Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19746

No i kosić nie wysuszony na pył 

Milwa siana 10 marca. Zdjęcie z 15 kwietnia 

IMG_20240417_074501.jpg

IMG_20240417_074509.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530
Napisano (edytowany)

Na petkusie idzie odzielić połowki , przyjedż to Ci wyczyszcze

Jaki rozstaw rządków chyba większy niz 12,5, coś rzadki mi się wydaje, duże przerwy

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38
1 godzinę temu, Grzesiu90209 napisał:

Kupiłem wialnie z firmy pod Wrocławiem i dobrze czyści. Żadnych sit, sam wiatr.

Podeślij ich stronę, też rozglądam się za czymś do czyszczenia zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Na petkusie idzie odzielić połowki , przyjedż to Ci wyczyszcze

Jaki rozstaw rządków chyba większy niz 12,5, coś rzadki mi się wydaje, duże przerwy

Ja z drugiego końca Polski jestem to nie bardzo z tym czyszczeniem 😃 dzięki panowie , coś pokombinuje , widziałem że nawet z sortownika na ziemniaki czyszczalnie robią tylko sita trzeba dobrać 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19746
1 godzinę temu, miwigos napisał:

 

Jaki rozstaw rządków chyba większy niz 12,5, coś rzadki mi się wydaje, duże przerwy

12.5

Lekko ponad 110 szt/m²

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
1 godzinę temu, 19seba napisał:

Panowie czym czyścicie groch po żniwach ? Młynkiem to sporo połówek zostaje  , myślałem nad wialnią ale będzie lepiej ? Macie jakieś inne sposoby ?

Do młynka trzeba dokupić sita szczelinowe i dobrze czyści 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530
40 minut temu, soltys48 napisał:

12.5

Lekko ponad 110 szt/m²

Czyli wydaje sie mi jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    209
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Na połówki nie ma super rozwiązania. W żniwa dobrzenustawic kombajn, i pilnować robaka jak kwitnie.

jest tylko trzeba szukać, ja mam takie cos :) - połówki, zboża, strąki, wszystko co nie okrągłe wyleci z jednej strony a okrągłe z drugiej, a jak masz np przytulie to później już trzeba przez sita

 

 

20230927_173919.jpg

20230927_173854.jpg

Edytowano przez suffeks
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19746
2 godziny temu, miwigos napisał:

Czyli wydaje sie mi jednak

Złudzenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, bizon1 napisał:

Do młynka trzeba dokupić sita szczelinowe i dobrze czyści 

Jak  to wygląda?

1 godzinę temu, suffeks napisał:

jest tylko trzeba szukać, ja mam takie cos :) - połówki, zboża, strąki, wszystko co nie okrągłe wyleci z jednej strony a okrągłe z drugiej, a jak masz np przytulie to później już trzeba przez sita

 

 

20230927_173919.jpg

20230927_173854.jpg

Gdzie ja takie coś znajdę panie🙆‍♂️

Na szczęście jest chłopak u mnie co  czysto młuci groch🙂 do siewu praktycznie nie ma konieczności czyścić, połówek też mało.  

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
2 godziny temu, suffeks napisał:

jest tylko trzeba szukać, ja mam takie cos :) - połówki, zboża, strąki, wszystko co nie okrągłe wyleci z jednej strony a okrągłe z drugiej, a jak masz np przytulie to później już trzeba przez sita

 

 

20230927_173919.jpg

20230927_173854.jpg

Miałem taką czyszczalnie odśrodkową , ale mnie wkurwiała za bardzo i poszła do żyda . Jak groch był czysty to szło dobrze , ale jak było więcej pachotów , czy wiór ze strąków , to cholerstwo się cały czas zapychało na górze przy dozowniku .

Kosić trzeba jak już dobrze dojrzału , ale np . nie na wieczór z całego dnia upału , lepiej rano jak jeszcze nie uschnie za bardzo i połówek nie ma , teraz tak kosiłem wilgotność między 14-15% miała , i połówek mniej po kombajnie było jak tu na ostatnim zdjęciu po czyszczeniu , a jak już się te połówki troszkę trafiają to wolę 20-30 kg więcej wsiać na ha , niż się bawić w takie czyszczenia , 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9929

Poza corum coś na poprawke w grochu ? Chabra przepuściła doglebowka. 

Siany 30.03 dziś jechałem to ładnie się wyrzedowal. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    142

Butoxone+basagran/benz. Nic innego chyba juz nie ma. Butoxone moze brac chabra bo to podobne do chwastoxu ale nie jestem pewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    209
5 godzin temu, mysza103 napisał:

Miałem taką czyszczalnie odśrodkową , ale mnie wkurwiała za bardzo i poszła do żyda . Jak groch był czysty to szło dobrze , ale jak było więcej pachotów , czy wiór ze strąków , to cholerstwo się cały czas zapychało na górze przy dozowniku .

Kosić trzeba jak już dobrze dojrzału , ale np . nie na wieczór z całego dnia upału , lepiej rano jak jeszcze nie uschnie za bardzo i połówek nie ma , teraz tak kosiłem wilgotność między 14-15% miała , i połówek mniej po kombajnie było jak tu na ostatnim zdjęciu po czyszczeniu , a jak już się te połówki troszkę trafiają to wolę 20-30 kg więcej wsiać na ha , niż się bawić w takie czyszczenia , 

ja zrobiłem mieszadło i silniczek elektryczny w leju na górze powoli miesza i się nie zapycha, np robi 20 obrotów na minutę. bez niego tak jak dużo śmieci dozownik przy małym otwarciu czasami się zapcha trzeba kija wbić poruszać i leci dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2024 o 08:54, szwagier24 napisał:

Podeślij ich stronę, też rozglądam się za czymś do czyszczenia zbóż.

Ja wsadziłem silnik 1 KW  do zwykłego fuchtla i też ładnie oddziela połówki. Boczne klapy też otwarte dość mocno. Wiatr daje konkretnie i trzeba uważać bo boli gdy dostanie się taką kulką grochu 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dexter123    33

corum weźmie rdest powojowaty? Jeśli tak to jaka dawka ewentualnie co dodać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dexter123    33
Napisano (edytowany)

dash z corumem pełna dawka  1,25 planowałem 0,6l wystarczy na opakowaniu napisane średni wrażliwy a że tak powiem trafiło sie pole rdestowe konkret.

Edytowano przez Dexter123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    142

Corum 0,6? To jest na dawki dzielone i dzialaja one bardzo slabo. Testowane w fasoli. I nie ma szans, ze ta dawka weźmie powój 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Ja w zeszlym roku pierwszy raz siałem groch, kosiłem bizonem i połówek naprawdę było mało. Ale to pewnie temu że wilgotność była jeszcze chyba za duża. Łapał trochę temperaturę.

Tegoroczny siany końcem marca.

 

 

Screenshot_20240419-140730.png

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Czym i do jakiej fazy grochu pryskać na chwastnicę jednostronną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Na samosiewy rzepaku w grochu tylko corum czy jest coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj