Skocz do zawartości

JPH2

Members
 • Zawartość

  614
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

25 Excellent

2 obserwujących

O JPH2

 • Ranga
  Zaawansowany
 1. Choroby cieląt

  Trudno podważyć diagnozę weta, ale mozna mu zasugerować przy następnej wizycie aby wykluczył przepuklinę pępkowa. Chyba, że to jeszcze niedoleczone zap. pępowiny.
 2. Choroby cieląt

  Jak kaszle to nie ma co czekać na rozwój choroby tylko wezwać weta, Im prędzej tym lepiej, bo choroba szybciej opanowana i niższe koszty leczenia.
 3. "Rolnik szuka żony"

  -elokwentna pewność siebie- a cóż to za dziwoląg słowny i co on ma znaczyć. Elokwentny to ktoś umiejący się wypowiedzieć na każdy temat, mający bogate słownictwo,erudyta.
 4. "Rolnik szuka żony"

  Ja to tak z pobłazaniem czytam te komentarze, Panie nie przeżywajcie tak tego markowego bałaganu, szkoda na to energii. Powiem tak, a to samo Wasze Mamy i Babcie- starsze pokolenie oczywiście, że panów można podzielić na kilka grup: umiejących gotowac, sprzątać innym słowem wykonywać kobiece prace z podziałem na podgrupy a/ umie wbić gwoździa do sciany itp. b/ nie potrafi zrobić takich rzeczy typowo męskich. Następna grupa to panowie -lewe ręce w kuchni ale złote do majsterkowania, prac typowo męskich .No nastepna grupa to całkowite lewusy do wszystkiego. Wiadomo, że kazda z nas chciałaby Pana z grupy 1a, ale tak pomyśleć, gdzie byłoby wtedy pole dla nas do popisu, jak on wszystko za nas by zrobil? Tacy Panowie to są w mniejszości, a jeszcze jak by miał takie gospodarstwo i tyle drobnicy to za przeproszeniem z palcem do nosa by sobie nie trafił.Takie życie i taka prawda. Dlatego my kobiety w takich sytuacjach jesteśmytymi kapitanami na tym gospodarstwi (podobnie wypoow. się panowie parę postów wyżej) Kobiece oko jest tu najw.- widzi bałagan na podwórku czy gdzie indziej to zarządzi w wolnym czasie od prac p[olowych porządki i tak małymi kroczkami aż w całym obejściu jest  czysto no i oczywiście musi jak herszt tego pilnować ,bo niektórzy panowie to mają talent do robienia bałaganu.Podsumowanie: Pani opowiadała, że musi zawsze pilnować, w co mąż się ubiera jak idzie lub idą na zebranie czy w gości, bo jednego razu patrzy a on ma na jednej nodze jasną na drugiej ciemną skarpetkę. Mąż tej pani jest człowiekiem b. gospodarnym , który zaczynał od zera a teraz zalicza się do elity rolniczej.
 5. "Rolnik szuka żony"

  Popieram wypowiedzi grego i pawelol111- macie 100% rację .Krytycy Marka proszę te wypowiedzi przeczytać z pełnym zrozumieniem. Wiem z autopsji, ze osoby afiszujące się zamiłowaniem do porządków itp. , we własnym domu mają burdello burdelini zwanym pospolicie bałaganem.                 O ile mnie słuch nie zmylil to Marek ma chyba ok 50ha
 6. "Rolnik szuka żony"

  No przecież Zbyszek to przezabawny i sympatyczny gośc, a przed kamerami to nie jeden z nas byłby zapeszony i zapominał języka w gębie.Wielcy nasi mówcy z TV obyci z kamerami jak zaczną nieraz cedzić słowa i co chwile słychać yyy w ich wypowiedziach to człowiek  dałby im coś na przyspieszenie tej gadki. A co do Marka a właściwie tych jego kobitek, to po cholerę one zawracały mu głowę i pisały do niego. Wielkie oburzenie bo muchy, bo bałagan itd. itp. ale przecież oglądały pierwszy odcinek i widziały co jest, widziały ,ze na takiej gospodarce niestety nie ma wczasów tylko praca i praca.
 7. Dopłaty bezpośrednie 2015

   W- strefaagro.pl- jest artykuł o dopłatach. Od 17 października będą wypłacane.
 8. Biegunka u bydła

  Przede wszystkim ODSTAW SIEMIĘ LNIANE !!!!!!!!! Bo sam je tym wykańczasz. A dlaczego to szukaj we wcześniejszych postach i na spokojnie poczytaj o żywieniu cieląt w tym wieku.A ten propolis to produkt pszczeli czy cos innego? Jeżeli jest taka temp. to swiadczy o infekcji i tu należy podawac antyb. i to co najmniej przez 3 dni, poza tym elektrolity.Poza tym do wyboru, aby złagodzić skutki biegunki, dodawać do mleka zagotowaną kawę zbozową, zaparzony rumianek/1-2 torebki na szt/, korę dębu/1 torebka/, węgiel tabletkach,preparaty -antilaxanz SAno, lub inne do kupienia w sklepach paszowych lub hurtowniach weter. I rzecz podstawowa to dobrej jakości preparat mlekozast.                              
 9. Żywienie Cieląt

  Kromilk białe to niestety wyrzucony pieniądz.
 10. Żywienie Cieląt

  Wg tego nowego pomysłu to cielaki trzymane z mamkami powinny mieć biegunę że aż huczy,a tu wszystko zdrowe i rosnie.
×