karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Leni933    84
galan99 napisał:

3 punkty wystarczy i na kobietę , bardziej liczy się wielkość ekonomiczna gospodarstwa po wyżej 25 tyś .

Kobieta i wielkość Ekonomiczna powyżej 25 tyś , będzie decydujące .

Nie czytałem jeszcze szczegółowych wytycznych, ale powyżej 25tys to nie ma szans zebym miał bo mam same zboża obsiane w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7672
Przed chwilą, Leni933 napisał:

Nie czytałem jeszcze szczegółowych wytycznych, ale powyżej 25tys to nie ma szans zebym miał bo mam same zboża obsiane w tym roku.

Start od 0 do 25 tyś ten przedział , tylko zrobić  zwyżkę  powyżej 25 tyś to będzie się liczyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1698
4 godziny temu, galan99 napisał:

To kupuj używane jak dają , to trzeba brać , świata nikt nie uzdrowił , trzeba się odnaleść w danym czasie .

Co to jest 50 tyś , tak trudno udokumentować ?.

Na faktury? Z 5 ha ekologii człowieku ja nie wiem po ile bym musiała sprzedać zboże żeby wyszło 50 tysiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9030
1 godzinę temu, thor1984 napisał:

ale masz onw  w tych 2 strefach czyli górskim albo specyficznym strefy 2?

Musiał bym sprawdzić. U mnie nie górzysty teren bo Lubelskie .

1 godzinę temu, malaczarna napisał:

Na faktury? Z 5 ha ekologii człowieku ja nie wiem po ile bym musiała sprzedać zboże żeby wyszło 50 tysiecy

Jak są zboża to nie ma opcji...trzeba jakiś pomysł juz mieć na poprawę rentowności gospodarstwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352

O czym wy tu wszyscy gadacie ? 
galan porozmawiaj z tym fachowcem żeby trochę ci rozjaśnił bo jak zwykle nie wiesz o czym mowisz i wprowadzasz w błąd . 
jaki wzrost powyżej 25 000 euro ? Program jest dla gospodarstw do 25 000 euro. Nie ma wymogu podbijania tego wzrostu powyżej 25 000 tylko trzeba udokumentować dokumentami sprzedaż na kwotę większa niz przychod bazowy o 30 % . 
macie 50 % użytków na terenie onw typ górski lub specyficzny ? To super jesteście w domu . Macie 2 pkt , do tego 2 pkt za szkolenia i ponoć w garści jeżeli udokunentowanie przychodu nie będzie problemem . 
nie macie onw tego typu ? No to szkolenia 2 pkt i wtedy zaczyna się zabawa . Albo ekologia , integrowana produkcja , ewentualnie grupy producentów do których nikt was chętnie nie będzie brał. Także te gadanie ze możliwości na punkty jest dużo to sobie możesz między bajki włożyć 

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1698
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Musiał bym sprawdzić. U mnie nie górzysty teren bo Lubelskie .

Jak są zboża to nie ma opcji...trzeba jakiś pomysł juz mieć na poprawę rentowności gospodarstwa. 

Ja nawet na zboże nie mam faktur wszystko przez moje darmozjady byczki przepuszczam... Mam faktury na bydło ale patrząc jak wszystko teraz na pół idzie w dół to nie wyrobie się z utrzymaniem parunastu sztuk

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9030
1 godzinę temu, malaczarna napisał:

Ja nawet na zboże nie mam faktur wszystko przez moje darmozjady byczki przepuszczam... Mam faktury na bydło ale patrząc jak wszystko teraz na pół idzie w dół to nie wyrobie się z utrzymaniem parunastu sztuk

To na jedno wychodzi, zamiast ziarna sprzedajesz opasy. Tu jednak trzeba realnie ten wzrost wykazać na fakturach, na jedno dobrze bo odsieje to pseudogospodarstwa.

ONW u mnie : Strefa Nizinna I więc tu odpadam.

I wygląda na to że trzeba szukać grupy producenckie.

Kolejna sprawa to taka że   ,,na ten moment jeśli ktoś nie zakończył zobowiązań z innego naboru, nie może ubiegać się o tę pomoc" 

 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221

Galan no to, że pier**lisz jak potłuczony w innych tematach typu ceny pszenicy to każdy już wie i się przyzwyczaił. Ale na litość Boską, jak masz temat o RMG gdzie na wszelkie pytania znajdziesz odpowiedź w projekcie lub rozporządzeniu to miej jakąś przyzwoitość ludzką i nie gadaj tutaj głupot.

Najpierw gadałeś, że wiesz że teraz to pierwszy i ostatni nabór bo mało kasy mają. Potem, że mogą z nowego RMG skorzystać tylko Ci co skończyli stare RMG. A teraz gadasz, że punkty łatwo nazbierasz.

Akurat interesuję się tym programem ale w tym naborze nie składam. Powiedz mi jak łatwo zdobyć ten jeden brakujący punkt bo 2 za szkolenia to nawet ty zdobędziesz.  Natomiast ten jeden brakujący no to sorry już nie tak łatwo, albo grupa producencka albo integrowana a tutaj to powodzenia życzę w łatwości utrzymania do końca prowadzenia programu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352

integrowana bedzie chyba najlatwiejsza z tego wszystkiego chociaz nie mialem z tym stycznosci, plus taki ze prawdopodobnie mozna wejsc z dowolna dzialka a nie 50 % powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9030
15 minut temu, melon10641 napisał:

Galan no to, że pier**lisz jak potłuczony w innych tematach typu ceny pszenicy to każdy już wie i się przyzwyczaił. Ale na litość Boską, jak masz temat o RMG gdzie na wszelkie pytania znajdziesz odpowiedź w projekcie lub rozporządzeniu to miej jakąś przyzwoitość ludzką i nie gadaj tutaj głupot.

Najpierw gadałeś, że wiesz że teraz to pierwszy i ostatni nabór bo mało kasy mają. Potem, że mogą z nowego RMG skorzystać tylko Ci co skończyli stare RMG. A teraz gadasz, że punkty łatwo nazbierasz.

Akurat interesuję się tym programem ale w tym naborze nie składam. Powiedz mi jak łatwo zdobyć ten jeden brakujący punkt bo 2 za szkolenia to nawet ty zdobędziesz.  Natomiast ten jeden brakujący no to sorry już nie tak łatwo, albo grupa producencka albo integrowana a tutaj to powodzenia życzę w łatwości utrzymania do końca prowadzenia programu. 

Dokładnie, łatwo nie będzie zdobyć ten 3 punkt  i pytanie czy te 3pkt to nie okaże się za mało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    167

Może coś zmienią bo na obecną chwilę to jest śmiechu warte, bo nie liczy się praca i pomysł zwiększenia dochodowości tylko czy jesteś eko, wstąpienie do grupy czy uwaga- jesteś kobietą, jaki to ma związek z dochodowością? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9030

Został niecały miesiąc na zmiany i ogloszenie naboru, wątpię aby coś poprawili.  Jak chętnych nie będzie to może  wtedy. 

Pewnie jeszcze wielu zrezygnuje jak dokładnie wczyta się w co trzeba wdepnąć. 

Rozważając ekologię...czy te 50% powierzchni upraw mogę mieć co roku na innych działkach? Jak to wygląda, jest tu ktoś z ekologią? 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3062

srednio sledze dyskusje ale wydaje mi sie ze to pierwszy program gdzie zablokuja kombinatorow, oszustow, pseudorolnikow ???

pewnie znajdzie sie sposob na obejscie prawa- w koncu po to paragrafy sa krete zeby je omijac..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221

Zawsze sito które będzie odsiewać kombinatorów odsieje też prawdziwych rolników z krwi i kości i w gumofilcach ;) 
A ja właśnie zaliczam się do pseudorolników, poczekam do drugiego naboru, może zmniejszą warunki :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
16 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Został niecały miesiąc na zmiany i ogloszenie naboru, wątpię aby coś poprawili.  Jak chętnych nie będzie to może  wtedy. 

Pewnie jeszcze wielu zrezygnuje jak dokładnie wczyta się w co trzeba wdepnąć. 

Rozważając ekologię...czy te 50% powierzchni upraw mogę mieć co roku na innych działkach? Jak to wygląda, jest tu ktoś z ekologią? 

Też nad tym myślałem. Rozmawiałem z kolegą co ma eko. Mówi że są kłopoty jak chce się mieć cześć w eko a resztę normalnie. Nie można prowadzić tych samych upraw w eko i normalnie. Pola oczywiście nie można zmieniać. Pierwsze dwa lata to przejście w eko i dopiero otrzymuje się certyfikat. Po za tym trzeba mieć osobne budynki do składowania płodów na eko i normalne. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9030
5 godzin temu, jacus napisał:

srednio sledze dyskusje ale wydaje mi sie ze to pierwszy program gdzie zablokuja kombinatorow, oszustow, pseudorolnikow ???

pewnie znajdzie sie sposob na obejscie prawa- w koncu po to paragrafy sa krete zeby je omijac..

Na tę chwilę, to wygląda na program dla ,,eko" a nie dla wszystkich. I tu nie ma wiele do omijania bo wejść  w grupę producentów też nie jest takie hop siup. A punktów nie ma z czego nazbierać. 

Myślę że jak dojdzie do naboru to będzie znikome zainteresowanie jak przy obecnym PROW gdzie 900 wniosków wpłynęło tylko i przedłużają nabór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1698
9 minut temu, Pitraszek napisał:

Też nad tym myślałem. Rozmawiałem z kolegą co ma eko. Mówi że są kłopoty jak chce się mieć cześć w eko a resztę normalnie. Nie można prowadzić tych samych upraw w eko i normalnie. Pola oczywiście nie można zmieniać. Pierwsze dwa lata to przejście w eko i dopiero otrzymuje się certyfikat. Po za tym trzeba mieć osobne budynki do składowania płodów na eko i normalne. 

Nie muszą być osobne budynki w budynku jednym ale oddzielone itp. i można siać te same uprawy 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2492
masa24 napisał:

integrowana bedzie chyba najlatwiejsza z tego wszystkiego chociaz nie mialem z tym stycznosci, plus taki ze prawdopodobnie mozna wejsc z dowolna dzialka a nie 50 % powierzchni

a ile rolników jest potrzebne żeby założyć grupę producencką?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
2 godziny temu, malaczarna napisał:

Nie muszą być osobne budynki w budynku jednym ale oddzielone itp. i można siać te same uprawy 

Mówił że przykładowo pszenica w eko i normalnie nie przejdzie. Może to zależeć od jednostki certyfikującej? Mi doradzał zeby wejście przy hodowli bydła w certyfikat Qmp . Trzeba płacić składki i opłata za wejście ale ze wymagania nie takie straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj