Polecane posty

ansu    392

Kiedyś kupowałem praktycznie 100% materiału najgorszy był od Planta Sp. z O.o. , Małopolska Hodowla Roślin Sp z O.o. zawsze coś dodają  pszenżyto obce odmiany, Top szajs pisałem wcześniej, ale przynajmniej jedna odmiana nadaje się do dalszego siania, TeamAgro jak się trafi. Najlepiej wypadały nasiona gdzie ktoś się podpisał np "Gospodarstwo Imię Nazwisko" Te wszystkie Sp z o. o. tylko pośrednicza nie wiadomo kto wyprodukował zaprawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neo123    0

Witam jaką zaprawę polecacie na pszenicę ozimą ?? mam dylemat i nie wiem co wybrać ostatnio zaprawiałem baytan trio ale może coś innego polecicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

3lata z rzedu zaprawiam scenikiem plus nawóz i zawsze wszystko super wschodzilo i nie było żadnych chorób w tym roku kolejny raz scenik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A te hr smolice ewentualnie hr strzelce to jak mają materiał zaprawiony? W tamtym roku miałem owies z hr strzelce to był o wiele lepszy niż breton z Top farms był Poprostu czarny słabe mtz i bardzo słaba siłę kielkowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Witam jaką zaprawę polecacie na pszenicę ozimą ?? mam dylemat i nie wiem co wybrać ostatnio zaprawiałem baytan trio ale może coś innego polecicie ??

Vibrance Gold jakościowo podobny do Baytan trio tylko że tanśzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ogólnie stosunkowo niezbyt dużo współpracuję z TopFarms (w tym roku biorę głównie Ostrogę, Hondię i Bohemię) ale jeśli chodzi o jakość to nigdy nie było problemu. Zdarzają się różne sytuacje ale nie można od razu wypisywać, że tragedia. Jeśli dostaniecie towar, z którym jest coś "niehalo" to trzeba reklamować i tyle.

 

Samsung - Patras jest OK ale zimotrwałość 4-4,5 więc w skrajnych przypadkach jak rok temu mało po nim zostało. W tym roku miałem Patrasa obok Artista i Rotaxa. Rotax nr 1, Artist i Patras podobnie.

 

W tym roku wysiewam głównie pszenice ościste, bo pola przy samych lasach - idzie Ostroga, Spirella, Combin, Ostka Strzelecka.

Co sądzicie o tych odmianach? Jakieś inne ościste polecacie?

Ostrogę i Ostkę znam bardzo dobrze. Spirella jest bardzo wczesna stąd chcę ją posiać na polu pod rzepak. U znajomych fajnie wyszła. Combina najmniej znam, wziąłem rok temu ale nie zdążyłem wysiać.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Ja się przymierzam do Pilgrima, podobno niezła odmiana oścista. Niestety, nie znam nikogo, kto miał, wiec biorę "w ciemno"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W Pilgrimie trzeba grzybówki pilnować.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A o pszenicy Hondia co myślicie? Jak wygląda sprawa z plonowaniem, zimotrwałością i grzybówką? 

Planuje posiać odmiany: Ostroga, Patras i właśnie Hondia. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Hondia b.dobrze się krzewi, zdrowa odmiana, ziarno ładne  tylko trzeba ją skrócic bo nie należy do najnizszych odmian, chociaż w tym roku wszystkie odmiany jakie miałem plonowały tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hondia b.dobrze się krzewi, zdrowa odmiana, ziarno ładne  tylko trzeba ją skrócic bo nie należy do najnizszych odmian, chociaż w tym roku wszystkie odmiany jakie miałem plonowały tak samo

A jak wyglądała po zimie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

A jak wyglądała po zimie? 

 

Nie było mrozów ekstremalnych i była pokrywa snieżna także nawet koncówki nie przyżółkły. ona ma 5 zimotrwałości a nawet na delewarze ktory ma 4 nie było również śladu mrozu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Ja się przymierzam do Pilgrima, podobno niezła odmiana oścista. Niestety, nie znam nikogo, kto miał, wiec biorę "w ciemno"

 

 

nunu85 wypowiadał sie o tej odmianie w innym temacie, zapytaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekaz    0

tez mam chec posiać patrasa... Jakieś opinie?

Słabiej krzewi, fajny kłos i ziarno, niewysoki, ale legnąć potrafi , dość dobrze zimuje. Gęściej posiać i mocno usztywnić - nie patrzeć że niski-usztywnić mimo to a potrafi sypnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

KWS Specner jest już w sprzedaży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Witam. W tym roku mam pole na którym przez ostatnie parę lat były tylko warzywa, w tym roku i poprzednim był bób który bardzo ładne plonowal, wcześniej kapusta ogórki fasolka. Jest to 4 klasa. Chciałbym zasiac pszenicę tylko zastanawiam się nad desamo lub arkadia. Jaką polecacie? Dodam że pole 2ha i planuję uprawiać intensywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj