Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce?

galeria
Żniwa 2023
wojtal24    2503
A słyszeliście o Nowym projekcie PiS po Nowym roku będzie już chyba czytanie ustawy w sejmie rolnicy będą płacić podatek obrotowy od każdej faktury ma początek 0, 2%od obrotu

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6482

A ja to rozumiem. Bo zgodnie z tą logiką ten sędzia nie jest bezkarny, ponieważ już został ukarany.:D Spełnia kryteria wymarzone przez elektorat? Ano spełnia. I co najważniejsze daje nadzieję na przyszłość że może być znowu karany. Ba on daje gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
11 godzin temu, Ulman napisał:

Tak ich rozliczą jak do tej pory:)

PIS lamentuje i straszy ludzi jaka ta UE zła, a jak sankcji nie bedzie to powiedzą że UE sie Polski przestraszyła i odnieśli zwyciestwo.:D

 

Zobaczymy  jak  zakończa  Reformę  Sądownictwa  jak zaczną  lecieć  na pasku   imiona  i  nazwisko z kropką  osób  z  POgardy  Obywatelskiej to będziesz  grzmiał  tu na forum  że  to zemsta  itd.

A czas  ten  jest  już  bliski  wyeliminują  tuleje  sądownictwa.  I  ,,Alleluja i do przodu,,  bo  Polacy na to czekają  że w końcu  za to odpowiedzą co  zrobili.

Przecież ty jako wyborca  JKM  powinieneś wiedzieć  doskonale  że UE  jest  zła.

Francja  ma nadmierny deficyt  ale  dla nich nie uruchomią swoich  procedur   bo jak to mówił  Juncer  ,,bo to jest Francja,,   Więc  co to  za UE  że  jedni mogą  robić  co chcą  a reszta  już  nie.

 

Ale  widać  wszyscy mają gdzieś  Timermansów. Nawet  Premier Wielkiej Brytanii  miała  ich gdzieś  i  przyjechała do Polski  mimo  ich  rozkazów  o   odwołanie   swojej wizyty xDxDxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
6 minut temu, wojtal24 napisał:

A słyszeliście o Nowym projekcie PiS po Nowym roku będzie już chyba czytanie ustawy w sejmie rolnicy będą płacić podatek obrotowy od każdej faktury ma początek 0, 2%od obrotu

Podatek na fundusz  Klęskowy  to ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4717

Tak sobie to tłumacz. Zresztą to nie pierwszy podatek wprowadzony lub podniesiony przez pis. A co do nazwisk członków PO na pasku to nie strasz nie strasz bo wiesz co. Już dano mieli ich zamykać a jakoś nikogo nie zamknęli. A Tuleja jako sędzia postąpił jak najbardziej prawidłowo. Skoro Terlecki i Pawłowicz zeznali, że były prowadzone świadome działania mające na celu uniemożliwienie opozycji zabrania głosu i została złamana ustawa o wykonywaniu mandatu posła skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Wykonał swoją pracę wzorowo. Zawiodła prokuratura pod kierownictwem Ziobry bo nie dopatrzyli się złamania prawa.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ale  mi podatek  nawet  nie  15zł od byka :D  :D  :D 

A mam pewność że jak coś  się wydarzy  kasa  od rządu  będzie  uczciwa  a nie jak za czasów  POgardy   obiecane  400zł  a dali  380 :D  i tylko tam gdzie 30%  strat było w gosp.

PiS  daje  uczciwie  i tam gdzie są straty  nie ważne  czy 30%  strat w gosp  czy  10 %  każdy  dostał w tym roku  po 1000zł/ha  jak miał ubezpieczone uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4717

Tak daje uczciwie. Bo ty tak chcesz. Jak były klęski każdy rząd coś dawał. Mniej czy więcej ile starczyło tyle dali. Tak samo da ci pis. Z tym, że poprzednie rządy nie zbierały na to kasy z góry. A pis wprowadzi nowy podatek a jak da ci zamiast obiecanych 400 zł 380 to co nie weźmiesz? Z taką różnicą, że teraz będziesz na to płacił a do tej pory nie płaciłeś.

To tak jak z klęskami żywiołowymi. Są ustalone stawki w zależności od zniszczeń. I każdy rząd płaci. I teraz wyobraź sobie wprowadzenie jakiegoś podatku na ten cel. Każdy obywatel liczy na takie same świadczenia jakie dostawał z tym, że do tej pory za to nie płaci a teraz musi zapłacić. Jaki to interes? Co na tym zyskujesz? Musisz płacić kolejny podatek a świadczenia te same.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, marko-kolo napisał:

Ten polak to roman tylko dzaieciaka nie widac 

No i co można powiedzieć o poziomie tego komentarza ? I ty uważasz że możesz innych pouczać co jest chamskie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4717

Pis przyjął taktykę skubania wszystkich na raty i po trochu. Tusk podniósł Vat co spotkało się ze złym odbiorem. Normalka. Pis poniósł podatek bankowy. To się mówiło, że to tylko banki a jak już to tylko ci co mają w bankach pieniądze czy kredyty. A więc nie wszyscy. Dzięki podatkowi bankowemu zrosły ceny polis OC. Ale nie wielu ludzi połączy to z podatkiem bankowym  Teraz wprowadzi  się podatek dla rolników a reszcie powie się, że to nie wszyscy tylko rolnicy. A oni przecież są bogaci bo mają tyle kasy z UE na te traktory itd. Są lub były pomysły wprowadzenia innych podatków jak ten od wody czy deszczówki czy przymusowy abonament rtv.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Tak daje uczciwie. Bo ty tak chcesz. Jak były klęski każdy rząd coś dawał. Mniej czy więcej ile starczyło tyle dali. Tak samo da ci pis. Z tym, że poprzednie rządy nie zbierały na to kasy z góry. A pis wprowadzi nowy podatek a jak da ci zamiast obiecanych 400 zł 380 to co nie weźmiesz? Z taką różnicą, że teraz będziesz na to płacił a do tej pory nie płaciłeś.

To tak jak z klęskami żywiołowymi. Są ustalone stawki w zależności od zniszczeń. I każdy rząd płaci. I teraz wyobraź sobie wprowadzenie jakiegoś podatku na ten cel. Każdy obywatel liczy na takie same świadczenia jakie dostawał z tym, że do tej pory za to nie płaci a teraz musi zapłacić. Jaki to interes? Co na tym zyskujesz? Musisz płacić kolejny podatek a świadczenia te same.

A jaki to podatek wprowadzono? 3 lata z rzędu dostałem kasę za klęski i jakoś nowego podatku nie zauważyłem prąd od Nowego roku 40% tańszy da rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6482

Ten prąd tańszy dla rolników to rozwiązanie systemowe, czy takie jak przed jednymi wyborami cena paliwa miała nie przekroczyć 5PLN?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, szymon09875 napisał:

Wedlug mnie brakuje na500 i szukają z kogo ściągnąć a jak wiadomo z rolnika najlepiej...

Jasne jasne to by musieli z całej wsi byki sprzedać by na jedno 500 plus starczyło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, PRIMO napisał:

@staszek131415 o jakim ty tańszym prądzie dla rolników piszesz ?o.O pierwsze słyszę .

Nocna taryfa będzie tańsza to w hodowli ma duże znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6482

To zrekompensują w dziennej zobaczysz jaki to interes, a nie daj Bóg niech Ci podciągną pod przemysł bo policzą iż przekraczasz zużyciem ich wskaźniki. Tu nie ma lepiej, droga jest w jedną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5601
1 godzinę temu, marekfarmer napisał:

Ale  mi podatek  nawet  nie  15zł od byka :D  :D  :D 

A mam pewność że jak coś  się wydarzy  kasa  od rządu  będzie  uczciwa  a nie jak za czasów  POgardy   obiecane  400zł  a dali  380 :D  i tylko tam gdzie 30%  strat było w gosp.

PiS  daje  uczciwie  i tam gdzie są straty  nie ważne  czy 30%  strat w gosp  czy  10 %  każdy  dostał w tym roku  po 1000zł/ha  jak miał ubezpieczone uprawy

Ty się cieszysz ze będziesz miał mniej pieniędzy?  Podobno ludzie całe majątki do sekt oddawali i też się cieszyli 

15 Pln to nie pienądze jak twierdzisz ale jak zamiast 400 było 380 to już wielki problem. Wnioskuje że 15 Pln to jest nic a 20 Pln to już dużo. Gdzie przebiega ta granica ? 17 Pln to jeszcze mało a 18 Pln to już dużo? A może 16 to tez już dużo a 15 to nic? O.o

50 minut temu, szymon09875 napisał:

Wedlug mnie brakuje na500 i szukają z kogo ściągnąć a jak wiadomo z rolnika najlepiej...

Socjalistom zawsze brakuje cudzych pieniędzy i ile by nie mieli to przepierniczą.   Jednak u nas doszło do takiego zidiocenia że ludzie okładami nowymi podatkami je popieraja i sie z tego ciesząxD. Kilka lat temu wzrost vat spotkał się z  oburzeniem i słusznie a teraz  skubanie  obywatela ma poparcie społeczne. Nawyki z komuny ludziom zostały i przeżywają teraz renesans

1 godzinę temu, marekfarmer napisał:

Zobaczymy  jak  zakończa  Reformę  Sądownictwa  jak zaczną  lecieć  na pasku   imiona  i  nazwisko z kropką  osób  z  POgardy  Obywatelskiej to będziesz  grzmiał  tu na forum  że  to zemsta  itd.

A czas  ten  jest  już  bliski  wyeliminują  tuleje  sądownictwa.  I  ,,Alleluja i do przodu,,  bo  Polacy na to czekają  że w końcu  za to odpowiedzą co  zrobili.

 

Guzik im zrobią tak jak do tej pory. ale trzeba ciemnocie wciskać tak jak ze smoleńskiem że już zbliżamy sie do końca ale dojść nie możemy lub ze zaraz zwyciężymy. Niczego nie zakończą bo elektorat PIS ma we krwi wojenkę, ciągłe kłótnie, knucie, insynuowanie a do tgo wszędzie widzą sPISek. Nie ma sensu ich z tego stanu wyprowadzać bo zastraszony elektorat jest bardziej sterowalny.

Po raz kolejny jestem skłonny założyć się o dobrą butelkę lub wielokrotność że jedni drugim nic nie zrobią bo to jeden syf jest? Co ty na to Marku? 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6482

Ze smoleńskiem nie zbliżamy się do końca bo Antonii odkrył wiele podobieństw do katastrofy pod Mińskiem Mazowieckim. Teraz będą jechać na nowym paliwie do następnych świąt. Potem ogłoszą że to nie możliwe co się stało pod smoleńskiem, bo pod Mińskiem pilot przeżył. Niestety wiewiórki szepczą co raz śmielej że tu gościowi prozaicznie zbrakło paliwa. No ale jeszcze wiele może się okazać.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8096
16 minut temu, staszek131415 napisał:

Nocna taryfa będzie tańsza to w hodowli ma duże znaczenie

Przecież jest tańsza to i tak nic nie zmieni ¬¬ zresztą ja mam taryfę G12W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Pis przyjął taktykę skubania wszystkich na raty i po trochu. Tusk podniósł Vat co spotkało się ze złym odbiorem. Normalka. Pis poniósł podatek bankowy. To się mówiło, że to tylko banki a jak już to tylko ci co mają w bankach pieniądze czy kredyty. A więc nie wszyscy. Dzięki podatkowi bankowemu zrosły ceny polis OC. Ale nie wielu ludzi połączy to z podatkiem bankowym  Teraz wprowadzi  się podatek dla rolników a reszcie powie się, że to nie wszyscy tylko rolnicy. A oni przecież są bogaci bo mają tyle kasy z UE na te traktory itd. Są lub były pomysły wprowadzenia innych podatków jak ten od wody czy deszczówki czy przymusowy abonament rtv.

Jesteś ostatnią osobą która powinna budować takie przemyślenia,będąc za narracją lewicowo-liberalną,która podniosła VAT na wszystko,słowo hipokryzja będzie samo się nasuwać przy każdej próbie wyciągania takich wniosków  

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6482

Jeśli Jego narracja podniosła, to dlaczego Wasza jeszcze toleruje ten stan? 
Obniżcie mi Vat będę Was chwalił na prawo i lewo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10108
22 minuty temu, staszek131415 napisał:

Jasne jasne to by musieli z całej wsi byki sprzedać by na jedno 500 plus starczyło;)

Zabiorą Ci raz 5 zl raz 15 i przez rok zrobi sie pare stówek które jakbyś mial oddać na raz byś odczul i pomyslal ze cos jest nie tak ;) Po 0.2% nikt sie nie zastanawia a jakby nawet ktoś sie oburzyl to w opinii publicznej będzie sknerą i samolubem bo zaluje na "pomoc klęskową" a to przecież tylko 15 zl z byka jak to Marek napisal :) w 2018 mam 60 sztuk do sprzedania x 15 zl = 900 zl no ale lepiej brzmi 0.2% O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6482

W produkcji rolnej i tak jest już parę obciążeń. Ze wspomnę tylko wszelkie fundusze promocji tego czy innego produktu, danina dla grup producenckich, teraz jeszcze fundusz klęskowy. No i teraz podstawowy problem. Czy z tego funduszu będą korzystać tylko Ci co odprowadzają składki, czyli są w stanie wykazać się fakturami za sprzedaż, czy też będzie dzielony jak leci?  I jeszcze jedno kto będzie odprowadzał realnie te pieniążki do funduszu? Sprzedający czy podmiot skupujący? 

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4717
42 minuty temu, staszek131415 napisał:

A jaki to podatek wprowadzono? 3 lata z rzędu dostałem kasę za klęski i jakoś nowego podatku nie zauważyłem prąd od Nowego roku 40% tańszy da rolników

Poniżej masz odpowiedź na to jaki podatek chcą wprowadzić. A prowadzono już jak pisałem podatek bankowy. Który pociągnął za sobą podwyżki OC. A ludzie trzymający kasę w bankach stracili na lokatach ci spłacający kredyty zapłacili więcej w odsetkach. Co do prądu są już taryfy. Jakoś nikt paszy po nocach nie robi, krów nie doi. taryfa nocna pomaga oszczędzić na niektórych procesach przy hodowli. Ale większość tych procesów i tak musisz wykonać w dzień gdy prąd jest droższy.

2 godziny temu, wojtal24 napisał:

A słyszeliście o Nowym projekcie PiS po Nowym roku będzie już chyba czytanie ustawy w sejmie rolnicy będą płacić podatek obrotowy od każdej faktury ma początek 0, 2%od obrotu

 

12 minut temu, Alamo napisał:

Jesteś ostatnią osobą która powinna budować takie przemyślenia,będąc za narracją lewicowo-liberalną,która podniosła VAT na wszystko,słowo hipokryzja będzie samo się nasuwać przy każdej próbie wyciągania takich wniosków  

Narracja lewicowa to jest akurat w pise. A to wszystko co napisałem to akurat prawda. Rozumiem, że ci się nie podoba ale taka jest prawda. Pis skubie obywateli na wielu polach i próbuje co raz wprowadzać nowe sposoby na skubanie czyli nowe podatki. A VAT niech obniżą skoro to było tak złe posunięcie Tuska.

MIrro z funduszu będą korzystać wszyscy jak korzystali. Rząd w zależności od sytuacji przeznaczy jakąś pulę pieniędzy na pokrycie szkód. Tu chodzi o to by wyciągnąć kasę od rolników.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj