Polecane posty

bratrolnika    28760
35 minut temu, MarcinNH napisał:

Z tą trasą to jeszcze nie planowałem nawet, w pon jedziemy zobaczyć go, piszecie że transport na pusto, znacie takie strony? 

Mogę podpowiedzieć że ten Zetor dosyć świeżo wystawiony, może z niecały miesiąc na olx jest, wczesniej go nie widziałem, a okoliczne ogłoszenia mam raczej na bieżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2204

    Jedż tym traktorem te 300 i nie pękaj,ile ludziom dobra zrobisz,ilu z rowów powyciągasz, będzie i napiwek ,i ładna panna podziękuje........  Pamiętaj o łopacie i lince a i o czymś by do paliwa dolać  co by nie zgęstniało i buta. Zaszalej a co:)

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061
2 godziny temu, MarcinNH napisał:

Z tą trasą to jeszcze nie planowałem nawet, w pon jedziemy zobaczyć go, piszecie że transport na pusto, znacie takie strony? 

https://clicktrans.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ja wiem ten case to coś za 360 , zetor jednak standardy ma , podwieszane pedały , szczelna , wyciszona kabina

Inne zachodnie tak (case też) ale z prawdziwymi kabinami , najlepiej bez tunelu na srodku

 

Co do transportu zetora jak kto chce jechac to czemu nie można i 300 km , kiedys to były historie , jeden to 360 jechał 200 km w jedną stronę do fabryki po samozbierającą :D, jednemu to się nie poszczęściło udało się kupić 360 tyle że w lutym i 70 km przy -15 jechał bez kabiny to podobno po powrocie odtajął przy piecu dobę jak wrócił z soplem pod nosem :o

Ale najlepszy to był taki co wracał przyczepą na stopa O.o pojechał autobusem 100 km po przyczepę podciągneli ją do drogi i łapał stary ,jelcze czy kamazy i tak jakoś zawsze do rogatek miast dojeżdzał aż w końcu był w swoim mieście :ph34r:

 

Sam jak kupiłem ciągnik to tez kiedy szkoda było na lawetę to 100 km na lawecie jechał a 50 na kołach do domu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726
13 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Mam coś podobnego jak wrzuciłeś, ale małe gó...o bez legalizacji za 200-300 zł do 150 kg.  Waży dobrze, ale akumulator zdechł i prawie cały czas musi być podłączona do prądu. Ta Twoja to z legalizacją. Nie myślałeś nad taką? Więcej kartofli na platformie zmieścisz.

https://uniwag.pl/Produkt/waga_platformowa_a12_1500_12x12_uniwag_890/?gclid=EAIaIQobChMIheGOx9Xy2QIVL7vtCh1lqQUPEAQYASABEgKEYPD_BwE

 

waga musi być legalizowana i wolałbym coś kompaktowego do ważenia większej ilości mam suwakową do bydła

12 godzin temu, daron64 napisał:

Głupi jakiś, zamiast zarabiać 6kola idzie do roboty za tam 3.5? Toć, to nieuzasadnione ekonomicznie :)

Swoja droga 6000/320h, to wychodzi więcej jak ja mam godzinowke..

 

Ja wiem czy nieuzasadnione??Dodaj do tych 3,5 koła wszystkie dodatki i mało mniej wyjdzie

A tak w ogóle  to i za 6 bym krów nie doił

3 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Ja samochodem przejadę ze 100 km to zdycham a co dopiero ciągnikiem. Radzę sprawdzić czy po drodze nie ma jakiejś ekspresówki, czy autostrady, bo jak zaczniesz omijać i jeździć bocznymi drogami to i 400 km zrobisz. 

Bo trza być twardym nie miętkim:D

Wiesz ile km potrafię zrobić w tygodniu za cielakami^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

300km się robiło dziennie przy wożeniu gnojówki tylko że ciągnik 45km/h szedł.... Wyznacz trasę jak najbardziej w linii prostej i tnij przez pola - teraz zamarznięte to z 300 się 200 zrobi xD 

  • Like 1
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a najlepiej byli kiedys kupcy na mtz z rana popatrzeli i pojechali dalej szukać wrócili po południu i pojechali pod wieczór prawie z 250 km na kołach ... tyle że mtz nie zarejestrowany i świeciły tylko lampy przednie i to oryginały (czyli ledwo co)

tablicę założyli ... ze swojej 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

Ojciec jak gospodarkę mechanizowal w latach 70 to opowiadał że jeden traktor zza Olsztyna przyprowadził, drugi spod Jeleniej Góry, do traktora dokupili przyczepę dla sąsiada i troche siana i jechali na zmianę, jeden w sianie spał, a drugi jechał, tyle że to było 45lat temu, żuka kupił pod ruska granicą i jechali bez świateł całą noc. Choć parę lat temu słyszałem opowieść że gość małym Ruskiem przyjechał do domu 250km, podobno trzy dni ręce w górze mial jak papież, tak mu się do tej wysokiej kierownicy przyzwyczaiły:D

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

W 97 roku z ojcem bizonem jechalismg 240 km pozniej zetora 8145 prowadzil tez ok 250 km. 2 tygodnie temu tenze sam bizon pojechal na kolach ok 120 km.

Jak odwozilismy buraki ciagnikiem to robilismy zetorem 7211 po 160 km dziennie z ladunkiem 15 ton bo 2 kursy dziennie takze ten tego troche siem najezdzilismy hehe.

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czasu się zmieniły, drogi i natężenie ruchu już inne. Na clicktrans to trzeba poczekać nieraz. Wstawiłem ogłoszenie transportu słomy z wielkopolski na mazury. Zgłosiło się dwóch i zaproponowali cenę jaką zaplaciłbym za wynajęcie transportu u siebie w dwie strony. Dla przykładu napiszę. Za 320 km jeden zaproponował 2200 do uzgodnienia a drugi 2880.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

Choć dopisze jeszcze że z dwa lata temu spotkaliśmy gdzieś pod Toruniem traktor na łowickich tablicach, ciągnął kombajn Annę, i pewnie pomyslalbym że ktoś kupił traktor i jeździ bez przerejestrowania, ale wracając jechał z powrotem ten sam traktor tyle że już bez kombajnu. Na oko w jedną stronę miał z 250km, do dziś się głowimy że szwagrem ile czasu gość jechał w obie strony, i ile mu  za to zapłacili że mu się chciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
1 godzinę temu, sebe1033 napisał:

ja wiem ten case to coś za 360 , zetor jednak standardy ma , podwieszane pedały , szczelna , wyciszona kabina

Inne zachodnie tak (case też) ale z prawdziwymi kabinami , najlepiej bez tunelu na srodku

 

Co do transportu zetora jak kto chce jechac to czemu nie można i 300 km , kiedys to były historie , jeden to 360 jechał 200 km w jedną stronę do fabryki po samozbierającą :D, jednemu to się nie poszczęściło udało się kupić 360 tyle że w lutym i 70 km przy -15 jechał bez kabiny to podobno po powrocie odtajął przy piecu dobę jak wrócił z soplem pod nosem :o

Ale najlepszy to był taki co wracał przyczepą na stopa O.o pojechał autobusem 100 km po przyczepę podciągneli ją do drogi i łapał stary ,jelcze czy kamazy i tak jakoś zawsze do rogatek miast dojeżdzał aż w końcu był w swoim mieście :ph34r:

 

Sam jak kupiłem ciągnik to tez kiedy szkoda było na lawetę to 100 km na lawecie jechał a 50 na kołach do domu

 

Sebe ty porównujesz tego case do c 360  przecież to inny świat chodzi mi o c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

ja z kuzynem na 2 c-360 jechaliśmy 40km z marchwią każdy po 13 ton to myslałem ze mi głowa pęknie od tego wycia.

a mój sąsiad 200km do gdańska do rodziny jechał 3P-ekiem

Edytowano przez Y635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
Cytat

Sebe ty porównujesz tego case do c 360  przecież to inny świat chodzi mi o c 360

Bo akurat w tym case nie ma nic szczególnego inne tak ale ten raz koła małe , podnośnik widać słaby , kabina wielki tunel na środku i pedały w podłogę to za 360 może być ale zetor 72xx jest dużo lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

I jeszcze mój ojciec z moim wujem  po neptuna jechali 250km MTZ-em w małej kabinie i na miejscu nie okazało ze nie mozna zdjąć napędu od koła co idzie po lisciach i tak wracali z tym kręcącym sie kołem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Jeździłem takim Case - biegi synchronizowane, półbieg, skrzynia cichutka, nic nie wyje. W środku jak kabina ma wszystkie szyby cichszy od zetora. Dodatkowo wsteczny osobną dźwignią

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726
2 godziny temu, przekręt napisał:

z Płocka prowadzili Bizony na kołach, nawet zimą bez kabiny !

Bizony z Płocka a Forszaje z DDR'owa na kołach????Jak ciągniki prowadzili to podczepiali po dwie przyczepy a na każdej stał kolejny ciągnik:D

26 minut temu, sebe1033 napisał:

Bo akurat w tym case nie ma nic szczególnego inne tak ale ten raz koła małe , podnośnik widać słaby , kabina wielki tunel na środku i pedały w podłogę to za 360 może być ale zetor 72xx jest dużo lepszy

Co TY za przeproszeniem pier**lisz!!! Widziałeś chociaż kiedyś taki ciagnik???

Słaby podnośnik???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ten case nie ma nawet 70 koni, sprzedającego trochę poniosło.... Zetor za to ma super podnośnik - jak w 60-tce 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jak zetor ma mocniejszy podnosnik niz 360 a już siłownikiem czy dwoma to całkiem

@soltys48 oswieciłeś mnie nie ma jak opierd... xD nie widziałem takiego case nawet na konedacie nie ma ale nie o tym na zdjeciu nie ciekawie wygląda małe koła kabina nisko i ten tunel na środku ...

Kiedyś miałem jd 2650 to szału nie było właśnie tunel denerwował i wąsko między błotnikami do tego włażenie od przodu , a ciągnik to wielkości 7211 co mam był tylko po tuningu , jak się spsuł to nie płakałem jak sprzedawałem

Co innego mam fiata f 110 to jest już inna bajka , dlatego jak widze zachwyt nad każdym zachodnim to nie wiem czym się podniecać , ale większość  modeli warte uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj