karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Kaszlak79    749
Napisano (edytowany)

@PRZMAS19821982 Ale że co?? Do (mam nadzieję chwilowego) otępienia umysłowego już się przyznałem 😉.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
3 minuty temu, Kaszlak79 napisał:

@PRZMAS19821982 Ale że co?? Do (mam nadzieję chwilowego) otępienia umysłowego już się przyznałem 😉.

To o co pytałes. O tych3 latach....

Many12 raczej pisał o wnosku o druga rate. I tych 3mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Muszę usiąść i zrobić po prostu notatkę z tego rozporządzenia. Sęk w tym, że nie ma jeszcze ogłoszonego kolejnego naboru i nie ma pewności czy coś się nie zmieni w zasadach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
8 minut temu, PRZMAS19821982 napisał:

To o co pytałes. O tych3 latach....

Many12 raczej pisał o wnosku o druga rate. I tych 3mc

Te 3 miesiące sobie wymyślił. Nie ma czegoś takiego w rozporządzeniu.

39 minut temu, Kaszlak79 napisał:

Gwoli ścisłości już tylko zapytam, żeby być pewnym, do 3 lat po otrzymaniu I raty realizujemy założenia biznesplanu, 2 lata po otrzymaniu II raty utrzymujemy założenia tegoż??

Niekoniecznie. Możesz biznesplan zrealizować w miesiąc po otrzymaniu kasy a i tak przez 5 lat musisz trzymać się założeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@Kaszlak79 wstrzymaj się. Będą jeszcze kosmetyczne zmiany lada dzień. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
14 minut temu, marluk napisał:

Niekoniecznie. Możesz biznesplan zrealizować w miesiąc po otrzymaniu kasy a i tak przez 5 lat musisz trzymać się założeń.

Od otrzymania I raty rozumiem??

@freetaxi - tak, wiem. Oby ogłosili to w końcu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poza kosmetycznymi tematami nic się nie zmieni wedle ostatniego naboru.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
15 minut temu, Kaszlak79 napisał:

Od otrzymania I raty rozumiem??

@freetaxi - tak, wiem. Oby ogłosili to w końcu.

Tak

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Prymas1982 - widzę, że w logicznym  rozumowaniu  prześcignąłeś   Pana M.  .............."Many12 raczej pisał o wnosku o druga rate. I tych 3mc" - trzy miesięcy na obróbkę papirków związanych z biznesplanem dla Regionalnych gryzipiórków - sam nie wiem skąd się to wzięło ale taka info krąży na Forum jakiś czas - nawet nie wiem czy wyszła ode mnie ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Jest zapisane w rozporządzeniu o tych 3 miesiącach .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Jak zacytujesz w orginale to M. będzie mógł spać spokojnie ...................a tak naprawdę to historię tworaą Ci najbardziej zaangażowani czyli społeczne doły?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Jest zapisane w rozporządzeniu o tych 3 miesiącach .

Super. Który paragraf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

Jeśli chodzi o 3 mce to kojarzy mi się tylko sprawozdanie z utrzymania realizowanych zobowiązań, które zdaje się właśnie przed upływem tychże 5lat od pierwszej raty.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Dokładnie. Ciągle czekam i czekam na zapis w rozporządzeniu o którym piszą i doczekać się nie mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

Może też chodzić o to, że żeby max wykorzystać czas na drugą ratę (3lata) trzeba na nią wniosek złożyć 3mce przed skoro mają 90dni na weryfikację, ewentualną kontrolę i wypłatę...

Trochę rozumiem te niedoinformowania, sama jak pierwszy raz próbowałam to rozgryźć mało oczopląsu nie dostałam na tych paragrafach...no i to, że w zasadzie każdy nabór ma inne reguły, strasznie to gubi i mąci.

Ciekawi mnie jedeb podpunkt w nowym rozporządzeniu zmieniającym,,mianowicie: 'Zmiany polegające na zwiększeniu lub zmniejszeniu skali produkcji roślin lub zwierząt w gospodarstwie nie wymagają zgody Agencji, jeżeli zostanie zachowany kierunek produkcji określony w biznesplanie dla docelowej sytuacji gospodarstwa oraz zostanie spełniony warunek określony w § 18 pkt 2 lit. c i d.'

Z polskiego na nasze - jeśli mamy zapisane np. 0,5 ha sławetnego słonecznika, ale chcemy zmniejszyć jego powierzchnię o 0,1 ha i mimo to utrzymamy kierunek produkcji i wielkość ekonomiczną powyżej 10tys (13 tys) lub 20% to nie będzie trzeba się o to prosić agencji o zmiany w biznesplanie. To jest spoko, tylko jak by to się miało odbywać? Sami sobie będziemy zmiany w biznesplanie zaznaczać i przy drugiej racie we wniosku pisać co nam finalnie wyszło a oni będą na to ok?

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@rudaziuta

Wydaje mi się że nie masz racji z tymi 90 dniami. Gdyby chcieli się zabezpieczyć w ten sposób wskazali by to wprost w rozporządzeniu. Tymczasem pisze tam że wniosek o druga rate składa się po realizacji biznesplanu ale nie później niż 3 lata po wypłacie pierwszej raty. Jest to opisane precyzyjnie. Więc nie ma nic tam o tym żeby im dać 90 dni na sprawdzenie czy biznesplan jest spełniony czy nie. Jeśli się mylę niech ktoś poprawi byle merytorycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

Nie napisałam, że jest tak w rozporządzeniu bo nie ma, raczej chodziło mi o rozkminy np. manego ;) 3 mce jest tylko przed końcem 5 lat i wsio.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Czyli to ich problem żeby sprawdzić czy spełniłem biznesplan. Wysyłam wniosek o druga rate dzień przed upływem 3 lat i wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

To że wyślesz to nic nie znaczy,masz dostarczyć KOMPLETNY ,jak się okaże że czegoś brak albo zapomniałeś gdzieś podpisać jesteś w du... u murzyna

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx54    1

Panowie. a jak dostaliście dotacje na małe gospodarstwo to bedziecie jeszcze składać inne wnioski na dofinansowanie ciekawi mnie dofinansowanie na przydomowe przetworstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Brawosimo - Rudziutka. .................Mularuk jak wskazuje twój Nick lubisz wszystko zamulić i kopiesz młodziutkie  żytko które jeszcze nie urosło........... rozumiem ,  że Inteligentni ludzie są bardziej drobiazgowi,   ostrożni,   skłonni do refleksji i czują większą niepewność w codziennym życiu ale wyluzuj.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
12 minut temu, xxx54 napisał:

Panowie. a jak dostaliście dotacje na małe gospodarstwo to bedziecie jeszcze składać inne wnioski na dofinansowanie ciekawi mnie dofinansowanie na przydomowe przetworstwo.

Ja planuje składać na MGR w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy może mi ktoś powiedzieć czy na RMG trzeba posiadać na własność określoną procentową ilość ziemi na własność tak jak w MR? Pytam ponieważ ojciec chciałby wystartować na RMG a ja na MR jeżeli by to wypaliło, a naszej ziemi na własność może nie starczyć żeby obdarować te 2 programy.  A może na RMG wystarczy w większości  dzierżawa długoterminowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
Napisano (edytowany)

Wystarczy ale w roku docelowym będzie musiał mieć min 1ha na własność.

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, marluk napisał:

Wystarczy ale w roku docelowym będzie musiał mieć min 1ha na własność.

Ok a czy w tą pow.do RMG na własność wliczają się też zabudowania, drogi, jakiś sad przydomowy itp czy tylko i wyłącznie grunty orne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj