karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
47 minut temu, Pitraszek napisał:

Pani z odr zadala mi pytanie bo nie robila wniosku na tak male gospodarstwo 2 h. Czy nie bedzie problemu z zakupem maszyn typu rozsiewacz nawozow brona talerzowa gruber kosiarka na tak malo powierzchnie? Mowi ze moze nie przejsc? Ze lepiej na ziemnie zeby kupic, tylko ze u nas nikt nie sprzedaje

Brona talerzowa przysługuje jak sa tuzy. Po co na 2 ha brona talerzowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Potrzebna. Jest wiecej hektarow ale to ojca ja mam tylko swoje dwa co kupilem. Ojciec odpisze za 6 lat jak na emeryture pojdzie. Ktos jeszcze kupowal maszyny przy tak malym gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego @Pitraszek miałem osoby na 4 ha i zakup mieli następujący(przyczepa jednoosiowa3.5t, talerzowka, opryskiwacz, rozsiewacz, kabina do c330,agregat(kultywator z wałem). Wniosek przeszedł bez problemu. Decyzję mieli podobno w styczniu. Czekają na wypłatę 1 raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W dużej mierze wpływ na to ma kto weryfikuje wniosek. Jak się trafi na człowieka a nie na automat to połowa sukcesu.

  • Like 1
  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Ja na 2.5ha dostałem maszynę za 61000 otrząsarke do owoców która będzie potrzebna za 6 lat bo najpierw trzeba wsadzić i poczekać aż drzewa urosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W restrukturyzacji małych gospodarstw nie ma konieczności wzrostu GVA, tak ja ma to miejsce w modernizacji. Więc troszkę inaczej to wyglada. Podobne inwestycje, jakie opisaliście, mają miejsce. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko zależy od zrobienia wniosku z glowa, od osoby która obsługuje wniosek i od tego czy trwa się w swoich zamiarach zakupowych. 

Wniosek zrobiony na zakup ziemi. Okazało że nie kupią tej ziemii( sprzedawca wycofał się), poszła zmiana na maszyny. Następnie zastanowili że woleli by wejść w budowlankę, poszła zmiana i kosztorys, potem zmiana na sadzonki borówki. Jaki jest tego efekt? Brak decyzji. Ciągle czekają na decyzję.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

ja u siebie składałem właśnie ostatnio wniosek o  zmianę w biznesplanie  ,wniosek o 1 rate składałem 4 luty wiec termin niby do 4 maja ,ale jak myślicie ze względu na tą poprawkę pewnie będzie dłużej czy powinni się wyrobić "teoretycznie" w ciągu tych 3 miesięcy z wypłatą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
derek2223 napisał:

Ja na 2.5ha dostałem maszynę za 61000 otrząsarke do owoców która będzie potrzebna za 6 lat bo najpierw trzeba wsadzić i poczekać aż drzewa urosną

Ale sad to kolego inna bajka 😉.

Pitraszek napisał:

Witam. Jak myslicie nie beda przesuniete pieniadze z programow na walkie z kryzysem? Mowia ze pandemia moze trwac ponad rok a gospodarka swiatowa ma stracic do 30 procent. Mialem skladac i dalej chce tylko czy bedzie po co? Ci co maja decyzje to dostana ale reszta..

Myślę że kolejny PROW będzie po ostrych "korektach". Z obecnego RMG już zresztą też środki przesuwali...

Kasiaaa napisał:

Potrzebuję porady od was Panowie. Tematyka krycie dachów.

Mam na stodole(z białej cegły) i położony eternit. Chciała bym go wymienić na blachę trapezowa. Wierzba dachowa była by nie ruszana. Pod blachę była by położona membrana.

W stodole mam słomę,oraz przechowuję ziarno.

Obawiam się że membranę mogą uszkodzić wszelakie gryzonie. Nieszczelna  membrana spowoduje po jakimś czasie zagrzybienie wierzby dachowej.

Moje pytanie jak mogę się przed tym uchronić?

  • Deskować cały dach, plus papa(dodatkowy koszt) i dopiero blacha,
  • ryzykować z membrana,
  • ściany stodoły zaciągnąć klejem(dodatkowy koszt)
  • inne sugestie mile widziane

Ale kombinacja. Moja stodoła w której trzymam zboże ma gdzieś 110 lat, pokryta dachówką. Żadnych membram ani deskowania, belki, łaty a na latach dachówka ceramiczna. Dach był tylko raz naprawiany, wypust koło ścian szczytowych i wymiana paru dachówek. Przez ponad wiek nic nie zjadły ani gryzonie ani grzyby 😜.

Tomaszek8504 napisał:

Ja na 2.5ha dostałem maszynę za 61000 otrząsarke do owoców która będzie potrzebna za 6 lat bo najpierw trzeba wsadzić i poczekać aż drzewa urosną

Ale sad to kolego inna bajka 😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruki123    0

Witam

Panowie czy możecie kogoś z forum polecić kto zajmuje się pisaniem wniosków oraz biznesplanu na prow albo pomaga w czymś takim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruki123    0

Ma ktoś może doświadczenie w prowadzeniu księgi kosztów i przychodów w ramach restrukturyzacji małych gospodarstw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Prosta i banalna i nikomu nie potrzebna. Tylko do utrudniania życia rolnikowi... 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruki123    0

A przechodził ktoś może tutaj na forum przez cały ten proces rekrutacji od złożenia wniosku do zrealizowania biznesplanu? Czego mogę się spodziewać na co zwracać uwage,będę bardzo wdzięczny za wzkazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Czy wartość ekonomiczna gospodarstwa SO tz. WEG w przypadku złożenia wniosku MGR w terminie kwiecień-maj b.r.  jest wyliczana w roku złożenia z wniosku o dopłaty bezpośrednie, czy dopiero od momentu zakwalifikowania się wniosku , czyli w 2021-23? Innymi słowy jeśli chcemy poprawić SO siejąc np. 10 ha słonecznika to musimy to juz zrobić w momencie (lub przed ) złożeniem wsniosku do ARIMR oraz dopłat bezpośrednich , czy po zakwalifikowani sie do MGR-a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Albo ja nie kumaty albo ty zakręcony jak słoik po ogórkach. Ty w końcu chcesz składać na RMG czy MGR? Czy na jedno i drugie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

MGR  Od 31 marca do 29 maja 2020 r obszar A-D,

- juz poprawiam :)

Edytowano przez jackowski11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Po pierwsze to jest temat o RMG a nie MGR ale tak czy siak wielkość SO jest liczona z dopłat z tego roku. Dopiero później musisz działać a te działania są różne w zależności czy to RMG czy MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

No i dziś kasa na koncie a maszyny będą w poniedziałek 😁


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj