phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Agrest    25628

Tygrysek - w linku są wymienione uprawy których ubezpieczenie jest dofinansowane, a według mnie Ty masz mieć ubezpieczone 50% i czy to będzie z dopłatą z budżetu państwa czy nie, to nie ma znaczenia. Podejrzewam, że gdybyś poszedł do firmy ubezpieczeniowej i zgodził się na zapłatę 100% wartości składki np. za ubezpieczenie łąki od gradu, to każda firma z pocałowaniem ręki przyjęła by takiego klienta. Zwłaszcza , że prawdopodobieństwo wystąpienia szkody jest bliskie zeru w wypadku łąki. Dziś możesz ubezpieczyć nawet swoje nogi, pośladki i kto wie co jeszcze...

Według mnie nie można w tym wypadku obwiniać ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

A powiedzcie mi, jak to jest z tymi kontrolami, ja miałam w lipcu 4 kontrole w niecale 2 tygodnie :)  pierwsza swinie- ale ze nie miałam, to po 3 dniach przyjechali , ze bydlo sprawdzają,  przeliczyli sztuki, które kwalfikowaly się do dopłat, wszystko było ok. Po kilku dniach, znowu przyjechali inni, ale również z arimr, również do bydla, i to samo, sprawdzali papiery, liczyli. Również  bez zastrzezen.  Nie minal tydzień, przyjchali z weterynarii, dobrostan zwierzat sprawdzić, znowu bez uchybien.  Moje pytanie, czy w związku z tym, ze sam fakt, ze oni byli na tych kontrolach, opóźni  wyplate dopłat ? Czy musza być jakies nie scislosci, żeby opóźnili. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

dostaniesz pomiędzy kwietniem a czerwcem mimo iż kontrola przeszła pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostatnia była z weterynarii i to oni muszą dostarczyć raport do arimr. U mnie w zeszłym roku była kontrola z weterynarii 6 grudnia, bez uchybień. Mimo, że arimr i weternarię dzieli raptem 1,5 km w tym samym mieście raport dotarł do arimr po miesiącu. Dopłata była w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

Umiesz liczyć licz na siebie jak to mówią:) bo na kasę z agencji nie można. Najpierw liczyłem na pomoc suszową bo we wrześniu dostałem protokół i miałem ponad 31% strat. Złożyłem wniosek i się cieszyłem bo zawsze trochę grosza by wpadło. Niestety w październiku drugi raport i tu już nie miałem strat (to jest właśnie dla mnie nie do ogarnięcia skoro była u mnie komisja i stwierdziła straty a na raporcie najpierw są potem ich nie ma bo liczy się to co Puławy ustalą. To po co te komisje były?) Ale dobra było minęło machnąłem ręką bo mówię zaczęli wypłacać zaliczki to się załapię i może rolnośrodowiskowe to jakoś będzie. Ani zaliczek, ani RŚ. Jeśli to co jest na stronie ARiMR się sprawdzi to dopłaty naliczone dopiero w kwietniu czyli kasa jak dobrze pójdzie w maju a RŚ niby mają naliczać po 7 grudnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

Agrest mówię tobie jutro idź do swojego ubezpieczyciela i spytaj się czy ubezpieczysz łąkę tuz pastwisko itp z dopłatą czy bez,   żaden nie che ubezpieczyć bo byłem i pytałem się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

dostaniesz pomiędzy kwietniem a czerwcem mimo iż kontrola przeszła pozytywnie

 

 

 

 

 

 

 

Czyli jednak, nie opłaca się mieć wszystkiego  w najlepszym porządku B)     , no coz, przynajmniej na wakacje będzie za co pojechac :lol:

 

Edytowano przez oktawia1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Moim zdaniem to teraz właśnie powinno się ich rozliczyć PSL z działań jakie zrobili w agencij. 

Bo sory czy oni przez cały rok 2015 nie wiedzieli że ma koniec roku będą wypłacać dopłaty? I tłumaczą się brakiem systemu? To głupota!

Uważam że jak by mieli kasę to od 1 grudnia do końca stycznie zrobili by z ręki albo za pomocą zwykłego exela te wypłaty.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja nie rozumiem jak mając program komputerowy można wypłacać pieniądze przez pół roku. Przecież komputer może to naliczyć nawet w jeden dzień. To wypłata powinna trwać maksymalnie tydzień. A tak robią to pół roku bo trzeba udawać że armia ludzi ma co robić. W pół roku to powinna taka ilość urzędników na kartce to podliczyć, bez komputerów. Dobrze że planują żeby agencje połączyć bo jak dla mnie to kpina. U mnie w powiecie biuro agencji zajmuje 2 piętra biurowca a ciekawe ilu rolników mają do obsłużenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Kolego nigdy nie miałeś "przyjemności" współpracowac z Asseco - oni zawsze czekają na ostatni moment, potem mnożą problemy, bo przez cały czas nic nie robili, przeciągają terminy, licząc na ekstra kasę za ekspresowe poprawki, które de facto są poprawkami tego, to spieprzyli sami. Tak to wygląda w praktyce. W przetargu podaje się nierealne terminy i ceny, aby tylko wygrać, a potem negocjuje i ceny i terminy.

Firma, która w administracji publicznej nie dotrzyma ceny i terminu projektu, powinna być na minimum 10 lat eliminowana z przetagrów i to by błyskawicznie uleczyło podejście firm IT i innych również, do publicznych przetargów.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

czy przechodził ktos kontrole wzajemnej zgodnosci lub cross cross-complance  te kontrole przeprowadzają  pracownicy  arimr co sprawdzają w gospodarstwie  i na poalch proszę o info od rolników kontrolowanych  czy do kontroli metodą inspekcji terenowej obowiązuje zasada losowania bo w foto chyba tak  proszę o info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Dziś w agrobiznesie mówili że dopłaty do końca stycznia dostaną ci którzy mają nie więcej jak 7 ha do dopłat, czyli na kaskę zostaje czekać do lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Jak w lutym zaczną dopiero naliczać tym do 15 ha to oby choć do końca marca wyrobili się z wypłatą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

Witam!Mam pytanie.Czy jak w czerwcu miałem kontrol weternaryjną sprawdzali bydło i teraz mają przyjść sprawdzac owce to mam wstrzymane wszystkie dopłaty czyli RŚ,ONW,JPO i dla MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam mam pytanie nie dostałem zaliczki i pytałem się w rejonowej placówce i powiedzieli ze juz nie dostane.I teraz sprawdzam ksero papierów i przypomniało mi się że gość z odr wpisał mi w dzialke 8 ha z tego 4 ha żyta i. 3,85 ha owsa na tych 15 arach jest sad on mi go nie wpisał bo mowil ze sadu się nie wpisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Wczoraj czytałam ,chyba to było na str ministerstwa rolnictwa lub ktoś dał linka  do wypowiedzi ministra, ze  od 1 grudnia pierwsi dopłaty otrzymają posiadacze do 7 ha, potem ,chyba to był styczeń . do 15ha a dopiero od kwietnia posiadacze pow. 15ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@andrzejl jak zobaczyłem w tytule termin "kreatywna księgowość" to się nieco przeraziłem, ale na szczęście doszło do nadużycia lub błędnej interpretacji tego pojęcia przez autora. Opisany w artykule proceder to najzwyklejsza "obróbka danych statystycznych" czyli z ogółu danych dotyczących określonego zagadnienia wybiera się i publikuje tylko te informacje które mają wesprzeć pewne działanie/ przedsięwzięcie i przekonać społeczeństwo(odbiorcę) do zaakceptowania takiego stanu rzeczy.

Podobnie kwestia wygląda z podawanymi jakiś czas temu informacjami, że ponad 80% polskiego społeczeństwa jest za przyjęciem uchodźców z bliskiego wschodu...

Poszukajcie w internetach informacji o tym jak wygląda praca w firmach zajmujących się badaniami statystycznymi a już nigdy więcej nie spojrzycie tak samo na jakiekolwiek wyniki "badań opinii publicznej"... 


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Dziś w agrobiznesie mówili że dopłaty do końca stycznia dostaną ci którzy mają nie więcej jak 7 ha do dopłat, czyli na kaskę zostaje czekać do lutego.

  

Witam!Mam pytanie.Czy jak w czerwcu miałem kontrol weternaryjną sprawdzali bydło i teraz mają przyjść sprawdzac owce to mam wstrzymane wszystkie dopłaty czyli RŚ,ONW,JPO i dla MR?

  

Wczoraj czytałam ,chyba to było na str ministerstwa rolnictwa lub ktoś dał linka  do wypowiedzi ministra, ze  od 1 grudnia pierwsi dopłaty otrzymają posiadacze do 7 ha, potem ,chyba to był styczeń . do 15ha a dopiero od kwietnia posiadacze pow. 15ha

Wszystkie informacje znajdują się tutaj: http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/od-1-grudnia-arimr-rozpoczela-wyplate-platnosci-bezposrednich-za-2015-rok.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

@maxi93,nie bardzo kumam jak tam masz wypisane,lecz raczej powinien być ten sad wpisany 0.15ha to jest powyżej 0.10....zresztą jeżeli miałeś działkę 8ha do dopłat,to działki rolne ich suma musi być te 8ha rozpisane,np 3ha plus 2.50, plus 2.50....chociaż nikt twojego wniosku nie widzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj