawę w marcu się nie stawi. Fakt autentyczny i w Polsce bardzo wiarygodny tylko materiałów nie podam bo dotyczą moich "nieelitarnych" znajomych

Nie wiem co zrobić aby to poprawić? ale to powinno być coś w rodzaju potężnego bata przez sędziowski łeb za przekroczenie terminu gdy wyrok już jest niepotrzebny. W zamian za to może miałby prawo do wyroku - nie wiem - bez zapłaty za takowy? czy coś. 

Dzięki nagonce jaka za czasów PiSu jest na tych "nietykalnych" poczuli oddech ulicy na plecach i kłaniać się wszystkim nie muszą ale i im nikt. A czy który porządny człowiek czy nie tak samo muszą udowodnić jak każdy z nas. W Polsce zadzieranie łba za wysoko kończyło się zwykle przesłonięciem brodą i przegapienie przyłożonej kosy do gardła. Jeśli z jakichś powodów PiS odpłynie następcy pewnie też porobią roszady ale klasa sędziowska WRESZCIE staje się pionkami na szachownicy a nie właścicielem tych pionków

A my "pospólstwo" ...jakby co. kosy sobie zakonserwujemy na wszelki wypadek.

   Zbyszko popraw posta bo Ci się enter zaciął  czy co i pustych linijek na trzy ekrany nawaliło

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6411

Obyśmy tylko nie wpadli w pętlę niekończących się czystek, przy tej okazji, bo sparaliżujemy i ubezwłasnowolnimy wymiar sprawiedliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4616
31 minut temu, Ulman napisał:

Daj link bo potem napiszesz że nie to znalazłem:)

www.polsat.pl


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Gysydent Ty to tak tylko udajesz , czy taki już jesteś ?? PO co tak flaki ciągnąć ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
25 minut temu, Zbyszko napisał:

Mirek planuje się skok na bank . Takie zachowanie  może świadczyć o kleptomani . Ja znałem nauczycielkę syn policjant ojciec też wysoko postawiony i też kradła sam widziałem .

Ulman . Już ci napisałem . Gdybym był tą kastą to poświęciłbym go aby rządzący nie mieli paliwa do krytyki .

Kruk krukowi oka nie wydziobie . Tłumaczenia są różne . W tym przypadku było roztargnienie . Można było by wymyślić że chciał przechować babci pieniądze aby nie zgubiła tak jak się  tłumaczą złodzieje samochodów , że chciał pojeździć .

Nie wiem czy się pogubiłeś , że napisałeś że sędzia SN powinien dostać naganę tylko kto ma mu ja dać . Czyżbyś popierał izbę dyscyplinarną   którą chce wprowadzić PIS

 

Widzisz jak ty sam wplatasz polityke w sprawy sadów. Ty byś tak zrobił bo przyniosło by to taka a taka korzyść polityczną. Jak sądy maja byc niezawisłe za PISu jak takie jest myslenie  suwerena?

Nie pytam co byś zrobił na ich miejscu tylko jaki wyrok byłby według ciebie sprawiedliwy i dlaczego. 

Chyba nie doczytałeś. Napisałem że każdy kto by rozpatrywał takie bzdury za 50 Pln wyżej niż na poziomie pierwszej instancji powinien dostać naganę za za zajmowanie sie pierdołami. niestety prawo jest takie że muszą się tym zajmować i bez zmiany prawa pozostanie jak jest. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ulman . Coś odwracasz kota ogonem . Widzisz 50 zł to nie dużo tylko tu chodziło o większą  stawkę . Zmiana prawa aby SA nie zajmował się takimi sumami to mogłoby być ale tu chodzi o interpretacje prawa . Któryś z tych sądów źle rozpatrzył sprawę i źle wydał wyrok tylko który ? Przy takiej prostej sprawie ? To co się dzieje przy skomplikowanej jak roztargniony sędzia będzie to rozpatrywał . Nie odniosłeś się do izb dyscyplinarnych .

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142
4 minuty temu, gienio007 napisał:

Gysydent Ty to tak tylko udajesz , czy taki już jesteś ?? PO co tak flaki ciągnąć ???

Tobie posty już dwa czegoś u mnie się wyświetlają jako w większości puste ale to nie ja je tak wyciągnąłem, słowo honoru. :)

Nie wiem czyś rolnik jeśli tak to wiesz na czym polega "dobrze zrobione" a sądownictwo jeśli by w warunkach polowych działało to by na tym polu las rósł a oni nadal by paragrafów na markę piły motorowej szukali. PiS to najpewniej spieprzy i dopiero po nich trzeba sądy na nogi stawiać ALE WRESZCIE COŚ SIĘ RUSZYŁO, z resztą za bardzo im na UE zależy aby nie ulegli w wielu kwestiach przed KE czy czymś podobnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Na własnym przykładzie doświadczyłem co znaczy układ,Ci wyżej siedzący nie czują za sobą żadnego oddechu.Może to banalnie,jednak Moja historia z tym co wyprawia schronisko dla psów przerasta  granicę rozsądku,psy watahami biegają poza obiektem schroniska do kilku km dalej,w końcu zagryzły zwierzę które posiadałem,chciałem załatwić sprawę ugodowo,niestety właściciel wypierał się że nie ma z tym nic wspólnego,robiąc głupie miny i wariacje w  zachowaniu,więc policja,sąd,cała sprawa była oczywista, nie miałem powodu by wyrok był inny.Została przesądzona dla  grzywna,odwołał się i koniec,cisza,mineły dwa lata,żadnych listów z sądu nie dostałem,kompletnie zero informacji.Gośc jako znana osoba w sferach lokalnej polityki itp.ukręcił łeb sprawie,macki musiały sięgać do sądu żeby to mu uszło.Wiem że takich historii w kraju nie brakuje.Bez najmniejszych wątpliwości należy zmienić prawo i te towarzystwo,które zagrożenia na sobie nie czuje,siebie samo sądzi i wybiera

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142
43 minuty temu, mirro napisał:

Obyśmy tylko nie wpadli w pętlę niekończących się czystek, przy tej okazji, bo sparaliżujemy i ubezwłasnowolnimy wymiar sprawiedliwości.

Cięzko sparaliżowć jeszcze bardziej kogoś całkowicie zagipsowanego sprzecznymi przepisami, wieloletnimi układami również politycznymi oraz strachem przed utratą przywilejów lub odpowiedzialnością za wyrok nie poparty setkami kilogramów papieru którego nikt później najczęściej nie czyta ile to ta sprawa się ciągnęła o te pięć dych?  .. kpina z rozumu.

Jak by w prawdziwym życiu tak było, to po wnikliwej ocenie sytuacji oraz analizie aspektów prawnych w kontekście ekologicznych uwarunkowań powołany biegły ocenił stan zagrożenia na realny i podjęto kroki w poszukiwaniu włściwych środków prewencji, wykonano analizę dostępnych środków  ...  blebleble  po czterech rozprawach w trybie ekspresowym bo bieg sprawie nadano w maju i już na październik "wysoki sąd" wydał wyrok - KARTOFLE OD STONKI OPRYSKAĆ.

Przeczytaj byle jakie akta sądowe czy od mojego bełkotu wiele różne?

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj