karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

many12    804
2 godziny temu, mas09akra napisał:

To jeszcze musisz poczekać kolega składał w ubiegłym roku wiosną. O wypłatę pierwszej raty składał w sierpniu a kase dostał w listopadzie.

Pierwszy nabór tego projektu czekał nawet do czterech miesięcy - niektórzy wydzwaniali do Warszawy - mam numery telefonow.

1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

Ja dostałem informację że mój wniosek w tamtym tygodniu został zamknięty po wszystkich poprawkach i teraz już tylko czekać na kasę. Jak myślicie? Sprzęt podrożeje czy potanieje w związku z zaistniałą sytuacją na świecie?

Pożycz od rodziny i kupuj w tych niepewnych czasach  - pożyczyłem na zakup opasów - mam oddać jesienią po rozliczeniu projektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ja tak załatwiałem "pożyczkę po rodzinie", że jak przyszło co do czego to mi zaproponowano ofertę życia - pożyczka owszem, ale przez te niepewne czasy w ekwiwalencie... złota inwestycyjnego 😅😂🤣. To jak już będzie tak daleko - wolę pójść do baku i mieć czarno na białym kredyt 😉. Drodzy forumowicze - pytanie którego nie umiały "rokminić" mądre głowy w ODR. BP i wniosek mam gotowy, będę składał pocztą bo i tak przez zarazę oddziały regionalne wystawiły tylko skrzynki - polecony potwierdzony opcja pewniejsza. Rok wyjściowy i rok docelowy. U mnie wyjściowy to oczywiście 2020, docelowy w BP miał być 2023. Uparłem się jednak że to nie zgodne z rozporządzeniem, bo na realizację biznesplanu mam 3 lata od momentu otrzymania pierwszej raty. Jak tu czytam, to od momentu złożenia wniosku do otrzymania gotówki na konto minie "na bidę" 10 miesięcy, więc będzie już rok 2021. Więc na logikę rokiem docelowym będzie u mnie 2024. Pan w ODR uparł się jednak że jemu "program" daje rok docelowy 2023 w moim przypadku, bo to nowy PROW będzie i w ogóle. Na moje polecenie zmienił mi na 2024, najwyżej przyślą korektę. Więc jak to jest, prawidłowo w moim przypadku rok docelowy to 2023 czy 2024??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Gość   
Gość

Ja bym inaczej sformułował zagadnienie z RMG i do niego postawił pytania.

Przykład 1.

Wniosek o RMG składam 05.05.2020.

Decyzja dostaje 02.01.2021.

Wniosek o wypłatę składam 05.01.2021.

Przelew na konto mam dnia 30.04.2021.

Wtedy rok docelowy będzie kończył 30.04.2024. 

W takim przypadku jak złoże wniosek o płatności 10.05.2024 to  już wartość SO z roślin liczy z wniosku o dopłaty z 2023 czy 2024?

Przykład 2.

Wniosek o RMG składam 05.05.2020.

Decyzja dostaje 02.01.2021.

Wniosek o wypłatę składam 05.01.2021.

Przelew na konto mam dnia 30.04.2021.

Wtedy rok docelowy będzie kończył 30.04.2024. 

W takim przypadku jak złoże wniosek o płatności bezpośrednie 10.04.2024 to  już wartość SO z roślin liczy z wniosku o dopłaty z roku 2024? A może 2023?

Przykład 3.

Wniosek o RMG składam 05.05.2020.

Decyzja dostaje 02.01.2021.

Wniosek o wypłatę składam 05.01.2021.

Przelew na konto mam dnia 30.06.2021.

Wtedy rok docelowy będzie kończył 30.06.2024. 

Wniosek o dopłaty złoże 10.05.2024.

Wartość SO będzie liczona z wniosku 2024 ? Matematycznie mamy liczony 4 wniosek o dopłaty! 

 

Myślę że na takich przykladow nie którzy zainteresowani RMG oczekuja (łatwiej zrozumieć na przykładach)oraz oczekuja prawidłowych odpowiedzi na te przykłady(mile widziane poparte podstawa prawna). 

 

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik29    19

Mam wrażenie, że szukasz trochę dziury w całym. Ja bym napisała tak, jak Ci proponował doradca. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41
Dnia 9.04.2020 o 20:43, many12 napisał:

Trzy latka.

W  Ewidencji wpisujesz wszystkie faktury związane z działalnością  gospodarczą.

sprzedając/kupując zbierasz fakturki do kwoty deklarowanej w biznesplanie - tylko bp i to co w nim zadeklarowałeś  Ciebie interesuje - sa faktury nie ATT-owskie na podstawie których  dokumentujesz zdarzenia gospodarcze związane z projektem RMG.

A co jeśli sprzedam towar na rynku hurtowym, przecież nie wystawiam faktur on też nie wystawi ? Jak to wtedy zaksięgować, bo brak dowodu na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
6 minut temu, agro973 napisał:

A co jeśli sprzedam towar na rynku hurtowym, przecież nie wystawiam faktur on też nie wystawi ? Jak to wtedy zaksięgować, bo brak dowodu na to ?

Było omawiane - coś a la zestaw sprzedaży dziennej - jak wygoglujesz hasło faktury ten druczek Ci się pojawi - troszeczkę inicjatywy własnej - plis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
4 godziny temu, Kaszlak79 napisał:

Ja tak załatwiałem "pożyczkę po rodzinie", że jak przyszło co do czego to mi zaproponowano ofertę życia - pożyczka owszem, ale przez te niepewne czasy w ekwiwalencie... złota inwestycyjnego 😅😂🤣. To jak już będzie tak daleko - wolę pójść do baku i mieć czarno na białym kredyt 😉. Drodzy forumowicze - pytanie którego nie umiały "rokminić" mądre głowy w ODR. BP i wniosek mam gotowy, będę składał pocztą bo i tak przez zarazę oddziały regionalne wystawiły tylko skrzynki - polecony potwierdzony opcja pewniejsza. Rok wyjściowy i rok docelowy. U mnie wyjściowy to oczywiście 2020, docelowy w BP miał być 2023. Uparłem się jednak że to nie zgodne z rozporządzeniem, bo na realizację biznesplanu mam 3 lata od momentu otrzymania pierwszej raty. Jak tu czytam, to od momentu złożenia wniosku do otrzymania gotówki na konto minie "na bidę" 10 miesięcy, więc będzie już rok 2021. Więc na logikę rokiem docelowym będzie u mnie 2024. Pan w ODR uparł się jednak że jemu "program" daje rok docelowy 2023 w moim przypadku, bo to nowy PROW będzie i w ogóle. Na moje polecenie zmienił mi na 2024, najwyżej przyślą korektę. Więc jak to jest, prawidłowo w moim przypadku rok docelowy to 2023 czy 2024??

Przeczytaj &19 i &23 rozporządzenia. Jest tam napisane, że realizacja biznesplanu może być najpóźniej do 31 sierpnia 2023r. Tego nie przeskoczysz ze względu na zasadę "+3" w PROW. Chodzi o to, że PROW 2014-2020 można rozliczać przez max 3 lata później czyli 2024 w twoim przypadku odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Racja, data 31 sierpnia 2023 jest graniczna. Wypada więc zacząć realizować biznesplan jak najszybciej, tylko że trochę ryzyko wydać 90 tys. zł. Nic to, trzeba będzie zacząć od odłogów które czekają lata na odtworzenie. Dzięki @marluk 😉.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
13 godzin temu, robert55555 napisał:

Ja bym inaczej sformułował zagadnienie z RMG i do niego postawił pytania.

Przykład 1.

Wniosek o RMG składam 05.05.2020.

Decyzja dostaje 02.01.2021.

Wniosek o wypłatę składam 05.01.2021.

Przelew na konto mam dnia 30.04.2021.

Wtedy rok docelowy będzie kończył 30.04.2024. 

W takim przypadku jak złoże wniosek o płatności 10.05.2024 to  już wartość SO z roślin liczy z wniosku o dopłaty z 2023 czy 2024?

Przykład 2.

Wniosek o RMG składam 05.05.2020.

Decyzja dostaje 02.01.2021.

Wniosek o wypłatę składam 05.01.2021.

Przelew na konto mam dnia 30.04.2021.

Wtedy rok docelowy będzie kończył 30.04.2024. 

W takim przypadku jak złoże wniosek o płatności bezpośrednie 10.04.2024 to  już wartość SO z roślin liczy z wniosku o dopłaty z roku 2024? A może 2023?

Przykład 3.

Wniosek o RMG składam 05.05.2020.

Decyzja dostaje 02.01.2021.

Wniosek o wypłatę składam 05.01.2021.

Przelew na konto mam dnia 30.06.2021.

Wtedy rok docelowy będzie kończył 30.06.2024. 

Wniosek o dopłaty złoże 10.05.2024.

Wartość SO będzie liczona z wniosku 2024 ? Matematycznie mamy liczony 4 wniosek o dopłaty! 

 

Myślę że na takich przykladow nie którzy zainteresowani RMG oczekuja (łatwiej zrozumieć na przykładach)oraz oczekuja prawidłowych odpowiedzi na te przykłady(mile widziane poparte podstawa prawna). 

 

Przecież to jest proste i jest to dobrze wyjaśnione w rozporządzeniu. Przed 15 maja zakończenie biznesplanu -> liczymy z roku poprzedniego SO, po 15 maja -> liczymy z roku tego co zakończenie biznesplanu. Tu nie ma znaczenie kiedy ktoś złoży wniosek o dopłaty bezpośrednie, tak naprawdę może go w ogóle nie składać, oni sami ustalą uprawy. Oczywiście biznesplan można realizować dłużej niż 3 lata po uprzedniej zgodzie ale w przypadku naboru w 2020 roku i tak nie ma to znaczenia bo jak wspomniałem wyżej i tak trzeba się wyrobić przed 31 sierpnia 2023r.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaamiaaaan    1

Znajomy był dziśu mnie przyznali mu te 60 tyś I teraz pytanie wziął maszyny bo trzeba było w pole wyjechać  I nie miał kasy by kupić za swoje to na fakturach napisał mu sprzedawca ze towar jest własnością sprzedwacy do chwilę zapłaty całej sumy I dostał pieniądze i zapłacił I tu jest pytanie bo na fakturach został ten wspis I czy nie będzie arimir  miał jakich obiekcji ? 

I jeszcze jedno pytanie  na fakturach nie ma Nipu bo sprzedawaca twierdzi że nie trzeba jak to jest? a w inne firmie brał jakąś  maszynę I gość powiedział że musi być nip I podał I teraz Tak się martwi czy to dobrze . Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Zwróćcie uwagę, że nie ma obowiązku w ogóle mieć NIP.

Edytowano przez marluk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

NIP na fakturze dla VATowca powinien być, jak nie ma - nota korygująca i przejdzie (testowane, nie przejdzie jak fakturę z nipu bez paragonu chce ktoś zrobić). Co do zasady żeby odliczyć ma być NIP.

NIP na fakturze dla ryczałtowca. Temat prosty bo nie musi go być ale jeżeli jest nadany to można go podać, praktycznie wszystko co się poda i przyjmie program fakturujący jako dane nabywcy to przejdzie.
Część firm ma jakiś zryty system (program lub księgowe) i jak nie patrzył jak ma być faktura VAT to nie przepuszcza bez nr NIP, miałem ostatnio pogawędkę w tym temacie i stanęło na moim co zresztą wklejałem jako link w temacie o VAT.
Jak się nie poda NIPu to drukują paragon imienny choć nie powinni.

4 godziny temu, daaamiaaaan napisał:

Znajomy był dziśu mnie przyznali mu te 60 tyś I teraz pytanie wziął maszyny bo trzeba było w pole wyjechać  I nie miał kasy by kupić za swoje to na fakturach napisał mu sprzedawca ze towar jest własnością sprzedwacy do chwilę zapłaty całej sumy I dostał pieniądze i zapłacił I tu jest pytanie bo na fakturach został ten wspis I czy nie będzie arimir  miał jakich obiekcji ? 

A posiada dokumenty z których wynika że opłacono całą kwotę za maszynę (potwierdzenie przelewu lub KP)? Czy sprzedający może wystawić jakiś kwit potwierdzający że całą kwotę za fakturę nr XXXX dot. maszyny YYYY otrzymał?

Mam sporo takich adnotacji na fakturach nawet za środki ochrony roślin i skarbówka się nie czepia więc tutaj też nie powinno być problemu wg mnie o ile nabywca ma udokumentowane że opłacił całość faktur.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaamiaaaan    1
1 godzinę temu, Nikita_Bennet napisał:

NIP na fakturze dla VATowca powinien być, jak nie ma - nota korygująca i przejdzie (testowane, nie przejdzie jak fakturę z nipu bez paragonu chce ktoś zrobić). Co do zasady żeby odliczyć ma być NIP.

NIP na fakturze dla ryczałtowca. Temat prosty bo nie musi go być ale jeżeli jest nadany to można go podać, praktycznie wszystko co się poda i przyjmie program fakturujący jako dane nabywcy to przejdzie.
Część firm ma jakiś zryty system (program lub księgowe) i jak nie patrzył jak ma być faktura VAT to nie przepuszcza bez nr NIP, miałem ostatnio pogawędkę w tym temacie i stanęło na moim co zresztą wklejałem jako link w temacie o VAT.
Jak się nie poda NIPu to drukują paragon imienny choć nie powinni.

A posiada dokumenty z których wynika że opłacono całą kwotę za maszynę (potwierdzenie przelewu lub KP)? Czy sprzedający może wystawić jakiś kwit potwierdzający że całą kwotę za fakturę nr XXXX dot. maszyny YYYY otrzymał?

Mam sporo takich adnotacji na fakturach nawet za środki ochrony roślin i skarbówka się nie czepia więc tutaj też nie powinno być problemu wg mnie o ile nabywca ma udokumentowane że opłacił całość faktur.

Nie jest vatowcem . A za faktury płacił w banku przelewem I ma druczki że został zrobiony przelew.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

czy ze środków RMG nie będzie problemu z rozliczeniem zakupu  maszyn potrzebnych przy produkcji miodu  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie będzie, z tym że temat tutaj nie przerabiany od strony praktycznej. Dziś oficjalnie złożyłem wniosek poleconym pocztą, prosty biznesplan na zakup jednej działki rolnej. Teraz czekanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta94    1

Przepraszam, że nie na temat ale może ktoś mi pomoże- WIHAJS. Proszę o wiadomość prywatną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Mamy pytanie dot RMG. Czy jest to warunek nie do przejścia jeśli moje przychody stanowią mniej niż 25%  licząc rok poprzedni- trzeba składać oświadczenia przy wniosku?

 (dochód obliczam wg ha przeliczeniowych i wartości dochodu za dany rok)

 

Cytat

 

Uznaje się, że rolnik prowadzi działalność rolniczą w celach zarobkowych, jeżeli:

 

  • działalność ta nie jest prowadzona w celach naukowo-badawczych;
  • jego:

     

    • dochody z rolnictwa – stanowią co najmniej 25% jego wszystkich dochodów lub
    • przychody z rolnictwa – stanowią co najmniej 25% wszystkich jego przychodów.

 

    •  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak sam wrzuciłeś cytat z rozporządzenia. Temat nie do przejścia. Musisz wykazać te 25 %.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

jest możliwość skorzystania z programu RMG 2020 jeśli ktoś w 2005 r brał "Młodego Rolnika" ?  wydaje mi się że tak ale wolę się upewnić

 

edit: już wiem że można na 100% 

Edytowano przez sony87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można składać wniosek. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szelek28    1

Wie ktoś może czy wypłacana jest teraz pierwsza rata z naboru czerwcowego poprzedniego roku, czy może w związku z koronawirusem narazie zaprzestali wyplaty? Jutro mija 3 miesiace i zastanawiam się czy przyślą jakąś informację że się nie wyrobią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co wiem wypłacili ale małej grupie osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

U mnie tez 3 mies i kasy brak. A Ty bys sie spóźnił 1 dzien z 7 które masz na poprawki i chu.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj