Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Shogun    54

U mnie południowa małopolska więc ceny też kosmiczne, zdążyłem się przyzwyczaić tak że nic mnie nie zdziwi. ;) 

Tak teren górzysty mamy, a co do wysokości przyczepy to cóż jak się nie ma co się lubi... taką gdzieś dorwali (lata, lata temu) podremontowali, napęd założyli i latali 60-siątką. Generalnie to ta przyczepa praktycznie tylko stoi, w żniwa ją tylko sąsiedzi pożyczają żeby zboże pozwozić i tyle, czasem drzewo z lasu właściciel sobie przywozi ale niewygodna strasznie bo wysoko ładować.

Raz pamiętam pożyczyłem bo słomę w balach "dostałem" do sprzątnięcia i po załadowaniu 10 kulek środek ciężkości znalazł się tak wysoko że omało jej nie położyłem przy zawracaniu na podwórku. A to tylko słoma była. ;)

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

No to nie ma się co zastanawiać... tylko po prostu zacząć szukać innej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

więc sam widzisz, więcej minusów niż plusów, trochę grosza do utopienia, nic więcej

jeśli nie potrzebujesz wywrotki do tyłu to może warto d35 poszukać, małe to, zwrotne, i przede wszystkim niskie, i za te pieniądze to w dobrym sanie coś znajdziesz

w sumie u was w górach to często widywało się małe wywrotki na jednej ośce, może za takim czymś lepiej się rozejrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Na jednej ośce przyczepa jest mniej stabilna niż na dwóch. A jeśli wyobrazić sobie ekstremalną sytuację gdy przyczepa się przewróci na bok to jednoośka pociągnie traktor za sobą a dwuośka już nie gdyż górny zaczep jest (powinien być) obracany.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Ja nie szukam przyczepy, interesowała mnie realna wartość tej przyczepy. JA się tylko przez ułamek sekundy nad nią zastanawiałem, do puki ceny nie powiedział. ;)

Jak będe na kupnie to jakąś wywrotkę na 2 strony 6T, myslę że do Belarusa będzie w sam raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

PoPomylka.

Edytowano przez pawlus224
Pomylka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

https://www.agrofoto.pl/aktualnosci/polska/po-dwoch-latach-policja-odnalazla-skradziony-ciagnik,4871.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Gdy napisałem kilka słów prawdy, że za kilka lat jak rozpadnie się unia lub jak zabiorą dopłaty to zawiesili mnie na forum. Przecież to gorzej niż cenzura. Ludzie wstydzcie się swojego zachowania, ja i tak nadal będę pisa prawdę. Nikogo nie obrażałem, nie pisałem chamskich, wulgarnych tekstów nie wklejałem niepotrzebnych linków z zetorami. Napisałem tylko kilka słow prawdy i nadal będę pisał pomimo, iż wam się to nie podoba, prawda najczęściej jest gorzka ale trzeba umieć ją przełknąć. Pozdrawiam mioderatora może mnie znów usunąć.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
1 godzinę temu, Mateusz3512 napisał:

Troche duża rozbierzność  w cenach ja bym wybrał mds z uwagi że mówiłeś kiedyś że bedzesz siał i duzym i małym mf a MDS lżejszy i zdrabniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3512    453
3 minuty temu, hardkor113 napisał:

Troche duża rozbierzność  w cenach ja bym wybrał mds z uwagi że mówiłeś kiedyś że bedzesz siał i duzym i małym mf a MDS lżejszy i zdrabniejszy

No wiem, tak szukam coś ok 10 tyś jednak, ale ten mds blisko jest, także obejrzeć zawsze można. Sulky to raczej będzie do małego mf przy cięzki, chociaż wiadomo że raczej przy mniejszych ilościach powinno być ok. Większe rozsiewnaie będzie dla dużego, bo mam ładowacz na małym i bb muszę nim nosić. Za tego mds-a to cena raczej przystępna w naszych stronach, jakby coś się dało wynegocjować. 


 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

No cena nawet ok i masz jeszcze nadstawki to podejrzewam że koło 1300-1400kg nawozu wejdzie  a w sulky te 1500kg z tym że on cięższy i z małym mf napewno nie wsypiesz jednego bb.W mds sprawdź pod spodem łączenie pomiędzy ramą a skrzynią bo tam najczęściej rdzewieje.

Sulky znowu na linki i oleju nie mieszasz wybór należy do ciebie

Edytowano przez hardkor113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19719
3 godziny temu, mate12345 napisał:

Tej szerokości tylko z Unii kolega ciągał renatą 10354(93km) później 12054(110km) i ta to dopiero latała.......

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    41
37 minut temu, soltys48 napisał:

Tej szerokości tylko z Unii kolega ciągał renatą 10354(93km) później 12054(110km) i ta to dopiero latała.......

Możesz powiedzieć dla czego tylko z unii? Rama wydaje się dość masywna, czy te wieżyczki nie wytrzymują? Miał by to ciągać ares 616 niby 110km ale silnik jd 6.8l turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

kolega miał na myśli że renia ciąga agregat unii :D


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

 

Nawet MTZ pociągnie 3,6m na lżejszej glebie,a le prędkości to ja tu nie widzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19719
3 minuty temu, mate12345 napisał:

Możesz powiedzieć dla czego tylko z unii? Rama wydaje się dość masywna, czy te wieżyczki nie wytrzymują? Miał by to ciągać ares 616 niby 110km ale silnik jd 6.8l turbo

podałem tylko przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    41
5 minut temu, soltys48 napisał:

podałem tylko przykład

Sorki zrozumiałem, że podobnej szerokości tylko z unii są coś warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj