Polecane posty

asus921    250
5 godzin temu, Agrest napisał:

Na zdjęciu jak kolega wyżej napisał chaber bławatek. Jak dużo to zwalczaj bo na lata zawalisz pole chwastem. Dodatkowo kombajn zbierze koszyczki i będziesz miał potrącenia, bo wyglada to ochydnie po omłocie.

U mnie też puścił jesienny zabieg  chabra. Zrobiłem poprawkę tylko w najgorszych miejscach w sobotę.

 

Czym robiles pierwszy zabieg i czym poprawke? Tez mam chabra i chyba pierwszy raz sie z nim zmagam. 

U mnie poszedl Toto 75 SG + cos jeszcze specjalnie na chabra i go nie ruszylo, ale warunki nie byly sprzyjajace. Kilka dni temu poprawilem Jeszcze raz Toto bo mi zostalo, ale jeszcze nie bylem na polu sprawdzic. Jak go bierze to jakie oznaki? Calkiem spali, czy tylko sie zrobi tak zwana "szmata" U mnie tez taki bialaly nalot jak na zdjeciu kolegi co wstawial i myslalem, ze go bierze, ale z tego co widze to on tak po prostu wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtom83    7
7 minut temu, tomekZ058 napisał:

po 3 dniach możesz śmiało lecieć z fungi.

Nie zaszkodzi jak dam jakiś antywylegacz do Grzybowki i jakaś odżywkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Robiłem chlorotoluron i dff. Ale było bardzo sucho. Poprawka 0,8l galapper. Zwija najpierw stożek wzrostu a później powinien zdechnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541

ja w tym roku chyba spierdzieliłem t1, raz, że przypaliłem rośliny a dwa, że zrobiłem zabieg o tydzień za późno. Fakt, pogoda nie była za dobra wcześniej, bo przymrozki były cały czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187
2 godziny temu, galan99 napisał:

Wiem że 14 dni tylko pytam może ktoś wykupił teraz takie ubezpieczenie od deszczu nawalnego i gradu jak wyżej napisane - jaka stawka za takie ubezpieczenie jest ktoś się podzieli informacją i jakie firmy ?

Ubezpieczenie od gradu Concordia IV kl. Wydajność 8t x1000zl stawka 64zl za 2.5 ha odpowiedzialnosc od 10 % jesli od 8% doplata 40zl

Edytowano przez przemol87
  • Like 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Dokładnie jak zadurzo namieszać to przypał mi tak właśnie przyjarało po mieszance z stabilanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamek21    16

Przymrozku nie było  A pryskane było  10 kg / ha  siarczanu 0.4 l/ha modus 0.33 bumper i 0.8 mondatak i 1l/ha maral 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637
5 minut temu, przemol87 napisał:

Ubezpieczenie od gradu Concordia IV kl. Wydajność 8t x1000zl stawka 64zl za 2.5 ha

Plon i stawka chyba  tylko w ramach pogłaskania swego ego😁😁🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

 nie przekracza limitu ustawowego


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Najlepsze jest to że grad idzie punktowo jak ktoś ma wąskie A Długie Pole to praktycznie nie ma szans uzyskać odszkodowania chyba że chmura idzie wzdłuż pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354

pryskał ktos na grzyba WIRTUOZEM, opinie czy to dobre bo kolega prysnął i zachwala, 150zł na hektar koszt takiej imprezy


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541

ja za pomidora zapłaciłem 330zł za ha ale w tuwie i wartość 16tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Odpowiedzialność od 10% ale zaznacz że dodatkowo10% wkładu własnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541
2 minuty temu, marulekk napisał:

pryskał ktos na grzyba WIRTUOZEM, opinie czy to dobre bo kolega prysnął i zachwala, 150zł na hektar koszt takiej imprezy

na pszenicę trochę za słaby, w tamtym roku stosowałem w pszenżycie w dawce 1l i mi mączniaka przepuściło 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
5 godzin temu, gustaww napisał:

Dziś miałem wizytację z doradcy i w rozmowie wynikło że w całej Pl jest problem z żółknącymi liśćmi w zbożach ozimych puki co nie wiadomo co się dzieje ale obstawiają suszę. Liście zawsze odpadają i żółcieją ale w tym roku nie ma deszczu i wszystko stoi w miejscu. niby dlatego tak to wygląda.

Rzepak jest rewelacyjny ale robi się wiotki  bo wody brak.

Parę rzeczy się u Ciebię złozyło a podstawa to brak wody.

Mam podobnie na jednej odmianie, jeszcze od rsm dostała, dam teraz 0,5 Asachi, 4 kg siarczanu potasu z K Leaf , z 5-7 kg siarczanu magnezu, z 1,5 Dr Grinn może mocznik z 7 kg. Ale późnym wieczorem, w nocy a najlepiej po deszczu który może będzie w piątek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354

@XTRO to co polecasz  ogólnego na pszenice i pszenżyto , dobre ale nie wiadomo za ile bo ja zielony w grzybobójczych

mam nadzieje ze przestanie wiać i opryskam herbicydem w tym tyg a po niedzieli fungi


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
1 godzinę temu, Adamek21 napisał:

Przymrozku nie było  A pryskane było  10 kg / ha  siarczanu 0.4 l/ha modus 0.33 bumper i 0.8 mondatak i 1l/ha maral 

Wyszedł z tego nawet dobry bełt jeszcze mocznik i przypalenia gotowe, boje się że u mnie będzie podobnie, po 0.4 modanu, chociaż jeszcze tego nie widać. Taka dawkę moddusa lepiej dawać osobno.

Kiedy robiłeś oprysk a kiedy wyszły przypalenia? Jaka była pogoda i temp.  w dniu oprysku? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541
1 godzinę temu, marulekk napisał:

@XTRO to co polecasz  ogólnego na pszenice i pszenżyto , dobre ale nie wiadomo za ile bo ja zielony w grzybobójczych

mam nadzieje ze przestanie wiać i opryskam herbicydem w tym tyg a po niedzieli fungi

jeśli w podobnych pieniądzach to w tym roku Tilt/Duett Star + np Mirage. Ja dawałem 1l+ 0,8l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
1 godzinę temu, marulekk napisał:

@XTRO to co polecasz  ogólnego na pszenice i pszenżyto , dobre ale nie wiadomo za ile bo ja zielony w grzybobójczych

mam nadzieje ze przestanie wiać i opryskam herbicydem w tym tyg a po niedzieli fungi

Za te chwasty to się szybko wziąłeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Znajomy powiedział mi że jeżeli jedziemy fungi a w szczególności z triazolami ograniczamy moddusa o połowę. Stad niektórzy mają przypalenia a niektórzy nie. Ci co sieją rzepak chyba wiedzą o co chodzi. Osobiście używałem moddusa ale miał za duże wymagania tem. Zrezygnowałem na rzecz medaxu. Zupy z tym robię niezłe i nic się nie dzieje ale wiadomo wszystko w granicach rozsądku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj