karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

GRZES1545    8984
2 godziny temu, wiktoreo napisał:

Moze mi ktos wytlumaczyc od kiedy jest ta restrukturyzacja malych gospodarstw co trzeba spelniac i czy mozna jeszcze skladac i jakie dofinasowanie ile zł ? 

Ty chłopie prowadzisz gospodarstwo i nie oglądasz agrobiznesu, albo nie czytasz stron ARiMR?  wnioski przyjmują raz w roku więc musisz poczytać i pomyśleć co i jak chcesz zmienić u siebie bo chyba masz spore zaległości, pytaj tez w gminie lub w ODR o szkolenia związane z tym programem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktoreo    3
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Ty chłopie prowadzisz gospodarstwo i nie oglądasz agrobiznesu, albo nie czytasz stron ARiMR?  wnioski przyjmują raz w roku więc musisz poczytać i pomyśleć co i jak chcesz zmienić u siebie bo chyba masz spore zaległości, pytaj tez w gminie lub w ODR o szkolenia związane z tym programem.

 To wiem wszystko .tylko zle sformulowem pytanie a zreszta mniejsza o to :) .

1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Ty chłopie prowadzisz gospodarstwo i nie oglądasz agrobiznesu, albo nie czytasz stron ARiMR?  wnioski przyjmują raz w roku więc musisz poczytać i pomyśleć co i jak chcesz zmienić u siebie bo chyba masz spore zaległości, pytaj tez w gminie lub w ODR o szkolenia związane z tym programem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktoreo    3
8 minut temu, wiktoreo napisał:

 To wiem wszystko .tylko zle sformulowem pytanie a zreszta mniejsza o to :) .

A nabór wnioskow jest podzielony na kwartały a nie raz w roku  wiec ty tez musisz sie podszkolic pozdro 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153
11 godzin temu, wiktoreo napisał:

Moze mi ktos wytlumaczyc od kiedy jest ta restrukturyzacja malych gospodarstw co trzeba spelniac i czy mozna jeszcze skladac i jakie dofinasowanie ile zł ? 

Nie kompromituj się . Nabór wniosków przeprowadzony był raz w 2017 następny będzie w 2018 . Poczytaj dokładnie i nie pisz bredni jak nie masz pojęcia o tym .

Edytowano przez Iwona1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Ojj nie tak ostro. Też byliśmy kiedyś na tym etapie. 

Kolego @wiktoreo to jest raczej watek dla tych którzy już w tym temacie siedzą. Musiał byś prześledzić cały, wtedy miał byś pełne pojęcie o programie

Tu masz podstawowe jak i szczegółowe informacje:

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-63-pomoc-na-rozpoczecie-dzialalnosci-gospodarczej-na-rzecz-rozwoju-malych-gospodarstw.html

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktoreo    3
5 godzin temu, Iwona1 napisał:

Nie kompromituj się . Nabór wniosków przeprowadzony był raz w 2017 następny będzie w 2018 . Poczytaj dokładnie i nie pisz bredni jak nie masz pojęcia o tym .

Patrzyłem na stronie minrol  harmonogram małych gospodarstw i tam pisze I kwartał 2018 i II kwartał 2018  nabor wnioskow i mi o to chodzi za nie jasnosci przepraszam i z gory dziekuje za odpowiedz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586

Niema jeszcze dokładnego terminu naboru do programu RMG na rok 2018 - ale zapewne ogłoszą w styczniu bo już wspominali w agrobiznesie .

Wspominali że jak na pierwszy nabór to i tak dobry wynik na kraj około 10 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

A co mają powiedzieć w tubie rządowej? Sukces goni sukces... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Coś od stycznia było brane pod uwagę ale którego to dokładnie nie pamiętam.

To tak do wszystkich przemądrzałych, nie każdy śledzi poczynania programów i nie każdy ma na to cas więc ma prawo pytać. Ja sam nie mam 20 lat tylko ciut więcej i bym nie wiedział o tym programie bo siedzę na wyspach i nie interesuję się tym ale każda kasa się przydaje. Tak że nie ma się co spinać i trzeba komuś podpowiedzieć a nie rżnąć cwaniaka.

Chyba po to istnieją te fora, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153

Nie no jasne - " siedzę na wyspach i sam się tym nie interesuje ale każda kasa się przydaje " - czyli rolnik na papierze ,żeby tylko dopłaty dostać . 

Można i tak.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Uraziło co?

Jestem rolnikiem z wyboru bo to kocham, jestem rolnikiem bo chcę a że sytuacja nie pozwala w polskim rolnictwie na jakąś tam kasę to niestety muszę jechać i dorobić żeby to wszystko jakoś ogarnąć.

Nie pisz mi tu że jadę sobie i mam to w du..ie , może masz z krów nadmiar kasy to podziel się z kimś ja nie mam nadmiaru i żeby moje dzieci miały na godne życie to niestety muszę jechac i dołożyć do interesu. no ale jak ktoś jest jaki jest tego nie zrozumie, i najlepiej niech innemu nie radzi, porażkaO.o co za myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153

Uraziło ? A niby co ? To chyba Pan poczuł się urażony skoro tak się tłumaczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Piotrek ja też dorabiam do gospodarstwa i wyjeżdżam bywa że i za granice, i jakoś znalazłem czas żeby  czytać o tym programie i oglądać np. agrobiznes w tv. jak zacząłem tu pisać wystarczyło mi przeczytać ze 20 stron żeby być w temacie i sporo już wiedziałem.

Ale jak widzę zapytania ile kasy w tym programie dają? to brak słów :)  żal mi tylko ludzi starszych co nie maja wsparcia od młodych i nie dają rady ogarnąć takich dofinansowań a śmiało mogli by je otrzymać.

Kolega Wiktor otrzymał już wytyczne na forum więc niedługo jak poczyta to na pewno będzie znał program i jak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
7 minut temu, Iwona1 napisał:

Uraziło ? A niby co ? To chyba Pan poczuł się urażony skoro tak się tłumaczy .

A panią co uraziło? Przecież nie pisałem w pani kierunku ani nie podawałem awatara, z kąt  to oburzenie, nie rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153

Nikt nie jest oburzony , po prostu wyrażam swoją opinię i tyle a to nie znaczy od razu oburzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
13 minut temu, GRZES1545 napisał:

Piotrek ja też dorabiam do gospodarstwa i wyjeżdżam bywa że i za granice, i jakoś znalazłem czas żeby  czytać o tym programie i oglądać np. agrobiznes w tv. jak zacząłem tu pisać wystarczyło mi przeczytać ze 20 stron żeby być w temacie i sporo już wiedziałem.

Ale jak widzę zapytania ile kasy w tym programie dają? to brak słów :)  żal mi tylko ludzi starszych co nie maja wsparcia od młodych i nie dają rady ogarnąć takich dofinansowań a śmiało mogli by je otrzymać.

Kolega Wiktor otrzymał już wytyczne na forum więc niedługo jak poczyta to na pewno będzie znał program i jak działa.

Wiem ja wiedziałem o tym programie już bodajże pod koniec stycznia, choć telewizji w ogóle nie oglądam, tylko z forum ale trzeba kogoś zrozumieć może jest mało spostrzegawczy albo coś innego.

 

Iwona, spoko;)

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Rozładujmy emocje nowym zagadnieniem, jak myślicie czy mogę składać wniosek na duża modernizację za rok w trakcie realizacji programu RMG czy raczej muszę zakończyć ten program?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Raczej nie możesz. Zona coś tam pytała ale nie wiem na 100%

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Jak zakonczysz realizację biznesplanu, założysz wniosek o drugą płatność to dlaczego nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

raczej nie mozesz. dopiero jak zakonczysz ta modernizacje.dwuch programow raczej napewno prowadzic nie morzesz.

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Prawda jest taka że jak ktoś umie wykorzystać luki w przepisach czy też nieścisłości na swoją korzyść to może się to komuś nie podobać ale ciężko też mieć pretensje że tak robi

z drugiej strony jeśli komuś się to nie podoba to też ma święte prawo o tym powiedzieć ;-)

po to jest forum -tylko nie obrażajmy się i tylko ku....a do ch.....a  bez wyzwisk i wulgaryzmów :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586

To jest tak zwana demokracja , obrotny , śmiały , mało obchodzi co inni powiedzą o nim , bierze wszystko . jak w filmie Gogel -Mogel , Pawełek Zawada umiał wszystko załatwić - Stasio Kolasa nie umiał nic . Tak jest i obecnie , po prostu ŻYCIE ...:D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj