phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

U nas ostatnio był przetarg w sasiedniej gminie na kawałek 8ha klasa IV-V delikatnie zajechany dzierżawa na 3 lata i nabili sie na 2800zł/ha !!!!!!!! cene zrobili "rolnicy" którzy sadza truskawki lub maliny żaden z tradycyjnej uprawy zbóż tyle by nie dał max jaki jest w okolicy to całe dopłaty wiec i tak z ONW to jakies 1000-1200zł


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Ale to dzięki temu ze prowadzenie gospodarstwa staje się nie opłacalne bo niezależnie czy to mleko trzoda zboża wszystko zaczyna się takie robić i naszą prace będziemy traktowali jako drogie hobby , tylko z kąd kasę na to brać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wolny rynek - Ja nie widzę w tym problemu i powodu do strajku . Jednym się opłaci innym nie . Może sam oddaj w dzierżawę i nie zazdrość .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Co ty od****lasz o jakiejś zazdrośći ??? pomyśl zanim coś napiszesz bo wnioskuje ze należysz do tych co biora kase za nic a takich ludzi nie trawie .I nie pieprz tu o wolnym rynku bo jak ktoś ma troche wiedzy to wie ze to wszystko spekulacje rynkowe robią

Edytowano przez Matey
wulgaryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicek    9

Jest ktoś kumaty  jak to jest z bydłem do 24 miesięcy w dopłatach .Czytałem rozporządzenie i pisze że na takie bydło można wziąć tylko 2 razy w ciągu jego życia , czyli ciele/jałówka 2 razy dopłata a jak się ocieli to już jako krowa ( ponad 24 m-ce) nie może?

 

http://www.minrol.gov.pl/Wsparcie-rolnictwa/Platnosci-bezposrednie/Archiwum/Platnosci-bezposrednie-w-2015-r/Platnosci-do-zwierzat

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie , nie należę , nawet mam w dzierżawie trzy małe kawałki nic z tego nie mając (dlatego że leżą obok Moich łąk ) . A Ja podziwiam Takich co potrafią zarobić nic nie robiąc . Ja niestety należę do tych durnych który jak się nie o robi to żyć nie potrafi , a i to potrafią Mi powiedzieć- "A bo Ty to potrafisz sobie zarobić " .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

koledzy cierpliwości troszkę ja dostałem pisemko z ARiMR że ze względu itp. pierdoły odraczają do 15 maja a 6kwietnia wpłyneły  pieniążki JPO, zazielenienie, redystrybucyjna wysokobiałkowe tydzień póżniej decyzja z której wynikło że jedna działka zmniejszyła się o 0.1ha druga o 0.08ha mimo że nic się nie zmieniło i kontroli w poprzednich latach.Tak że kasa może wpłynąć w każdej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Co ty odpierdalasz o jakiejś zazdrośći ??? pomyśl zanim coś napiszesz bo wnioskuje ze należysz do tych co biora kase za nic a takich ludzi nie trawie .I nie pieprz tu o wolnym rynku bo jak ktoś ma troche wiedzy to wie ze to wszystko spekulacje rynkowe robią

Ale co Ty masz za problem? Pole to nie samochód by tracić jak się z niego nie korzysta. Jak miałbym ziemię i nie uprawiał jej to dałbym w dzierżawę by coś z tego mieć (a nie tylko płacić podatek i by leżała odłogiem). A co za różnica czy dajesz dopłaty, czy czynsz wysokości dopłat czy właściciel składa wnioski? Dla mnie bez różnicy. Jak dalej masz problem z wolnym rynkiem to poszukaj maść na ból pośladków, posmaruj to może ci ulży...

 

Kuzyn tydzień temu dostał decyzję (MR+bydło), a odroczenia miał tak jak i ja do 15 czerwca. Tak więc raczej terminy są podane na wyrost by nikt nie mógł się odwołać z powodu spóźnień.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19720

I weź się człowieku nie zdenerwuj ...

 

Takie pismo Ci przysłali a w środkach przekazu twierdza ze do końca maja powinni się ze wszystkim wyrobić .

 

P.S. ktoś wie co jest na rzeczy , ze ARiMR zależy by rolnicy składali jak najwcześniej nowe wnioski ? Dziś nawet w kościele w ogłoszeniach czytany był komunikat prezesa arimr by jak najwcześniej składać i ze termin jest do 16 maja ( nawisem mówiąc słyszałem ze termin ma być wydłużony jak w zeszłym roku) .

Oj Panie nawet niema sensu się denerwować już.............

Podobno MR miał mieć do końca lutego...????

Co roku wniosek na dopłaty składaliśmy z ojcem jako jedni z pierwszych aby nie stać później w kolejkach i w zeszłym roku na tym straciłem ok 3 tysi bo po złożeniu wniosku dokupiliśmy 10 cieląt no cóż trudno , ale w tym roku wniosku prędzej niż po 10 maja nie złoże to i tak niczego nie przyśpieszy, a pracy za tegoroczne jaja nie mam zamiaru im ułatwiać ;)

Zgadnijcie ile czekam na paszporty cieląt????Dodam tylko,że rejestrowałem je na "numery"/kolczyki ojca i pisaliśmy oświadczenie o przejęciu bydła i puli numerów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

dzikidaniel masz całkowitą racje jak komuś nie opłaca się uprawa bez dopłat to rezygnuje i tyle w temacie.Artek84 jeśli gryzie Ciebie zazdrość zrób tak jak pisze kolega Zetorki12 .Bo rozumując Twoim sposobem to dopłat nie powinni dostać wszyscy ci którzy mają duże gospodarstwa i wynajmują ludzi do pracy w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

 

Co roku wniosek na dopłaty składaliśmy z ojcem jako jedni z pierwszych aby nie stać później w kolejkach i w zeszłym roku na tym straciłem ok 3 tysi bo po złożeniu wniosku dokupiliśmy 10 cieląt no cóż trudno , ale w tym roku wniosku prędzej niż po 10 maja nie złoże to i tak niczego nie przyśpieszy, a pracy za tegoroczne jaja nie mam zamiaru im ułatwiać ;)

Zgadnijcie ile czekam na paszporty cieląt????Dodam tylko,że rejestrowałem je na "numery"/kolczyki ojca i pisaliśmy oświadczenie o przejęciu bydła i puli numerów....

Trzeba było wniosek wycofać i ponownie złożyć z doliczonymi cielakami. Wielu tak robiło i w agencji za to nie pogryźli.

Jeśli pulę numerów masz przepisaną to decyzję wydaję biuro wojewódzkie i to trwa ok 14 dni. Też to samo przerabiałem i nie wiem co się dziwisz odgórnie procedurom narzuconym...

Nie wiem czy specjalnie chcesz podsycać nastroje ale nie zawsze szeregowy pracownik ma na to wpływ że coś długo trwa, często zdarza się że petent przyjdzie niedoinformowany, przekręcił to co ktoś mu powiedział i wszyscy mają pretensję do pani z okienka że nie potrafiła mu tego szybko wyjaśnić. U mnie w BP jakoś idzie wszystko normalnie załatwić i nikt na nikogo nie może narzekać, no może za dużo na fajki wychodzą ale bez przesady...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Ja mówię jak jest u mnie nie prowadzą żadnej hodowli ani nic nie sadzą a biorą kasę za nic bo ktoś inny to pole obrabia i czysta kasa a ten co obrabia to figa z makiem.

słuchaj jak nie umiesz zarobić na polu za darmo to nie bierz 

jak za drogo to stań do przetargu  i weź za kilka ton od ANR 

jak to za nic ? biorą bo maja ziemię a to że tak się umówili to tylko korzyść dla tego co uprawia

brałbyś pole na siebie z dopłatami  za które zapłacisz czynsz w wysokości dopłat ? ryzykujesz sankcjami w razie kontroli na całym gospodarstwie 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19720

Kolego niczego podsycać nie chce, o tym,że mogłem wycofać wniosek i dopisać cielaki dowiedziałem się z BP ale w lipcu.....

Na paszporty czekam nie 14 dni a już ponad 3 miesiące!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Równie dobrze pracownicy o tym fakcie mogli nie być doinformowani.

Czym jest tłumaczona ta 3miesieczna zwłoka?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Witam!

 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Bardzo proszę o pomoc w jaki sposób opisać dwie działki w tabeli

VIII. OŚWIADCZENIE O SPOSOBIE WYKORZYSTYWANIA DZIAŁEK ROLNYCH

 

https://s24.postimg.org/yrpyl8hf9/a.png

a.png

 

 

Schemat działek umieściłem poniżej

 

https://s24.postimg.org/ln0tpyxol/dzialki.png

 

dzialki.png

Jak dobrze pamiętam to tę większą działkę opisujesz jako :

1."A" JPO .( areał działki zasiany pszenicą)

2. "A1" TUZ (areał jaki zajmuje tuz )

 

Mniejsza działka :

3. "B" TUZ (cały areał działki)

 

 

Jeśli się myle niech mnie ktoś poprawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Regionalnie ceny dzierżaw różnią się ekstremalnie. Obok moich łąk jest 19 ha w III a/III b, właściciel z W-wy chce dopłaty + 1000 zł, lub 45 000 zł/ha. Pole od 4 lat leży odłogiem, bo nikt nie ma ochoty na takie warunki (ANR ma średnią 26 000 zł/ha).

Trudno mi zrozumieć logiczne powody innej dzierżawy niż podatek + max. 500-800 zł/ha. Bo uprawiać czyjąś ziemię i jeszcze do tego dopłacać, to z sensem chyba ma niewiele wspólnego.

W powszechnym pojęciu dobra inwestycja spłaca się po 5 latach, to powinno być również wyznacznikiem ceny ziemi, bo co komu z tego, że dopiero (ewentualne) wnuki będą czerpać zyski z naszego zakupu?

Pewnie, mając własnych 80 ha łatwiej tak twierdzić, niż mają 8 ha, ale rozsądek nie jest determinowany powierzchnią, a rozwój to nie suma długów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie w okolicach Biłgoraja woj lubelskie jest sporo tytoniu i ludzie tak sie wycwanili ze chcą aby gosciu ktory bedzie od nich dzierzawił pole zwracał dopłaty z ONW czyli około 1000 zł + ma zapłacic 1500 zł dzierzawy czyli wychodzi 2500 zł. Na tyton to moze jeszcze jakos sie opłaci ale na zboze czy rzepak to zero opłacalnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Problem jest też to że jak ludzie biorą pole w dzierżawę i właściciel bierze sam dopłaty + coś tam dorzucają to liczą że ich koszt dzierżawy to to co dają właścicielowi a jakby sami brali dopłaty to trochę inne jest na to spojrzenie bo niby koszt dzierżawy to nie 200 zł tylko 1200... większym problemem są ludzie co pola nie widzieli na oczy lub jakiejś łąki a dopłaty biorą, agencja nie czesze takich 2 ha tylko większych i wszyscy żyją sobie spokojnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Moim zdaniem oddać dopłaty i niech sobie właściciel sam płaci podatek lub potracic mu z dopłat jeśli ja place to najrozsadniejsze wyjście dla obu stron .

Sam dzierżawie hektar , biorę dopłaty , place podatek a nic nie daje właścicielowi bo chodził i prosił po wsi żeby ktoś wziął bo mu przeszkadza do renty . A teraz po kilku latach gdy "malorolni" dają za dzierżawę dopłaty i podobno parę stowek właścicielowi zał dupe ściska i kpmbinuje jakby mnie wykurzyc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja biorę w dzierżawę tylko na takich warunkach że dopłata jest dla właściciela pola i on płaci podatek. A mój zysk to to co zasieję i zbiorę inaczej nie chce pola bo jest w tych czasach nie opłacalne. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Jak dobrze pamiętam to tę większą działkę opisujesz jako :

1."A" JPO .( areał działki zasiany pszenicą)

2. "A1" TUZ (areał jaki zajmuje tuz )

 

Mniejsza działka :

3. "B" TUZ (cały areał działki)

 

 

Jeśli się myle niech mnie ktoś poprawi ;)

prawie dobrze z tym że B- jpo (areał działki ) 

                                     B1 tuz (ten sam areał ) 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Wiele osób nabrało kredytów i aby podnieść "wiarygodność kredytową" biorą co leci na dopłaty, aby suma we wniosku była większa, to bank nie będzie się "czepiał". Potem biorą kolejny kredyt na spłatę rat. I tak w kółko.

Kiedyś w szkołach był taki przedmiot - nazywał się ekonomika i pozwalał przynajmniej w zarysie nauczyć się, na czym polega obrót pieniądzem w produkcji.

Uważam, że takie szkolenia powinny być obowiązkowe dla rolników, którzy starają się o kredyty, zwłaszcza z PROW. Bo wiele osób nie odróżnia przychodu od dochodu, dochodu od zysku i nie potrafi liczyć kosztów.

Ja tez czekam na FOTO. Może nie z utęsknieniem, ale nawet anielska cierpliwość się kiedyś kończy - patrz wypędzenie szatana z raju :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj