karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Celownik07    669
Dnia 15.06.2023 o 21:43, GRZES1545 napisał:

Może i mieli, jak ludzi oszukali to mam nadzieję że odechce im się i kasę wszyscy odzyskają . Z pewnością  zaplanowana akcja była bo, dane fikcyjne na umowach podawali. 

@Desperado ja tu wszystkich nie znam to nie powiem Ci czy to ten sam typ. 

W kazdym razie pomysł na łatwą kasę ktoś ogarnął nieźle. 

Dzwonil do mnie jakis czas temu (robert), w sumie gadka o d*pie marynie- nie wiem co chcial, zaproponowalem mu chajs za dotychczasowa wspolprace ( nie tyle ile chcial poczatkowo bo sam zrobilem 95% wniosku i 100% poprawek) to powiedzial tylko ze jeszcze sie odezwie i sie rozlaczyl ( to bylo 2miesiace temu i teraz cisza). Chyba sprawy  sadowe beda grane wiec gacie pełne. 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4202

Coś mi tu śmierdzi grubszą aferą i sądami,     :P    dobrze że ja nic nie wiem w tej sprawie, kto ,co, za ile i dlaczego tak drogo, :D przynajmniej nie będę się motał w zeznaniach.   xD

Edytowano przez Desperado
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

Gdy mam tegoroczne umowy dzierżawy, będę je usiadł potwierdzać urzędowo, bo to kłopot, jeden właściciel zagranica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec kwietnia złożyłem wniosek o 2 ratę. Termin a złożenie miałem koniec maja. Miałem przyznane punkty za przygotowanie do sprzedaży fasoli.

Teraz chcą ode mnie faktury za worki, której nie mam. Mam dowody sprzedaży bo kilku osobom sprzedałem, pytałem kolegę to mógłby mi wystawić fakturę vat rr na zakup mojej fasoli. Ale w agencji mówią, że za brak faktury na worki (wpisane było 100zł w obrotowych) to mi nie wypłacą drugiej raty. 
Ktoś miał podobny przypadek albo wie jak poratować?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669

wniosek o zmiane BP poźniej zmiana BP w zakresie wypierdzielenia tej pozycji (100zł za worki). Ale termin juz nie ten wiec uj wie czy mozna teraz tak. Mozesz podpytac w agencji.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    68

Co z tego, że wywali pozycję z obrotowych? Tu chodzi o to by udokumentować przygotowanie do sprzedaży a on nawet worków nie kupił. 

Moim zdaniem to są 2 rozwiazania:

albo znaleźć kogoś kto wystawi kwit na worki z datą wcześniejszą 

albo pisać list błagalny, że worki miał kupione kiedyś tam i mu zostały 

Tylko czy to łykną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

No teraz to trochę problem, bo jakby przed terminem to dałoby się wycofać wniosek i złożyć zmianę do BP i jeszcze raz wniosek o płatność.

A gdyby wycofać wniosek i złożyć o przedłużenie na 4 lat?  Do końca czerwca chyba jeszcze covid obowiązuje więc może by to tak przeszło?  Wtedy prośba o przedłużenie byłaby po terminie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669
18 godzin temu, ciaastus napisał:

Co z tego, że wywali pozycję z obrotowych? Tu chodzi o to by udokumentować przygotowanie do sprzedaży a on nawet worków nie kupił. 

Moim zdaniem to są 2 rozwiazania:

albo znaleźć kogoś kto wystawi kwit na worki z datą wcześniejszą 

albo pisać list błagalny, że worki miał kupione kiedyś tam i mu zostały 

Tylko czy to łykną? 

Przygotowaniem jest tez  np. młynkowanie- wialni nie musi kupowac jak ma. Wywalic worki napisac we wniosku ze mial od wuja swoich i tyle. Tu problemem jest termin.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

Orientuje się ktoś czy będzie możliwość zakupu ziemi w nowym naborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669
5 minut temu, damianos95 napisał:

Nie będzie a napewno nie od rodziny rodziców itd ja to było 

na pewno w bieżącym roku. Radze pilnować przyszłych naborów bo progi mogą być zmniejszane  ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9014
4 godziny temu, Celownik07 napisał:

Przygotowaniem jest tez  np. młynkowanie- wialni nie musi kupowac jak ma. Wywalic worki napisac we wniosku ze mial od wuja swoich i tyle. Tu problemem jest termin.

Może próbować przedłużyć o rok realizację biznesplanu w tej sytuacji, tylko czy da się wycofać wniosek o 2 ratę teraz? Niestety takich spraw i terminów trzeba pilnować.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669

pytanie czy to nie byl ostateczny rok na zlozenie wniosku o 2 rate, skladalem w zeszlym roku i taki mam zapis w rozporzadzeniu. Czyli nawet jak chce wydluzyc o rok to nie moge przekroczyc terminu 31.08.2025r.

obraz.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294

Agencja powinna poinformować czy inaczej osoba rozpatrująca wniosek że brakuje faktury . Załatwienie faktury wstecznej o 1 mce. na 100 zł powinno się udać .

Mi przed 2 ratą brakowało umowy kupna sprzedaży obornika , nie musiała być faktura .

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qamil    0

 Czy orientuje się ktoś jak wpisać do biznesplanu "mieszankę roślin miododajnych"? ,  czy jako roślinę której jest najwięcej w mieszance będzie akceptowalne? ewentualnie gdzie zapytać żeby dostać konkretną odpowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy jeśli w tym roku doplatowym przekraczam 12 tys euro i z tego tytułu uzyskuje 2 pkt w rmg (które są mi niezbędne by spełnić minimum 7 pkt w roku docelowym) to w przyszłym roku też muszę taka wartość osiągnąć czy wystarczy 10 tys ?
Jeśli jest obowiązek prowadzenia działalności do 5 lat czyli u mnie do 25.04.2025 to w 2025 też muszę złożyć na daną osobę wniosek doplatowy?
Wtedy potrzebny jest jeszcze jakikolwiek wzrost so czy totalny luz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lubeelskirolnik napisał:
Czy jeśli w tym roku doplatowym przekraczam 12 tys euro i z tego tytułu uzyskuje 2 pkt w rmg (które są mi niezbędne by spełnić minimum 7 pkt w roku docelowym) to w przyszłym roku też muszę taka wartość osiągnąć czy wystarczy 10 tys ?
 

Zależy jakąś miałeś wyjściową wielkość ekonomiczną. W kolejnym latach po roku docelowym musisz spełnić dwa warunki - wzrost od wyjściowej o co najmniej 20% i nie mniej, niż 10 tysięcy.

3 godziny temu, Lubeelskirolnik napisał:
Jeśli jest obowiązek prowadzenia działalności do 5 lat czyli u mnie do 25.04.2025 to w 2025 też muszę złożyć na daną osobę wniosek doplatowy?
Wtedy potrzebny jest jeszcze jakikolwiek wzrost so czy totalny luz ?

Generalnie składanie wniosku obszarowego nie jest obowiązkowe. Możesz na te działki złożyć na kogoś innego, ale dla bezpieczeństwa niech wniosek będzie złożony po 25.04.2025. W razie ewentualnej kontroli uprawy i dochodowość będą Ci sprawdzać z 2024, bo program kończy Ci się przed 15 maja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wartość wyjsciowa była bardzo mała, ledwo się załapałem na program ze względu na próg dochodowy w stosunku do pracy
Max 5k Euro bylo w momencie składania
Czyli reasumujac uzyskac wartosc ekonomiczna powyzej 12 tysiecy muszę w tym roku by dostać 2 pkt

W przyszłym roku już abym miał wzrost 20% do wartosci bazowej i powyzej 10 tys Euro

Czy jeśli złożyłem wniosek w 2019, pieniądze dostałem w 2020 kwiecien
Program konczy mi się na koniec kwietnia 2025
Czy w 2025 ta osoba też musi złożyć wniosek dopłatowy w miesiacu maju i czerwcu ?
Zalezy mi na jak najszybszym przepisaniu ziemi od poprzedniego wnioskodawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

We wniosku obszarowym, uprawy, z których ma nie być liczona wartość ekonomiczna wpisujemy "inne niedotowane" ?

Doszła mi nowa dzierżawa, właściciel mówił żebym składał o dopłaty na te działki. W biznesplanie tych działek oczywiście nie miałem i teraz się zastanawiam czy robiąc wniosek o dopłaty wpisywać uprawy jako inne niedotowane czy po prostu w tym roku nie składać wniosku na te działki, żeby sobie nie komplikować. W przypadku składania dopłat potrzebna będzie zmiana BP prawda? Dodam, że to mój rok docelowy i stosunek dzierżawy/własność jest na poziomie 50/50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Music napisał:

We wniosku obszarowym, uprawy, z których ma nie być liczona wartość ekonomiczna wpisujemy "inne niedotowane" ?

Doszła mi nowa dzierżawa, właściciel mówił żebym składał o dopłaty na te działki. W biznesplanie tych działek oczywiście nie miałem i teraz się zastanawiam czy robiąc wniosek o dopłaty wpisywać uprawy jako inne niedotowane czy po prostu w tym roku nie składać wniosku na te działki, żeby sobie nie komplikować. W przypadku składania dopłat potrzebna będzie zmiana BP prawda? Dodam, że to mój rok docelowy i stosunek dzierżawy/własność jest na poziomie 50/50.

Możesz normalnie zgłosić do dopłat i rozpisać uprawy, zmiany do biznesplanu nie musisz robić, później w sprawozdaniu z uzyskanej wielkości ekonomicznej dajesz dla tych działek tytuł prawny "inny" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajsm10    4

Dzisiaj pojawiły się podpisane wytyczne do I.10.5 rozwój małych gospodarstw 2023 wchodzą w życie 30.06, tak na szybko czytając chyba nic się nie różnią do wcześniej opublikowanego projektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

a dlaczego ? podasz mi gdzie szukać tych wytycznych żebym też sprawdził czy się zlalapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj