karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7606

Tak powiadał dany gość , że złożone wnioski o płatność w listopadzie będą przelewy na konta do 10 lutego , bo musi minąć 2 miesiące , w tedy mogą wysyłać , to moja kurna wina jak tak pierdzielili , że chcą szybko wypłacić , ale to to tanto i się przeciąga w czasie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24
31 minut temu, spiligonzales napisał:

JonnyDeep też jestem z łódzkiego i zgadza się to wszystko co piszesz ( ostatnio byłem na szkoleniu z rachunkowości w Bratoszewicach i nie zapłaciłem ani grosza).......pisz lepiej jak tam z płatnościami u nas bo mój diler mnie ,,ciśnie", że zdrożeje ( albo to tylko podpucha). Dzwoniłeś do Łodzi czy Wa-wy?

Do agencji nie dzwoniłem, bo pewnie usłyszę, że mają 90 dni. Niebawem stuknie u mnie 2 miechy od wniosku. A maszyny kupiłem za swoją kasę (oczywiście po otrzymaniu decyzji)

22 minuty temu, ahten napisał:

 

A brales potwierdzenie odbycia szkolenia? jak ono wyglada? i ile sie czeka?

Oczywiście że brałem - bo niby jak później agencji udowodnisz że odbyłeś szkolenia. Dostaje się je od ręki, lub wysyłają pocztą później. A jak wygląda - taki zielony druczek formatu A5 - nieco podobne do świadectwa szkolnego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153
8 minut temu, galan99 napisał:

Tak powiadał dany gość , że złożone wnioski o płatność w listopadzie będą przelewy na konta do 10 lutego , bo musi minąć 2 miesiące , w tedy mogą wysyłać , to moja kurna wina jak tak pierdzielili , że chcą szybko wypłacić , ale to to tanto i się przeciąga w czasie .

To że musi minąć 2 miesiące to chyba wymysł u nas w Lubelskim , bo jak się nie mylę to tutaj niektórzy pisali wcześniej co już dostali pieniądze przed upływem dwóch miesięcy .

Ale i nam w końcu muszą wypłacić ;)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mona2323    5

I jak tu się cieszyć kasa wpłynęła a maszymy do góry  glownie siewnik o1200zl ale czekam jeszcze na Kielce moze mi promocje zrobią na całości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24
4 minuty temu, mona2323 napisał:

I jak tu się cieszyć kasa wpłynęła a maszymy do góry  glownie siewnik o1200zl ale czekam jeszcze na Kielce moze mi promocje zrobią na całości 

Kielce? - masz na myśli roltech - bo ja tam kupowałem w grudniu po cenach jakie podali mi w sierpniu (przy poprawce bp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Cześć. Wie może ktoś jak to jest z dzialkami na które składam dopłaty ale nie mam umowy notarialnej ? będą brane pod uwagę w programie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
40 minut temu, ahten napisał:

 

A brales potwierdzenie odbycia szkolenia? jak ono wyglada? i ile sie czeka?

Mam pomysłów parę jak uniknąć płacenia kasiorki żmijowatym ODR-om.  Nie jestem frajer i nie będę bulił 400 zł za friko. Mogę skorzystać z ODR -ó sąsiednich wojew.  - najbardziej pasuje mazowieckie lub w swoim Grabanowie zażądać wydanie oferty z informacją o płatności szkolenia co będzie podkładką w piśmie przewodnim do Dyrektora  Agencji Regionalnej o zmianę zalożeń w bp i rezygnacji z wymienionych szkoleń - i tak planuję zrobić jeszcze jedną zmianę w bp ale ................. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24
5 minut temu, MateuszNiezgoda napisał:

Cześć. Wie może ktoś jak to jest z dzialkami na które składam dopłaty ale nie mam umowy notarialnej ? będą brane pod uwagę w programie ?

z tego co pamiętam to własność musi stanowić co najmniej 70%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@MateuszNiezgoda pytasz o rok bazowy czy docelowy?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
20 minut temu, MateuszNiezgoda napisał:

Cześć. Wie może ktoś jak to jest z dzialkami na które składam dopłaty ale nie mam umowy notarialnej ? będą brane pod uwagę w programie ?

W roku wyjściowym czyli rozpoczęcia projektu Restrukturyzacji MG. w tabeli 7. Struktura  rodzajowa użytków rolnych w okresie WYJSCIOWYM - dla ciebie to będzie rok 2018 wpisujesz wszystkie działki nawet leśne te co podałeś w tym roku do wniosku o płatności z tytułu dopłat bezpośrednich . Wartość dzierżawy nawet tej bez umowy nie może przekroczyć 30 %  twoich areałów.  W roku docelowym czyli 2011 musisz mieć umowę min 7-0 letnią na każdą działkę.

Edytowano przez many12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
2 minuty temu, many12 napisał:

W roku wyjściowym czyli rozpoczęcia projektu Restrukturyzacji MG. w tabeli 7. Struktura  rodzajowa użytków rolnych w okresie WYJSCIOWYM - dla ciebie to będzie rok 2018 wpisujesz wszystkie działki nawet leśne te co podałeś w tym roku do wniosku o płatności z tytułu dopłat bezpośrednich . Wartość dzierżawy nawet tej bez umowy nie może przekroczyć 30 %  twoich areałów.

Dzierzaw mozesz miec nawet 200%, ale tylko 30% bedzie liczone do wartosci docelowej gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmop    5
40 minut temu, Iwona1 napisał:

To że musi minąć 2 miesiące to chyba wymysł u nas w Lubelskim , bo jak się nie mylę to tutaj niektórzy pisali wcześniej co już dostali pieniądze przed upływem dwóch miesięcy .

Ale i nam w końcu muszą wypłacić ;)

U mnie już 2,5 miesiąca mija i nadal kasy nie ma :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
3 minuty temu, rolmop napisał:

U mnie już 2,5 miesiąca mija i nadal kasy nie ma :-(

2 miesiączki mija a ja niczyja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
skladam doplaty na 20 ha a na papierku mogę przedstawić tylko 7,5 ha. reszta to umowa miedzy nami i bez umowy. Mógłby mi ktoś w kilku prostych zdaniach napisach z ilu hektarów beda liczyc mi esu? powiedzmy że w roku bazowym i docelowym bedzie tyle samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
i wiem ze na te resztę nie będę mial papierka od notariusza i z gminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wielkość ekonomiczna w roku bazowym będzie liczona z tego co podasz w dopłatach w 2018 roku (zakładam, że będziesz dopiero składał wniosek o przyznanie pomocy w tym roku). Pierwsza kwestia czy wielkość nie będzie powyżej 10 000 euro z tych gruntów. Bo wtedy to Cię zdyskwalifikuje.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
czyli w roku bazowym podaje wszystko na co skladalem doplaty a w roku docelowym na to co będę mógł udokumentować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Swoją własność traktujesz jako 70 % wielkości gospodarstwa. Z pozostałych 30 % obliczasz również docelową wielkość ekonomiczną. A na początek polecam przeliczyć wielkość ekonomiczną gospodarstwa w roku bazowym z tych działek, które podajesz we wniosku. W razie co masz jeszcze czas, żeby sensownie pozbyć się krótkoterminowych dzierżaw. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
jak mi przekroczy zawsze mogę na nie nie pisac dopłat w tym roku. bardziej mi chodzi o rok docelowy . co z takimi dzialkami co nie mam na nie umów. moge wpisac czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mateusz to nie jest jak piszesz do końca. Agencja będzie sprawdzać czy nie tworzysz sztucznych warunków do otrzymania wsparcia. Do tej pory miałeś około 20 ha. Teraz nagle powierzchnia zmniejszy się może nawet o połowę. Rozumiem, żeby właściciel wypowiedział Ci pisemnie dzierżawę. Ale jeśli to są ustne umowy krótkoterminowe to może być ciężko. Miałem jeden podobny przypadek ale tutaj akurat była pisemna umowy dzierżawy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
no dobra zaraz sobie sprawdze. ale co z rokiem docelowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj