Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

@Pajej Ja praktykowałem 300 kg/ha i 320/330 kg/ha. Osobiście u mnie lepiej sprawdza się druga opcja. Przy obsadzie około 110 roślin u mnie jest za rzadko ;)

Edytowano przez Lukasz21_Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
quxfrix napisał:

czyli np 0.7kg mistrala 70wg byś dorzucił?

i ile chlomazonu?

wg mnie 900g pendimetaliny, 90g chlomazonu i 100- 150g metrybuzyny.


Pajej napisał:

Ile kg około sieje się grochu jarego? 

ok 100roślin na m², ja w tym roku na borowinie siałem 280kg i plon rekordowy dla mnie. Grunt to wczesny siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quxfrix    1

No to właśnie z tego Stalliona wychodzi około 900g pendimetaliny i 90 chlomazonu na hektar, więc dorzucę jeszcze metrybuzyny.
A czy robiąc tzw. nakładkę lancy to nie przypali chlomazon grochu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk1312    0

Zasiałem w tym roku pierwszy raz groch ozimy. Rośliny w wysokości około 5cm, pojawiła się duża presja że strony miotły. Czy przy obecnych temperaturach jest sens wgl z nią walczyć i co ewentualnie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

A co złe temperatury są? Jak na listopad to rzekłbym że jest gorąco a miotłę w grochu to byle co weźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Ja bym zastosował dawkę 70gram chizalofop-P-etylowy teraz jak tylko da się wjechać. Po co jednoliścienne mają wyciągać składniki pokarmowe z gleby do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    22

100 kg saletra lub saletrzak na początek zanim zawiąże brodawki i lepszy plon niż bez azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Kolega pisał magistra, robił doświadczenia i nie było różnicy czy z azotem czy bez 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

A ja w tym roku dałem samo pk i miałem piękny plon mimo podsmażenia doglebówką, tyle że wcześniej był tam poplon z gorczycy skasowany w październiku. Ziemia to ciężka rędzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66
Dnia 20.11.2023 o 20:02, aro321 napisał:

stosował ktoś dawkę startowa azotu w grochu? np 100 kg mocznika

Stosowałem,  jedyne co dało to że groch wyrósł ponad maske w c330 i gorzej pozniej bylo go zebrac w porównaniu do sianego obok na samej poli6

Mam wsiane poplony z grochu i owsa, które bede kasowal dopiero po 15 lutym, pasuje mi tam wsiac groch, praktykował ktos sianie grochu w grochu czy lepiej odpuścić?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0

Witam Panowie,

planuje posiać groch na działce, gdzie do 15 lutego musze zostawić międzyplon w postaci gorczycy i facelii i zastanawiam się czy nie odbije się to jakoś na plonie i całej uprawie (chodzi mi o szkodniki i choroby). 

Szukałem jakiś wskazówek ale nic nie znalazłem sensownego więc zwracam się do was z tym bo macie jakieś doświadczenia w uprawie grochu i może coś doradzicie czy ma to sens :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

będziesz orał czy bezorka? Ja miałem groch po poplonie z gorczycy, ale poplon zlikwidowany pod koniec listopada. Groch miałem piękny, pomimo najslabrzej działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
Dnia 5.12.2023 o 11:25, Mareg napisał:

Stosowałem,  jedyne co dało to że groch wyrósł ponad maske w c330 i gorzej pozniej bylo go zebrac w porównaniu do sianego obok na samej poli6

Mam wsiane poplony z grochu i owsa, które bede kasowal dopiero po 15 lutym, pasuje mi tam wsiac groch, praktykował ktos sianie grochu w grochu czy lepiej odpuścić?

Dlaczego kasujesz dopiero po 15 lutego? Zobacz jaką pogoda. Ja wczoraj jeszcze ściernisko gruberowałem, a dziś może poplony będę płytki talerzował.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
3 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Dlaczego kasujesz dopiero po 15 lutego? Zobacz jaką pogoda. Ja wczoraj jeszcze ściernisko gruberowałem, a dziś może poplony będę płytki talerzował.

U mnie za mokro  i musi zostać okrywa , na wiosne pojdzie bezorkowiec w poplonie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

U mnie przeschło ładnie, mimo że było z 20cm śniegu. 

Dziś 7⁰ słońce świeci chwilami i wiatr. Wczoraj orkę jeden gospodarz robił jeszcze. 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0
7 godzin temu, Grzechooo napisał:

będziesz orał czy bezorka? Ja miałem groch po poplonie z gorczycy, ale poplon zlikwidowany pod koniec listopada. Groch miałem piękny, pomimo najslabrzej działki.

W gre wchodzi orka najwczesniej jak sie tylko da wjechać. Siałem dość poźno także jakoś super bujny poplon z tego nie wyrósł. Najlepiej byloby go zlikwidować jesienią ale niestety dopłaty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Wiosną bezorkowiec lub talerzowka i siew. Ja w tym roku przeleciałem wiosną talerzowką i w to posiałem. Dobry oprysk na chwasty i groch był ładny 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Rolmlo napisał:

W gre wchodzi orka najwczesniej jak sie tylko da wjechać. Siałem dość poźno także jakoś super bujny poplon z tego nie wyrósł. Najlepiej byloby go zlikwidować jesienią ale niestety dopłaty..

po 15 listopada możesz zmulczować, nawet jak nie zmulczujesz to i tak zima przytrzyma ten międzyplon. Normalnie po 15 lutego zaorać i śmiało siej groch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Opóźniona napewno , też uważam że najlepsza jesienna orka . Ale niekiedy coś tam trzeba było doorać wiosną to przy wcześnie zrobionej nie było widać różnicy . 

W okolicy jeden ma poplon żytni wiosną orze i sieje groch .

Też mam poplon po zbożu samosiewy z racji przymusu . 

Mam 5 ha które ma starczyć na groch i ugór czy kwiatki miododajne 😵

 

A co Polecacie na bylicę i kiedy .Bo miejscami to jakby posiał , a jeszcze poszła razem z grochem do zbiornika 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
3 godziny temu, Rolmlo napisał:

W gre wchodzi orka najwczesniej jak sie tylko da wjechać. Siałem dość poźno także jakoś super bujny poplon z tego nie wyrósł. Najlepiej byloby go zlikwidować jesienią ale niestety dopłaty..

⅕Po 15 listopada teraz możesz płytko talerzować lub mulczować poplon, chyba że masz stary rolnosrodowiskowy program . Ja dziś płytko talerzowalem, na wiosnę gruber i uproszczony siew po tym.

3 godziny temu, Pajej napisał:

Wiosną bezorkowiec lub talerzowka i siew. Ja w tym roku przeleciałem wiosną talerzowką i w to posiałem. Dobry oprysk na chwasty i groch był ładny 

Jaki oprysk stosowałeś?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj