Zaloguj się, aby obserwować  
damii1

Ceny ziemniaków 2013

Polecane posty

lukasx21    165

Może nie są to ilości tirowe ale taka tona, czy nawet trzysta kilo na tydzień to przez cały rok są już dosyć duże ilości. Dowożę max 15km a i cena jest nie najgorsza. W tym roku idzie eksport i można załadowac tira albo dwa i po sprawie. Lecz co wtedy jak nie będzie eksportu? Tu mam pewny zbyt na starego ziemniaka a później młodego i tak przez cały rok.

No na tydzień tona to całkiem sporo, jak na taką restaurację, myślałem że tak jak na giełdzie czasami podjadą z jakiejś knajpy bierze 4 woreczki a targuje się jakby brał tira... :P

Sam bym chętnie takiego kupca gdzieś wyhaczył...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Małopolska okolice tarnowa nikt nie chce ziemniaka a kto bierze to daje 5zł za 15 kg.Bedzie powtórka pewno z jesieni oby nie było tak jak na jesieni.

No stary nieźle was tam kroją. Zimniaka na skrobię tle płacą o ile dobrze pamiętam. Chciał bym zobaczyc towar w tej cenie. Dużo jeszcze Ci zostało tych ziemniaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Ich towar w tej cenie jest ok. Po prostu dają się robić jak ...

Bądźmy rozsądni.

 

U nas cały czas 8 z gospodarstwa

 

9-10 z dowozem po sklepach i restauracjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

80gr/kg. ostatnie tony idą i koniec ziemniaka


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Ha - Ha - Ha... Płacą ci po 0,8zł jak wszędzie ledwo 0,5 można dostać. Dobre... 19 już była, nie pora na bajki. Żeby nie wiem jaki ten towar był to nikt nie da takich pieniędzy. Stały odbiorca - jasne... a na Broniszach po 6zł za worek...

Edytowano przez dzikijohn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

dzikijohn ta cena co dostaje pawelec jest jak najbardziej realna,tylko trzeba mieć stałych odbiorców. Tak właśnie na broniszach,Kaliszu i innych giełdach wyzyskują was handlarze i się z was śmieją, a po sklepach wożą po 12 zł/15. Zresztą co się dziwić wielu głup.ch rolników jest w stanie sprzedawać po 2 zł ble poszło, zamiast trzymać wszyscy równo np.8 a nadwyżkę wyrzucić na pryzme niech gnije. Byłby szacunek do siebie nawzajem i więcej pieniędzy w kieszeni. Już jest 6 zł, a za tydzień stoczycie się na same dno cenowe. Żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

dzikijohn. Co się czepiasz a może detaluje na straganie.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

hehe :)

zawsze jak pisze swoją ceną to jest wojna, bo oczywiście to jest niemożliwe. powtórzę po raz n'ty: mały hurt, obecnie 4-5t tygodniowo (w lecie 15t), stali odbiorcy od czerwca do teraz.

nikogo przekonywać nie chcę, przez ostatni miesiąc kupiliśmy 40t ładnej vinety po 0,5-0,6 bo swojej już nie ma, ale teraz ciężko dostac coś w tej cenie równie ładnego, i dlatego koniec handlu.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Nie czepiam się tylko zwyczajnie trudno w to uwierzyć. Rozumiem: ziemniak na eksport z papierami. A tu zwykły handel. Tak z ciekawości: gdzie to dalej idzie? Sklep - wątpię. Może restauracje bo więzienia, stołówki, szkoły taniej sobie zakupią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jak nie ma w okoicy desperatów oszołomów to można ziemniaka po przyzwoitej cenie sprzedawać. U nas w okolicy jest taki jeden co sadzi w okolicach 15ha, naszczęscie na jesień wszystko sprzedał po 30gr, teraz u nas taniej niz 10zł/15kg nie kupisz od rolnika. u mnie została jeszcze tylko bellarosa około 4,5-5t narazie mam cene 12zł/15kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

możliwe żeby w marketach był już mlody Denar krajowy? Z ceną 1,1zł to chyba ładna ściema dla mieszczucha z tą jego młodością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

Jak nie ma w okoicy desperatów oszołomów to można ziemniaka po przyzwoitej cenie sprzedawać. U nas w okolicy jest taki jeden co sadzi w okolicach 15ha, naszczęscie na jesień wszystko sprzedał po 30gr, teraz u nas taniej niz 10zł/15kg nie kupisz od rolnika. u mnie została jeszcze tylko bellarosa około 4,5-5t narazie mam cene 12zł/15kg.

Oby jak najmniej takich desperatów oszołomów w przyszłości.

A co do młodego ziemniaka to stary bo dobrym szczotkowaniu i jest wygląd prawie jak mlody. haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak w końcu jest z tym ziemniakiem ? U nas w Proszowicach w poniedziałek było sporo ziemniaków na targu ale tez dużo kupców Rumunów . Chłopi cenili po 8 zł lecz romki zmówili sie i czekali aż chłopki wymiękną. Wiadomo nikt nie chce towaru przywieźć spowrotem do domu i sprzedawali im po 6,5 za worek.Zrobiło sie ciepło i każdy wyciaga z piwnic kopców towar i cena zjechała.Niestety ale my Polskie chłopy nie mamy żyłki do interesu każdy nas robi w ciula nawet taki rumun. Zamiast zjednoczyc sie i trzymać cene solidarnie to wyłamie sie taki ze stada co puści po cenie aby poszło.Do Proszowic to przyjezdzaja rumki naganiacze nad którymi jest jeden szef co nimi steruje nastepnie wożą to na tiry i w świat. Może cena jeszcze podskoczy bo towaru dobrej jakości już nie ma dużo a na fresh market piszą że w europie kończa sie powoli zapasy.U nas w rejonie to nie ma dużych plantatorów ziemniaków chłopi co woza na targ to przeważnie od 1,5 - 3t .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Trzeba głośniej szczekać, mocniej pluć na Rosję i modlić się żeby Jarek z PISem do władzy doszli. Wtedy jest szansa że embargo na nasze produkty będzie nie okresowe a stałe.

Mogli by ograniczyć import z UE z wyjątkiem Polski no ale jak się sąsiada wyzywa od różnych to nie ma się co dziwić że potem handlować z nami nie chce.

Czy tak ciężko się z Rosją dogadać i eksportować im do oporu a przy okazji mieć gaz najtańszy w Europie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ceny są najróżniejsze.Jeden sprzedaje po 6 drugi po 12 w hurcie a u mnie na rynku chłopskim np; w Poddębicach 8 zł 9 zł i brak zainteresowania . W drugim miejscu na woreczki 10 zł. Łódź Bałuty 10- 12 zł za woreczek a detal 0,8 do 1 zł. Więc kto sprzeda ziemniaki w hurcie po 12 zł to chyba na fakturę . Ja na miejscu sprzedaje 7.5 do hurtu zainteresowanie marne . Ponoć za tira ładnych ziemniaków płacą 8-9 i można powiedzieć ,że dwóch polaków a trzy zdania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

U mnie(czyli nie daleko @Zbyszko) ani na Warcie nie mozna juz dostac 8zl przy ilosci tirowej...Cena spada i wymagania większe(coraz wiecej zainteresowanych kalibrażem 55+ i 60+)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

nie wiem czy mnie pocieszyliście ale jakoś lżej mi się zrobilo bo od jakiegoś czasu zbywam do hurtowni za 7,5 i zastanawiałem się czy nie sprzedaje za tanio. Jak tak dalej pójdzie do końca marca sprzedam całość. Pchać wszystko czy zostawiać cos na kwiecień, maj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

Trzeba głośniej szczekać, mocniej pluć na Rosję i modlić się żeby Jarek z PISem do władzy doszli. Wtedy jest szansa że embargo na nasze produkty będzie nie okresowe a stałe.

Mogli by ograniczyć import z UE z wyjątkiem Polski no ale jak się sąsiada wyzywa od różnych to nie ma się co dziwić że potem handlować z nami nie chce.

Czy tak ciężko się z Rosją dogadać i eksportować im do oporu a przy okazji mieć gaz najtańszy w Europie?

 

Pluć na rosję? Twoim zdaniem polityka ustępstw i płaszczenia się jest lekiem na całe zło? Nie Polska,a Rosja pluje Ci w twarz, a także każdemu z Twoich rodaków każdego dnia.. Mamy gaz prawie najdroższy w europie. Nie licz na jakąkolwiek współprace z krajem, który jest od zawsze do nas wrogo nastawiony, w którego naturalnym interesie jest szkodzenie nam. Embarga będą, obojętnie od ekipy rządzącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Trzeba głośniej szczekać, mocniej pluć na Rosję i modlić się żeby Jarek z PISem do władzy doszli. Wtedy jest szansa że embargo na nasze produkty będzie nie okresowe a stałe.

Mogli by ograniczyć import z UE z wyjątkiem Polski no ale jak się sąsiada wyzywa od różnych to nie ma się co dziwić że potem handlować z nami nie chce.

Czy tak ciężko się z Rosją dogadać i eksportować im do oporu a przy okazji mieć gaz najtańszy w Europie?

białoruś i ukraina to prawie ciągle Rosja a jakoś z gazem nie najtańszym i wymianą handlową ciągłe problemy mają. Embargo jest na unię a nie Polskę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komputer    2

koledzy co myślićie bedzie lepsze cena ziemniaka marzec kwiecien. bo nie wiem co robić sprzeadwać czy trzymać jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj