abuk14

Stukanie w silniku C 360

Polecane posty

marulekk    5354

Hej

u mnie tez kiedys stukało, myślałem ze to cos z wałkiem rozrządu a sie okazało ze to wtrysk zatkał sie czy jakoś tak, po wymianie (regeneracja) wszystkich wtrysków było cacy jak ta lala i dodam ze bardziej było słychać te stukoty w kabinie niz na zewnatrz

 

pozdrawiam


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Jeśli masz problem z uszczelkami to zrób miedzianą. Pewien mechanik mówił mi, że miał taką sześćdziesiątkę na warsztacie której wciąż uszczelka pod głowicą nie trzymała. Przeciął miedzianą rurkę ,wyprostował, wyciął "otwory" na kształt nowej uszczelki i już olej nie ciekł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

U mnie to samo było okazała się to wina starych korbowodów które dostały luzów wymieniłem jeden kompletny tłok i było ok ale widziałem że jeszcze dwa były takie podpadające ale mowie a niech chodzi jeszcze na nich i teraz znowu jest to samo gdy się rozgrzej stukot słychać niedługo bede znowu zmuszony rozebrać i wymienić resztę tłoków. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

I jeszcze jedno. Wody mi ubywa. Troche wywala przez tą rurke w chłodnicy przy korku ale wstawiłem kawał ęża w chłodnice ijeszcze troche ubywa.Czyżby coś z głowicami? Ja wyciągałem wtryskiwacze to były mokre od wody. Czy aby przez te tulejki gdzie wsadza się wtryskwiacze nie uciekała woda?


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To mi wygląda że i z głowicami i wtryskami może być coś nie tak... Te stukanie to właśnie na wtryski, a uciekająca woda to tak jakby kompresje waliło do chłodnicy i wodę by wywalało.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wymianie silnika w c360 (korpus, wał i tłoki są nowe, natomiast wszystkie tryba itp. są ze starego silnika) słychać jakieś stukanie/dźwięki. Moje pytanie jest takie, czy powodem tego może być to, że między korpusem a trybami rozrządu niema żadnej podkładki i że tryba uderzają/ocierają się o korpus i dlatego tak się dzieje.

 

Jeśli ktoś ma inne pomysły czemu jest to stukanie to prosiłbym o propozycje.

 

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

U mnie też coś stukało w rozrządzie. Okazało się, że jedno z kół pośrednich (już teraz nie pamiętam co napędza)osadzone jest na sworzniu, który cofnął się w stronę silnika i haczył o niego ciężarek pierwszego korbowodu. Taka awaria jest bardzo poważna bo jak porządnie uderzy to może zrobić się bałagan w silniku. Można to sprawdzić odkręcając misę olejową i zaglądając do silnika powinno się zauważyć ten cofnięty sworzeń i ewentualne otarcia na ciężarku korbowodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

ja mialem tak samo z tym sworzniem wiec przychylam sie do rad kolegow wyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys924    0

i ja miałem problem z tym sworzniem...coś pukało od czasu do czasu tylko ze dosyć głośno i pewnego pieknego dnia podczas pracy zaczepił przy 2000 obr i zaczeło walić cały czas , rozebrałem silnik i całe szczęscie urwało tylko śruby od przeciwwagi no i wygieło sworzen, blok cały... lepiej to sprawdz bo nie wiadomo jak to sie u Ciebie skonczy , jesli to on to roboty nie jest duzo, odjeżdzasz kołami przednimi sciągasz dekiel rozrządu i miske i masz wsio na wieszchu ja to naprawiłem w jeden dzien... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysiek100    0

Witam

W mojej 60 też są stuki nawet gdy chodzi na wolnych obrotach z okolic rozrządu jak dodaję gazu to zanika ,fachowiec powiedział ze koła są trochę wypracowane więc narazie tak jeżdze,mam jeszcze jedno czy w 60-ce na czwartym biegu przy dodaniu gazu normalne ze w skrzyni strasznie chrubocze któryś wałek? Co może być przyczyną?

Jaki jest koszt zrobienia rozrządu ?

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys924    0

co do chrubotania na 4 to najprawdopodobniej łozysko/a na wałku sprzegłowym... na 5 też zgrzyta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysiek100    0

Na 5 niema takich objawów,sprzęgło było niedawno wymieniane

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulian    5

Ursus odpal traktor i zobacz czy bombelki powietrza są w chłodnicy jesli wode wywala przez rurke koło korka i wtryskiwacze mokre od wody to na 99% sadzi ci kompresje do układu chłodzenia a i zobacz czy nie masz wody w oleju :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co może byc przyczyną że w c 360 na wolnych obrotach słychać specyficzne cykanie z tłumnika tratkor w miare dobrze pali pompa po regeneracji. Dodam jeszcze że z kolektora wydostaje sie olej ale tylko wtedy jak chodzi cały dzien na średnich obrotach np. w cyklopie i troche kopci na fioletowo. Olej bierze juz od paru lat ale w małych ilościach i wcześniej nie było takiego kopcenia jak teraz. Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Najprawdopodobniej to uszczelka pod głowicą.W drugiej kolejności głowica.


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

a moze po prostu wtrysk ci sie zawiesil


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zdejmij kolektor i zapal. Założę się że jest wypalony jeden zawór wydechowy. Możesz też na rozruszniku zakręcić bez zapalania ciągnika będzie słychać syczenie. A olej to efekt wyrobionych prowadnic lub to paliwo wymieszane z sadzami wydostające się przez wypalony zawór.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje seweryn trzeba będzie remoncik mały zrobić. Ale mam jedno pytanko czy jężeli tak bym jeszcze przejeżdził całe lato mogło by sie gorzej coś zepsuc bo teraz za bardzo nie mam kasy i czasu zeby remont zrobić a na jesień będe miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
    • Przez goorall_88
      Dzień dobry, 
      Mam problem z ciagnikiem mccormick mc 135 power6. Cały czas świeci się pomarańczowa kontrolka tuż obok głównego wykrzyknika ostrzegawczego. Z francuskiej instrukcji przetłumaczyłem że to coś w rodzaju "uruchomienie na zimno". Ciągnik pracował kilka godzin i silnik raczej się zagrzał. Mrozu też brak. 
      Dodatkowo też z rurki odchodzacej od silnika z lewej strony z dołu cały czas wydastaje się dość gęsta para. Brak w niej oleju. Nie jest też to dym. Czy to może być jakoś powiązane? 
      Ciągnik posiada też zmianę biegów w przyciskach ("sekwencja" ?). Liczba na dźwigni cały czas miga. Czy to normalne? 
      Dodam że ciągnik pracuje normalnie. Nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków. Nie brakuje mu mocy. 

    • Przez pulek227
      Witam
      Mamy taki problem z odpaleniem ciągnika mianowicie po przekreceniu kluczyka kontrolki się zapalają po chwili gasną i jak chce zakręcić rozrusznikiem to nic się nie dzieje. Dopiero jak przypadkowo bujnalem kabina to trochę zakręcil.
      I wygląda to tak że jak przechyle troche kabinę to kręci i pali normalnie a jak kabina jest normalnie to po przeleceniu kluczyka nic się nie dzieje 
    • Przez mchojecky
      Witam. Składałem wniosek w sprawie dofinansowania małych gospodarstw. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz szukam sprzętu do mojego Ursusa C-360. Chodzi o belownicę. Budżet wynosi do 60 tysięcy złotych. Jaką belownicę polecacie do tego ciągnika? Proszę o pomoc i określenie cech, które są ważne u belownic. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj