karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Dawidos01    86

Nie do ciebie pije tylko ogolnie mnie wkorza to ze ze swiich tego nie robimy prawda a dostaja na mlodego czy na restrukturyzacje podpisza a pozniej placza ze trzeba przeciez widzi sie co sie podpisuje i na co czlowuek sie decyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Dawidos01-w jakim powiecie za wniosek biorą 600 zł-chyba że oddzielnie liczą za biznesplan,dyskietkę,plan nawozowy jak robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Dawidos01-w jakim powiecie za wniosek biorą 600 zł-chyba że oddzielnie liczą za biznesplan,dyskietkę,plan nawozowy jak robisz.

600 zł za bp,wniosek,dyskietka to też bp. to całe koszty w odr

plan nawozowy rzeczywiście osobno,ale jeśli chcesz go robić tylko do tego programu a nie dla siebie to po diabła chcesz go robić już dzisiaj,zrobisz jak decyzje dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

co do szkolen to zalezy gdzie na takie szkolenie pojdziesz sa szkolenia za darmo ale tez sa platne cena zalezy od szkolenia i czesci kraju srednio 300-600 zl
kopin a jaka jest cena planu nawozowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonka    0

Każde badanie gleby jeśli chodzi o próby pobrania azotu wiąże się z kosztem ok 600-700 zł, z tego tytułu, że nie możemy tej próby pobrać sami tylko może to zrobić osoba wykwalifikowana..A jeśli ktoś ma 10 działek to musi takich prób pobrać wiadomo ile... Także koszt tego się ma nijak co do kasy jaka dają.. A poza tym, raczej nikt komu przejdzie wniosek nie będzie,, leżał,, bo swoje cele zamieszczone w biznesplanie musi zrealizować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

Każde badanie gleby jeśli chodzi o próby pobrania azotu wiąże się z kosztem ok 600-700 zł, z tego tytułu, że nie możemy tej próby pobrać sami tylko może to zrobić osoba wykwalifikowana..A jeśli ktoś ma 10 działek to musi takich prób pobrać wiadomo ile... Także koszt tego się ma nijak co do kasy jaka dają.. A poza tym, raczej nikt komu przejdzie wniosek nie będzie,, leżał,, bo swoje cele zamieszczone w biznesplanie musi zrealizować...

 

 

Edytowano przez rd3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7605

Każde badanie gleby jeśli chodzi o próby pobrania azotu wiąże się z kosztem ok 600-700 zł, z tego tytułu, że nie możemy tej próby pobrać sami tylko może to zrobić osoba wykwalifikowana..A jeśli ktoś ma 10 działek to musi takich prób pobrać wiadomo ile... Także koszt tego się ma nijak co do kasy jaka dają.. A poza tym, raczej nikt komu przejdzie wniosek nie będzie,, leżał,, bo swoje cele zamieszczone w biznesplanie musi zrealizować...

Co do szkoleń to spokojnie można zrobić za darmo nawet 2 w roku aby tylko mieć papier że było szkolenie 50 zl w łape i jest szkolenie .

Co do planu nawozowego to lepiej unikać tego bo kasy wydro.

Jak sama definicja mówi .

Co roczne przygotowanie i stosowanie planu nawozowego ( opartego na bilasie azotu oraz chemicznej analizie gleby okreslonego dawkami N , P , K, Mg , i potrzeby wapnowania  ) oraz prowadzenie wykazu działań agrotechnicznych zawierającego prace wykonywane na poszczególnych działkach rolnych w zakresie nawożenia z podaniem nazwy i ilości zastosowanego nawozu pod poszczególne uprawy .

Dlatego tyle to kosztuje przez 5 lat wydro z gospodarstwa  po 15 tyś jak nie wiencej JA TEGO NIE ROBIŁEM PLANU .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonka    0

Więc lepiej zrezygnować z tego planu nawozowego, żeby czasem nie nadziac się na minę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Mi kobieta w odr mówiła, że żadnego badania azotu nie potrzeba robić tylko pisać w planie nawozowym ile azotu wnosimy do gleby w nawozach a próby robi się tylko z P,K i Mg oraz odczyn Ph. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ze strony ARiMR odnośnie planu nawozowego:

 

" Zalecane jest, aby plan nawozowy był opracowany i  stosowany od pierwszego sezonu wegetacyjnego objętego realizacją biznesplanu. Kopia planu nawozowego oraz kopia wyników chemicznej analizy gleby musi stanowić załącznik do wniosku o płatność drugiej raty pomocy. Plan nawozowy powinien być sporządzony przez doradcę. Aby udokumentować stosowanie planu nawozowego beneficjent powinien prowadzić wykaz działań agrotechnicznych (prace wykonywane na poszczególnych działkach rolnych), w zakresie nawożenia podając nazwę oraz ilość zastosowanego nawozu pod poszczególne uprawy. Odwołanie w przepisie § 16 ust. 2 pkt 5 lit. a tiret drugie rozporządzenia do planu nawozowego, o którym mowa w załączniku nr 2 do rozporządzenia dot. "Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego" objętego PROW na lata 2014-2020 (Dz. U. z 2015 r. poz. 415 z późn. zm. ) należy traktować, jako wymóg corocznego opracowania dla gruntów ornych (a więc nie sadowniczych) i stosowania planu nawozowego, opartego na bilansie azotu oraz chemicznej analizie gleby, określającego dawki N, P, K, Mg i potrzeby wapnowania. Wyniki chemicznej analizy gleby najczęściej ważne są 4 lata."


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

No to wynika z tego, że jednak trzeba badać azot. Jutro zadzwonię do laboratorium i dowiem się o cenę badania tego azotu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

badanie azotu jest bardzo drogie. Myślę że robimy zwykła analizę plus węgiel organiczny . A zasobność azotu i zalecane dawki określa się z planu nawozowego. Poza tym badanie azotu należało by robić przed zasiewem każdej rośliny uprawnej i za każdym razem obliczać dawki. Bo jest to składnik wysoko ruchomy w glebie. Zresztą kolega @rd3 podał Wam wszystko na tacy. Nie mieszajcie już ludzie!!! 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

http://www.odr.pl/ekologia-i-rodowisko/programy-rolnorodowiskowe/program-rolnosrodowiskowo-klimatyczny-prow-2014-2020/1989-podstawowe-wymogi-pakietow-wariantow-rolno-srodowiskowo-klimatycznych

Tutaj można poczytać na temat tego planu, a z drugiej strony nie wiadomo co to dalej bedzie podobno dopłaty unijne mają być tylko do 2020 roku a po tym czasie ma przejąć to rząd więc pewnie i tak już żadnych dopłat nie bedzie a z tych programów nie bedzie miał kto nas rozliczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Tak tak a jak był kryzys i banki bankrutowały to szczęśliwi klienci tych banków nie musieli spłacać kredytów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

a co z tym co niby arr mialo sie laczyc z arimr? najlepszym rozwiazaniem na plan jest nie pisac sie na to dziadostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

My weszlismy w plan nawozowy ale o koszty jeszcze nigdzie nie pytałem ani nie szukałem jak trzeba to sie zrobi niewidze w tym problemu ale racje tez przyzna je odr mowi co innego i arimr co innego wprowadzaja taki zamet niewiem moze zeby zniechecic nas rolnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

nieee. Po prostu oni też nie wiedzą jak to do końca ma być z tym wszystkim. Jedni to przyznają i mówią tak otwarcie inni udają że wszystko wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

ja znam taki przypadek ze w powiatowy oddzial nie wiedzial jak przyjac wbiosek hehe i tu ZYLA Ma racje oni sami dokladnie nie wiedza i tu sie zamet zrobi. a mam pytanie czy kolego Zyla zlozyles juz wniosek bo pisales ze sam robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Wniosek mam już prawie gotowy, w większości robiony samemu, tylko pierwszą tabelę z celami nie wiedziałem jak to uzasadniać tam, ale w tym pomogła mi wczoraj kobieta z odr. Po prostu zaszlem do niej z laptopem. Czy dobrze to nie wiadomo bo ona też tego nie robiła. Telefonicznie porozmawialem z użytkownikiem @benio, który ma podobne cele co ja. Skompletuje jeszcze oferty na maszyny i blachę i jutro planuję złożyć. Aby wzięli, potem będą wzywać do poprawek. A nie przyznają? Trudno się mówi, żyje się dalej.
Jeszcze te rubryki: innowacyjność...(zapomniałem reszty) To nie wniem co tam pisać, ale wieczorem podam to może ktoś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

Dokladnie probowac trzeba inni dawno mieli szanse teraz my mali zostalismy My tez te wykazy maszyn dolaczylismy a koles z ODR ktory robil wniosek powiedzial ze to nie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w celu uzyskania dodatkowych punktów za korzystanie z usług doradczych i szkoleń trzeba zadeklarować wzięcie udziału w 4 szkoleniach i skorzystanie z 4 usług czy wystarczy po 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wystarczy 4 szkolenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj