Polecane posty

greg91    59

Belissa w Hurtownia Ogrodnicza Farmer mają w cenie 175zł .Namiary na Kolbuszowa poda ktoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Expert 0,35

Diflanil 0,12

Glean

Koszt ok 90-100zł brutto/ha. Expert i Glean można stosować, nie wiem jak z Diflufenikanem.

 

Proponujesz połączyć środek, który nie wiesz czy można łączyć? :unsure:

W pszenicy można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam czw pszenicy HONDIA  można taki zestaw Legato 500 - 0,3l
Exper Met - 0,35kg
Gelan - 6-8g czy może być problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czw pszenicy HONDIA  można taki zestaw Legato 500 - 0,3l

Exper Met - 0,35kg

Gelan - 6-8g czy może być problem

Lepsze jest wrogiem dobrego,

0,3 dff to dużo, wystarczy 0,2 nawet 0,15

glean nie zaszkodzi ale jest zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

też sie zastanawiam nad Patrasem, Belissą i Spontanem. Patrasa bym miał od znajomego który brał w tamtym roku po centrali. Widziałem jego jarą pszenicę Brawura to ziarno było bardzo grube a twierdzi że Patras jest jeszcze grubszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Proponujesz połączyć środek, który nie wiesz czy można łączyć? :unsure:

W pszenicy można.

Uwielbiam takich ludzi jak Ty, wyskoczysz jak Filip z konopi czytając tylko część konwersacji.

Pytanie dotyczyło pszenżyta.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Tą mieszanką expet 0,35 + dff 0,15 to w jakiej fazie najlepiej pryskać? Wychpdzi znacznie taniej naż 2l boxer + 0,15 dff. Glean sobie daruje bo nie sieje rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Czy tak dużo taniej od Boxera wychodzi ten expert? Boxer z dff dajesz 2 litry czyli ok 76 zł a expert 350 g około 72 zł w przy paczce małej.

U mnie mimo wszystko z tych głównych komponentów mieszanin jesiennych pierwsze miejsce ma bezapelacyjnie boxer potem expert i na końcu CTU, także wszystko zależy jakie chwasty masz na polu. U jednego tak a u drugiego inaczej.

p.s pryskasz w fazie 1-3 liści z naciskiem na wcześniej ok. szpilkowania.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takich ludzi jak Ty, wyskoczysz jak Filip z konopi czytając tylko część konwersacji.

Pytanie dotyczyło pszenżyta.

Napisałeś co napisałeś, nie spinaj się.

 

Z expertem jedę w szpilke- 1 liść

Bokser faktycznie nic nie ustępuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie ja napisałem co napisałem, tylko Ty tak czytasz ze zrozumieniem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ile siejesz roślin/m2

Sieje zawsze tyle żywych nasion ile jest zalecane dla poszczególnych odmian

Co do wielkości nawożenia ta też u nas jest raczej na wysokim poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Expert 0,35

Diflanil 0,12

Glean

Koszt ok 90-100zł brutto/ha. Expert i Glean można stosować, nie wiem jak z Diflufenikanem.

 Dało by rade coś w zastępstwie Glean , lub bez, ponieważ sieje następnie lucerne.

 

 

Wie ktoś może gdzie mogę dostać Bohemie ?(Centralna Polska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Czy do herbicydu komplet dodać jeszcze gleanu na samosiewy rzepaku czy w zupełności wystarczy sam dfff+flufenacet.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Z lucerną będziesz miał problem - nic doglebowego w praktyce, na wiosnę same "kontaktowe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Z lucerną będziesz miał problem - nic doglebowego w praktyce, na wiosnę same "kontaktowe"

No dobra, a co jeśli zamiast lucerny była by mieszanka traw z motylkowymi ( bez lucerny), czy ogólnie wszystkie motylkowe są tak wrażliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Z tego co wiem - tak. Poczytaj na środkach, piszą o następstwie roślin. Na przykład Lancet ma "wszystkie pozostałe" dopiero po dwóch latach. IZO i CTU teoretycznie rozkładają się przez zimę, ale to jeszcze zależy, jaka jest ta zima. Trawa będzie rosła. Rozumiem, że to nie będzie wsiewka, tylko czysty siew po żniwach. Może niech się wypowie ktoś, kto to praktykował, ja głownie wsiewałem na wiosnę koniczynę, to chwastox, starane i axial, ewentualnie gold zanim koniczyna się pokazała nad ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Tak czysty siew na jesieni , ostatecznie zamiast traw może być kukurydza, ale też nie wiem jak to współgra.
Już nie mam pomysłu jakie środki zastosować na jesieni, chyba pozostaje mi znowu pryskać na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Na polu, na którym stosowano Tolurex 500 SC, można uprawiać wszystkie rośliny. 

OKRES OD OSTATNIEGO ZASTOSOWANIA ŚRODKA NA ROŚLINY DO DNIA, W KTÓRYM MOŻNA SIAĆ LUB SADZIĆ ROŚLINY UPRAWIANE NASTĘPCZO: NIE DOTYCZY.

Czyli przeciwwskazań nie ma, okres połowicznego rozpadu około 50 dni. Po orce ścierniska nie powinno być problemów , w końcu minie ponad 100 dni plus orka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktos tu pytal o bohemie w centralnej polsce ,w lodzkim firma inagri z sieradza ma w ofercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Czy do herbicydu komplet dodać jeszcze gleanu na samosiewy rzepaku czy w zupełności wystarczy sam dfff+flufenacet.??

Ja bym powiedział ze nawet trzeba.albo tribenuron to bardziej charbra załatwisz. U mnie komplet się nie sprawdził, dużo maku przytulii i kilka chabrow (choc tego chwastu w moich stronach jest niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj