karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

marluk    355

Tzn oni dzisiaj dzwonili i poprosili o te dokumenty. Powiedziałem że może być problem bo paragony. To powiedzieli żebym wysłał razem z poprawkami to co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
Przed chwilą, marluk napisał:

Tzn oni dzisiaj dzwonili i poprosili o te dokumenty. Powiedziałem że może być problem bo paragony. To powiedzieli żebym wysłał razem z poprawkami to co mam.

To weź zrób jak pisałem bo się nie odczepią, kup co kolwiek by miało zwiazek z gospodarstwem i tyle. No i weź fakturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 godzinę temu, ZYLA napisał:

Wniosek o drugą ratę złożony. 23 załączniki. Pani się nakserowała i pieczątek ponabijała😉 Teraz spokojnie czekać na telefon;-)

Kupione maszyny trzeba dołączyć fota danej maszyny do rozliczenia programu , by było widać jak wygląda bo może jakaś nie wie jak to wygląda .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

@galan99 masz rację, dla spokojnosci fotki mozna zrobić maszyn i tabliczek znamionowych, chociaż to powinni zrobić przed wypłatą 2 raty pracownicy arimr podczas kontroli. Zyla pod Warszawę podlega ti myślę ze tam bardziej kompetentni ludzie będą rozpatrywać jego sprawę.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Łódzkie piotrkowski wniosek kolegi który wypełniałem.

Telefon o poprawki. Nabór czerwcowy

Myślałem że będzie więcej. Wielkości działek i inne drobne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 minutę temu, agrarmrc napisał:

Łódzkie piotrkowski wniosek kolegi który wypełniałem.

Telefon o poprawki. Nabór czerwcowy

Myślałem że będzie więcej. Wielkości działek i inne drobne. 

Kurna prosta sprawa najwięcej było poprawek z 1 naboru ,każdy następny już było wiadomo co i jak jak kotlet schabowy z ziemniakami . Teraz jest to samo z rozliczeniem programu z 1 naboru , każdy następny będzie łatwiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Czytałem że wymagają i nawet mnie kusilo porobić zdjęcia, ale tam... Będą chcieli to zrobię. Poprawka napewno będzie. Nie będę nadgorliwy. Faktury zakupu dostali, machina ruszyła, aby to było Pendolino😉

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Pytanie do osób które dostały już pierwszą rate - Po jakim czasie od złożeniu wniosku o wypłate pierwszej raty otrzymaliście pieniądze ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
2 godziny temu, kadore napisał:

Pytanie do osób które dostały już pierwszą rate - Po jakim czasie od złożeniu wniosku o wypłate pierwszej raty otrzymaliście pieniądze ? .

Pierwsze rozdanie 105 dni - wiem, że czekali dłużej dzwoniąc do W-arszawy - historia do opisania dla potomnych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Czyli tu są małe gospodarstwa , ale do czego zmierzam , jak to się stanie to czy małe , czy duże lęgną jak taki minister nam się szykuje .

https://www.wnp.pl/finanse/tadeusz-koscinski-polacy-maja-w-skarpetach-190-mld-zl-ktore-nie-dzialaja-dla-gospodarki,327771.html?fbclid=IwAR17RjTR9ZcofmdHk94OxWV5ctLmPmJR6rQFBMqMeUTDG6zDO6BbUoFNkyY

Tadeusz Kościński: Polacy mają "w skarpetach" 190 mld zł, które nie działają dla gospodarki

W Polsce 190 mld zł leży w postaci gotówki "w skarpetach". Inwestując te pieniądze zyskalibyśmy co roku ok 19 mld zł i to jest główny powód, dla którego promujemy płatności elektroniczne - mówi wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński.

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Czyli jezeli w bp wpisalem zakup silosa to bede mogl go zmienić np na jakaś maszyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
5 minut temu, mds212 napisał:

Czyli jezeli w bp wpisalem zakup silosa to bede mogl go zmienić np na jakaś maszyne?

Tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
Dnia 15.11.2019 o 13:48, marluk napisał:

Tzn oni dzisiaj dzwonili i poprosili o te dokumenty. Powiedziałem że może być problem bo paragony. To powiedzieli żebym wysłał razem z poprawkami to co mam.

A widzisz taki byleś madry na kazdy temat..... A tu niewiesz w wlasnej sprawie........ 😉

Edytowano przez PRZMAS19821982
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Na tym właśnie polega forum, raz doradzasz komuś raz ktoś tobie.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Dnia 15.11.2019 o 15:10, kadore napisał:

Pytanie do osób które dostały już pierwszą rate - Po jakim czasie od złożeniu wniosku o wypłate pierwszej raty otrzymaliście pieniądze ? .

80 pare dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
14 godzin temu, galan99 napisał:

Czyli tu są małe gospodarstwa , ale do czego zmierzam , jak to się stanie to czy małe , czy duże lęgną jak taki minister nam się szykuje .

https://www.wnp.pl/finanse/tadeusz-koscinski-polacy-maja-w-skarpetach-190-mld-zl-ktore-nie-dzialaja-dla-gospodarki,327771.html?fbclid=IwAR17RjTR9ZcofmdHk94OxWV5ctLmPmJR6rQFBMqMeUTDG6zDO6BbUoFNkyY

Tadeusz Kościński: Polacy mają "w skarpetach" 190 mld zł, które nie działają dla gospodarki

W Polsce 190 mld zł leży w postaci gotówki "w skarpetach". Inwestując te pieniądze zyskalibyśmy co roku ok 19 mld zł i to jest główny powód, dla którego promujemy płatności elektroniczne - mówi wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński.

 

Taka tendencja istnieje na całym świecie Oczywiście nie stanie się to z dnia na dzień ale podobnie jak z gotowaniem żaby będzie to żmudny i powolny proces aż będzie za późno aby wyskoczyć I śmiem twierdzić ze nie da się tego uniknąć - jedynie kwestią czasu pozostaje całkowita likwidacja gotówki Mam nadzieję że nie stanie się to za mojego życia

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
14 godzin temu, galan99 napisał:

Czyli tu są małe gospodarstwa , ale do czego zmierzam , jak to się stanie to czy małe , czy duże lęgną jak taki minister nam się szykuje .

https://www.wnp.pl/finanse/tadeusz-koscinski-polacy-maja-w-skarpetach-190-mld-zl-ktore-nie-dzialaja-dla-gospodarki,327771.html?fbclid=IwAR17RjTR9ZcofmdHk94OxWV5ctLmPmJR6rQFBMqMeUTDG6zDO6BbUoFNkyY

Tadeusz Kościński: Polacy mają "w skarpetach" 190 mld zł, które nie działają dla gospodarki

W Polsce 190 mld zł leży w postaci gotówki "w skarpetach". Inwestując te pieniądze zyskalibyśmy co roku ok 19 mld zł i to jest główny powód, dla którego promujemy płatności elektroniczne - mówi wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński.

 

Galan ,  widzę, że tylko ty czaisz co te szabesgoje przy korycie i te w Knesecie na Wiejskiej gotują nam Polakom i klasie CHŁOPSKIEJ. Taki Grzesiu to za pińcet plusik  albo nie wiem czym go przekupili sprzedał  swoje JA dla tych szabasgoi.  Dyć ta POokragłostołowa plaga  zawsze będzie gnębiła wszystko co Polskie i skłócała nas Polaków. Tylko my chłopi możemy zrobić z tym porządek i basta.

Petycja_3.jpg

32 minuty temu, maroon napisał:

Taka tendencja istnieje na całym świecie Oczywiście nie stanie się to z dnia na dzień ale podobnie jak z gotowaniem żaby będzie to żmudny i powolny proces aż będzie za późno aby wyskoczyć I śmiem twierdzić ze nie da się tego uniknąć - jedynie kwestią czasu pozostaje całkowita likwidacja gotówki Mam nadzieję że nie stanie się to za mojego życia

Maroon jedyna nadzieja przed nami to na prezydenta wybrać POLAKA a nie taki9ego Trojańskiego Konia jakim jest doktór Obłuda.

"

Syndrom gotującej się żaby

Jeśli włożymy żabę do garnka pełnego wody i zaczniemy ją podgrzewać, wraz ze wzrostem temperatury żaba zacznie dostosowywać temperaturę swojego ciała. Płaz ten utrzymuje się przy życiu zmieniając swoją temperaturę pod wpływem środowiska.

Jednak kiedy woda jest już na granicy zagotowania, żaba oczywiście nie potrafi się dostosować. W tym momencie decyduje się wyskoczyć. Próbuje to zrobić, ale ponieważ wykorzystała całą swoją energię na dostosowywanie się, nie udaje jej się tego zrobić. W końcu umiera.

Co zabiło żabę? Pomyśl o tym! Większość z was powie, że to gotująca się woda. Jednak tak naprawdę zabiła ją niemożność zdecydowania się na skoczenie w odpowiednim momencie. Oto co próbuje nam przekazać syndrom gotującej się żaby".

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thrym    1

Przed złożeniem wniosku o 1 ratę trzeba załączyć stronę z KPIR. Wystarczy jakikolwiek nawet jeden wpis z dodatkiem faktury od momentu otrzymania decyzji?

I jak w przyszłości rozliczać się ze sprzedaży detalicznej np. na targowisku? Jak to udowodnić? Bo jest sam papierek od opłaty za zajęte miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pamiętaj aby faktura do pierwszej raty była związana z biznesplanem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
7 minut temu, Thrym napisał:

Przed złożeniem wniosku o 1 ratę trzeba załączyć stronę z KPIR. Wystarczy jakikolwiek nawet jeden wpis z dodatkiem faktury od momentu otrzymania decyzji?

I jak w przyszłości rozliczać się ze sprzedaży detalicznej np. na targowisku? Jak to udowodnić? Bo jest sam papierek od opłaty za zajęte miejsce.

Rozliczania z targowiska , czy sprzedaży z podwórka jeśli jest dana uprawa robisz foto danej uprawy że jest na danej działce i tak wygląda i zrywasz dane owoce zależności od uprawy robisz fota pojemników skrzynek i kładziesz kartkę z ceną ile kosztuje .

W rachunkowość wpisujesz sumę sprzedaży nazwa jaki to towar a w uwagach sprzedaż detaliczna bez faktury i paragonu .

Musi być oparte fotami ze dane zdarzenie było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dobre. Gdzie tak wymyślają. 

  • Haha 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nigdzie tak nie wymyślają. Zdjęcie w takich sprawach to nie dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
Przed chwilą, robert55555 napisał:

Nigdzie tak nie wymyślają. Zdjęcie w takich sprawach to nie dowód.

Dyskutowałem o tym dużo , że by mieć spokój trzeba opierać się na dowodach sprzedaję z podwórka też i wolę mieć dowód tak mi mówiono żeby się nie czepiali kiedyś , czy było a nie było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj