Polecane posty

zetorr6441    365

Jest sens rano pryskac 0.3 modys + 8kg siarczan magnezu +10kg mocznik jesli na 13 nadają deszcz? 

N1 300saletrosan  koncem lutego. W ubiegly poniedziałek dostaly n2 250 kg saletry, we wtorek porosilo. W piatek lancet plus a w nidziele ładnie popadalo i widac ze odzyly. T jeszcze nic dawalem. Dopiero ucze się pszenicy aczkolwiek w 2017 azot ten sam jedne skracanie + jeden zabieg pestycydem i 9.5t bylo. 

Sledze forum t0, t1, t2 itd i troche ciezko to pojac bo nie dawalem i jak dla mnie to ten plon był mega. Do 2016 przez ladne lata byla tylko qq i trawa + b. Duze dawki obornika moze to dało taki efekt... 

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamek21    16

 

6 godzin temu, ravoj napisał:

Wyszedł z tego nawet dobry bełt jeszcze mocznik i przypalenia gotowe, boje się że u mnie będzie podobnie, po 0.4 modanu, chociaż jeszcze tego nie widać. Taka dawkę moddusa lepiej dawać osobno.

Kiedy robiłeś oprysk a kiedy wyszły przypalenia? Jaka była pogoda i temp.  w dniu oprysku? 

Robione w  czwartek18.04 pogoda ładna temp ok 18°C 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5355
7 godzin temu, szaman1 napisał:

Za te chwasty to się szybko wziąłeś 

A czemu, czekałem na deszcz , ten w niedzielę spadł i ładnie zboże/zielsko ruszyło więc teraz jazda 😊


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Jeżeli masz warunki to pryskaj spokojnie. Myślę ze nawet 3h już wystarczą. Najlepiej poczytaj na etykiecie środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
11 godzin temu, kapec22 napisał:

wcale ale jak popada i pójdzie w spód to z 50% 

Co Ty gadasz, mialem podobnie jak kolega, pszenica dostala kolor ale myślę ze jak popada to ruszy bardziej. Forma amonowa wiaze sie z gleba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Panowie jak to jest mam standardowe niebieski końcówki przy opryskiwaczu prędkość 6km/h ciśnienie 3bary i wychodzi mi 300l/ha a jak czytam to powinno być 4.7 bara przy 6km/h żeby dało 300l jak to jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonatansad    7
15 godzin temu, magtom36 napisał:

Panowie mam pytanie odnośnie nawożenia saletra, tak 3 tygodnie temu rozsypalem salertre zaczynala się już susza, granulki nawozu znikły chyba się jakoś rozpuściły moje pytanie brzmi na ile ta saletra zadziałała? 

ja zamiast saletry posiałem mocznik  ,i ile tego mocznika zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
1 godzinę temu, Mateusz0110 napisał:

Panowie jak to jest mam standardowe niebieski końcówki przy opryskiwaczu prędkość 6km/h ciśnienie 3bary i wychodzi mi 300l/ha a jak czytam to powinno być 4.7 bara przy 6km/h żeby dało 300l jak to jest 

Tyle to może na żółtych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
1 godzinę temu, Mateusz0110 napisał:

Panowie jak to jest mam standardowe niebieski końcówki przy opryskiwaczu prędkość 6km/h ciśnienie 3bary i wychodzi mi 300l/ha a jak czytam to powinno być 4.7 bara przy 6km/h żeby dało 300l jak to jest 

Ja ma niebieskie i przy 6km/h i przy 2 barach wychodzi 200l, przy predkosci 7km/h przy 3 barach pryskam 300l i tak od 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

tak szczerze to na badaniu technicznym powinni byli ci powiedzieć czy to manometr/czujnik zaniża ciśnienie , czy dysze pare lat temu powinny  być wymienione bo zamiast szczeliny 03 masz juz 04 albo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
2 godziny temu, Mateusz0110 napisał:

Panowie jak to jest mam standardowe niebieski końcówki przy opryskiwaczu prędkość 6km/h ciśnienie 3bary i wychodzi mi 300l/ha a jak czytam to powinno być 4.7 bara przy 6km/h żeby dało 300l jak to jest 

Najprawdopodoniej albo manometr źle wskazuje lub końcówki są tak wypłukane przez wodę, że nie trzymają wydatku. Sprawdź sobie jakie masz wydatek z jednego rozpylacza. 

Edytowano przez Kobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Przy jakiej szerokości belki masz taki wydatek ? Przy 2 barach niebieskie końcówki mają około 1 litr/minutę . Na długich kawałkach gdzie jest mniej uwroci wychodzi też ciut mniej.  Jak masz wypłukane, to chyba nie o 40% wydatku ? Może źle czytasz tabelę ?

285 litrów (nominalnie) to będzie przy 3 bar przy prędkości 5km/h, może ci tachometr przekłamuje ?

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
rolnik31 napisał:

Znajomy powiedział mi że jeżeli jedziemy fungi a w szczególności z triazolami ograniczamy moddusa o połowę. Stad niektórzy mają przypalenia a niektórzy nie. Ci co sieją rzepak chyba wiedzą o co chodzi. Osobiście używałem moddusa ale miał za duże wymagania tem. Zrezygnowałem na rzecz medaxu. Zupy z tym robię niezłe i nic się nie dzieje ale wiadomo wszystko w granicach rozsądku.

A znajomy to alchemik czy szaman? 50% moddusa czyli 0.2l nic nie da bez stabilanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Tabele to czy raczej dobrze ale pytanie też czy prędkościomierze dobrze pokazuje. 

To jest tabela do zwykłych MMAT.

@Ziel Tobie też nie do końca dobre te wydatki wychodzą. 

1.PNG

Edytowano przez Kobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

panowie woj. Lubuskie, Gm. Żagań bardzo źle się dzieje, jeszcze 3 dni temu zboża mimo suszy się trzymały, niestety od tamtej pory dzień w dzień coraz gorzej, mam głównie cięższe gleby, a nawet gliny, długo wilgoć była w ziemi , a teraz 3 dni wyższej temp, i cała wilgoć szybko znikła, łubiny powschodziły z 40% reszta siedzi przykryta i nic się nie dzieje, kurczę wystarczyły 3 dni temp ponad 20 i tak szybko się zbożna poddają , a co będzie za tydzień, nie ukrywam że mam zmartwienie, ledwo się spłaciło za środki i nawozy za ubiegły rok, nadzieje coś na weekend ma spaść, tylko że co tydzień u nas tak zapowiadają i im bliżej tym coraz mniej aż nic nie pad,a od marca 8 l spadło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5355

A mi się piwo kończy a do sklepu 500m, jak żyć... 😦


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
2 godziny temu, pawelol111 napisał:

A znajomy to alchemik czy szaman? 50% moddusa czyli 0.2l nic nie da bez stabilanu.

Jednak mam stres po oprysku 0.4 moddusa z grzybówką - triazole i morfoliny. Z dnia na dzień wychodzi coraz więcej porażonych liści, chociaż z drogi tego nie widać, -jeszcze🤔

A najgorsze jest to, że wiedziałem że tak będzie i to zrobiłem, jak cielak. 🙄 

Dlatego dziś postaram się odżywić ją nieco z wieczora, a czym? Napiszę jak podziała. 

Nie bełtajcie za mocno.  Lepiej skracanie zrobić oddzielnie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

0.2 moddusa w jednym zabiegu i np na 2 kolanko lub na flagę znowu 0.2 lub 0.3 i to spokojnie sobie radzi. Triazole wzmacniają działanie moddusa. Stąd takie przypalenia. Przed świętami jak jeździłem po polach o czułem go w powietrzu a dzisiaj już widać pierwsze przypalenia choć to wszystko jest coraz więcej i zależne od odmiany zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188
2 godziny temu, suzuki18l napisał:

panowie woj. Lubuskie, Gm. Żagań bardzo źle się dzieje, jeszcze 3 dni temu zboża mimo suszy się trzymały, niestety od tamtej pory dzień w dzień coraz gorzej, mam głównie cięższe gleby, a nawet gliny, długo wilgoć była w ziemi , a teraz 3 dni wyższej temp, i cała wilgoć szybko znikła, łubiny powschodziły z 40% reszta siedzi przykryta i nic się nie dzieje, kurczę wystarczyły 3 dni temp ponad 20 i tak szybko się zbożna poddają , a co będzie za tydzień, nie ukrywam że mam zmartwienie, ledwo się spłaciło za środki i nawozy za ubiegły rok, nadzieje coś na weekend ma spaść, tylko że co tydzień u nas tak zapowiadają i im bliżej tym coraz mniej aż nic nie pad,a od marca 8 l spadło 

kolego przejezdzalem przez zary i zagan w tamtym tygodniu w czwartek  to lux uprawy macie dobra ziemia i cieplej bylo niz w centrum od slupcy do wloclawka to dopiero jest tragedia wszystko na siano sie nadaje o jarych zoltych jeczmieniach nawet nie wspominajac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

To czemu podają że przy 4.7 bara jest 300l, coś musze mieć uszkodzone teraz mierzylem wyjechałem 3 bary 2ha i poszło 250l coś mnie trafi zaraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
Dnia 23.04.2019 o 18:52, Ulman napisał:

Falcon to chyba najgorzej wydane pieniądze. On powinien kosztować 90-100 to może byłby wart swojej ceny. Capallo to dobry początek a falacon to słaba ochrona.

Modan nie ustepuje Modusowi. 

Delaro Variano to niezłe paki na T2. z Delaro powinno sie zejść do 0,7-0,75l a Variano wystarczy 1,1 -1,2l   Wtedy mały  pakiet starcza nie na 6 ha a na 8 ha i wychodzi sensowna cena

Mały pakiet Delaro 3 l + Variano 4,5 l nominalnie wystarcza na 3 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
7 minut temu, Mateusz0110 napisał:

To czemu podają że przy 4.7 bara jest 300l, coś musze mieć uszkodzone teraz mierzylem wyjechałem 3 bary 2ha i poszło 250l coś mnie trafi zaraz

Niebieskie końcówki przy 7km/h lanca 12m i 3 bary wychodzi ok 260 l opryskiwacz biardzki i c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj