Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
23 minuty temu, mirro napisał:

A to będzie niewątpliwy sukces PiS jak dojdzie do sankcji. Mniej więcej taki jak poszukiwania pilota pod Mińskiem Mazowieckim. W jednym i drugim przypadku ludzie przeżyli tylko po wszystkim jakoś tak nie teges.:D

Z   tego  co  wiem to łopozycja  chciała  dla Polski  Sankcji  zwłaszcza   Rysiek  Petru  co  Nowoczesną  z 2mln długu  zostawił  taki z niego  guru ekonomi  Strach pomyśleć  jak by wyglądał budżet  Państwa gdyby on był  Premierem

 

staszek131415

   jaką  szabelką  co  najwyżej scyzorykiem 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Wiem ze to za trudne dla takich wielkich glow , ale UE po prostu zmieni zapisy po 2020 r i to co bylo niemozliwe bedzie realne.... i wymagana praworzadnosc zacznie obowiazywac ..po prostu zrobi jak Pis i zmieni zasady 

Tak sie skoncza glupie komentarze "obatela".... On to wie ale glupkowato sie usmiecha 

 

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

W polityce nie ma sentymentów tylko interesy. Wystarczy się cofnąć w czasie i zobaczyć, że tak było od zawsze. Jak Węgrom zmieni się intetes to i przestaną nas popierać. A Polska zamiast budować sensowną pozycję partnera do interesów bawi się w grę emocjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6461

Ja tam nie wiem, może i jest coś w tym temacie nie halo ale jeżeli przeszukanie ma się odbyć w obecności właściciela to niech się tak stanie. Z drugiej strony to CBA ma takie problemy z ustaleniem kiedy gościu będzie na kwadracie? Jeżeli gościu obawia się nie o to co tam znajdą tylko o to co ze sobą mogą przynieść to niech lepiej poczekają. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

To, że ewentualnie nie dojdzie do nałożenia sankcji bo np Orban zagłosuje przeciw i nie będzie jednomyślności to nie znaczy, że sankcji nie będzie. Będą nie formalne jak obniżenie wsparcia dla Polski z budżetu 2021 - 2028. Czy choćby skromniejszy podział obecnej puli po wyjściu z UE Anglii. Naprawdę Ue ma bardzo dużo miejsc gdzie może ukarać rząd Polski za tę warcholską politykę i łamanie konstytucji w własnym kraju. Tym bardziej, że w Polsce są przedstawicielstwa dyplomatyczne różnych państw, są placówki i korespondenci zagranicznych mediów. I przekazują w świat np wypowiedź Pawłowicz, która mówi, że wie, że ustawa łamie konstytucję ale i tak trzeba za tym glosować bo władza tak chce. Przedostają się za granicę zeznania złożone w prokuraturze pod rygorem odpowiedzialności karnej marszałka Terleckiego i Pawłowicz. Gdzie oboje stwierdzają, że sala kolumnowa była urządzona tak by nie dać dojść opozycji do głosu. Co jest zaplanowanym złamaniem ustawy o wykonywaniu mandatu posła. Przyznają, że salę kolumnową przygotowywano do obrad już na długo wcześniej zanim opozycja zablokowała salę obrad. No i w końcu na zachodzie umieją czytać ustawy proponowane przez pis i porównać je z zapisami w naszej konstytucji.

27 do 1 to sukces? Czyj? Bo dla Polski to był blamaż. Ale to jest właśnie to trolowanie w wykonaniu nie których. Nie udowodni ale i tak napisze byle by tylko była pyskówka i jego na wierzchu..

Edytowano przez hubertuss
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

No i jak w końcu zacznie się robic cienko z kasa na socjal , uzbrojenie czy przekopy mierzei i giga lotniska to zwalą na to że UE kasy nie dała i to wina Tuska

Jak graliśmy z Dania w piłkę i było 4:0 dla nich to przegraliśmy ale jakby było 27:1 dla nich to wtedy my byśmy wygrali:D

3 godziny temu, mirro napisał:

Jakoś ciężko z zapewnieniami pozostałej części Grupy Wyszechradzkiej, albo uczestników Międzymorza, że staną murem za swoim liderem, czyli Polską w konfrontacji z KE.:D
A co to się stało że taka cisza i nikt z sąsiadów otuchy nawet nie chce dodać. Czyżby dzień próby? 

A jaki maja interes w układaniu i brataniu sie ze schizofrenikami. Z wariatami sie umów nie zawiera

3 godziny temu, marekfarmer napisał:

 

Posłuchaj JKM  co ma do powiedzenia na temat 27:1

 

Co?

2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Dobrze wiemy że do żadnych sankcji nie dojdzie to takie machanie szabelką

 Jak sa tacy pewni to czemu TVP dostało histerii na pasku info? Straszą naród czy co?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6461

A jak już jesteśmy przy Danii to firma Leonardo, matka najpolszej fabryki śmigłowców ze Świdnika, do dziś nie zrealizowała umowy offsetowej z Danią związanych z zakupem śmigłowców EH101. Wielkość zobowiązań to może i jakieś drobne bo tylko 500 mln DDK ale nie to jest smaczkiem. Otóż Leonardo uzależniło dalsze dostawy części do śmigłowców od uznania przez Danię że absolutnie nic od nich nie chce i są rozliczeni.:D
 http://nytkampfly.dk/archives/10538

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

Pewnie to niemcy im tak kazali nas ograć:D

Kto ma technologię i/lub pieniądze ten rozgrywa karty a u nas mamy renesans gamoni. Gołodupce którzy całe życie nic nie znaczyli maja wkładane do głów że są ważni , wstają z kolan, odzyskują godność  a stara prawda mówi że jak dziad odżyje to cie kijem obije.

Rozmawiałem dziś z ksiegowym i zapowiada się że bedą ciekawe zmiany. Otóż po spełnieniu obetnicy wyborczej i obniżenia wieku emerytalnego posłowie chcą by teraz obywatel pracował jak najdłużej. Po osiągnieciu wieku emerytalnego może kontynuować pracę bez zwalniania się ale wtedy  pracodawca nie będzie płacił za niego ZUS co obnizy mu koszty pracy.  Jest to oczywista zachęta by ludzie pracowali jak najdłużej  bo głupotę spełnili ale wpływy i koszty im sie rozjeżdzają i teraz bedą zachecać do reakcji odwrotnej do uchwalonego prawa.

Wytrwale będą rozwiązywać stworzony przez siebie problem jak na socjalistów przystało


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

Ciekawe tylko gdzie głupich na to znajdą. Teraz ludzie idą na emeryturę i z powrotem na drugi dzień przyjmują się do pracy. A pracodawca i tak za nich zusu nie płaci. Jaki głupek więc będzie pracował i nie pobierał emerytury, która mu się należy skoro może pracować i brać pensje i emeryturę. U mnie w pracy gadałem ostatnio z takim. Zwolnił się z pracy na jeden dzień. Dostał 13 i trzy pensje odprawy. Na drugi dzień zatrudnił się z powrotem i jest mega szczęśliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

Wydaje mi sie  ze jak sie zatrudni ponownie to musi płacić zus. Po wprowadzeniu takich zmian pracodawca nie bedzie chciał zwolnić pracownika bo trzymając go  zmniejszy sobie koszty. Najciekawsze jest to ze gdyby zwolniono  i zatrudniono  pracownika  ponownie to właściciel firmy mógłby  zostać uznany o działanie na szkodę firmy.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

Za pracującego na etacie na emeryturze nie płaci się zus tylko składkę zdrowotną. Po osiągnięciu 65 roku życia w przypadku faceta nie ma limitu wysokości pensji. Pracownik służby mundurowej na emeryturze do 55 roku życia ma limit do jakiego może dorobić. Po 55 roku życia nie ma tego limitu. Jak wyżej płaci się tylko składkę zdrowotną. Prowadzący swoją działalność po 65 roku życia przechodzi na emeryturze. I dalej może prowadzić ta działalność. Nie płaci wtedy zus a jedynie składkę zdrowotną jak wyżej.

Staszek ludzie w małych miejscowościach nie chętnie biorą udział w takich manifestacjach. Z doświadczenia wiem, że ludzie w takich miejscach nie chętnie chwalą się poglądami bez różnicy czy są za pis czy za jakąś partią z opozycji.

Co do nawiedzonych ostatnio objawili się również w USA. Nawet premier Wielkiej Brytanii miała dzisiaj rozmawiać z Morawieckim o łamani demokracji i sądownictwie.  Ciekawe, że wszyscy niby nawiedzeni ale okazuje się, że ich więcej niż niby tych nie nawiedzonych. Ale zawsze na koniec okazuje się kto tak naprawdę jest nawiedzony.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Niema  się  co  dziwić   ludzie  widzą  co  się dzieje   i nie dadzą  się  omamić  propagandzie  Totalnych  Bankrutów.

Nawet  Junkery  są zawiedzeni  że  ich wielka  Atomówka  okazała się  cichym  pierdem  xDxDxD

Jeszcze  trochę  i  zacznie  się  festiwal  Rozliczania  POgardy 

:D:D:D

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6461

Taa jeszcze trochę i ich rozliczymy. Jeszce trochę i dojdziemy do prawdy. Jeszcze trochę i będą śmigłowce. Już za chwileczkę już za momencik. Ooooo nie udało się? Bo nikt nie chciał żeby się udało. Komisja Amber Gold w rozsypce. A idźcie w ... z taką konsekwencją w działaniu. Pogody ducha życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

Tak ich rozliczą jak do tej pory:)

PIS lamentuje i straszy ludzi jaka ta UE zła, a jak sankcji nie bedzie to powiedzą że UE sie Polski przestraszyła i odnieśli zwyciestwo.:D

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

Ok Ulman masz rację aczkolwiek ZUS jest mniejszy bo pomniejszony o dwie składki co daje kilkaset zł oszczędności. Tak czy siak ludzie chętnie przechodzą na emeryturę i pracują dalej. Zwolnienie z zusu spowoduje jeszcze większe zmniejszenie wpływów do budżetu.

Atomówka tak na prawdę jeszcze nie odpalona. Dopiero się szykuje. A co z tego będzie czas pokaże. Czy to będzie cichy czy głośny piard na pewno nam Polakom w nosie zakręci. Sankcje na Polskę zależą od Orbana największego sojusznika Putina w Europie. A cięcie pieniędzy jakie możemy dostać UE załatwi jeszcze szybciej.

Komisję Amber Gold pis świadomie rozmontowuje zabierając z niej posłów i spowalniając przez to pracę. Coraz więcej zeznań prowadzi do SKOK ów a za nimi jak wiadomo stoi pis. Jeśli już ktoś pisał o cichym pierdzie to taki będzie finał pracy tej komisji. Zresztą nie pierwszej, która nic nie udowodniła.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4649
7 godzin temu, hubertuss napisał:

Daj mu spokój jego twórczość tu sprowadza się do bicia piany i pisania co tylko do głowy przyjdzie. A jak idzie do konkretów to się od odpowiedzi uchyla. Nie tylko on zresztą. Najpierw próbował coś tam bronić Pawła na temat wędlin i mięsa. Napisałem, że takie bez trudu da się poznać po smaku wyglądzie. Przyznał mi rację, że słaba wędlina się ślimaczy jak troszkę poleży. Chociaż starał się w tym samym poście dowieść, że nie mam racji. że kupujący wędlinę czy mięso potrafi rozpoznać i chłamu nie kupować. Jak mu pokazałem, ze mi rację przyznał to napisał coś od rzeczy o technologu żywności i zamilkł na ten temat. Jeden z kilku tutaj trolujących. Nic do rzeczy a czasami z wrodzonej głupoty to i niechcący poprze tego z kim się spiera i nawet o tym nie wie do czasu gdy mu nie pokarzesz.

Co do ewentualnych kar i sankcji za łamanie demokracji i konstytucji przez polskie władzę to nie można być niczego pewnym. Ja wiem, że wam tvp wciska kit o jakiejś koalicji, którą to mamy zbudować by bronić się przed krajami starej unii. Ale przypomnijcie sobie jaką to koalicję zbudowaliśmy w sprawie Tuska i jak to się skończyło wynikiem 27 do 1. Nawet w grupie Wyszechradzkiej pozostali mają z reguły inny interes niż my. Tak więc pisowski rząd może obudzić się któregoś dnia z ręką w nocniku. A wam znowu będą tłumaczyć, że to sukces jak 27 do 1.

co ty chłopie bredzisz? ja zamilkłem do lewaków nie dociera inne zdanie, masz nawet chemie która daje smak wędzenia a ty bredzisz na tym forum ze umiesz poznać wszystko nieomylny się znalazł napisałeś tępo bo nie wiesz co to technolog żywnościowy  on tak dobiera chemie żebyś myślał ze to swojskie serwetki żeby mało mięsa wychodziło ale ty pouczasz marekfarmer ktury ma zwierzynę w gospodarstwie a ty na proste pytania  czy ty masz itp ?? 

a z tym pierwszym zachowałeś się jak Cwel podpoiłeś się pod post kolegi który nie uznaje mojego zdania przecież tak łatwiej twoje się podpiąć i udawać bohatera tylko zobacz ile mam laików ciebie tylko wróżka fus ulman łap-kuje    

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4649
4 minuty temu, mirro napisał:

Taa jeszcze trochę i ich rozliczymy. Jeszce trochę i dojdziemy do prawdy. Jeszcze trochę i będą śmigłowce. Już za chwileczkę już za momencik. Ooooo nie udało się? Bo nikt nie chciał żeby się udało. Komisja Amber Gold w rozsypce. A idźcie w ... z taką konsekwencją w działaniu. Pogody ducha życzę.

czyli jak zamokli ostatnio 30 sędziów tydzień temu 10 korupcyjnych miesięczna to 50 osób to mało ???


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

Oj tak, Romanie, do lewaków inne zdanie nie dociera. Tak w sumie to nawet myslenie nie dociera. Nieczęsto się zgadzamy ale tu masz 100% racji.;)

Czyzbyś nie trzymał cisnienia ze coraz częściej inwektywami lecisz? O.o

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691

Roman gdzie ja pouczam @marekfarmer na temat zwierzyny w jego gospodarstwie? Jaki ma to związek z dyskusją o wędlinach czy ogólnie mięsie. Po raz kolejny pokazujesz, że potrafisz jedynie trolowac. Dobrą wędlinę czy mięso da się rozpoznać i tyle. Jeśli w to nie wierzysz twój problem.  Jeśli uważasz, że technolog żywienia podrobi wędlinę to pokazujesz po prostu jaki głupi jesteś. Bo jakiej chemii byś nie napchał to jak poleży parę dni to będzie się śliska robiła i tyle w temacie.

Cwelem to sam jesteś bo ograniczasz się jedynie do pisania bzdur o wszystkim i o niczym.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4649
Przed chwilą, Ulman napisał:

Oj tak, Romanie, do lewaków inne zdanie nie dociera. Tak w sumie to nawet myslenie nie dociera. Nieczęsto się zgadzamy ale tu masz 100% racji.;)

Czyzbyś nie trzymał cisnienia ze coraz częściej inwektywami lecisz? O.o

 

twoje myślenie najlepsze handel przemysł w małym palcu kto i jak ma pracować tylko ile ty masz z tym spólnego 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4649
Przed chwilą, hubertuss napisał:

Dobrą wędlinę czy mięso da się rozpoznać

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4649

on wie i już prostak ja mam kolegi technologa żywnościowego i wiem co i jak a ty co wiesz bo już ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj