Polecane posty

pasio    22

Gdzie w Śląskiem, ewentualnie w opolskim lub małopolskim dostanę Skagena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Osobiście nie siałem jeszcze pszenicy po pszenicy, kumpel tak i twierdzi, że nie ma potrzeby specjalnego traktowania takiej plantacji.

 

To żle mówi :) siałem wiec mam inne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Julius przereklamowany ,nie dla mnie ,są lepsze odmiany

 

nie pleć bzdur!!!! jak nie umiesz uprawiać to z żadnej pszenicy nie będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Potwierdzam że Julius nie powala, są dużo lepsze odmany.  Ale tu bardzo dużo zależy od regionu.  Mi Julius nie podszedł po 3 latach skasowałem Ale inni bardzo chwalą  z 100-200 km ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

U mnie Julius się sprawdza więc zawita na polach 4 rok z rzędu, ale szukam lepszych odmian, stąd jest Hondia. Nie pasi mi np. Arkadia, Ozon.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Hondia nie jest lepsza od Juliusa.Przynajmniej u mnie.Juliusa trzeba przypilnować na podstawe a da konkretny plon.Siałem w tamtym roku po pszenicy i mnie MEGA zaskoczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To żle mówi :) siałem wiec mam inne opinie.

Jak często i jaki areał siejesz pszenicy po pszenicy?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

praktycznie co roku.Zboża po zbożach.Ziemniaków sadzę 80ar to i czasem wejdzie pszenica.

Pszenica po pszenicy teraz była 4ha.Miałem taki kawałeczek Juliusa po pszenicy co wziołem w dzierżawe to z 60 ar dał mi ponad 5t, a tak to średnio ponad 8t.Nawożenie wysokie , ochrona też Capallo,Soligor, Osiris------wszystko w górnych dawkach.

 

Ktoś pisał że Hondia wrażliwa na substancje co jest w Tolurexie :) Fige prawda , na wiosne na moje 3 odmiany pszenicy poszedł Tolurex w dawce 2.5l/ha i nic sie nie stało.Wiec różne propagandy ludzie sieją tutaj.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

U mnie Julius się sprawdza więc zawita na polach 4 rok z rzędu, ale szukam lepszych odmian, stąd jest Hondia. Nie pasi mi np. Arkadia, Ozon.

 

dlaczego nie pasuje ci Arkadia? Jak przypilnuje sie ochrone to plon ma wysoki nawet na slabszych ziemiach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie taki jak Julius, parametrów też takich nie ma, trzeba ja gęsto siać.

Mi nie pasuje.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Panowie a co powiecie na temat pszenicy Artist i Belissa ? , u mnie pszenica miałem 3 odmiany klasy IIIb-IVb i wygladało to tak ze : 

Julius oddał 5,5 tony/ha przy 150 kg N przedplon łubin i ziemniak , 

Hondia 6 ton /ha przy 150 kg N przedplon rzepak ozimy 

Ozon 6,5 tony przy 150 kg przedplon rzepak ozimy 

ochrona 3 zabiegowa średniej półki ( T1 Duet Star , T2 Soprano + Tazer ,  T3 Tebu ) najlepiej pod wzgledem zdrowotności wypadła Hondia i ją zostawiłem , Julius 2 rok i 6 ton nie mogłem przerzucić nawet przy 180 kg N , pola wapnowane ph różne od 5,5--6,5 , zobaczymy w tym roku co pokażą bo dorzuce ciut azotu na te 180 kg N bo widze ze inne odmiany mają lepszy ciut potencjał , region swietokrzyski :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1702    0

Ja dziś zamówiłem na www.big-agro.pl nasiona zbóż, trochę pszenżyta i pszenice Rotax, Hondia, Julius i pod las Spirella i Ostroga. Mają wysłać wszystko w przyszłym tygodniu. Po lekkich negocjacjach wyszło taniej jakbym to kupował lokalnie. Nie mówiąc o tym, że nie wszystko jest w mojej okolicy i dużo z tym zachodu by było. Tutaj wszystko dojdzie razem prosto do wiaty. Towar dobrych producentów i sprzedawca sprawdzony, kupowałem już rzepaki i inne produkty więc polecam :)

Edytowano przez farmer1702

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

Ten agrolok jest naprawde śmieszny z tymi cenami chyba najdroższe w polsce olac dziadów jeżdżą ci przedstawiciele jak sępy wygnac z podwórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Ja również co do Juliusa uważam że przereklamowany, siany 3 razy i zawsze coś nie tak, niby wyglądał dobrze a w żniwa rozczarowanie, na plus to parametry które zawsze miał super

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Ma ktoś w okolicy Tarnowa do sprzedania pszenicę ozima odmianę Hondia i Elixer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj