Polecane posty

bratrolnika    28757

To jakiś lokalny handlarzyk z moich okolic, ściąga różne cuda z całej Polski

A ciągnik to może być odzyskany po kradzieży, co zdążyli odkręcić i sprzedać to brakuje, a reszta z dziupli wyciągnięta i oddana właścicielowi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
daron64    4258

"Przepracował tylko 6200mth"

Rok produkcji 1978 :)

 

 

Panowie sprawa tego typu - auta szukam, może ktoś akurat sprzedaje, lub ktoś z otoczenia i może polecić.

Szukam S80 II, S60 II, Accord VIII. Ewentualnie E60, od biedy a4 B8. Benzyna, ciemny lakier :)

Jakby ktoś coś słyszał, będę wdzięczny, w wietnamsko-mandzurskim województwie bida z ogłoszeniami :(

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
daron64 napisał:

"Przepracował tylko 6200mth"

Rok produkcji 1978 :)

 

 

Panowie sprawa tego typu - auta szukam, może ktoś akurat sprzedaje, lub ktoś z otoczenia i może polecić.

Szukam S80 II, S60 II, Accord VIII. Ewentualnie E60, od biedy a4 B8. Benzyna, ciemny lakier :)

Jakby ktoś coś słyszał, będę wdzięczny, w wietnamsko-mandzurskim województwie bida z ogłoszeniami :(

Znajomy kupił ciągnik z 1986r przebiegiem 2500 h i się cieszyl że przebieg orgimalny 😃 oczywiście że orginalny tylko licznik walnięty i wolno liczy przez cały dzień worzenia qq wybiła 1h i otworzyła mu oczy 😃

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
21 godzin temu, Shogun napisał:

https://www.olx.pl/oferta/mtz-80-4x4-1995-rok-pokradziezowy-zarejestrowany-CID757-IDBz6QV.html#870582b1ca

Co tu się od...ebało. Po kradzieżowy czyli co kabinę ukradli i oponę też próbowali ale nie zdążyli?

to jacyś Janusze złodzieje co starego zjechanego ruska kradną ,pewnie nie mogli już kupca znaleźć na resztę to oddali właścicielowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
11 godzin temu, daron64 napisał:

"Przepracował tylko 6200mth"

Rok produkcji 1978 :)

 

 

Panowie sprawa tego typu - auta szukam, może ktoś akurat sprzedaje, lub ktoś z otoczenia i może polecić.

Szukam S80 II, S60 II, Accord VIII. Ewentualnie E60, od biedy a4 B8. Benzyna, ciemny lakier :)

Jakby ktoś coś słyszał, będę wdzięczny, w wietnamsko-mandzurskim województwie bida z ogłoszeniami :(

Ciemnych kolorów jest od zatrzęsienia, spróbuj znaleźć coś nie srebrnego albo nie czarnego

Accord to taki???

https://www.olx.pl/oferta/honda-accord-bezwypadkowa-bez-jakiegokolwiek-wkladu-finansowego-CID5-IDBhE8W.html

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, bratrolnika napisał:

spróbuj znaleźć coś nie srebrnego albo nie czarnego

Z początku nie doczytałem słowa nie i myślałem, że srebrnego polecasz. 🤔 Tych ameliniowych kolorów to od zaje.. po miastach. Co trzeci samochód jest srebrny lub w odcieniu srebra. Czarne są super i wcale nie ma ich dużo na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

Ciemnych kolorów jest od zatrzęsienia, spróbuj znaleźć coś nie srebrnego albo nie czarnego

Accord to taki???

https://www.olx.pl/oferta/honda-accord-bezwypadkowa-bez-jakiegokolwiek-wkladu-finansowego-CID5-IDBhE8W.html

To 7, no i tak szukam raczej czegoś 180+. Tylko kuzwa urlop zacząłem i nie mam czasu jeździć szukać - w polu nic nie robione. Dopiero dziś zacząłem wapno wozić, a gdzie talerzowka, orka, siew.. No i wszędzie daleko trzeba jeździć. Do tego Volvo większość że stanów, Accord większość w automacie (2.4)i tak zawsze znajduje wymówkę żeby nie jechać nie oglądać 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Z początku nie doczytałem słowa nie i myślałem, że srebrnego polecasz. 🤔 Tych ameliniowych kolorów to od zaje.. po miastach. Co trzeci samochód jest srebrny lub w odcieniu srebra. Czarne są super i wcale nie ma ich dużo na rynku.

Do zeszłego miesiąca miałem dwa srebrne, i gdyby nie upór żony pewnie kupiłbym kolejnego, mi tam kolor bez różnicy, a w srebrnych najłatwiej coś znaleźć. Czarnych też dużo, przynajmniej w tych których Darek szuka, limuzynę najłatwiej czarną trafić

13 minut temu, daron64 napisał:

To 7, no i tak szukam raczej czegoś 180+. Tylko kuzwa urlop zacząłem i nie mam czasu jeździć szukać - w polu nic nie robione. Dopiero dziś zacząłem wapno wozić, a gdzie talerzowka, orka, siew.. No i wszędzie daleko trzeba jeździć. Do tego Volvo większość że stanów, Accord większość w automacie (2.4)i tak zawsze znajduje wymówkę żeby nie jechać nie oglądać 😛

Ten co pisałem to rzut kamieniem ode mnie, więc jakby co to bym skoczył oblukal. Ale jak za stary to nie było tematu. 180KM w takim dużym aucie to akurat do normalnej jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

S80 to 2.5t 200, albo 3.2 240, Accord 2.4 200, s 60 2.5t 240. Poprzednie auto miałem srebrne. Główny plus to to, że łatwo w czystości utrzymać :) firmy lakier jednak bardziej mi leży, niekoniecznie czarny. No i wnętrze musi być ciemne

Pytanie ekstra - w małych postach - jeden talerz, hydromotor, napęd taśmy od koła - jest możliwość regulacji prędkości posuwu taśmy? Wysianie jednego piasta zajmuje mi ok 20minut. Tak to wygląda? Zasuwa na maca otwarta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Jeden niezbyt czubaty piast wychodzi mi na pół hektara.

rozsiewacz-wapna-nawozu-nie-rcw3rcw5-ursus-lodwigowo-sprzedam-492111232~2.jpg

Nadwozie, przed/polift, silnik, kolor :)

Patrzyłem na nie, ale taka ostateczność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Pytanie ekstra - w małych postach - jeden talerz, hydromotor, napęd taśmy od koła - jest możliwość regulacji prędkości posuwu taśmy? Wysianie jednego piasta zajmuje mi ok 20minut. Tak to wygląda? Zasuwa na maca otwarta

ale ile ton/ha Ci wychodzi ? To dawkę chcesz zmniejszyć czy zwiększyć , zagranicznym takim siałem tylko napęd talerzy na pasek 😮 od wom , a taśmy od koła to zasuwą normalnie regulujesz dawkę .

PS Dopiero widzę ten model rozsiewacza w całości , ojciec taki przerobił na bitkę (do przewożenia zwierząt) to walała się gdzieś jeszcze zasuwa i tarcza a i wałki 

https://www.olx.pl/oferta/agegar-uprawowo-siewny-CID757-IDBibEq.html#9e83ea5f27

z twoich stron , ale nie o to chodzi pierwszy raz widzę napęd od kół poprzez przeguby krzyżakowe i to od dwóch kół 🤔 ciekawe czy ma jeszcze mechanizm różnicowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
11 minut temu, sebe1033 napisał:

ale ile ton/ha Ci wychodzi ? To dawkę chcesz zmniejszyć czy zwiększyć , zagranicznym takim siałem tylko napęd talerzy na pasek 😮 od wom , a taśmy od koła to zasuwą normalnie regulujesz dawkę .

Chciałbym zwiększyć. Ciężko powiedzieć ile wychodzi :) chciałem żeby wyszło ~6t na ha. Poprzedni właściciel mówił, że w czub wchodzi, koło 2t. Mi wychodzi niecałe 2 rozsiewacze na hektar. Zasuwa na max otwarta. Próbowałem szybciej jeździć, ale jest za szybko i jeżdżę gdzieś 8km/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jak napęd taśmy od koła to prędkość nie ma znaczenia (ma tylko dla tarczy czy nadąży rozrzucić ) jedynie co to jak przekładnia rozbieralna to może by coś pokombinować z kołami , najszybciej na te koło napędowe taśmy od koła jezdnego zmniejszyć ... a jeszcze szybciej dziurę zwiększyć (kątówką 😁)

A może za szeroko jeździsz chyba że ta tarcza szeroko rozrzuca taki piast dwutarczowy to sypał ok 8-10 m to jedno tarczowy ile szerokości ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Koło 6m sypnie, jeżdżę właśnie aż za blisko. No nic, w sumie wiedziałem że za szybko to szło nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, daron64 napisał:

Jeden niezbyt czubaty piast wychodzi mi na pół hektara.

rozsiewacz-wapna-nawozu-nie-rcw3rcw5-ursus-lodwigowo-sprzedam-492111232~2.jpg

Nadwozie, przed/polift, silnik, kolor :)

Patrzyłem na nie, ale taka ostateczność :)

 

rozsiewacz-wapna-nawozu-nie-rcw3rcw5-ursus-lodwigowo-sprzedam-492111232~2.jpg

Nadwozie, przed/polift, silnik, kolor :)

Patrzyłem na nie, ale taka ostateczność :)

 

mam taki sam rozsiewacz dolomitu na płasko wchodzi około 1,5 t  całkowicie otwarta zasuwa jazda około jednego metra od poprzedniego przejazdu wychodzi dawka 4t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj