Skocz do zawartości
abuk14

Stukanie w silniku C 360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
abuk14    1

Witam

Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.

Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.

mirasek    8

Wrzuć najwyższy bieg i spróbuj delikatnie puszczać sprzęgło. Jeśli stukot będzie wzmagał sie pod obciążeniem to raczej panewka na wale. Jeśli masz możliwość to sprawdź też ciśnienie smarowania podpinając zegar.

Wiadomość z agroFakt.pl

abuk14    1
Wrzuć najwyższy bieg i spróbuj delikatnie puszczać sprzęgło. Jeśli stukot będzie wzmagał sie pod obciążeniem to raczej panewka na wale. Jeśli masz możliwość to sprawdź też ciśnienie smarowania podpinając zegar.

Właśnie mniej wiecej coś takiego się dzieje.Ciągnik wymaga remontu, ale przynajmniej dostałem go za darmo.

Jutro bedę miał troszkę więcej wolnego czasu to zajrzę do silnika.

elektrotech    3

takim ciągnikiem poprostu nie ROBIĆ.... bo koszty jak rozwali blok będzie o wiele większy.

sciągnąć misę i patrzeć

abuk14    1
No jak ciągasz nim 4 skibowy pług to wiadomo że bedzie szybciej wymagał remontu....

Hmm... jśli już to założyłem tylko na próbę, a miałem do zaorania niecałe 0,5 ha. POza tym i tak mam zamiar robić w nim kapitalkę.

marcin19906    0

u mnie tez miałem taki przypadek tylko że w c-330. na wolnych obrotach tak lekko stukało a jak miał cięzko to walilo że nie można było wytrzymac . po rozkręceniu okazlao sie że to panewka sie poluzowała na jednej śrubie ;)

Ursusc385    573

Witam !

Mam problem z moją C-360 (ta czerwona) otóz od dwuch dni zaczeła robic przy wycinaku do kiszonki i dzisiaj jechałem i zaczeło mi cos lekko stukac z przodu silnika i tylko na rozgrzanym silniku niekiedy lekko stuka a niekiedy mocno i jak mocno stuka to zaraz sprzegło pulsuje. :angry:

Prosze o szybką odpowiedz co to moze byc ???

pomocy !!!

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprawdź na wyłączonym silniku czy wał korbowy nie ma luzu wzdłużnego(przód-tył). To dosyć częste w tych maszynach, na szczęście nieszkodliwe :D .

jktuning    18
Witam !

Mam problem z moją C-360 (ta czerwona) otóz od dwuch dni zaczeła robic przy wycinaku do kiszonki i dzisiaj jechałem i zaczeło mi cos lekko stukac z przodu silnika i tylko na rozgrzanym silniku niekiedy lekko stuka a niekiedy mocno i jak mocno stuka to zaraz sprzegło pulsuje. :angry:

Prosze o szybką odpowiedz co to moze byc ???

pomocy !!!

Może być pęknięty wał korbowy ale nie koniecznie. możliwości jest wiele na to stukanie.

zorzyk2    51
Może być pęknięty wał korbowy ale nie koniecznie. możliwości jest wiele na to stukanie.

Ta pulsacja na sprzęgle sugeruje problem z wałem.

Pablo16    15

Ja też kiedyś miałem takie stukanie ale sprzęgło nie pulsowało a przyczyną tego było to że jedne koło zębate na rozrządzie dostało luzu i początkowo delikatnie a potem to bardzo mocno stukało.

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

radek269    0

Na pewno z przodu silnika? Ja też miałem problem z kołem rozrządu ale to nie ma nic wspólnego z pulsowaniem sprzęgła

kombinator18    18

ja mam taki sam problem przy wiekszych obrotach napierdziela jak wsciekle przy mniejszych mniej okolo czwartku mechanik bedzie to powiem co sie stalo

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Ursusc385    573

ja tez w tym tygodnu bede rozbierał najpierw c-355 złoze moze w srode bedzie poskładana a pozniej c-360 rozbiore prawdopodobnie poszły półpierscienie i wał ma luzy do przodu do tyłu i dlatego sprzegło pulsuje :D

zorzyk2    51
ja tez w tym tygodnu bede rozbierał najpierw c-355 złoze moze w srode bedzie poskładana a pozniej c-360 rozbiore prawdopodobnie poszły półpierscienie i wał ma luzy do przodu do tyłu i dlatego sprzegło pulsuje :D

Raczej szykuj się na nowy wał.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MafiaRuszkowo
      Witam. Stoję przed wyborem silnika do dmuchawy. A więc czy silnik 5.5kw (2890 obr./min) da radę dmuchać zboże na odległość ok. 8m w poziomie lub 4m w pionie i 5 w poziomie ? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez snierzyn
      jak dać pierścienie oporowe (albo półpierścienie) na wale korbowym ursus C360 3P
    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez pwierzbicki
      ile powinno byc zalozonych filtrow powietrza massey ferguson 3690. W moim zalozone sa dwa mniejszy w wiekszym. Czy nie wplynie to na doladowanie
    • Przez Diwad890
      Jaki silnik lepszy by był co c355? silnik od c360 czy c360 3p? Perkins mniej pali ale za to czy cylindry wiec slabszy...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.