karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

zic    0

Ale jakie faktury to mamy założyć firmę. To nie jest restrukturyzacja gospodarstw tam biorą po 300 tyś. To może i wymagania wieksze ciągniki za 600 tyś. I są vatowcami. A jak przyjdzie grad lub dziki to co. Ja wszystko sam pisałem. Ja będą wymyślać to mam ich w d... . To po co arimr jak my wniosków nie złożymy.
W MR to tu na forum piszą że dzierżawią od rodziców na 5 lat obory i takie tam. Skąd mamy wiedzieć jaka będzie cena jaki popyt. Czu ludzie się nie zniechęcą wszystko kwestia mody np choinki duży przelicznik kti na to ma rachubki na sprzedaż lub truskawki sprzedawane ,przy drodze'może jeszcze kasa fiskalna. Nawet na skupach ceny truskawek nie wiedzą na 2 dzień a co dopiero faktury. Byle by kasa była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4
ppawelekk

posadź 1,2 ha choinek koszt najmniejszych sadzonek wyjdzie Ci ok 10 tys zł

na dochód z choinek trzeba czekać 5-7 lat więc nikt się o żadne faktury pytać nie będzie

wzrost wykażesz  i po problemie 

Edytowano przez rd3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

ppawelekk

posadź 1,2 ha choinek koszt najmniejszych sadzonek wyjdzie Ci ok 10 tys zł

na dochód z choinek trzeba czekać 5-7 lat więc nikt się o żadne faktury pytać nie będzie

wzrost wykażesz  i po problemie 

 

Tylko czy dostanie pozwolenie na zasadzenie choinek na polu ornym , tak byle gdzie przylasach niema problemu . Trzeba popytać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppawelekk    0

kur... teraz to już sam nic nie wiem. nic a nic. kumpel mówił ze muszę zbierać wszystkie faktury żeby w razie kontroli wykazać ze wykazałem wartość sprzedaży na 10 tys euro. teraz czytam ze nie trzeba faktur... ten program taki troche ryzyk-fizyk. albo bedzie kontrola-albo nie.

 

dokładnie - skad mamy wiedziec jaki bedzie popyt, chociazby cena swini. teraz 5 zł za rok moze być 3 zł.

już nic nie wiem... najbardziej męczy mnie myśl ze za 5 lat bede plul sobie w brode ze nie zaryzykowałem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

Tylko czy dostanie pozwolenie na zasadzenie choinek na polu ornym , tak byle gdzie przylasach niema problemu . Trzeba popytać .

 uprawa choinek traktowana jest jako uprawa rolnicza i  nie wymaga żadnych pozwoleń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppawelekk    0

Ale jakie faktury to mamy założyć firmę. To nie jest restrukturyzacja gospodarstw tam biorą po 300 tyś. To może i wymagania wieksze ciągniki za 600 tyś. I są vatowcami. A jak przyjdzie grad lub dziki to co. Ja wszystko sam pisałem. Ja będą wymyślać to mam ich w d... . To po co arimr jak my wniosków nie złożymy.

W MR to tu na forum piszą że dzierżawią od rodziców na 5 lat obory i takie tam. Skąd mamy wiedzieć jaka będzie cena jaki popyt. Czu ludzie się nie zniechęcą wszystko kwestia mody np choinki duży przelicznik kti na to ma rachubki na sprzedaż lub truskawki sprzedawane ,przy drodze'może jeszcze kasa fiskalna. Nawet na skupach ceny truskawek nie wiedzą na 2 dzień a co dopiero faktury. Byle by kasa była.

Moge zapytać co Ty zaplanowales w swoim biznesplanie?

 

Choinki choinkami,dynie dyniami ale chyba bym sie nie odwazyl nigdy nie mialem z nimi doczynienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zic    0

Słoneczniki na kwiaty. Ale może zmienię na choinki. Mam leszczynę truskawki. Ja mam takie zwariowane pomysły. Ale chodzi o innowację i zmianę profilu produkcji. To na co mam zmieniać żeby było tak jak chcą. Inwestycje ma w miejce do plukania. Lapanie wody deszczowej jej zagospodarowanie i takie tam.

Edytowano przez zic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

kur... teraz to już sam nic nie wiem. nic a nic. kumpel mówił ze muszę zbierać wszystkie faktury żeby w razie kontroli wykazać ze wykazałem wartość sprzedaży na 10 tys euro. teraz czytam ze nie trzeba faktur... ten program taki troche ryzyk-fizyk. albo bedzie kontrola-albo nie.

 

dokładnie - skad mamy wiedziec jaki bedzie popyt, chociazby cena swini. teraz 5 zł za rok moze być 3 zł.

już nic nie wiem... najbardziej męczy mnie myśl ze za 5 lat bede plul sobie w brode ze nie zaryzykowałem....

Faktura czy rachunek do wpisania w rachunkowość że nastopiła sprzedaż danej uprawy , ale jak rozprowadzisz dany towar po sosiadach to wpisuje się samemu ilośc i sumę tylko w rosodnych ilościach bo przepisy tego nie okreslaja .

Utrzymanie wzrostu to tak samo jak na wyisciowym wedle przelicznika  SU , a nie ceny towaru .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnych faktur, wielkość ekonomiczna ma wzrosnąć według ich przeliczników, a chyba wszyscy dobrze wiemy, że przeliczniki swoje, a rzeczywistość swoje. Poza tym jako ryczałtowcy możemy sprzedawać warzywa na przykład na placu i nikt mi nie udowodni ile i w jakiej cenie sprzedałam, więc do zeszyciku można sobie wpisać cokolwiek się podoba. Jakby trzeba było udowodnić ten wzrost ekonomiczny na fakturach, to by to jasno powiedzieli i nie bawiliby się w żadne przeliczniki. 


Jeśli mamy z mężem rozdzielczość majątkową, to też musi mi podpisać oświadczenie, że wyraża zgodę? Ktoś wie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zic    0

Chyba musi bo napisane że jak jest w związku. Znam ten problem z drugą połiwą. Trzeba się dogadać chech. Najlepiej wieczorkiem i odrazu kartka do podpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppawelekk    0

ok zdecydowałem się dziś złożyłem papiery, babeczka ODR powiedziala ze moge zrezygnwoac w kazdej chwili dopoki nie wezmę kasy. moze do tego czasu będą jeszcze jakies informacje.

 

jeszcze mam jedno pytanie co do świń. czy sa jakies specjalne wymagania co do ich warunków bytowych?? tzn jakaś okreslona powierzchnia na dana ilosc? oczywiscie nie bedzie patologii u mnie, prosze sie nie martwic, ale nie chcialbym pozniej dostac jakiej kary za to, ze mam o 2 m za mala obore

Edytowano przez ppawelekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucash    6

kur... teraz to już sam nic nie wiem. nic a nic. kumpel mówił ze muszę zbierać wszystkie faktury żeby w razie kontroli wykazać ze wykazałem wartość sprzedaży na 10 tys euro. teraz czytam ze nie trzeba faktur... ten program taki troche ryzyk-fizyk. albo bedzie kontrola-albo nie.

 

dokładnie - skad mamy wiedziec jaki bedzie popyt, chociazby cena swini. teraz 5 zł za rok moze być 3 zł.

już nic nie wiem... najbardziej męczy mnie myśl ze za 5 lat bede plul sobie w brode ze nie zaryzykowałem....

 

Jaki masz problem, wpisz tunele jak masz mało gruntu, nawadnianie, jakiś opryskiwacz i gotowe.

500 zł chyba nie dużo jak masz żałować że nie ryzykowałeś, a ten Twój kolega ......

Hodowla to temat rzeka, dobrostan zwierząt i nie tylko się kłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Koledzy czy coś można wpisać w Celach, rubryce :innowacyjny produkt? Kupuje opryskiwacz, pielniko-obsypnik i sortownik oraz wymiana eternitu. I czy w końcu wymiana eternitu to inwestycja budowlana, bo mi mówiono że nie?

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

ppawelekk no i dobrze ze sie zdecydowales przyznadza to dobrze nie to stracisz te pare groszy gdzie skladales i ktory byles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy coś można wpisać w Celach, rubryce :innowacyjny produkt? Kupuje opryskiwacz, pielniko-obsypnik i sortownik oraz wymiana eternitu. I czy w końcu wymiana eternitu to inwestycja budowlana, bo mi mówiono że nie?

 Jest inwestycją budowlaną. Przecież nawet w tej tabelce "WYKAZ RODZAJÓW INWESTYCJI W ZAKRESIE OCHRONY ŚRODOWISKA (...)" wymiana eternitu jest w podkategorii "Inwestycje budowlane". 

Jeśli chodzi o innowacyjny produkt, to pan z ARiMR-u mówił mi swego czasu, że to musi być jakaś nowa ulepszona odmiana, która na przykład będzie dawać większe plony, albo ma jakieś lepsze właściwości. Ale z tego co zdążyłam zauważyć tam każdy mówi co innego, więc nie wiem czy rzeczywiście tak będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Dziękuję za odpowiedz, ale na inwestycję budowlaną nie trzeba pozwolenia, projektów itd? Przy wymianie pokrycia jest to zbędne (chyba) jeśli nie ingeruje się w konstrukcję dachu. Wystarczy zgłoszenie prac budowlanych. Źle by nie było bo łapnął bym punkty za budowlankę, ale nie chcę sie władować w dodatkowe koszty i komplikacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz, ale na inwestycję budowlaną nie trzeba pozwolenia, projektów itd? Przy wymianie pokrycia jest to zbędne (chyba) jeśli nie ingeruje się w konstrukcję dachu. Wystarczy zgłoszenie prac budowlanych. Źle by nie było bo łapnął bym punkty za budowlankę, ale nie chcę sie władować w dodatkowe koszty i komplikacje

 

"Ponadto, każda inwestycja budowlana powinna być realizowana zgodnie z przepisami prawa powszechnie obowiązującego, w szczególności ustawy Prawo budowlane. Oznacza to konieczność dopełnienia przez inwestora wymaganych czynności takich jak np. zgłoszenie zamiaru prowadzenia robót budowlanych, uzyskanie pozwolenia na budowę, pozwolenia wodnoprawnego itd."

 

Czyli uwzględniają prace, które wymagają jedynie zgłoszenia, za inwestycje budowlane. Przy zgłoszeniu nie jest też potrzebny projekt, więc agencja też nie ma prawa go wymagać. No chyba, że będziesz zmieniać konstrukcję dachu, ale jeśli tylko wymiana pokrycia, to wystarczy zrobić zgłoszenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Bardzo mądrze pani prawi. Czyli wystarczy że w biznesplanie w sekcji "pozostałe informacje" zaznaczę "tak" i opiszę to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Słuchajcie. mam kolejną zagwozdkę. By złożyć wniosek o pierwsza płatność muszę rozpocząć realizację biznesplanu. A realizacja biznesplanu polega na rozpoczęciu realizacji założonych w nim działań. Czyli co muszę coś zacząć kupować, budować, ale jak? Za własne muszę bo nwm czy np. sprzedawca sprzeda mi maszyny i poczeka do 90 dni na płatność (bo tyle ma czasu agencja.)

 

Kolejna sprawa to druga rata płatności . Następuje ona po realizacji biznesplanu. Czyli wszystko muszę zrobić, a nie mam przecież wszystkich pieniędzy. Obawiam się że mogę nie posiadać takiej kwoty tym bardziej że będę musiał jeszcze dużo włożyć swoich pieniędzy w np. konstrukcję dachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

To zapowiada się porażka tego programu.Ja sam zrezygnowałem bo nie mogłem skorzystać tak jak bym chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. mam kolejną zagwozdkę. By złożyć wniosek o pierwsza płatność muszę rozpocząć realizację biznesplanu. A realizacja biznesplanu polega na rozpoczęciu realizacji założonych w nim działań. Czyli co muszę coś zacząć kupować, budować, ale jak? Za własne muszę bo nwm czy np. sprzedawca sprzeda mi maszyny i poczeka do 90 dni na płatność (bo tyle ma czasu agencja.)

 

Kolejna sprawa to druga rata płatności . Następuje ona po realizacji biznesplanu. Czyli wszystko muszę zrobić, a nie mam przecież wszystkich pieniędzy. Obawiam się że mogę nie posiadać takiej kwoty tym bardziej że będę musiał jeszcze dużo włożyć swoich pieniędzy w np. konstrukcję dachu.

 

Co do pierwszej części - jeśli chodzi o inwestycję budowlaną, to wystarczy, że pokażesz im zgłoszenie robót budowlanych (ewentualnie umowa z budowlańcem na wykonanie usług). Wydaje mi się, że w Twoim wypadku by to wystarczyło i nie musiałbyś już dostarczać żadnych umów czy faktur dotyczących maszyn, bo nie jest powiedziane, że trzeba zacząć realizować każdy punkt biznesplanu, tylko generalnie coś zrobić. 

 

Co do drugiej części - owszem, musisz ze swoich pieniędzy dołożyć, tak żeby wszystko co wyszczególniłeś w biznesplanie było kupione i zrobione w momencie złożenia wniosku o drugą ratę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

ZYLA pisales ze zlozyles juz wniosek a teraz sie dopytujesz to jestes nie zorientowany Inwestycje budowlane wiaza sie z pozwoleniami albo zgloszeniami bo sam sie dopytywalem a inwestycje musisz zaczac przed zlozeniem decyzji o wyplate pierwszej raty od najprostszych zeczy np od uproszczonej rachunkowosci jesli sie myle to prosze mnie poprawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj