Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279
53 minuty temu, farmtrac8244 napisał:

Ktoś go sprowadził w 2015 roku, padł silnik i napęd zrobił i sprzedał w 2016 jako euper export po remącie za 40-kilka tysięcy, obecnemu właścicielowi padł wzmacniacz i przy naprawie okazało się że pół skrzyni do wymiany, zrobił i sprzedaje bo ma dosyć ale szkoda wtopionej kasy więc trzeba cenić 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8058
1 godzinę temu, witejus napisał:

dwa bigbagi saletry zmieści ?

Jak będzie stał u mnie na placu to będę wiedział :P

 

1 godzinę temu, Sean napisał:

Nie, ale dwa wiadra na pewno.             :P

Sporawe te wiadra muszą być O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
2 godziny temu, Agrest napisał:

O tej d 47 to tak przy okazji pomyślałem, bo zaklepałem jedoosiówkę i wykorzystałbym transport po drodze. Ale faktycznie nie warto.

Jednoośka będzie miała wywrot na 3 strony , to może rozejrzę się za czymś dwie osie i 2W. Choć sam nie wiem czy jest mi kolejna aż tak niezbędna - jak coś w dobruych pieniądzach będzie to może się kupi.

@soltys48  jak coś będziesz miał to aktualne - możesz dać znać.

Co za jednoosiowke kupiłeś? Jakie wymiary, ładowność, cena

2 godziny temu, Agrest napisał:

O tej d 47 to tak przy okazji pomyślałem, bo zaklepałem jedoosiówkę i wykorzystałbym transport po drodze. Ale faktycznie nie warto.

Jednoośka będzie miała wywrot na 3 strony , to może rozejrzę się za czymś dwie osie i 2W. Choć sam nie wiem czy jest mi kolejna aż tak niezbędna - jak coś w dobruych pieniądzach będzie to może się kupi.

@soltys48  jak coś będziesz miał to aktualne - możesz dać znać.

Co za jednoosiowke kupiłeś? Jakie wymiary, ładowność, cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
11 minut temu, stempos1980 napisał:

https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-2-CID757-IDrZZP7.html. A to co to za pług? Chodzi i o firmę bo takiego jeszcze  nie widziałem 

Jeśli o ten chodzi to nie mam pojęcia. Wygląda na solidny i ciekawy wynalazek. Musisz jednak pamiętać,że do starych pługów jeśli są dostępne części a do większości są to są jednak bardzo drogie i sens ma kupno tylko bardzo taniego pługa z elementami roboczymi w idealnym stanie. W pługu Niemeyer ewidentnie nie ma już lemieszy i odkładnice też się kończą. Jak już znajdziesz coś co Ci się spodoba to najpierw sprawdź dostępność i cenę lemieszy, odkładnic i piersi no i przy starszych pługach często pierś i odkładnia to jeden element co wychodzi jeszcze drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Kolego wiem o tym że do starszych pługów elementy robocze są niektóre w kosmicznych cenach. A co do tego pług to tylko tylk pytałem się co to za firma. Mało jest pługów pod ciapka. Często trafiają się właśnie Rabe Frost Bering gasner  lekmen 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630
30 minut temu, bratrolnika napisał:

Co za jednoosiowke kupiłeś? Jakie wymiary, ładowność, cena

Co za jednoosiowke kupiłeś? Jakie wymiary, ładowność, cena

Wymiar 4 x2  z dokumentami. 10500 z transportem

Przyczepa tandem Świecie nad Osą - image 1

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Nie wiem, co rozumiecie przez "kosmiczne" ceny. Odkładnia do mojego obrotowego kosztuje 200-250 zł i jeśli porównac ją do UG2 to cena kosmiczna, jak do orginału Unia, to porównywalna. A na odkładniach da się zaorać 5-6 razy większy areał niż na UG2, tak samo jest z lemieszami. Tak że porównywac można koszt części na 1ha orania , a nie bezwzględny koszt zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
3 minuty temu, jahooo napisał:

Nie wiem, co rozumiecie przez "kosmiczne" ceny. Odkładnia do mojego obrotowego kosztuje 200-250 zł i jeśli porównac ją do UG2 to cena kosmiczna, jak do orginału Unia, to porównywalna. A na odkładniach da się zaorać 5-6 razy większy areał niż na UG2, tak samo jest z lemieszami. Tak że porównywac można koszt części na 1ha orania , a nie bezwzględny koszt zakupu.

Niewiem jaki posiadasz pług ale widziałem dokładnie całościową do KV do starszego typu za tysiąca. Wiem że nasze części do UG to porażka. W lato założyłem nowe piersi to jak na wiosnę zrobię orke to można ich już wymienić a największe zastrzeżenia mam do lemieszy warynski bo po zaoraniu 10 ha to ich już niema prawie a szczególnie na pierwszym korpusie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
4 minuty temu, jahooo napisał:

Nie wiem, co rozumiecie przez "kosmiczne" ceny. Odkładnia do mojego obrotowego kosztuje 200-250 zł i jeśli porównac ją do UG2 to cena kosmiczna, jak do orginału Unia, to porównywalna. A na odkładniach da się zaorać 5-6 razy większy areał niż na UG2, tak samo jest z lemieszami. Tak że porównywac można koszt części na 1ha orania , a nie bezwzględny koszt zakupu.

Wszystko pięknie kolego ale pisałem o naprawdę starych pługach. Jak w moim starym Kvernelandzie zaczęły się kończyć odkładnice a zamiennik kosztował ponad 1.000- zł. i był prawie dwa razy droższy od zamiennika do najnowszego modelu tej firmy to się pługa pozbyłem oddając go w rozliczeniu za młodszy Overum gdzie odkładnica kosztuje "zamiennik" 200-300 zł. i ma oddzielne piersi a stary Kverneland jak większość pługów z tamtych lat nie miał. Lemiesze kupowałem do niego z Molbro i orały masę ha i to na kamieniach więc warto było zapłacić 4x więcej niż za lemiesz do polskiego pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7179886692 kolejny kuhn mds za około 3 tyś jak ktoś potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Z nowszym pługami do małych ciągników jest gożej dlatego chcę zdobyć ważnych informacji przed zakupem na forum by puzniej jak będzie po zakupie nie bluzgać na nowy nabytek. Jest niedaleko Rabe tube 60 obrotowy w dobrym stanie ale mam też obawy czy da radę bo glina i mozaika mam taką działkę 0.5 ha że glina i do tego kamienie w tej glinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Stare pługi biorą na korpus max 30 cm. więc szerokość robocza jest identyczna z 2 skibową starą UG ale opory pracy przeważnie dużo mniejsze. Do pracy na glinie pług musi mieć dłuta i to w idealnym stanie a do tego masę. Masa musi być na tyle duża by wcisnąć pług ale na tyle mała by 330 dał sobie z nią radę. W  naprawdę suchej glinie nie ma orki żadnym nawet najnowszym pługiem. Przy małej mocy ciągnika kamienie nie są aż takim problemem bo szybciej silnik zadusi niż coś ułamie na pługu a zwłaszcza w tych starych ba tam to naprawdę dawali pancerną stal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
9 minut temu, extrabyk napisał:

Stare pługi biorą na korpus max 30 cm. więc szerokość robocza jest identyczna z 2 skibową starą UG ale opory pracy przeważnie dużo mniejsze. Do pracy na glinie pług musi mieć dłuta i to w idealnym stanie a do tego masę. Masa musi być na tyle duża by wcisnąć pług ale na tyle mała by 330 dał sobie z nią radę. W  naprawdę suchej glinie nie ma orki żadnym nawet najnowszym pługiem. Przy małej mocy ciągnika kamienie nie są aż takim problemem bo szybciej silnik zadusi niż coś ułamie na pługu a zwłaszcza w tych starych ba tam to naprawdę dawali pancerną stal.

Tak wiem i dlatego zanim dojdzie do zakupu to może trafi się coś fajnego i za rozsądnom cenę. 

Edytowano przez stempos1980
Dopisanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
19 minut temu, igor10246 napisał:

patrzajcie co za perełka  a jaka cena http://allegro.pl/zetor-7745-1990-i7179011810.html 

I to niby nie daleko mnie, właśnie wpłaciłem zaliczkę za wszystkie trzy jakie ma wystawione, jutro z rana jadę odebrać:D rzut beretem mam, to jak na sztuce przytnę z 10tys.zl to będzie ok, niezła dniówka się za jutro szykuje... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
7 minut temu, bratrolnika napisał:

I to niby nie daleko mnie, właśnie wpłaciłem zaliczkę za wszystkie trzy jakie ma wystawione, jutro z rana jadę odebrać:D rzut beretem mam,(.......)

Samolotem na "wyspy" rzeczywiście niedaleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630

Tym razem miałeś pecha i straciłeś zaliczkę, bo byłem pierwszy. Traktor już na lawecie i gość wiezie do mnie.  Ale mogę Ci odsprzedać jak o 5tys drożej. I tak zarobisz:P

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Sochaczew tak ,a ciagniki nad Tamizą. Dobre słowo , bo te ogłoszenia to jedna wielka " Bz(d)ura".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630
18 minut temu, kiko80 napisał:

szybko sprzedany albo usuniete

Przecież nadal stoi w ogłoszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

 

1 minutę temu, andrzej78 napisał:

Sochaczew tak ,a ciagniki nad Tamizą. Dobre słowo , bo te ogłoszenia to jedna wielka " Bz(d)ura".

Co ty gadasz, zobacz, ja kupiłem i zadowolony, @Agrest pisze że też kupił i jest ok, widać musi mieć gość po kilka sztuk tego samego modelu że dla nas obydwóch starczylo

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
https://www.olx.pl/oferta/roziewacz-rcw3-CID757-IDs1xPj.html jakiś tani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj