karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

derek71    2

Najnowsze info z agencji.

Tegoroczny nabór RMG. Na rozpoczęcie biznesplanu nie można przedstawić faktur za : paliwo , nawozy opryski jęśli wcześnie były uzywane w gospodarstwie .

Może być faktura np na folie do pakowania słonecznika ( jeśli była wpisana ) lub umowa pszedwstępna na maszyny . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

A ja dałem fakturę na nawozy. Normalne że wcześniej też były nawozy i paliwo używane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizbern    8

Moją fakturę na opryskiwacz z 90-cio dniowym terminem płatności odrzucili przy składaniu wniosku o 1 ratę. Przeszły tylko faktury opłacone (paliwo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek71    2

Pani stwierdziła ze mieli w tym roku kontole i nowe wytyczne tego zabraniają . To że wysłaleś nie znaczy że przejdzie w agencji . Chyba że każde wojewódzwo robi inaczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem wysłane i jeśli było by coś nie tak, na pewno odezwali by się do mnie czy do wnioskodawcy. Paliwo to wiem, że unia zanegowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ARiMR przyznaje 2 punkty za zmianę kierunku produkcji? Gdy np. sieliśmy zboża i zaczniemy siać rzepak? Jakie warunki tutaj muszą być spełnione?
Przygotowuję wujkowi zmianę do wniosku a nie za bardzo wiem kiedy za to są naliczone punktu.
W roku roku wyjściowym była pszenica ozima, jęczmień jary a w docelowym dojdzie rzepak i kukurydza. Dadzą za to punkty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    102

W excellu Ci wyjdzie czy nastąpiła zmiana produkcji czy nie gdy powpisujesz wszystkie uprawy w roku wyjściowym i docelowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

a czy arimr po kupnie maszyn chce jakieś zdjecia tych maszyn czy coś? jak ojciec korzystał z prow to pamietam że fotki maszyn musieliśmy robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    71
1 godzinę temu, MatiRol92 napisał:

 

U mnie na kontroli sobie sami robili zdjęcia. Maszyn i materiałów budowlanych. 

Nie umiem cytatu usunąć. Sorry. 🙂

Edytowano przez ciaastus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16
10 godzin temu, Stefan123321 napisał:

Kiedy ARiMR przyznaje 2 punkty za zmianę kierunku produkcji? Gdy np. sieliśmy zboża i zaczniemy siać rzepak? Jakie warunki tutaj muszą być spełnione?
Przygotowuję wujkowi zmianę do wniosku a nie za bardzo wiem kiedy za to są naliczone punktu.
W roku roku wyjściowym była pszenica ozima, jęczmień jary a w docelowym dojdzie rzepak i kukurydza. Dadzą za to punkty? 

Ale punktów w górę to ty nie dostaniesz. Jeżeli wydali już decyzję, to ty możesz punkty ale w dół zrobić, jeżeli składasz zmianę. Domyślam się, że jest już w ARiMR lista rankingowa. Jeżeli można byłoby po wydaniu decyzji dokładać kolejne zobowiązania żeby nabić punkty, to te programy nigdy by nie ruszyły, bo list rankingowych nigdy by nie wywiesili.

Zaczekaj na wywieszenie list rankingowych. Z doniesień medialnych jest info, że kasa jest dla wszystkich, którzy mieli te minimum punktów, 7pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621

Zmiana profilu produkcji: - przed złożeniem wniosku  uprawiałeś tylko roślinki - profil roślinny. Hodowla zwierząt - profil zwierzęcy, profil ogrodniczy.  Zwierzęta mleczne na opasy też zmiana profilu.

Zdjęcia z uwidocznieniem tabliczek znamionowych przedstawiasz przy wniosku o II ratę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
22 minuty temu, many13 napisał:

 

Zdjęcia z uwidocznieniem tabliczek znamionowych przedstawiasz przy wniosku o II ratę.

No powiedzmy że tak.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16
1 godzinę temu, many13 napisał:

Zmiana profilu produkcji: - przed złożeniem wniosku  uprawiałeś tylko roślinki - profil roślinny. Hodowla zwierząt - profil zwierzęcy, profil ogrodniczy.  Zwierzęta mleczne na opasy też zmiana profilu.

Zdjęcia z uwidocznieniem tabliczek znamionowych przedstawiasz przy wniosku o II ratę.

Ja w roku wyjściowym uprawiałem tylko zboża. Zmiana produkcji u mnie polega na "wejściu" w warzywa: ziemniaki, marchew. Na części areału, aby złapać punkty SO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1314
51 minut temu, Damian24424 napisał:

Głupie pytanie ale ciągle mam wątpliwości czy w te 60Tys liczą cenę maszyny brutto czy netto ?

Brutto .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatek25    4

Składając wniosek o wypłatę słyszałem jak Pani z Agencji mówiła że nie będzie nowego naboru z restrukturyzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
1 godzinę temu, Kwiatek25 napisał:

Składając wniosek o wypłatę słyszałem jak Pani z Agencji mówiła że nie będzie nowego naboru z restrukturyzacji.

póki co w harmonogramie jest, w przeciwieństwie do modernizacji której nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621
5 godzin temu, PRZMAS19821982 napisał:

No powiedzmy że tak.

Mało tego - radzę sprawdzić dokładność wpisów na tabliczkach znamionowych z parametrami podanymi na fakturze i w specyfikacji - komisja wszystko wyłapie. Musiałem na jej wniosek dorobić ostatnią cyfrę w roku produkcji i cyferkę w typie. Takie braki lekceważymy przy zakupie a póżniej gimnastyka. Dwa razy jeżdziłem coby wystawiła prawidłową specyfikację a i tak komisja wyłapała w drugim sprzęcie niezgodność specyfikacji z danymi na tabliczce znamionowej kosiarki i ujęła to w Liście kontrolnej do raportu z czynności kontrolnych Program Rozwoju Gospodarstw Wiejskich na lata  2014 2020 i podsumowała to wpisem  "Stwierdzono rozbieżność w specyfikacji technicznej odnośnie roku produkcji oraz masy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167
4 godziny temu, Polus0 napisał:

Ja w roku wyjściowym uprawiałem tylko zboża. Zmiana produkcji u mnie polega na "wejściu" w warzywa: ziemniaki, marchew. Na części areału, aby złapać punkty SO.

Jaki minimalny areał wymaga ARIMR, by dostać punkty za zmianę kierunku produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taka zmianę wprowadź uprawy i powierzchnie w roku docelowym w tabeli 4 żeby w tabeli 25 zmiana nastąpiła profilu w roku docelowym( inna niż w roku wyjściowym).

@AdamKutno , @Stefan123321

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
1 godzinę temu, many13 napisał:

Mało tego - radzę sprawdzić dokładność wpisów na tabliczkach znamionowych z parametrami podanymi na fakturze i w specyfikacji - komisja wszystko wyłapie. Musiałem na jej wniosek dorobić ostatnią cyfrę w roku produkcji i cyferkę w typie. Takie braki lekceważymy przy zakupie a póżniej gimnastyka. Dwa razy jeżdziłem coby wystawiła prawidłową specyfikację a i tak komisja wyłapała w drugim sprzęcie niezgodność specyfikacji z danymi na tabliczce znamionowej kosiarki i ujęła to w Liście kontrolnej do raportu z czynności kontrolnych Program Rozwoju Gospodarstw Wiejskich na lata  2014 2020 i podsumowała to wpisem  "Stwierdzono rozbieżność w specyfikacji technicznej odnośnie roku produkcji oraz masy".

Ja już dawno po 2 racie.przeszlo wszystko bezproblemowo....

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    751

Dziś otrzymałem pismo poniższej treści. Centrala Agencji z Warszawy na pełnej stronie maszynopisu odpowiada i uzasadnia, że nie może udzielić mi informacji związanych z aktualnie obowiązującym ostatecznym terminem realizacji biznesplanu dla wniosków z naboru roku 2020. Nie wspomnę o tym, że krótko w 2-3 zdaniach można było tak po ludzku na moje pytania odpowiedzieć - zajęłoby to o wiele mniej czasu pracy urzędnika niż uzasadnianie dlaczego tego nie mogli zrobić.

Zgodnie w poleceniem zawartym w tej "grzecznej" odpowiedzi - zadzwoniłem do powiatowego oddziału który prowadzi mój wniosek. Okazało się że Pani która się zajęła moją sprawą już tam nie pracuje... Ale szczęściem połączono mnie z kimś kto tę sprawę przejął. Tłumaczę "nowej" Pani w czym rzecz, co się stało i że kupujący wycofał się ze sprzedaży - w związku z czym BARDZO mi zależy kiedy przypada ostateczny termin na realizację bp w moim przypadku. Poinformowałem także Panią że wniosek jest z naboru 2020 roku a I rata pomocy otrzymana w czerwcu 2021. Nastąpiła chwila konsternacji po czym Pani odpowiedziała że... musi się zaznajomić z moją sprawą, kiedy był składany wniosek o pomoc i kiedy otrzymałem pierwszą ratę 🤣😂😅. Odpowiedziałem raz jeszcze kiedy wniosek i kiedy kasa oraz że zapytywałem się (na piśmie) o sprawę terminu w centrali ale skierowano mnie bezpośrednio do oddziału zajmującego się sprawą. Powiedziałem także że przestudiowałem scalone rozporządzenie z 2020 oraz jego dwie "nowelki" z 2021 a także że szukałem pomocy tu na AF. Pani niewzruszenie powtórzyła że musi się zaznajomić z moją sprawą i że mi oddzwoni ,ale nie jest wykluczone czy nie będę musiał się po tę informację zgłosić "oficjalnym pismem" tak samo jak do centrali... Śmiać się czy płakać?? W każdym razie - sen wariata.

Po raz kolejny składam moją prośbę do ludzi obstrzaskanych w temacie na bieżąco - czy ów nieszczęsny ostateczny termin realizacji biznesplanu przesunięto na 31 sierpnia 2025 roku dla WSZYSTKICH naborów, uwzględniając oczywiście maksymalny 3 letni okres na tę realizację?? Dla mnie to naprawdę sporo, bo ziemia to nie maszyny czy inne środki i w moich stronach pojawia się dość nieregularnie... Może ktoś choć wie gdzie można by się zgłosić z ww. zapytaniem żeby trafić na kogoś kto będzie chciał po prostu rozwiać moje wątpliwości??

269846642_1516998102017136_7205315451361222821_n.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj