marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

izydor6280    1154

wejdź na strone i zobacz

 

poda w koncu ktoś ceny w lubelskim ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Dzisiaj podpisałem kontrakt na rzepak w Chemirolu za 1450/t ze zbiorów 2014, na pszenicę miałem propozycje (pszenica 11,8 białka) 720/t. Trochę to wszystko lepiej wygląda niż np miesiąc temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Kolego Klaine100 nie wiedziałem o tym przepraszam za wprowadzanie w błąd. A co do ceny to zgodzę się z Tobą  jest to max którego nikt nie osiągnie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

760 to chemirol oferta do jutra podobno a rzepak bęzie droższy ,tergoroczny nie sprzedam wcześniej jak za 1500,tak samo kontrakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

A jaka firma daje taką ofertę na nowe zbiory ?

 

z nowych zbiorów na wrzesień 770zł/t 12,5/77/250 w kuj-pom podpisuje już Jabłowo/Rola człuchów, żniwa 750zł/t; rzepak 1400;

 

stare zbiory Ulenberg 1480zł/t bez dopłat, zakłady 1500-1520 (zależy jaki tonaż)

 

 

Czytaliście w top agrar artykuł o "pobieraniu próbek" Ładnie sobie przewały robią, ciekawe o jakiej firmie była tam mowa? Ktoś miał podobną sytuację przy sprzedaży zboża?

wspominałem kiedyś o sytuacji kolegi, który sprzedawał pszenicę do Agroloku (miał ponad 13% białka) szła na 12,5% i tu nagle telefon z agroloku, że namierzyli 10% białka i mogą to wziąć 120zł/t taniej, on zszokowany stwierdził, że to niemożliwe, bowiem był przekonany o jakości towaru i powiedział, iż w ciągu pół godziny podejmie decyzje, w tym czasie sami się zgłosili z propozycją przerzucenia do innego odbiorcy za 5zł/t na co on przystał, co najlepsze odmówili podania ostatecznych parametrów jakościowych w obawie przed reklamacją i tutaj śmiem przypuszczać, że to nie ostateczny odbiorca chciał zachachmęcić, lecz są to wyłącznie moje przypuszczenia na podstawie odmowy wskazania parametrów, może nawet rozładowali to w pierwotnym punkcie i zarobili chociaż te 5zł x 25 na telefon (na kwitach byłyby wskazane godziny), fantastyczne jest to, iż w końcu ktoś zaczął o tym pisać, bowiem na kilkunastu samochodach dziennie robią kolosalne pieniądze, nie wspominając o stratach rolników obciążanych transportem w obie strony, stąd warto rozważać sprzedaż podmiotom, które nie mają zwrotów, bądź mają magazyny w pobliżu i mogą towar wysuszyć/wyczyścić/zagazować, bowiem finansowanie podróży z południa w obie strony może już bardzo zaboleć

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Mam do sprzedania 70 ton pieknej pszenicy w mojej okolicy max ceny to 550 zł co mnie nie satysfakcjonuje czekam na jakieś oferty Świetokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

A jak to jest z tymi umowami? Można podpisać umowę na sprzedaż rzepaku podczas zbiorów 2015 na określoną ilość i cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Mam do sprzedania 70 ton pieknej pszenicy w mojej okolicy max ceny to 550 zł co mnie nie satysfakcjonuje czekam na jakieś oferty Świetokrzyskie

 

To Ja jeszcze nie mam na co narzekać, bo mam 50 ton byle jakiej i za 550zł/t netto to jutro mogę wywieźć a kasa za 14 dni. Jak masz taką ilość dobrej jakościowo, to zastanów się nad zorganizowaniem transportu na północ kraju. Z tego co tu ludzie piszą, możesz mieć nawet 200zł więcej na tonie, na 1 aucie to jest +/- 5000zł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Mam do sprzedania 70 ton pieknej pszenicy w mojej okolicy max ceny to 550 zł co mnie nie satysfakcjonuje czekam na jakieś oferty Świetokrzyskie

 

Co to znaczy pięknej? Jakie parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

słyszał ktoś o problemach finansowych agrolok???

wczoraj tam gdzie pracuje gospodarstwo wstrzymało sprzedaż  rzepaku  około 900t  z rzekomych problemów  finansowych tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

ale cos naprawde Agrolok ma jakies problemy? mam z nimi kontrakt na pszenice 200ton na styczen

no ciekawe czy beda odbierac bede dzownił w piatek to sie cos dowiem

ale w sumie moze na koniec roku jakos tak jest ja tez od miesiaca nie dostałem jeszcze kasy od Dalgety a powinienem dostac juz 10dni temu

a wujek nie dostał od 3 firm Dalgety Komex i z Nowej Soli od kogoś

 

Edytowano przez DarekAre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

jeśli ktoś coś wie to prosze pisać o problemach Agroloku

chce wypisać kontrakt na 350ton pszenicy i 100 rzepaku bo mają dobre ceny ale teraz mi chumor koledzy zepsuliście

czy to potwierdzone dane o agroloku????

 

rzepak agrolok z odbiorem z domu 1500 netto mi powiedziano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

słyszał ktoś o problemach finansowych agrolok???

wczoraj tam gdzie pracuje gospodarstwo wstrzymało sprzedaż  rzepaku  około 900t  z rzekomych problemów  finansowych tej firmy.

Plotka, płacą w terminie 14 dni od odbioru. Nie spotkałem się z odstępstwami ale może jakieś się zdarzały.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Agrolok sam nie robi badań, badania są robione w portach. A historie o tym że w portach badania są robione byle jak są słyszane od dawna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz612    0

Sprzedałem do Agroloku 400 ton pszenicy i wszystko konsumpcja,parametry sprawdzałem też w innych firmach i było OK.Tylko miałem jeden problem z tom samą pszenicą co sprzedawałem do Agroloku i w tym samym czasie sprzedawałem do HAGE i tam mnie oszukali na parametrach bo u nich wszystko paszówka. Agrolok płacił na czas za ostatnie kursy zapłacili nawet przed czasem przelew był w wigilię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

za nim ktoś napisze jakąś bzdurę np o Agroloku,że coś  usłyszał albo mu się coś tam wydaje ,to niech 100 razy  pomyśli ,aby nie siać zamieszania ,sam zacząłem się zastanawiać czy aby to prawda ,

Edytowano przez Camry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

To Ja jeszcze nie mam na co narzekać, bo mam 50 ton byle jakiej i za 550zł/t netto to jutro mogę wywieźć a kasa za 14 dni. Jak masz taką ilość dobrej jakościowo, to zastanów się nad zorganizowaniem transportu na północ kraju. Z tego co tu ludzie piszą, możesz mieć nawet 200zł więcej na tonie, na 1 aucie to jest +/- 5000zł.

 

a koszt transportu chyba ciezarowka na powietrze nie jedzie trzeda liczyc kilometry i ilie bierze z kilometra.

przypusmy: przypusmy ze 1 km za 4 zł a droga wynosi 500 km to trzeba zapłacic 2000 zł 25t *200=5000-2000=3000 czystego zysku a nie 5000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj