Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

Max83Max83    60

Ile panowie jeszcze macie ziemniaka i na ile wam starczy,(kto ma stałych odbiorców oczywiście). Piszcie wszyscy, będziemy mieli trochę orientacji. Ja mam jeszcze ok. 60 t. jadalnego. Wystarczy do około 20-30 maja przy aktualnym popycie.

 

Ja osobiście nie czekam na lepszą cene, mam stałych odbiorców i cały rok handluje ,średnio 4-5 ton/tydzień.

 

cena cały czas 8 z domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Mi zostało jeszcze ok 70-80t. Zainteresowanie średnie. Przy obecnym zejściu dla stałych klientów pozostaje ok 30t do zagospodarowania. Ziemniak vineta bardzo gruba kształtna i czysta. Bardzo ładnie się przechowuje więc na razie nie panikuję. W kwietniu zacznę myśleć o sprzedaży, może do tego czasu się trochę przetrze? Miejmy nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

białoruś i ukraina to prawie ciągle Rosja a jakoś z gazem nie najtańszym i wymianą handlową ciągłe problemy mają. Embargo jest na unię a nie Polskę

Białoruś ma najtańszy gaz w Europie. Polska w UE więc i embargo odczuje. Jak był cyrk z warzywami w 2011 (wtedy gdy znaleziono jakieś bakterie w kiełkach pszenicy) to Rosja nie nałożyła embarga na całą UE a na konkretne kraje. Dogadać się można.

 

12 ton Irgi zostało i 5 sadzeniaka. Zainteresowanie zerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Widzę że co niektórzy rolnicy ciśnienia nie trzymają. Ogłaszają 6zł/15 a potem płaczą że wszystko przez import i państwo powinno im pomóc. Jak w lecie ludzie pisali na igrit aby się opamietac i ograniczyc sprzedaż. Nikt nie słuchał kopali na potęgę i oddawali za darmo. Jak muwili żeby nie sadzic tyle pekina też nikt nie słuchał i też oddają za darmo a resztę wywiozą na pole. Coś czuję że pod koniec tego roku będzie dużo bankrutów w branży warzywnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Zobaczysz znowu nasadzą i będa po 15- 20 groszy w czerwcu sprzedawać a jacy zadowoleni będą. Takim nie przetłumaczysz oni mają swój świat, ja ich już nie załuję, jak wjeżdzałem na targ piast to w alejce z ziemniakami przejechać nie dali, przez okno mało nie powchodzili żeby kupić a mam swoje przecież. Jak się żalili że cena niska to mówiłem im prosto w twarz to posadżcie jeszcze więcej to cena będzie wyższa, ale co tam można sobie pogadać. Jak to mówił Stanisław Anioł "Mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało". Taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

O ile nie przyjdzie jakaś susza czy inny kataklizm to z pewnością tak będzie. Ja we wrześniu zaszłego roku na targpiasta jeżdziłem zamiast z ziemniakiem to z orzechem Jackiem. Pakowałem do bagażnika 200-250kg cena 18zł/kg i 4-6godzin i po handlu. 4tysie w kieszeni i do domu ziemniaka wołali 5zł a zjazd 4zł. Jak stanąłem koło ziemniaka to biegli do szyby każdy jeden. Jak powiedziałem że nie potrzebuję bo mam swojego 200t to każdemu mina rzedła. Pytałem czy im się to opłaca przecież ziemniak zaczyna iśc do góry to nie wiedzieli co odpowiedzieć. Nie mówiąc już o tym, że za moje 250kg orzecha mogłem kupic 15 ton ziemniaka. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

"I w pi..zdu wylądował". To my tu z Pawelcem wyciągamy ceny na giełdzie i marketach jak można a tam na zachodzie element wywrotowy oddaje się jak może?

W ramach zemsty przywrócimy Placowi Grunwaldzkiemu we Wroclawiu wygląd z 1945.

Pozdrowienia dla całego pięknego Dolnego Śląska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Czytaj uważnie pisałem o cenach z września 2012r. Obecnie nie sprzedałem ani worka po niżej 9 zł większośc 11zł.

 

Najbardziej z ceny schodzi centrum Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

To mi ulżyło. Panowie odwołuję bombardowanie Grunwaldzkiego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

I tak byś nie miał szans Wrocław jak zawsze przecież poddaje się ostatni. :D :D :D :D :D :D

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Niema co panikować bo to najgorszy doradca . Jak tanieje towar nie wypychać bo będzie jeszcze taniej . Sprzedawać systematycznie i nie słuchać handlarzy bo oni to wykorzystują aby niżej kupić . Bardzo dużo wyjechało . Mój znajomy pcha 17 tirów tygodniowo .Ziemniak płaci 7,2 a nawet ma mi dać 7.5 . Zobaczcie ile jest ogłoszeń ,że kupię ziemniaki oferują od 6 do 7 bo wykorzystują waszą panikę . Rynek detaliczny nie staniał i już nie stanieje .Jeszcze jest trzy miesiące sprzedaży i kto wytrzyma do maja może sprzedać ziemniaki 100% drożej . Propozycję mam taką aby każdy wypchnął nadwyżkę jak jest płochy a resztę towaru sprzedawać systematycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Zbyszko ja sprzedaję na targu wdetalu i uwierz mi że głupich nie brakuje jak ja chodzę do nich żeby podnieśli cenę na złotówkę bo mieszczuch i tak musi kupić(obecnie w marketach najtaniej to 1zł a wiadomo jak ten ziemniak wygląda) to oni że nie że im 80gr wystarczy a 15 tkę sprzedają po 10- 9 zł ale nie przetłumaczysz takim tę....m. To już chyba jakś epidemia głupoty opanowała chłopów bo jak to inaczej określić. A nie mogę tego słuchać jak im cięzko i że nie mają pieniędzy. A mają to na własne życenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgredek73    0

Mi jak już pisałem wcześniej zostało jakieś 80 ton i tak się zastanawiam czy pchać po 7zł czy jeszcze czekać na ożywienie handlu bo się zaczyna robić ciśnienie.Mam bardzo ładną Agatę ale na razie wypycham fresko.Na razie trzymam nerwy na wodzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

tego ze ktos ceni 6 to nie bierz pod uwage bo co to jest za towar, w tym tygodniu mialem klienta ktory ogladal taki tani towar i powiedzial krotko: Szkoda sobie ch*ja zawracac bo ziemniak ladny 50+ ale do60


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

widziałem ostatnio bydgoskiego ziemniaka po 8zł, taki "niesort" też mogę po 8zł sprzedawać, chociaż na rynku taki ziemniak wygląda bardziej naturalnie, więc są i pasjonaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Zbyszko ja sprzedaję na targu wdetalu i uwierz mi że głupich nie brakuje jak ja chodzę do nich żeby podnieśli cenę na złotówkę bo mieszczuch i tak musi kupić(obecnie w marketach najtaniej to 1zł a wiadomo jak ten ziemniak wygląda) to oni że nie że im 80gr wystarczy a 15 tkę sprzedają po 10- 9 zł ale nie przetłumaczysz takim tę....m. To już chyba jakś epidemia głupoty opanowała chłopów bo jak to inaczej określić. A nie mogę tego słuchać jak im cięzko i że nie mają pieniędzy. A mają to na własne życenie.

 

A powiedz mi ile tam na rynku jest rolników . Ja dużo też sprzedaje na rynku ponieważ gdybym sprzedawał w hurcie to bym nic nie miał no chyba gdy jest drogi rok na ten towar , ale przy takiej technice niema co się spodziewać lepszych cen i przy takich wydajnościach . Jeszcze trochę jak ludzie będą kupować ziemniaki tak zwane pędzone ( poplon ,nawóz woda ) to przestaną je kupować . Moim zdaniem ceny zbijają handlarze na rynku ale muszą od kogoś kupić. My rolnicy jesteśmy nie zjednoczeni jak ja pojadę do producenta np; nawozów to mi sprzeda jeszcze drożej jak na składzie a rolnik w domu sprzedaje na woreczki ziemniaki w cenie hurtu .

Jednego roku byłem na Zjazdowej i ziemniak drogi skoczył z 0,8 na 2zł bo dwa dni padało. Handlarz przechodzący powiedział do mnie poczekam jeszcze parę godzin bo chłopy na dwa ciągniki nakopią i kupi po 50 gr i o dziwo miał racje . Każdy nakopał dwa razy tyle ,żeby nabrać pieniędzy a tu kicha.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

rolnik cały czas nie uwzględnia kosztu swojej pracy (jeśli by go uwzględnił zmieniłby branżę;] w wyniku czego nastąpiłaby komasacja gruntów i spadek cen żywności oraz jeszcze niższa rentowność rolnictwa, jak w USA), ale w ziemniaku najbardziej zaskakująca jest homogeniczność cen, wahają się one w niewielkim przedziale, ale o wyższości ceny decyduje w 100% wygląd, nie ma znaczenie charakter produkcji i smak (mówię o ziemniakach jadalnych) jeśli coś jest brzydkie jak trufle (mimo niepowtarzalnego smaku) nie sposób tego spieniężyć za godziwą cenę, a jeśli coś się świeci, ma kładką skórkę i można to jeszcze umyć to często kosztuje 50% więcej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Wg mnie przyczyny spadku cen są dwie 1) Robi się powoli ciepło a co za tym idzie, ludzie powoli zaczynają potrzebować $$ na ruszenie w pole więc pootwierały się przechowalnie piwnice kopce i mamy zwyżkę podaży. 2) Podobno u rumunków trochę się przytkało i próbują to przytkanie wykorzystać do zbicia ceny w dół, pewnie chcą zmagazynować towar przez jakiś miesiąc żeby potem na nim więcej zarobić..


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

u nas warzywko nie ma zejścia totalna klapa, marchew czy pietruszka szkoda z tym wyjeżdżać więc ludzie ładują ziemniaka i na giełdę ,jedno bardzo boli ,ze nie szanują swojej pracy, jeden przed drugim cenę obniża aby tylko zepchnąć i jeszcze twierdzi że trzeba się spieszyć bo cena dojdzie do 1,5 zł za worek,liczę ,że w końcu się wysprzedają z tych ziemniaków daję im jeszcze miesiąc może półtora i cena znów skoczy w górę,jakby nie było to wyjechały w końcu duże ilości tego ziemniaka

Edytowano przez Camry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mentol54    0

panowie a wiecie może czy gdzieś na dolnym ślasku jest możliwość sprzedania wiekszej ilości ziemniaków bo zastanawiam sie czy nie posadzić 10ha ziemniaka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Haha sadz nawet 20ha i pozniej powodzenia na targpiascie:-D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

na giełdzie w Skalbmierzu na początku po 6, ale przyjechał kupiec i po 5 kupował, a ludzie głupie i po 5 sprzedawali, ciekawe czy jakby zaproponowali po 4 czy tak samo by chcieli sprzedać, handlarze robią co chcą ile by nie dali to chłopek i tak sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Ludziska potrzebują monety bo w pole trzeba jechać. Zaraz faktycznie zaczną oddawać za 2 złote, chyba lepiej aby posłali żony i córki na ulicę bo upodlenie takie same a kasa większa.

Wczoraj puściłem transport 24t po 7,5 za 15.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej miejscowości (okolice Wolbromia) Rumun ładował dwa dni w tygodniu. Ostatniego tira nie doładował (brak ładnego towaru). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj