Polecane posty

koczas    80

witam Panowie,

 

czy Ultra 8 będzie dobrym npk pod pszenice ozimą? Mam ofert po 1470 zł/tona i tak się zastanawiam czy nie pokusić się o ten nawóz.

Dla porównania Polifoska 6 1550 zł/tona na chwilę obecną u mnie.

 

pozdrawiam

Pokusilbym się o stwierdzenie że ultra będzie lepsza od polifoski. Bierz bez zastanowienia. Tak mocno zdrożały NPK? Koniec czerwca jak zamawiane ultre po 1385 to poli6 było po 1450 ok 8 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

panowie juz orzecie pod pszenice ? czy zawczesnie bedzie siana okolo 20 wrzesnia

Masz już jedną odpowiedź wyżej kolega dopiero będzie pryskał na chwasty po żniwach. To zależy od regionu niektórzy już zaorali bo siew na około 10 września a niektórzy będą orali dopiero za 2 tygodnie jeśli planują siew na koniec września. Równie dobrze niektórzy orzą dwa - trzy dni przed siewem i nie patrzą na to że ziemia powinna osiąść. 

Osobiście będę orał w sobotę planuje siać 16 września - Mazowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drypek    0

okolice lublina od chwasta dopiero bede pryskał siać pszenice planuję na koniec września oranie połowa wrzesnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Zasiałem gorczycę, znalazłem kilka worków sprzed kilku lat nie wiedziałem nawet czy powschodzi, ale jest Również myślę tydzień przed siewem totalnym potraktować. Tylko gdzieś czytałem że glifosat trochę męczy wschodzącą pszenicę i nie wiem ile dać i czy jeśli będą dwuliścienne to zamiast zwiększać dawkę to zastosować 2l + np 2.4D dodatkowo lub inny regulator.

 

 

Glifosat w celu zwalczenia jakich chwastów?? Ja po rapsie chcem bezorkowo i także konieczny?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Glifosat w celu zwalczenia jakich chwastów?? Ja po rapsie chcem bezorkowo i także konieczny?? 

 

Samosiewów pszenicy gorczycy i innych chwastów, które wzeszły i uprawa siew ich nie zniszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Chodzi chyba bardziej o samosiewy zbóż bo przecież gorczyce weźmie herbicyd. Czyli ja sobie odpuszczam glifosat. 

 

@kamil za słabe dawki i ogólnie słaba mieszanina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Tak myśle może żeby dać 1l mondataku + Duet Star lub Tilt Turbo. A na t2? Może być Menara 0.5l + Propico 0.5l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Malo opini na temat belissy ale zdecydowalem sie zamowic. Zastanawiam sie jeszcze nad druga medalistka . sial moze klos te medalistke?bo w badaniach wypada niezle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Bezsens. To jedno i to samo tylko menara ma cyprokonazol. Menara+Gwarant jak już tak na ekonomicznie, lub acanto/amistar trochę drożej.

Kolego po ile ta Belissa i u kogo?

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Masz już jedną odpowiedź wyżej kolega dopiero będzie pryskał na chwasty po żniwach. To zależy od regionu niektórzy już zaorali bo siew na około 10 września a niektórzy będą orali dopiero za 2 tygodnie jeśli planują siew na koniec września. Równie dobrze niektórzy orzą dwa - trzy dni przed siewem i nie patrzą na to że ziemia powinna osiąść. 

Osobiście będę orał w sobotę planuje siać 16 września - Mazowsze.

 

a wałować po orce zaraz by ziemia nie wysychala   ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Belisse zamowilem w firmie Inagris z Sieradza a o cene zapomnialem spytac z tej radosci ze jest dostepna ale biore u nich czesto to jakis rabat bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A ja dzwoniłem po belisse w województwie łódzkim są namiary na stronie i gościu powiedział 170 zł z vatem zaprawa (nazwy nie pamiętam) z nawozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że znów ich chwale ale zamówiłem na big-agro chyba w dość dobrych cenach jak widzę te co piszecie, nasiona mają rozwozić i wysyłać od przyszłego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

zgadza się mają rowożić w następnym tygodniu, dzwoniłem nasiona mają być przed 10 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Co sądzicie o zaprawie LAMARDOR 400 FS plus nawóz Peridiam ?

Zestaw na 1t ziarna 165zł, taniej niż Scenic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Musi być tańsze od Scenica bo to Scenic bez fluoksastrobiny. Jak mam zboże po przedplonach niezbożowych stosuję te trochę tańsze zaprawy głównie Certicor i jest ok, więc na spokojnie. Pszenżyto po Lamardorze miało się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj