coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

aro1975    324

u mnie po sąsiedzku była transakcja pod koniec maja 5ha (trapez i klin przecięte asfaltem)  klasa VI - 30tys/ha.

ogólnie cisza - nikt nie sprzedaje i nikt nie kupuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ceny bez zmian. Zróżnicowanie ogromne od 50-120 tys/ha. Chętnych do sprzedaży niewielu. W zasadzie wszystko stoi. Dzierżawy po 1000 zł za ha dopłaty właściciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Nie za darmo tylko za tysiąc złotych plus dopłata właściciela czyli właściciel dostaje 2kzł/ha, jeżeli masz problem ze zrozumieniem tego co przeczytałeś to przeczytaj jeszcze raz.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

To, że przeczyta jeszcze raz niczego nie zmieni. Debil pozostanie debilem, co udowadnia w innych tematach.

Transakcji u nas  brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale dzierżawca płaci 1000 zł to co toi jest tyle że Ty tego nie ogarniasz  :D :D :P co się dziwić że transakcji brak jak ceny przekroczyły granicę absurdu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Przeczytaj co napisałeś i popraw ten bełkot bo ciężko zrozumieć o co Ci biega.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skończ gimnazjum to będziesz wiedział ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

witam ile moge wolac za hektar ziemi na kujawach przy ruchliwej  drodze krajowej nr 15 .Klasa 1 2 i 3a . 9 hektarow w 1 kawalku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Wolac to ty sobie mozesz ile chcesz ale to cena zalezy od tego ile rolnik jeste w stanie dac.
Osobiscie nie dalo bym wiecej jak 40tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

zobacz na olx i w gazetach po jakiej cenie sa grunty w twojej okolicy w tej samej klasie co ty masz, jak masz glod ziemi w okolicy to po 50 tys pewnie znajdziesz kupca bo 9 ha w jednym kawalku to dobry temat na sprzedaz, no dodatek w super kasie u mnie wlkp za taka ziemie za  te 50 tys  ludzie by sie bili i pewnie dostal bys wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie za darmo tylko za tysiąc złotych plus dopłata właściciela czyli właściciel dostaje 2kzł/ha...

 A dzierżawcy, czyli użytkownikowi w słabszym sezonie i przy niskich cenach płodów pozostaje jedynie przyjemność narobienia się ^^

 

Tylko teraz czekać,jak skonczą się doplaty,to ta cena ziemi jebnie w dół :P

Nie sądzę abyśmy mieli na to czekać, jeśli utrzyma się obecna tendencja w cenach płodów z obecnego poziomu to liczba transakcji spadnie. Nie zapominajmy, że PiS ostatnio "ułatwił" obrót ziemią w naszym kraju.

 

witam ile moge wolac za hektar ziemi na kujawach przy ruchliwej  drodze krajowej nr 15 .Klasa 1 2 i 3a . 9 hektarow w 1 kawalku.

Zorientuj się ile kosztuje hektar takiej ziemi w twoim województwie i już coś będziesz wiedział: http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/srednie-ceny-gruntow-wg-gus.html . Co do "ruchliwej drogi" to już nie jeden tak myślał że miliony dostanie. Czy tak faktycznie jest w twoim przypadku, decyduje o tym wiele czynników z których nawet pewnie nie zdajesz sobie sprawy. W tym przypadku może pomóc obyty z lokalnymi warunkami rzeczoznawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

po50 tys za ta klase na kujawach ? zartujesz sobie ? zobacz sobie na ceny gusowskie . w tej chwili 68 tys za ta klase a ty mi mowisz o 50 tys ,srednia cen wedlug gusu mimo zmian w prawie nadal rosnie  hehe juz patrzylem oferty sa od 80 do 100 tys ale to na jakis zadupiach. ja mam przy krajowce a czesto 80 tys to sa za 3,4 klasa . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

moze ktos powazny sie wypowiedziec?

 

Ja bym dał po 50 tys z zamkniętymi oczami jeśli ta klasa no chyba że jakieś zdegradowane czy zalewowe to zmienia postać rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

 A dzierżawcy, czyli użytkownikowi w słabszym sezonie i przy niskich cenach płodów pozostaje jedynie przyjemność narobienia się ^^

 

Nie sądzę abyśmy mieli na to czekać, jeśli utrzyma się obecna tendencja w cenach płodów z obecnego poziomu to liczba transakcji spadnie. Nie zapominajmy, że PiS ostatnio "ułatwił" obrót ziemią w naszym kraju.

 

Zorientuj się ile kosztuje hektar takiej ziemi w twoim województwie i już coś będziesz wiedział: http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/srednie-ceny-gruntow-wg-gus.html . Co do "ruchliwej drogi" to już nie jeden tak myślał że miliony dostanie. Czy tak faktycznie jest w twoim przypadku, decyduje o tym wiele czynników z których nawet pewnie nie zdajesz sobie sprawy. W tym przypadku może pomóc obyty z lokalnymi warunkami rzeczoznawca.

to ze nie dostane mniej niz 85 to akurat jestem pewien. w mojej okolicy zabijaja sie o ziemie i potrafili placic z ARN ponad 100 za ha.

lokalizjacja jest super poniewaz nie ma w okolicy 50 km zadnej renomowanej stacji benzynowej na tej trasie. Sam bym ja postawil ale skad srodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

Ja bym dał po 50 tys z zamkniętymi oczami jeśli ta klasa no chyba że jakieś zdegradowane czy zalewowe to zmienia postać rzeczy

rowniutki teren, nigdy nie bylo zalane, czarnoziem

A co to ci daje ze jest przy krajowej drodzie dla rolnika raczej nie ma to wiekszego znaczenia.

to ze nie kazdy jest rolnikiem co bedzie chcial kupic? ziemia jest w 3 dzialkach wiec mniejsza moge sprzedac inwestorowi a wieksza rolnikowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyle że jak takie klasy to nie odrolnisz jeśli nie ma planów zagospodarowania i taka ziemia nie ma większej wartości jak rola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Mysle ze trudno bedzie znalezc jakiegos inwestora na dzialke przy tak ruchliwej drodzie jeszcze tym bardzej jak stojo tam banery.
Ale probuj moze ci sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj