Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GRZES1545    8985
15 godzin temu, Pajej napisał:

Pszenica po 1500 chyba za 2tony. Pszenica wróci do cen z przed wojny na Ukrainie 

Już wróciła   Lubelskie są oferty po 700brutto, groch obecnie 1500zł

Miwgos, skąd ta pewność że pszenica tak zdrożeje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Raczej bedzie taniej. W tygodniu sprzedałem resztki pszenzyta dokladnie 6.5tony po 750zł brutto. Właściciel skupu mówił zeby sprzedawać co sie ma bo bedzie tylko gorzej. Cała polska zasypana po brzegi. Skupy same nie mają gdzie sprzedać. Gosciu mówił ze sie nie zdziwi jak w żniwa zyto bedzie po 500zł. Oby sie nie sprawdziło bo bedzie nieciekawie. Groch  na siew sprzedałem ludziom po 1.7zł kilogram nie czyszczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
1 godzinę temu, Pajej napisał:

Zobaczymy w żniwa kto ma rację. Chciałbym jej nie mieć ale widzę co się dzieje 

Nie w  żniwa tylko za rok, taka cena w zniwa jest nienormalna ,

1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Już wróciła   Lubelskie są oferty po 700brutto, groch obecnie 1500zł

Miwgos, skąd ta pewność że pszenica tak zdrożeje?

Pewności to nigdy nie ma, jak masz dobra pamieć to za rok mi przypomnij , bo ja mam już skleroze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
12 godzin temu, miwigos napisał:

prędzej będzie 1200 jak 700 za rok

Oby , jednak cały ostatni rok się myliłeś w sprawie cen cały czas w 100% , więc czemu byś teraz miał trafić że tak będzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Poprzedni sezon to 90 % rolników myślało że będzie tylko drożej, do żniw jeszcze kika kataklizmów będzie na świecie, , w tej chwili 1100 netto na port za konsumpcje idzie dostać , niżej jak 1000 nie będzie do żniw, tych co mają o sprzedaży ubywa z każdym tygodniem

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
52 minuty temu, miwigos napisał:

Nie w  żniwa tylko za rok, taka cena w zniwa jest nienormalna ,

Pewności to nigdy nie ma, jak masz dobra pamieć to za rok mi przypomnij , bo ja mam już skleroze

Sklerozę i ja mam niestety🤭 chciałbym aby było jak piszesz ale mam złe przeczucia na przyszłość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Zasiłem groch w sobotę ale bardzo dużo leży na wierzchu, czy on powschodzi? Dodatkowo od dziś do czwartku w nocy przymrozki rzędu -3 stopni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Tylko jak leży na wierzchu to nie pryszcz przedwschodowo. U mnie już wyłazi na wierzch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
1 godzinę temu, michal33554 napisał:

Zasiłem groch w sobotę ale bardzo dużo leży na wierzchu, czy on powschodzi? Dodatkowo od dziś do czwartku w nocy przymrozki rzędu -3 stopni 

jak gołębie czy inna zwierzyna nie zje to oczywiście że powschodzi

  • Haha 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
robert123farmer napisał:

5 godzin temu, Fugeo napisał:

Ile metrybuzyny dodajecie do oprysku grochu?

A jaką masz metrybuzyne ? 600 czy 700?

Będę miał 700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
5 godzin temu, migacz napisał:

Tylko jak leży na wierzchu to nie pryszcz przedwschodowo. U mnie już wyłazi na wierzch.

U mnie też parę sztuk zauważyłem że się zaczyna przebijać , chociaż mógłby się jeszcze parę dni wstrzymać , aż miną te przymrozki , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy siane, że już wychodzą? 

U mnie siew 24.03 tylko 38a z 1,5ha planowanego (mokro). Zrobiłem 25.03 doglebówkę przed tymi wszystkimi deszczami i ochłodzeniami i obiecałem sobie nie zaglądać w pole póki nie będzie dało się zasiać reszty 😅 Szkoda nerwów czy zadziała oprysk i oglądać tą wodę 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22
Dnia 30.03.2023 o 20:27, dwdx1906 napisał:

Czy chlomazonem w grochu można tylko 2 dni po siewie, czy jak będą przez tydzień przymrozki to można poczekać?

Kiedys tak opryskałem i działał dobrze, pola czyste do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
2 godziny temu, mysza103 napisał:

U mnie też parę sztuk zauważyłem że się zaczyna przebijać , chociaż mógłby się jeszcze parę dni wstrzymać , aż miną te przymrozki , 

Nic mu będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Pierwszy raz będę siał groch, czy jest on wrażliwy na zaskorupienie uprawionej gleby po deszczach jak np. rzepak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

a mój zimujący jakby nie ruszał, lekko pożółkł, gleba lekka, bez zastoisk wodnych


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
7 godzin temu, Łukaszzz napisał:

A tak teraz wygląda u mnie groch: https://youtube.com/shorts/QIgUyY-30iI?feature=share Pierwszy raz w gospodarstwie mamy groch, siany wiosną miałby raczej słaby potencjał na moich glebach i przy warunkach w zachodniej wlkp., a tak to zobaczymy, bo już jest teoretycznie ,,do przodu"

Strasznie rzadki to raz a dwa że na mój gust to chce chwastownikiem żeby napowietrzyć glebę 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszzz    53
5 godzin temu, Pajej napisał:

Strasznie rzadki to raz a dwa że na mój gust to chce chwastownikiem żeby napowietrzyć glebę 

Ok. 100 roślin/m2 było, ale przez zimę wypadło trochę chyba.

 

12 godzin temu, kubaguzik napisał:

a mój zimujący jakby nie ruszał, lekko pożółkł, gleba lekka, bez zastoisk wodnych

Mój 2 tygodnie temu też tak wyglądał, teraz się ożywił, ale część roślin chyba wypadła, policzę później obsadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj