karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

freetaxi    947

Twoja własność będzie stanowić 70 % gospodarstwa. A te 30 % wskażesz pozostałe działki, z których będziesz liczył wielkość ekonomiczną. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
22 minuty temu, MateuszNiezgoda napisał:

jak mi przekroczy zawsze mogę na nie nie pisac dopłat w tym roku. bardziej mi chodzi o rok docelowy . co z takimi dzialkami co nie mam na nie umów. moge wpisac czy nie ?

Już dostałeś odpowiedż w roku DOBELOWYM - liczy się tylko 30% dzierżaw potwierdzonych nawet w gminie bo taniej i ekonomiczniej. Nie kop żaby składaj wniosek a dobra pani z regionu później będzie ciebie pilotowała?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9028

W roku docelowym żadne dzierżawy nie będą liczone do wzrostu miałem ten sam problem.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

u mnie wniosek 500  ,prosba o zmiane biznes planu 50 i wniosek o 1 rate kasy 50. jak z szkoleniami jest to niewiem. bo nie pytalem  wyzucilem je z biznes planu. wiem ze jest platne odanie gleby do analizy..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrobelek02    11
Od kiedy weszło RMG to widzę bardzo dużo przybylo rolników. Tych pseudorolników. Którzy w zyciu nie interesowali sie ziemia a teraz wielcy Rolnicy. Hehe zabawne to jest.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24
20 minut temu, wrobelek02 napisał:

Od kiedy weszło RMG to widzę bardzo dużo przybylo rolników. Tych pseudorolników. Którzy w zyciu nie interesowali sie ziemia a teraz wielcy Rolnicy. Hehe zabawne to jest.

w każdym programie unijnym znajdą się kombinatorzy więc nie pisz że tylko ci z RMG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9028
21 minut temu, wrobelek02 napisał:

Od kiedy weszło RMG to widzę bardzo dużo przybylo rolników. Tych pseudorolników. Którzy w zyciu nie interesowali sie ziemia a teraz wielcy Rolnicy. Hehe zabawne to jest.

Rozwiń trochę swoja myśl żeby wszyscy nie byli obrażeni :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1985    85

A jak jest z tym zakupem środków trwałych faktury muszą być na kwotę identyczną jak w ofercie czy mogą być niższe .Bo wyższe to wiem ,że mogą być :) Mam na środki trwałe w bp wpisane 54 tys .Znalazłam tańsze sadzonki zamiast 16 tys szkółka chce teraz za nie 14500.I nie wiem czy kombinować ..tzn że wystawią wyższą  fakturę przeleję kasę i mi oddadzą czy na te 14500 pisać .

49 minut temu, wrobelek02 napisał:

Od kiedy weszło RMG to widzę bardzo dużo przybylo rolników. Tych pseudorolników. Którzy w zyciu nie interesowali sie ziemia a teraz wielcy Rolnicy. Hehe zabawne to jest.

Teraz trzeba coś robić ,żeby kasę póżniej rozliczyć więc takim pseudo to nie za bardzo da się być .A jak jest okazja to trzeba brać i nie ma co zazdrościć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Mi doradca mowil ze wiecej mozesz wydac, ale jak wydasz mniej to musisz ten brak czym wypelnic i zmienic biznes plan. Bo wtedy nie wydasz ogolem 60 tys. chyba lepiej bedzie kobinowac dla swietego  spokoju........

Edytowano przez PRZMAS19821982
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, PRZMAS19821982 napisał:

Mi doradca mowil ze wiecej mozesz wydac, ale jak wydasz mniej to musisz ten brak czym wypelnic i zmienic biznes plan. Bo wtedy nie wydasz ogolem 60 tys.

W Krakowie mówią, że niezależnie czy cena wzrośnie, czy spadnie, to i tak trzeba robić korektę do biznesplanu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
28 minut temu, Dawidos01 napisał:

I dzisiaj cisza przelewow brak znowu przykrecili kurek :)

nie wszyscy chcą się dzielić dobrymi nowinami,wolą siedzieć w kąciku i liczyć kupeczki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24

Oczywiście, że możesz wydać więcej niż zaplanowane w BP. Ale jak chcesz wydać mniej to konieczna zmiana BP

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
28 minut temu, aga1985 napisał:

A jak jest z tym zakupem środków trwałych faktury muszą być na kwotę identyczną jak w ofercie czy mogą być niższe .Bo wyższe to wiem ,że mogą być :) Mam na środki trwałe w bp wpisane 54 tys .Znalazłam tańsze sadzonki zamiast 16 tys szkółka chce teraz za nie 14500.I nie wiem czy kombinować ..tzn że wystawią wyższą  fakturę przeleję kasę i mi oddadzą czy na te 14500 pisać .

Teraz trzeba coś robić ,żeby kasę póżniej rozliczyć więc takim pseudo to nie za bardzo da się być .A jak jest okazja to trzeba brać i nie ma co zazdrościć.

czasem może lepiej wyjść i mniej kłopotliwie tak się dogadać żeby jednak było te 16 tys i bez żadnych korekt;-)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1985    85
19 minut temu, sobczakkatarzyna napisał:

W Krakowie mówią, że niezależnie czy cena wzrośnie, czy spadnie, to i tak trzeba robić korektę do biznesplanu. 

Nie no jak wydasz więcej to nie musisz robić korekty biznsplanu...no nic to trzeba kombinować  :-/

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24

 

3 minuty temu, kopin napisał:

czasem może lepiej wyjść i mniej kłopotliwie tak się dogadać żeby jednak było te 16 tys i bez żadnych korekt;-)

no proszę panie kopin, widzę że forum cię wychowało odnośnie zawyżania faktur - a mnie tak bardzo krytykowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
2 minuty temu, JonnyDeep napisał:

 

no proszę panie kopin, widzę że forum cię wychowało odnośnie zawyżania faktur - a mnie tak bardzo krytykowałeś

ja nie piszę że musi pan sobie kupić za mniejsze pieniądze a fakturę wystawić na większą kasę ,dac gościowi kasę na podatek i potem rozliczyć sie z Agencją z wyższej faktury ,bo to jest namawianie do przestępstwa czyli jawne kretyństwo tak jak jawne przyznawanie sie i chwalenie że w ten sposób zrobiło sie przewał

kto jest inteligentny rozumie sugestie i podpowiedzi i nie musi mieć w łeb wiadomości gwożdziarką wbijanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, aga1985 napisał:

Nie no jak wydasz więcej to nie musisz robić korekty biznsplanu...no nic to trzeba kombinować  :-/

Fajnie by było :P W Krakowie trzeba, ale z tego co zdążyłam zauważyć, to oni tu mają sporo wymagań wziętych z kosmosu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
Przed chwilą, sobczakkatarzyna napisał:

Fajnie by było :P W Krakowie trzeba, ale z tego co zdążyłam zauważyć, to oni tu mają sporo wymagań wziętych z kosmosu. 

zanim będziemy się rozliczali to jeszcze wiele spraw się ułoży i wyjasni;-)

nadzieja matką głupich;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1985    85
5 minut temu, kopin napisał:

zanim będziemy się rozliczali to jeszcze wiele spraw się ułoży i wyjasni;-)

nadzieja matką głupich;-)

dokładnie jeszcze sporo się zmieni ... ja mam 54 tys na trwałe i 12 tys obrotowe .Pisałam więcej bo mi tak maszyny pasowały  w Warszawie mówili ,że jak jest więcej niż te 48 tys na trwałe i faktury będą mniejsze niż w ofercie to ok.Oby tylko było te 48 tys. Póżniej im się odmieniło .Ja na tych 60 tys nie zarabiam ,bo rozwijamy gospodarstwo i kasa się bardzo przyda na samą ziemię 2h  i drzewka w listopadzie poszło dużo ,więcej niż 60 tys.A latanie i pisanie tych korekt jest uciążliwe :-/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max1    8

Witam jestem z podlaskiego,wczoraj miałem kolejną kontrole z RMG.Nawet sprawdzali jak na działkach snieg lezy hehe.Poprostu sie usmiałem ze w styczniu mozna kontrole upraw robić.Sprawdzali jeszcze ewidencje przychodów i rozchodów,fotografowali faktury,sprawdzali ksiege wieczystą zapisali nr rejstracyjny ciagnika.Wniosek o płatnosc złozony 30 listopada i cisza,tylko głupie kontrole nasyłają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj