Polecane posty

kr9292    950

Też mi się tak wydaje. Zresztą i tak zwiną to na kary wiec nie ma co się spodziewać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

W ARiMR się dziwili, że skup na zagrożonym zamknięty. Od jutra nowa fala badań świń, więc nie ma co się spodziewać, że wet do bydła przyjedzie.

U mnie dzisiaj był inspektor wet z szamotuł w sprawie chowu świń podpisywałem protokól że nie hoduje świń to już 2 kontrola po wykryciu w pow wysokomazowieckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

Sylwia a co teraz kierowca przywozil, znowu sery?

 

No tym razem zapowietrzony  twarożek wiejski z biedronki heh 3 x 500 g :P. Ja nw kto temu poredzi :D .Mogli by dać lepszą cene za mleko a nie dożywiać :P

Edytowano przez sylwcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koleżanko Sylwia na pierogi jak znalazł .   ;) Ceny powoli zaczynają zmieniać kierunek ..w góry ,także jakieś światełko w tunelu się tli . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

Meg5 Dobry pomysł tylko czasu musze trochę znaleść na pichcenie;). Wiesz co od kilku osób już słyszałam że cena mleka na podskoczyć .No to może cos i z tego bd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pisałam już w temacie ,że OSM Sierpc o''symboliczne '' 3 grosze od lipca podwyższył cennik .  W Agrobiznesie, też wspominali o wzroście cen na produkty mleczarskie .  

Ps : pierogi robi się mniej więcej tyle ,ile na wolnym gazie woda się zagotuję by je tam wrzucić .... mój mąż  pierogom  zdjęcie zrobił i nosi w telefonie ....  :D  ''Czyli coś w nich jest ..'' :rolleyes:    Może warto ,znaleźć odrobinę czasu?  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

U mnie ze znalezieniem czasu jest kiepsko i to bardzo .W domu mało siedzę .Wiecej robie na gospo ;).Ale dobra koniec bo piszemy nie na temat ;)

Edytowano przez sylwcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel11111    0

polmlek raciąż bez zmian 14700 tł 3.70 bi 3.20  1.415 


polmlek raciąż bez zmian 14700 tł 3.70 bi 3.20  1.415 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wierzyć mi się nie chce że przy takiej ilości taka cena jak by może oddawał z 30 000 litrów ale nie tyle

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

Wiecie są jeszcze  mleczarnie co dobrze płaca za mleko. Szkoda że mlekpol do takich nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

Wiecie są jeszcze  mleczarnie co dobrze płaca za mleko ;). Szkoda że mlekpol do takich nie należy.


 

Edytowano przez sylwcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chyba tylko jedna jest taka mleczarnia - Piatnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczad    13

A mnie już nie stać na kupno pasz pełno porcjowych. 88 groszy  brutto 3.1 białko pow 16k litrów. Trzeba będzie zejść na rzepak i zboża trochę będzie taniej, ale i tak na koncie już debetami się ratuję. Może zimą coś ruszy do góry, trochę mniej wydatków będzie. Ale od wiosny przy tej cenie, to cienko widzę moje gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Ciężko się rozwijać jak taka cena a krowy stare, pasza jest tylko nie ma kto zjeść. Deszcz już pada, suszy nie ma, trawy odsiejemy i po 2zł doić będziemy

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

nie możesz gdzieś się przenieść? ty dostajesz 88 groszy a mógłbyś spokojnie dostawać 1.10 cały twój zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwcia    196

Radekz200 Może i niektórzy piszą tu ceny ,parametry mleka z kosmosu nie wiem. Ale tu niedaleko mnie jest mleczarnia piątnica i wiem napewno że oni płaca najdrożej coś w granicach 1,40 zł. Ale od znajomego słyszałam że jak się przekroczy jakiś tam limit to już cena jest koło złotówki chyba.

Edytowano przez sylwcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

A mnie już nie stać na kupno pasz pełno porcjowych. 88 groszy  brutto 3.1 białko pow 16k litrów. Trzeba będzie zejść na rzepak i zboża trochę będzie taniej, ale i tak na koncie już debetami się ratuję. Może zimą coś ruszy do góry, trochę mniej wydatków będzie. Ale od wiosny przy tej cenie, to cienko widzę moje gospodarstwo

zwieksz produkcje

 

mowa ze piatnica ma wymagania a ktora mleczarnia nie ma .W piatnicy moze oprocz pasz gmo jest to samo co wszedzie z wymaganiami

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Zwiększanie produkcji doprowadzi do tego ze cena mleka jeszcze bardziej spadnie więc ta rada jest co najmniej nie przemyślana bo jeśli każdy zwiększy produkcje to co się stanie ???? no chyba oczywiste ze cena jeszcze bardziej poleci w dół .Wtedy co znowu będziemy zwiększać  ??? tylko jest coś takiego jak granica opłacalności i w pewnym momencie się już nie zarabia tylko traci , po prostu dokłada do interesu. Dobrze jak się ma z czego , ale wątpie na obecną chwile by było takich dużo którzy by mogli dokładać powiedzmy przez  rok (hipotetycznie) do interesu.Dobrą radą byłoby cięcie kosztów jeśli jest się  w stanie ciąć te koszty.

Edytowano przez Artek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ciekawe  polmlek lidzbark warminski

12900 l po 0,95 zl <_<

 

a jak tam spomlek bo nikt się nie chwali :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj