Polecane posty

migacz    319

Mecenas ładnie stoi. W zeszłym roku astronauta też był ładnie stojący. Milwa i batuta leżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

a wiesz coś o salamance ? jak plonuje , w opisie pisze że też sztywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542

Astronaute i salamanca , są sztywne , ale nie zawsze stoją do zbioru , zależy od pogody, to jest kłopotliwa roślina, na dobrej ziemi marny zysk przynosi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Ja właśnie groch jak sieje to tylko na gorszych stanowiskach bo na lepsze mam inne rośliny :) dzięki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
Dnia 26.02.2023 o 08:38, miwigos napisał:

Astronaute i salamanca , są sztywne , ale nie zawsze stoją do zbioru , zależy od pogody, to jest kłopotliwa roślina, na dobrej ziemi marny zysk przynosi 

Co w takim razie proponujesz po qq na 3kl wszystko uregulowane? Wcześniejsza qq i np na jednym kawałku 2 raz na drugim 3 raz z rzędu i pszenica? Chciałem jakąś roślinę dodać do pszenicy qq i rzepaku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542

Też miałem taki plan na lata , ale po dwóch sezonach sie wyleczyłem , siałem tylko salamance, u mnie krucho z opadami jak kwitnie, a to podstawa plonu

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    534

Dokładnie, groch zysku nie daje. Chyba łatwiej i ekonomiczniej by ci owies wyszedł.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

A ja będę siał pierwszy raz groch , już zakupiona odmiana Astronaute , ale nie wiem czy dawać jakieś nawożenie pod korzeń ? Jeśli tak to co i w jakiej ilości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    793

nie wyobrazam sobie nie dać wcale nawozu, nie wiem może ja mm takie ziemię ale jak nie dam to niewiele co urośnie. Uważam że zawsze coś trzeba dawać aby nie zubożyć gleby ale to jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja zawsze pod orke zimowa daje poferment z biogazowni 18-20m³/ha i nic wiecej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9022
53 minuty temu, Grzechooo napisał:

nie wyobrazam sobie nie dać wcale nawozu, nie wiem może ja mm takie ziemię ale jak nie dam to niewiele co urośnie. Uważam że zawsze coś trzeba dawać aby nie zubożyć gleby ale to jest moje zdanie.

Tylko pk w nawozie tarnogran, ewentualnie superfosfat i sól po 100kg i nie narzekam, ziemia  głownie 4b do 3.5t zbieram chyba że susza to tak jak rok temu koło 2t.

Dnia 1.03.2023 o 22:05, margoo78 napisał:

Dokładnie, groch zysku nie daje. Chyba łatwiej i ekonomiczniej by ci owies wyszedł.

Jak zysku nie daje? Dla mnie choćby przerwanie monokultury to już zysk, i zawsze inna uprawa lepiej plonuje niż zboża po zbożu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9022

Rzepak mam dopiero 2 sezon, zobaczymy jak będzie zysk w tych trudnych czasach. Możliwe że  też zejdę z grochu, choć to łatwiejsza uprawa niż  rzepak, ale zysk przemawia za nim. Trochę jeszcze namieszają te ekoschematy w uprawach, ale to niebawem okaże się jak i co zaplanować.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
11 godzin temu, michal33554 napisał:

A ja będę siał pierwszy raz groch , już zakupiona odmiana Astronaute , ale nie wiem czy dawać jakieś nawożenie pod korzeń ? Jeśli tak to co i w jakiej ilości ?

Nawożenie jest uzależnione od zasobności, ponadto teraz nawożenie fosforem już możesz sobie darować jeśli masz go mało w glebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    534
Grzechooo napisał:

Zaprawiacie grochy? w mojej okolicy różne opinie na ten temat...

Teraz miłem kwalifikat, więc był zaprawiony, ale doprawiłam nitraginą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542
10 godzin temu, michal33554 napisał:

Zasobności na niskim poziomie 

I pewnie PH kiepskie , a to podstawa w grochu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    793

A jak pH bedzie7,5 to będzie sypać 5t?

margoo78 napisał:

Teraz miłem kwalifikat, więc był zaprawiony, ale doprawiłam nitraginą

To na bogato, wg mnie nitragina 💩 daje, stosowałem w grochu i fasoli I efektu wow nie widzę. Jakby coś lepszego albo wielokrotność dawki no i jeszcze żeby tą roślinę siać co 2-3 lata na tym samym stanowisku to może byłby efekt a tak to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5
1 godzinę temu, miwigos napisał:

I pewnie PH kiepskie , a to podstawa w grochu

Akurat PH jest w przedziale 6-6,5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    319

Ja też nie daję nitraginy bo potem się trudno sieje. Zapycha się gdzieś tam na tych rolkach w siewniku więc dałem sobie spokój i przestałem to stosować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    534

Nitraginę daję dzień przed siewem i nic się nie zapycha, a czy coś daje ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1318
Dnia 1.03.2023 o 22:05, margoo78 napisał:

Dokładnie, groch zysku nie daje. Chyba łatwiej i ekonomiczniej by ci owies wyszedł.

Groch zawsze daje zysk , jak nie w plonie to w stanowisku. Tu fotka mojego ,odmiana Tarchalska ,plon ponad 5t.

Zdjęcie0816.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj