phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

burtek    4

Kasa potrzebna na 500+ i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W Brzegach muszą linię wysokiego napięcia przenieść i wybudować 8 mostów. Więc trzeba skądś kaskę wziąć.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Dostałem decyzję tydzień temu ale nie ma tam nic napisane o onw, czy mam się spodziewać drugiego pisma z decyzją onw? Czy to powinno być wszystko na jednej decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Onw zawsze jest na osobnej decyzji, bo to płatność z innego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Wiadomo któremuś z kolegów kiedy ruszy system do obsługi wniosków z kontrolami foto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

Skąd uzyskaliście informacje ,ze była u was kontrola FOTO ?

 

przychodzi raport pokontrolny do kontrolowanego i do agencji a jeżeli chodzi o system to wszystko działa tylko agencja wali w h...a wiele osób pisało że mieli kontrole i kase dostało tu czy na innych forach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kit wciskają i to niezły. Sam nie wiem co myśleć. W Warszawie mówią, że to BP blokuje dokumenty a powiatowe twierdzi, że Warszawa blokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tak jak pisałem wcześniej pracownik BP powiedział mi prosto w oczy że brakuje im kasy na wypłaty dlatego nie wypłacają wszystkiego albo blokują całość. Teraz zaczynam coraz bardziej wierzyć w jego słowa że jednak tej kasy dla nas brak która nam się należy za ciężką pracę, a przede wszystkim za trudny rok poprzedni przez susze która zniszczyła nam sporą część upraw czy karmy dla bydła. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Pożyjemy- zobaczymy...ciekawa jestem co będzię dalej :D takiego kabaretu to już dawno nie oglądałam:( ;) szkoda tylko, że to my musimy beknąć za wszystko i wszystkich :(

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Wie ktoś czy aby złożyć wniosek o dopłaty trzeba być w posiadaniu przynajmniej hektara czy wystarczy złożyć na działkę która ma więcej niż hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Może jestem najwny ,ale ja wierzę że system nie działa do obsługi wniosków po kontroli foto, pomyślcie jak by system działał to decyzję by wystawili a kasę by i tak wypłacili 30 czerwca, a wydawanie decyzji mieli by z głowy i mogli by się skupić na przyjmowaniu nowyvh wniosków ,a tak w maju będą mieli nawał pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Najpierw płacz i rozgłos we wszystkich mediach jaki to system blee i nie przygotowany. Teraz kasy brakuje - ciekawe tylko jakim sposobem ? Najważniejsze to pieprzenie głupot ile to z 500+ pójdzie również na polską wieś... Nic tylko dzieci robić.... Może Jaruś się w końcu skusi.... Ponad 100 dni na + ... paranoja

post-93767-0-77892100-1461080468_thumb.jpg

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

Witam,wczoraj w BP skladalem wniosek na 2016r i przy tej okazji zapytalem jak sprawa wyglada z moim wnioskiem 2015, podobno nie byl jeszcze weryfikowany, moja gmina miala kontrole foto. Woj. Mazowieckie pow. Sierpc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Kontrole foto co mieli poprostu powiedzial mi prosto w oczy pracownik BP ktoś będzie miał szczeście to dostanie wcześniej ale do końca Maja trzeba będzie poczekać na kasę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciemniak    6

Taa,wszystkiemu winien "Jaruś"...
A nie możecie się puknąć w głowę kto przyjmował wnioski,kto miał naliczać dopłaty,kto dał części rolników zaliczki przed wyborami jako kiełbasę wyborczą?
"Pisory" rządzą od listopada.W innych latach w październiku już miałem ONW.
PO-PSL zostawiło śmierdzące jajo PiSowi i tyle.Przecież było wiadomo że trzeba wdrożyć nowy system.Kto odpowiada za jego brak jak nie minister Sawicki?
Apeluję o trochę rozsądku.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Apelujesz o rozsądek?
Winni...niewinni...a co to zmienia dla nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega Ciemniak ma racje. Od dawna bylo wiadomo ze system płatności w prow2015-2020 ulegnie zmianie. Zmienia sie przepisy, system wypełniania wnioskow oraz dojdą nowe płatności. Musialo ulec tez prawo. System obsługujący wnioski musial również ulec zmianie. Wladza poprzednia dobrze wiedziala co i jak będzie wyglądać! Co zrobila 2w tym kierunku? Przygotowala na predzce system który jest nie wydolny,nie sprawny i utrudniający prace pracownikom bp. System powinien byc przygotowany juz 2014 i powinien byc przetestowany w warunkach maxymalnego obiazemia. Test powinien byc na danych z 2013/2014 i pracownicy mogli by testować, wnosić uwagi co i jak poprawic! A co zrobili przedłużyli termin składania wniosków oraz byly minister uwazal i pewnie uważa ze rolnicy to.... Wiadomo co sam powiedział, przytaczać nie przystoi. Przed wyborami dali zaliczkę aby rolnikom przypodobać. Tyle zostalo w okresie 8 lat zrobione. Kazdy moze mieć inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Miałby racje jeśli pracownicy biur ARiMR byli by pewni ze stracą prace jeśli nie są z PIS , a przecież zaliczki były wypłacane jeszcze za starych rządów ARiMR , niektórzy jak mój tata dostali cale dopłaty przed zmiana pracowników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałby racje jeśli pracownicy biur ARiMR byli by pewni ze stracą prace jeśli nie są z PIS , a przecież zaliczki były wypłacane jeszcze za starych rządów ARiMR , niektórzy jak mój tata dostali cale dopłaty przed zmiana pracowników .

Ma racje. Zaliczki byly za starych rządów, pytanie dlaczego byly? Kielbasa wyborcza,ukrycie błędów z systemem. Dlaczego po wyborach jedna z osób zarządzającą armir składa zawiadomienie do prokuratury ze system nie działa, są z nim problemy? Nie zrobila tego Np dwa miesiące wcześniej? Nie powiedział minister przed wyborami drodzy rolnicy system nie dziala i bedziecie czekali na kase do końca czerwca a moze i dłużej! Zamiast tych slów dali zaliczki jako kiełbasę wyborcza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Taa,wszystkiemu winien "Jaruś"...

A nie możecie się puknąć w głowę kto przyjmował wnioski,kto miał naliczać dopłaty,kto dał części rolników zaliczki przed wyborami jako kiełbasę wyborczą?

"Pisory" rządzą od listopada.W innych latach w październiku już miałem ONW.

PO-PSL zostawiło śmierdzące jajo PiSowi i tyle.Przecież było wiadomo że trzeba wdrożyć nowy system.Kto odpowiada za jego brak jak nie minister Sawicki?

Apeluję o trochę rozsądku.

 

 

Taaa... System taki blee... To wytłumacz mi jedno, dlaczego zazielenienie i MR są wypłacane jako trzecie raty ? Ten kto dostał zazielenienie, a miał MR to go nie dostał, a ten co nie miał MR to nie dostał zazielenienia. Pewnie jakiś wirus wpadł, że taka losowanka idzie przy wystawionych decyzjach na już wyliczone pełne kwoty. Skoro jednym potrafią wypłacić greening to dlaczego drugim przetrzymują ? To samo tyczy się MR. Trzeba by było powołać komisję Macierewicza

post-93767-0-13650500-1461123638.jpg


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Wczoraj decyzja i kasa na koncie. W sumie obcieli mi 10 arow niby nie duzo ale wpisywalem powierzchnie dzialek wedlug PEG-ow ktore sami wyliczali pare lat temu. Przez 4 lat bylo wszystko ok a tu nagle z kilku dzialek poodejmowali po kilka arow. Dla mnie to chore bo najpierw jeden pracownik wylicza pegi a drugi sprawdza poprawnosc wniosku. Wiadomo ze wyjda rozbieznosci tym bardziej ze jak przy polu jest rzad drzew Nie wiem czy jest sens odwolywac dla tych 10 arow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj