mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

lukasz1995    111
5 godzin temu, Piffpaff napisał:

Powiem wam ze chyba się przeliczyłem z inwestycja na owies w tym roku🤣 250kg polifoski 750 zł, 200kg mocznika 400zl, oprysk na chwasty ok 100zl, nasiona swoje to już huk nie liczę, paliwo ok 400zl usługa koszenia ok 500zl podatek 120zl= 2270zl brutto na ha A że zapowiadają slaba cenę powiedzmy 500zl (jak pszenica po 650 to i tak bogato licze) to wychodzi 4.5t żeby wyjść na zero a taki plon u mnie to musi być bardzo dobry rok. Dobrze że tylko 2 ha w tym roku😉

To u mnie tylko z 150 kg saletry,oprysk na chwasty,skracanie i żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
Przed chwilą, Krzysztof81 napisał:

Bzdura że bzdura.

Uprawiam owies długo. Nakłady są ale plon współmiernie rośnie. Nigdy na owsie nie straciłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Jak raz przesadziłem z nawożeniem to nie zebrałem nic bo pomimo skracania tak go wywaliło że nie dało się zebrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

To u mnie 150kg soli

170 kg fosforanu

170l rsm32

Chwast

Skracanienie 

Grzyb.

 

 

Odchwaszczać pasowałoby chyba na dniach ale grafik zajęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
lukasz1995 napisał:

5 godzin temu, Piffpaff napisał:

Powiem wam ze chyba się przeliczyłem z inwestycja na owies w tym roku🤣 250kg polifoski 750 zł, 200kg mocznika 400zl, oprysk na chwasty ok 100zl, nasiona swoje to już huk nie liczę, paliwo ok 400zl usługa koszenia ok 500zl podatek 120zl= 2270zl brutto na ha A że zapowiadają slaba cenę powiedzmy 500zl (jak pszenica po 650 to i tak bogato licze) to wychodzi 4.5t żeby wyjść na zero a taki plon u mnie to musi być bardzo dobry rok. Dobrze że tylko 2 ha w tym roku😉

To u mnie tylko z 150 kg saletry,oprysk na chwasty,skracanie i żniwa

Też jakiś pomysł ale z owsem wywieziesz fosfor i czesc potasu jak sloma zostaje więc w kolejnym roku trzeba by uzupełnić i tak koło się zamyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Ceny na owies nie bedzie, farmerzy sieli po 100ha qq teraz owsem będą obsiewać,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    47

Ja w tym roku pod owies 6 ton pomiotu od niosek + 3 t bydlęcego żeby się lepiej na rozrzutniku trzymało, do tego po 70 kg saletrzak i saletrosan. Na każde pole po żniwach poszło 3 t radkowit premium i pod każde pole poplon siany w lipcu i zostawiony na zimę Rzodkiew oleista, facelia, seradela. Uprawa bezorkowa. Owies już powschodził siany 2 marca. Planuje robić tylko chwasty. I skrzypionki jakby były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Owsa sporo zasiali, ale strączków będzie ogrom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Chodzi w tej chwili aby duzo nie wydać, dopłatę wziąć i przewegetować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

dziś rozmawiałem z kolesiem co pracuje u obszarowca to mówił że zawsze siali kuku a w tym roku 40ha grochu i 50ha owsa więc kto może ten sieje. Będzie tani opal w tym roku hehe


Strongman napisał:

Chodzi w tej chwili aby duzo nie wydać, dopłatę wziąć i przewegetować.

ciężko było się przestawić na wydawanie dużej kasy na nawozy i ochronę a teraz trzeba się przyzwyczaić do wegetacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212
Napisano (edytowany)

Sami widzicie npk pod oziminy ,ludzie zrezygnowali i co źle zrobili,wychodzi na to ze dobrze, a to nie warzywa owoce ziemniaki ze jednego roku jest cena a drugiego za darmo ,ale co rok to inna sytuacja a tu te zboże się kumuluje niema nowego sezonu ze stare zgnjie i nowy sezon i nowa cena.

Obok mnie zagłębie krowiarzy to po 200zł za belkę siana płacą po sipmie a ludzie jak przestali chodować to zaorali łaki i zasieli zboże 

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idzie ciepło to może to obeschnie bo już mnie to wkurza. Takich placków co chwila na polu... fajna, mocna ziemia ale rok w rok zasiać coś to misja jest... 

Screenshot_20240325_194001_Gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jakie są teraz ceny na owies? Chodzi mi o normalny handel na całe tiry a nie na woreczki bo tak to wiem że i cena x2 może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piffpaff napisał:

Oj dużo takich łąk zaoranych w każdej wiosce...

No i weź w tym zasiej. Ruszę może to jutro żeby podeschło. Te takie kałuże tylko zostawię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    165
14 godzin temu, Agrest napisał:

To u mnie 150kg soli

170 kg fosforanu

170l rsm32

Chwast

Skracanienie 

Grzyb.

 

 

Odchwaszczać pasowałoby chyba na dniach ale grafik zajęty.

Czym odchwaszczasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Nie wiem jeszcze. Może fluroksypyr i tribenuron.

Przed zabiegiem zdecyduję jak będę widział co na polu rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20

Planuje nawozenie azotem w owsie około 75-90 kg mam do dyspozycji mocznik oraz saletrę, co byście polecili, całość pod korzen, pogłównie czy podzielić np 100 mocznika pod korzen i 100 saletry poglownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

kazda opcja dobra, możesz sam mocznik i wszystko pod korzeń, możesz połowę mocznikiem pod korzeń a polowe saletra na 3-4 liść albo sama saletrę. Ja jadę zawsze mocznik i polifoska pod korzeń, chwasty i zazwyczaj na tym koncze zabawe w owsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Ja jechałem mocznik przed siewem a jak się ścieżki pojawia to się dowali saletry. Tak samo jak w jarym jęczmieniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

polowe saletra na 3-4 liść albo sama saletrę.

Za późno, w owsie albo wszystko pod korzeń, a jak dzielić to resztę na szpilkę. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj