karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kopin    3791

Faktury od maszyn,rachunkowość,mierzyli pola,zdjęcia maszyn,tabliczek,zaświadczenia ze szkoleń,ogólnie jak zadzwonią to Ci powiedzą co masz naszykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
Dnia ‎2020‎-‎10‎-‎22 o 11:56, galan99 napisał:

@kopin tak zapytam już rozliczyłeś program dostałeś 2 transzę ? .

Galan99 - czy składałeś już wniosek o drugą ratę  bo coś pisałeś, ze będziesz składał jesienią. Skończyłem właśnie  utwardzanie kostką  3x25 m  placu przed  remontowaną oborą i się przymierzam. Muszą przedzwonić do regionalnej dogadać się co z czwartym szkoleniem  - miało być planowo w marcu ale z wiadomych powodów odwołano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
49 minut temu, many12 napisał:

Galan99 - czy składałeś już wniosek o drugą ratę  bo coś pisałeś, ze będziesz składał jesienią. Skończyłem właśnie  utwardzanie kostką  3x25 m  placu przed  remontowaną oborą i się przymierzam. Muszą przedzwonić do regionalnej dogadać się co z czwartym szkoleniem  - miało być planowo w marcu ale z wiadomych powodów odwołano.

Będę składał koniec listopada rozliczenie programu .

Kupel złożył we wrześniu za 2 tygodnie miał kasę na koncie kontroli nie było do dziś może przyjadą jak wirus padnie .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
15 godzin temu, piozz napisał:

Jak dlugo czekalsicie na rozpatrzenie wniosku o druga rate platnosci i czy mieliscie jakieś kontrole?!

Ja czekam 3 miesiące i cisza. Znajomy składał po mnie i jakieś poprawki miał w międzyczasie a kasa na koncie już bez kontroli. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drhambone    10

Witam ponownie

 

W środę była u mnie kontrola. Mierzyli tylko powierzchnie działek. Gość wpadł z laptopem i podpiętym jakimś ustrojstwem do geolokalizacji. Nie uznali mi paruset metrów przy domu, reszta ok. 

Dzien później przyszło pismo i wniosek do poprawy, w sumie sama kosmetyka, to co do poprawy zaznaczone ołówkiem + kontakt telefoniczny do pani, która zajmuje się wnioskiem. 

27 listopada będzie u mnie ogłoszona lista rankingowa, tak że będę wiedział co i jak. 

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

O, jeszcze lista rankingowa, nieźle. Tyle nerwów przy tym, że już chyba wolę odpaść i zostać ze swoim gractwem. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

3/4 wniosków mam nie ruszonych jeszcze to raczej zejdzie się deko dłużej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26
20 godzin temu, freetaxi napisał:

3/4 wniosków mam nie ruszonych jeszcze to raczej zejdzie się deko dłużej. 

Mi też Pani powiedziała że po 27.11 lista rankingowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Dnia 26.10.2020 o 18:14, kopin napisał:

Jak tutaj porównać to do fikcyjnego zakupy 2 ha od tatusia i zasiania trochę słonecznika  tylko po to żeby wyciągnać kasę i gówniarzowi Golfa kupić

A co tu porównywać jak raz mi się tutaj "dostało po uszach" za to, że skrytykowałem czyjeś bezczelne pytanie w stylu "jak długo muszę czekać, żeby móc sprzedać sprzęty zakupione na RMG". Z początku myślałem że to żart, ale zaraz zleciało się stado konformistów i zaczęło prawić że "skoro spełnił warunki to mu się kasa z RMG NALEŻY, a sprzęty może sprzedać wtedy, kiedy prawo na to zezwala"...

Dnia 26.10.2020 o 18:38, marluk napisał:

A nawet jeśli ktoś kupi sobie tego golfa za tą kasę to co?

To bez obrazy kolego, rucha wtedy tego, kto te pieniądze uczciwie przeznaczył na rozwój swojej mikro gospodareczki. Rucha tego, kto często tyra na dwa etaty i wnosi coś do kasy państwa i gospodarki narodowej. Kupując "golfa" za pieniądze z programu publicznego jest w istocie pasożytem.

Dnia 26.10.2020 o 20:07, kopin napisał:

Nie musisz się zgadzać ,ale może zamiast zwracać kasę do Unii  albo dawać na samochody cwaniakom można było dać 100 -150 tyś tym co mają pomysł ale brak im kasy na inwestycje.

Obecnie jest tak, że pracowity jest w "dudę" kopany bo sam sobie musi radzić, a cwaniak jak dostanie pieniądze to kupi sobie "golfa" (którego uczciwy musi sobie zarobić) a jak nie dostanie, to nie traci nic. Pracowity natomiast traci szansę na rozwój.

Dnia 26.10.2020 o 22:22, marluk napisał:

Pretensje można mieć do rządu a nie do tych co korzystają i kupują golfy.

Acha, czyli pretensje trzeba mieć do tych, którzy stworzyli potencjalną okazję a nie do tych, którzy ją wykorzystali. Przypomina mi to tłumaczenie gwałcicieli, że gdyby dziewczyna nie była młoda, ładna i słaba - to by jej nie zgwałcili 🤣😆🤣.

21 godzin temu, ravoj napisał:

O, jeszcze lista rankingowa, nieźle. Tyle nerwów przy tym, że już chyba wolę odpaść i zostać ze swoim gractwem. 

Lista to w reguły formalność, ale daje jakiś pogląd na sprawę. Oraz jest zwiastunem decyzji.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 godzinę temu, Kaszlak79 napisał:

 

 

Kaszalak - już nie mamy wolnego rynku czy zdrowej konkurencji - za póżno wszedłeś do tego biznesu - teraz mamy ogólne ruchanie jeden drugiego który cwańszy i jaki bubel swój wciśnie.

Edytowano przez many12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@Kaszlak79

Rozumiem twój pogląd ale ja już przestałem mieć skrupuły co do różnych dotacji. Jak się ma okazję i możliwości technicznych trzeba ciągnąć ile się da. Nawet jeśli byłby kupowany golf za publiczne pieniądze. Może i jest to pasożytnictwo ale to samo jest w drugą stronę kiedy ja muszę oddawać kasę za nic bo ktoś sobie wymyślił ze można łatwo doić obywateli. Także taki mamy kraj że rząd patrzy żeby łoić podatników a podatnicy żeby łoić rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Nie można mieć pretensji do kogoś ze kreatywnie myśli. Nie okrada nikogo, Spełnia warunki i czerpie z tego korzyści.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Słowa przedmówcy-Ciągnąć ile sie da ,liczy się kasa.I jak  nie zgadzac się z dziwkami,przecież robią to samo ;-))))

 

5 minut temu, marluk napisał:

@Kaszlak79

Rozumiem twój pogląd ale ja już przestałem mieć skrupuły co do różnych dotacji. Jak się ma okazję i możliwości technicznych trzeba ciągnąć ile się da. Nawet jeśli byłby kupowany golf za publiczne pieniądze. Może i jest to pasożytnictwo ale to samo jest w drugą stronę kiedy ja muszę oddawać kasę za nic bo ktoś sobie wymyślił ze można łatwo doić obywateli. Także taki mamy kraj że rząd patrzy żeby łoić podatników a podatnicy żeby łoić rząd.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
30 minut temu, masa24 napisał:

Nie można mieć pretensji do kogoś ze kreatywnie myśli. Nie okrada nikogo, Spełnia warunki i czerpie z tego korzyści.

Dokładnie. Szkoda że taki @kopin
tego nie ogarnia. Ciągnąć ile się i liczy się kasa. Dokładnie z takiego założenia wychodzi skarbówka na przykład. Myślisz że darują Ci podatek który powinieneś zapłacić? Nie. Z reszta to złe porównanie. Bo to sugeruje jakby wyciąganie dotacji było nielegalne tak jak niepłacenie podatków a przecież tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
56 minut temu, many12 napisał:

Kaszalak - już nie mamy wolnego rynku czy zdrowej konkurencji - za póżno wszedłeś do tego biznesu - teraz mamy ogólne ruchanie jeden drugiego który cwańszy i jaki bubel swój wciśnie.

Mam tego świadomość że obecne duże gospodarki w moich stronach (takie powyżej 100 ha) zaczynały się tworzyć kiedy u władzy był tow. Gierek. Z drugiej strony, szkoda byłoby mi sprzedać moich 15 ha w średniej klasie. Z tym cwańszym i bublami to się chyba tyczy tych, którzy z jednej strony mało by chcieli zapłacić a sporo oczekiwać - wtedy faktycznie trzeba konsumenta/klienta/petenta ruchać, żeby się czuł zadowolony "po kosztach" 😉. Podam taki przykład, mój kuzyn robi w budowlance, samotny wojownik i robi TYLKO łazienki. W powiecie ma opinię faceta powolnego, drogiego ale dobrego. Tak jest w istocie, bo mi też łazienkę robił. U nikogo innego tak dokładnie i porządnie zrobionej nie widziałem. Powiedział mi jakiś czas temu mądrą rzecz, dlaczego ludzie wolą zapłacić więcej za dobry lepszy samochód (np. Audi zamiast Opla) albo lepszą maszynę i mieć coś lepszego, a marudzą jak trzeba zapłacić więcej za lepiej wykonaną usługę?? W ten sposób tworzy się rynek ludzi, którzy na wszystkim by chcieli oszczędzać a wytwórca (czy to towaru czy usługi) w końcu kalkuluje że musi gdzieś klienta wyruchać żeby zostało mu na "sól do chleba"...

31 minut temu, marluk napisał:

@Kaszlak79

Rozumiem twój pogląd ale ja już przestałem mieć skrupuły co do różnych dotacji. Jak się ma okazję i możliwości technicznych trzeba ciągnąć ile się da. Nawet jeśli byłby kupowany golf za publiczne pieniądze. Może i jest to pasożytnictwo ale to samo jest w drugą stronę kiedy ja muszę oddawać kasę za nic bo ktoś sobie wymyślił ze można łatwo doić obywateli. Także taki mamy kraj że rząd patrzy żeby łoić podatników a podatnicy żeby łoić rząd.

Nie podzielam twojego zdania. Kiedyś to ciągnięcie w drugą stronę się skończy (bo skończy się obecna władza) a my jako naród jeszcze długo będziemy mieli zakodowane że "trzeba ciągnąć ile się da". To tak samo jak po słusznie minionym systemie pozostało w społeczeństwie słynne "czy się stoi, czy się leży..." albo "jak się nie ma co się pragnie, to się kradnie co popadnie". Dlaczego jestem temu przeciw?? Bo skutki odczujemy wszyscy a jednak nie wszyscy sobie "uczciwie" wyłudzimy pieniądze choćby z RMG.

 

43 minuty temu, masa24 napisał:

Nie można mieć pretensji do kogoś ze kreatywnie myśli. Nie okrada nikogo, Spełnia warunki i czerpie z tego korzyści.

Kreatywnie myśli 😉 https://pl.wikipedia.org/wiki/Eufemizm

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

takie wasze wywody to jak pretensje do garbatego ze ma proste dzieci

bezsens

ktos kto dostaje dotacje spelnia tak samo warunki jak i wy, ciezko pracujacy na swoich hektarach 5 hektarowcy. Wiec dlaczego obrazacie kogos kto spelnia takie same wymogi i kryteria jak wy?? W czym czujecie sie lepsi? Ze wy za premię kupicie pług i brony a ktos inny odkupi od ojca 2 ha ziemi? Ma taka mozliwosc i korzysta z tego. Jakbyscie mogli kupic od rodzica ziemie zamiast sprzetu to zrobilibyscie to samo a pieniadze wydali na co chcecie( moze i nawet wiekszy sprzet a nie taki ktory narzuca arimr)

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kolego, co innego przykładowy większy sprzęt i dziubanie dalej sobie na gospodarstwie niż "nowy golf" za pieniądze przeznaczone stricte na sprawy rolnicze. Jeśli ktoś z jakiś względów potrzebuje "nowego golfa" (bo jest np. inwalidą i potrzebuje samochodu inwalidzkiego) a są tego typu programy pomocowe, to niech też oczywiście z nich korzysta. Osobiście jestem jeszcze w stanie zrozumieć np. nagminne przepisywanie na dzieci parę ha żeby dostały premię z MR, kiedy te pieniądze zostały wydane na inwestycje W GOSPODARSTWIE. Innymi słowy, te pieniądze zasiliły coś, dzięki czemu ludzie będą mieli polepszone warunki pracy lub zwiększony potencjał wytwórczy. Ja nikogo nie obrażam ale wyrażam w sposób kulturalny swój pogląd na sprawę, ale jeśli kogoś gdzieś obraziłem, to proszę mi to wskazać - przeproszę.

Przy okazji, ja za $$$ z RMG chcę zakupić grunty a nie "nowe brony", a gruntów mam w planie kupić w sumie prawie 5 ha, więc RMG sfinansuje mi raptem 30% inwestycji. Reszta moje oszczędności i kredyt w banku. Poza tym już obecnie mam 11 ha i po tym zakupie będę bliżej niż dalej średniej województwa. Więcej, w perspektywie rysuje mi się długoterminowa dzierżawa 10 ha w uczciwej cenie, więc mam plan w ciągu 2-3 lat osiągnąć w sumie areał 25 ha. Dodam że już myślę o zakupach z MGR bo w moich stronach skorzystanie z "małej modernizacji" jest niejako wstępem do wejścia po tym w MGR.

I teraz, bez osobistych animozji, odpowiedz sobie sam kolego kto tutaj kreatywnie myśli o rozwoju a kto tylko skutecznie chce wyłudzić publiczne pieniądze naciągając prawo. Wybór pozostawiam tobie 😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Jezeli chcesz sie licytowac kto ma dluzszego to ja zaczynalem.z 15 ha dzierzawy po ojcu i praktycznie bez sprzetu. Teraz mam 40 wlasnosci a lacznie gospodarstwo ma 300 ha do ktorych doszedlem w 8 lat. Skorzystalem z mlodego rolnika modernizacji a teraz z premii na dzialalnosc postswie sobie biny. Zeby wziac mlodego rolnika ubezpieczalem sie w krus do tylu bo bym tego nie dostal . I co tez jestem oszustem? Ci ludzie nie kradna, wykorzystuja okazje jakie maja. Polska mentalnosc jest taka zeby ponyskec co zrobic zeby miec leoiej, zeby za***rdalac zeby do czegos dojsc to najlepiej wyzwac kogos kto umie myslec. To co te osoby maja zrobic? Powiedziec kurde kaszlak i kopin rozwina gospodarstwa, ja kupie golfa. Troche mi glupio wobec nich

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

no no, 300 ha - nieźle @masa24   

Temat nam się rozszerzył do stref moralności i uczciwości. Na forum same porządne chłopaki. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jeśli miałem w biznesplanie wpisany zakup gruntów 1.5 ha to czy mogę z tego teraz zrezygnować zrobić zmianę w biznesplanie na zakup maszyn w tych pieniadzach? w międzyczasie doszła mi darowizna 2.2 ha której nie było w momencie składania wniosku a więc wartość ekonomiczna gospodarstwa i tak zwiekszylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 godzinę temu, ravoj napisał:

no no, 300 ha - nieźle @masa24   

Temat nam się rozszerzył do stref moralności i uczciwości. Na forum same porządne chłopaki. 

Nie chodzi o moralność itd,chodzi o to że gdybym składał wniosek o kase na rozwój,i dla mnie by brakło a sąsiad obok dostał by na tego słynnego fikcyjnego Golfa kasę to by mnie i pewno was wszystkich to wkurzyło.Ale ponieważ kasy starczyło dla wszystkich to teraz każdy jak papieros-Mocny W Gębie ;-).Pewno jak by dali po 20 tyś to jeszcze więcej niemieckiego szrotu by można przyciągnąć.I niech mi tu nikt nie pisze że Jak Panstwo Pozwala to czemu nie .Nie ma czegoś takiego jak Państwo ,! Państwo to my!.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
49 minut temu, Karol19891989 napisał:

mam pytanie czy jeśli miałem w biznesplanie wpisany zakup gruntów 1.5 ha to czy mogę z tego teraz zrezygnować zrobić zmianę w biznesplanie na zakup maszyn w tych pieniadzach? w międzyczasie doszła mi darowizna 2.2 ha której nie było w momencie składania wniosku a więc wartość ekonomiczna gospodarstwa i tak zwiekszylem

Możesz zmienić.

Wartości nie zwiększyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

no jak nie zwiększył? przecież ma dodatkowo 2,2 ha, więc chyba zwiększył. 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj