Polecane posty

grego    385

 

Panowie pszenica gdzie niegdzie ma w pełni rozwinięty liść flagowy. W słabszych miejscach i w niektórych pędach bocznych liść flagowy nie wyszedł jeszcze do końca jest jeszcze lekko skrecony. Co robić czekać z t2 czy pryskać?

 

 

a bierze ją coś? Jak flagowy i podflagowy zdrowy to nie ma się co spieszyć im później zabieg tym dłużej będzie pszenica chroniona oczywiście o ile ją coś już nie zjada, u mnie już pomału pochwa zaczyna grubnąć i się nie spieszę bo wygląda bardzo zdrowo, można by się nawet zastanowić na zrobieniem samego t3 ale zaplanowałem w tym roku 3 zabiegi w celach porównawczych to tak pojadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

U mnie deszcze praktycznie w ostatnim miesiącu nie było i się zastanawiam nad III dawką w pszenicy kiedy i czy ją dawać, pszenica aktualnie jest w fazie pełnego liścia flagowego, pochwa liściowa zaczyna już grubnąć więc niedługo zacznie kłos sie pokazywać i wypadało by dać ten azot ale coś słyszałem, że podczas suszy może zaszkodzić? Ogólnie ziemie bardzo wysuszona ale jak na razie po pszenicy tego zbytnio nie widać no może pozatym, że są niskie ale tak to wyglądają dosyć dobrze.

jeżeli chcesz podawać 3 dawkę to już.. W czasie suszy im później podasz azot tym gorzej.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

tak myślałem aby nieco przyspieszyć, ze 100kg saletry zamierzam dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

 Kurczaki humor Ci dopisuje i to dobre jest , ale nie rób ludziom wody z mózgu, niektórzy przeczytają dosłownie.

Na drugi dzień to przytulia zginie tylko w jednym przypadku, jak po oprysku cała noc zapędzisz rodzine by wypieliła zboże ręcznie   :)

Nie no za bardzo dosłownie wziąłeś mój post pod uwagę chodziło mi o ostre objawy fitotoksyczności na przytuli w drugim dniu, tak że nie było mowy aby dalej rosła, a do żniw ją całkowicie poskręcało że śladu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Niby nic nie pisze na etykiecie czy można go stosować w pszenicy jarej ale ja mam zamiar dawać Duett Ultra na pszenicę. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

U mnie Agil zaczyna sie klosic a nie ma jak t2 zrobic , przed deszczami dalem rade tylko opryskac czesc reszta musi poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

panowie kiedy planujecie T3 ?? i 3 dawkę u mnie było bardzo sucho ale wczoraj ładnie popadało i chciał bym posiać jutro tylko nie wiem co mocznik czy saletrę ???


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Koledzy czym pryskać od grzyba pszenicę jarą. Na ozimą poszedł tilt mirage po 0,8l ha t2 seguris 1l ha a t3 będzie menera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

panowie kiedy planujecie T3 ?? i 3 dawkę u mnie było bardzo sucho ale wczoraj ładnie popadało i chciał bym posiać jutro tylko nie wiem co mocznik czy saletrę ???

 

T3 jak pszenica zacznie kwitnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
a i jeszcze jedno, axial chyba najmniej boi się mieszania z innymi środkami, bynajmniej nie zauważyłem zmniejszenia skuteczności.

Wg etykiety axiala nie powinno się mieszać mimo ze w Niemczech jest zalecany z linturem. A w praktyce z obserwacji zauważyłem spadek skuteczności ale lintura. Axial może mieć większy problem z wyczyńcem. Ale z miotłą axial nawet w mieszaninach radzi sobie wzorowo.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja zawsze Axial mieszałem z Mustangiem, ale w tym roku coś właśnie Mustang nie wszystko wykończył. Nie wiem czy to wina tego nowego Axiala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Koledzy miał ktoś kiedyś pszenicę zainfekowaną żółta karłowatością jęczmienia?? duży jest spadek plonu?? bo zastanawiam się czy inwestować w zabieg fungicydem T2... Ogólnie jest ładna tylko znów zaczynają żółknąć końcówki liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Czytam temat i taka mala dygresja mi się nasówa.Jak ja bym chciał mieć problem braku możliwości wykonania oprysku T2 z powodu opadów:/

WLKP, susza praktycznie w maju brak deszczu, ostatnio z prognozowanych silnych opadów wyszło duże zachmurzenie i trochę mżawki. Pszenica zaczyna się kłosić, zrobione skracanie, T1, T2, odżywki, nawożenie, w tym momencie rezygnacja z 3 dawki azotu i prawdopodobnie T3. Plonów już nie będzie, a na domiar złego została mi jeszcze część pszenicy w magazynie i teraz ją przed nowymi zbiorami trzeba oddać, bo po takiej cienie to nie można tego nazwać sprzedażą, konsumpcja 630 zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

panowie kiedy planujecie T3 ?? i 3 dawkę u mnie było bardzo sucho ale wczoraj ładnie popadało i chciał bym posiać jutro tylko nie wiem co mocznik czy saletrę ???

3 dawka już poszła, T3 na początku kwitnienia. Co do nawożenia, zdecydowanie saletra


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33
Napisano (edytowany)

3 dawka już poszła, T3 na początku kwitnienia. Co do nawożenia, zdecydowanie saletra

Solo protikonazol nie idzie dostac u nas bo widze http://www.bayercropscience.co.uk/our-products/fungicides/proline

http://www.bayercropscience.co.uk/api/DocumentDownload/Download/?id=100003131h

 

http://www.bayercropscience.co.uk/api/DocumentDownload/Download/?id=100003309

 

Na microdochium majedynie wplyw agrotechnika?

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

Nie przesadzacie trochę z tym kłoszeniem u mnie dopiero podflagowy. Jakie odmiany się już wam klosza ą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

u mnie Arkadia smiało idzie do przodu,Natula tez zaczyna ale w przypadku Bamberki jeszcze nie ma mowy o kłoszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie bamberka dopiero wypuszcza flagowy, rywalka podobnie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

U mnie (okolice Poznania )
Arkadia gdzieniegdzie pokazuje klos tak samo muszelka... Jantarka jeszcze z dobry tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

U mnie Arkadia zaczyna pokazywać liść flagowy a Agil już w pełni ma rozwinięty liść flagowy. Jak przestaną padać deszcze ruszam z T2 chociaż nie widać wcale oznak choroby. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj