Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal1993    461
9 godzin temu, sladan napisał:

https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-amazone-CID757-IDrUMgW.html

Warto interesować się którymś z tych dwóch zamiast lejka na 3-4 tony nawozu rocznie?

Poszukaj sobie Amazonki ale ZAF np 402, 403. Przystępne cenowo no i możesz założyć regulowane łopatki. Sama regulacja dawki dużo przyjemniejsza niż w tej z linku.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
14 godzin temu, damianzbr napisał:

To masz radom, więc  sam podjedź i zobacz z kiedy są opony, datę produkcji. Ogólnie popatrz co i jak, pojeździj. Jak podpasuje wtedy kogoś szukaj do pomocy.

ma tez cs  ale kola z tylu to lipa oraz wyglada na to ze  joystick  nadlamany bo izolowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Tak wciskasz ją po obu stronach i ciągniesz.

Cytat

Co do tego DF to ciężko uwierzyc w przebieg, wygląda że pracował z ładowaczem a rocznik to 88, do tego fotel przetarty więc raczej ma 15000 a nie 5000MTG. Choć czasem zdarzają się perełki, tylko niestety kuźwa rzadko.

 

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    42

Nie rozumiem jak można po fotelu oceniać przebieg. Trudno żeby ciągnik z 88 roku nawet jak ma 5tyś przebiegu miał fotel w idealnym stanie. Jak jest praca w polu to z reguły ludzie się śpieszą, chwila nie uwagi i można przy wysiadaniu nawet czymś zaczepić. Biorąc pod uwagę użytkownik siada codziennie na ciągnik i robi dziennie 10-20mtg, natomiast drugi przywozi belę do obory, który co chwilę wysiada i wsiada. I co po przepracowaniu takich samych mth ciągniki będą  w środku w takim samym stanie? Bo mi się wydaje że nie. Nie mówię że ten deutz tyle ma tylko uważam że przebiegu nie powinno się po środku oceniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

U ojca w 3p jest juz chyba 4 fotel od 1988r i to miałoby świadczyć o przebiegu ? A przebieg około 15 tys MTH bo licznik to już dawno odmówił współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie  w lublinie od wsiadania i wysiadania  jest przetarty próg na wylot i drugi fotel kierowcy bo w pierwszym  gąbki się przetarły i jakieś metalowe elementy wbijały się w 4 litery i całe oparcie było złamane  , a robi gdzieś 20 tys km rocznie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
Dnia 14.02.2018 o 09:00, Thomas2135 napisał:

Germańce jednak bardziej zacofane od nas jak cenią tyle za mb tracki. To członek rodziny czy cóś? Pamiętam jak niedawno przewijał się tu ich temat to @Agrest znalazł jakiegoś dziadka za 90 tyś chyba.

Dla germańca MB Trac, Hanomag czy Schluter to legenda jak dla Polaka stary Ursus tyle,że ich stać na profesjonalne remonty i pakowanie kupy kasy a ja nawet ktoś potem chce coś takiego kupić to zaraz inny germaniec się znajdzie i wyłoży torbę euro bez wahania. W dodatku te sprzęty nadają się do pracy nawet w dzisiejszych nowoczesnych gospodarstwach tak więc nie ma co się dziwić ich wysokim cenom. Germaniec poznał już też wady nowoczesności i ceny serwisu nowych sprzętów więc do wielu prac chętnie wykorzystuje nawet te stare sprawdzone marki a jak to jeszcze jest niemiecka marka to dochodzi sentyment i stąd te zaporowe dla nas ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

W ciągnikach przebieg liczymy w Godzinach lub Motogodzinach, czyli godzina pracy to w przybliżeniu jedna godzina zegarowa. I mając ta wiedzę można na podstawie fotela ocenić przebieg, nikt w ciągniku nie siedzi sobie dla zabawy godzinami. W samochodzie dla przykładu przebieg jest e kilometrach, tylko że auto jadąc autostradą przejedzie za godzinę nawet 150km a w mieście na może przejechać w tym czasie nawet tylko 20km. Jak widac w przypadku samochodów przebieg nie równa się czasowi pracy samochodu i niszczenia, wycierania wnętrza a itak oceniając przebieg patrzy sie na stan tapicerki. Dlaczego więc nie można tego robić w przypadku ciągników? Zwłaszcza gdy motogodzina to godzina pracy operatora i stopień zużycia wnętrza kabiny będzie dożo bardziej proporcjonalny do przebiegu niż w samochodach.

Poza tym nie porównujcie siedzeń w starych ursusach do foteli z zachodnich ciągników gdyż jest to komiczne porównanie, jakość wykonania i materiałów jest nie do porównania, nie wspominając o konstrukcji. Podam przykład, w fiacie 126p przy przebiegi 120000km mielismy fotele tak zniszczone że nadawały się na śmietnik a w pasacie szef przy przebiegu 450000km ma fotele jak nówki. Podawałem już przykład znajomego NH t6010 z przebiegiem 14000mtg a wnetrze w bdb stanie. Po fotelu w zachodnich ciągnikach  można dużo ocenić, a jak jest fotel nieoryginalny to już wogule bardzo źle swiadczy o ciągniku

Przy 5tys mtg to może się przetrzeć fotel w Belarusie a nie Deutz-u, wiadomo że lata robią swoje i materiał się niszczy ale 5tys mtg w 30letnim ciagniku który pracował w turze, plus wytarty fotel i ogólny nieciekawy wygląd lakierniczy mówi dużo o faktycznym przebiegu. Ale wiadomo stan techniczny jest najważniejszy

 

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Dobrego sprzętu nikt się tanio nie pozbywa. Zwłaszcza, jeśli nadaje się do pracy.

Porównaj fotel w ciągniku używanym w polu np do wielogodzinnej orki  i tym używanym w oborze, gdzie co chwila ktoś wsiada/wysiada w ubrudzonym obraniu. Albo w ciągniku używanym w lesie. Dużo tez zależy od samego fotela, bo nawet w tym samym modelu są lepsze i gorsze wersje siedzeń na życzenie. Więc nie moża generalizować.

W wielu ursusach były na przykład instalowane orginalne siedzenia grammera jak i ich krajowe podróbki i często siedzenie jest w takim 30-to letnikm ciągniku orginalne

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O kurde . Jak maluch dał radę 100tysięcy kilometrów przekroczyć ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
2 godziny temu, robi57362 napisał:

Witam czy zeby ściągnąć wen walek z 4 zdjęcia  trzeba tylko ta blache w ksztalcie cytryny pchnac i ma zejść czy jest cos jeszcze ? 

https://m.olx.pl/oferta/przekaznik-walek-wal-odbioru-mocy-walterscheid-i-comer-ze-sprzeglem-CID757-IDjmbx9.html

Naciskasz na tą  blachę w kierunku sprzęgła i wałek schodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Dał radę, ja rocznie robiłem MZ-250 po 20 tys km do pracy, bez remontu zrobiła 45 tys, a kupiłem ją z MO z demobilu.  Jak dbasz, tak masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54
8 minut temu, jahooo napisał:

Dobrego sprzętu nikt się tanio nie pozbywa. Zwłaszcza, jeśli nadaje się do pracy.

Porównaj fotel w ciągniku używanym w polu np do wielogodzinnej orki  i tym używanym w oborze, gdzie co chwila ktoś wsiada/wysiada w ubrudzonym obraniu. Albo w ciągniku używanym w lesie. Dużo tez zależy od samego fotela, bo nawet w tym samym modelu są lepsze i gorsze wersje siedzeń na życzenie. Więc nie moża generalizować.

W wielu ursusach były na przykład instalowane orginalne siedzenia grammera jak i ich krajowe podróbki i często siedzenie jest w takim 30-to letnikm ciągniku orginalne

No to sam sobie odpowiedziałeś, jak ciągnik pracuje z turem w oborze i ciągle ktoś wsiada i wysiada to nie robi 5tys w 30 lat. To wychodzi 180mtg rocznie, tyle to ja Belarusem robie na 12hektarach.

 

Edit: Ja nie twierdzę że rozdarty fotel to dowód że ciągnik ma 15tys/mtg, bo wiadomo że fotel mógł ktoś rozedrzeć przypadkiem. Ja tylko jak widzę ciągnik z zachodu który ewidentnie pracował z turem i z niskim przebiegiem to zapala mi się czerwona lampka czy aby nie kręci licznik drugi/trzeci raz.

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54
5 minut temu, extrabyk napisał:

Brzydki nie jest ale z 20 tyś. motogodzin komuś "uciekło" z licznika :D

No moim zdaniem z 10tys ale mi nikt nie wierzy. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
24 minuty temu, Shogun napisał:

No moim zdaniem z 10tys ale mi nikt nie wierzy. ;) 

Po 15 tyś. wyglądałby jeszcze lepiej więc ja uparcie twierdzę,że 25 tyś. motogodzin ma za sobą...co nie znaczy,że to zły ciągnik bo tego na oko ocenić się nie da. Widać,że pracował bardzo dużo ale widać też,że zadbany a to już duży plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Przed chwilą, Shogun napisał:

No to sam sobie odpowiedziałeś, jak ciągnik pracuje z turem w oborze i ciągle ktoś wsiada i wysiada to nie robi 5tys w 30 lat. To wychodzi 180mtg rocznie, tyle to ja Belarusem robie na 12hektarach.

Coś za dużo to ja bym musiał zrobić na 120 ha 1800,a robie 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54
2 minuty temu, miwigos napisał:

Coś za dużo to ja bym musiał zrobić na 120 ha 1800,a robie 800

Jakim ciągnikiem, a właściwie iloma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Chyba jasne że 30-konnym robisz duużo dłużej hektar niż 200-konnym.... Znajomy ma farmtraca 100koni 2000h głównie w beczce, chłop 120 kilo sobie wsiada i wysiada i siedzenie masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Myślę że temat fotela został wyczerpany, żaden polski ciągnik nie miał nigdy montowanych takich foteli jak zachodnie ciągniki ale też nigdy tyle nie kosztował. Fotel nie był podstawą MOJEJ oceny przebiegu tego ciągnika i można też się z nią nie zgadzać. Poza tym nikt na odległość nie jest w stanie w 100% prawidłowo ocenić przebiegu i stanu technicznego, możemy wszyscy się mylić. 

A co do obliczeń przebiegu na podstawie że ja na 12 ha robię 150-170mtg to ktoś powinien na 120 robić 1700mtg nie wspominając jaki ciągnik posiada to ręce opadają. Jak masz kolego dwa razy mocniejszy ciagnik to chyba jasne że robisz wszystko 2-3 razy szybciej. A może pochwal się w ilu kawałkach masz pole? Bo ja mam 12 ha w 14 kawałkach a to też znacznie zwiększa nakład godzin na każdy hektar oraz na dojazdy gdyż pola mam w większości ok od 2-5 km od domu w różnych kierunkach. Nie jesteś w stanie obliczyć swojego przebiegu na podstawie mojego i tyle. Mój Belarus ma 7 lat i równo 1430mtg. Policz ile wychodzi, ja robię mniej gdyż jak go kupiłem rocznego to miał już koło 400mtg.

Edytowano przez Shogun
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

Dokladnie tak jak kolega @Shogun pisze, u niego ciagnik robi 170 mtg, u nas na prawie ze identycznym areale ciagniki wyrabiaja ponad 500mg na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54
5 minut temu, bratrolnika napisał:

Dokladnie tak jak kolega @Shogun pisze, u niego ciagnik robi 170 mtg, u nas na prawie ze identycznym areale ciagniki wyrabiaja ponad 500mg na rok

Ale dochodzi sprawa czy robisz usługi, czy odśnieżasz, odległośc od pól, czy masz las itd. itp... Na 30 letni ciągnik 5000mtg to bardzo mało, wręcz nie wiarygodnie, zwłaszcza że to Deutz.

A co do mojego przebiegu to będzie się zwiększał gdyż dokupuje maszyn, ostatnio zakupiłem ładowacz czołowy a w nim to motogodziny lecą moment, od tego roku bede robił sianokiszonki co też raczej zwiększy czas pracy sprzętu.

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

Pola w 90% kolo domu, uslug ani odsniezania nie robimy, wszystko zalezy od profilu gospodarstwa, przy sadzie i warzywach motogodzin nastukasz jeszcze wiecej niz przy krowach przez sezon, te motogodziny to zliczone z dwoch ciagnikow jakie pracowaly u nas w zeszlych latach, teraz przybyl kolejny ciagnik i kolejne maszyny, ciekawe jak to wyjdzie w tym sezonie. Ale juz koniec offtopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj